agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Sürdürülebilir Doğal Tarım Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni227Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-12-2012, 19:02   #31
Yeni Üye

mete49's Avatar

Giriş Tarihi: 10-06-2010
sayınFKY100 bahçeniz hayırlı olsun. ben de emekli öğretmenim. sizin gibi 4000 metrekare tarla alıp bahçe yaptım. 12 yıl oldu. şimdi tarla bahçe oldu. gelip görmenizi isterim. Bayraktar köyündeyim.iyi çalışmalar.

mete49 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2012, 23:21   #32
Ağaç Dostu

badembaba's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Sayın FKY100 hayırlı uğurlu olsun. Ben de Gölcük - Mesruriye köyünde bahçe kuruyorum. Sanırım Kocaeli'ndeki sanayi kirliliği sebebiyle buradaki sayımız giderek artıyor, nefes alacak rahatlayacak yerler arıyoruz. Hayallerinizi gerçekleştirmenizi temenni ederim.

Lunlun beğendi.
badembaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2012, 20:51   #33
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 14
Sn FKY100
Sayfanız ve bahçeniz hayırlı uğurlu olsun.Bahçe işi sabır ister.Sabırlı olunca kendiliğinden oluyor.Ben başladığımda bir fidan nasıl dikilir?Tere ile ıspanağı ayırt edemezken .Bu gün salça petmez elma erik satmıya başladık.Bazan hanımla konuşuyoruzda nerdeeen nereye diye?
Çok çok iyi olaçağına inanıyor,size başarılar diliyorum

mrduran beğendi.
hk50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-12-2012, 15:18   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-10-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi FKY100 Mesajı Göster
Sn. Mandalinci, Sn. Sdurul,Sn.TaşevliBahçe, Sn. eko, Sn.perimar, Sn. Halil Balaban, Sn. mrduran ve Sn.arapsabunu

Bu güzel karşılamanız ve dilekleriniz için hepinize tek tek teşekkür ederim. Mesajlarınızı okuyunca hem tarlayı almakla hemde bu forumda sizlerle olmakla çok doğru bir karar verdiğimi anladım.

Sn. arapbahçe, bizim tarla Bayraktarköyünü geçtikten sonra akmeşe köyü yolunda zeytinburnu köyünde... İzmite 15 km mesafede, Adapazarı tarafında olmasından dolayı burayı tercih ettik. ...Bizim amacımız ev yapıp yerleşmek değil, arazide meyve, sebze yetiştirmek ve hafta sonlarında temiz hava alabilmek. Kandıra'nın köylerinden de yer aradık, Bahçecikten, Karşıyakada yer aradık ama oralar çok pahalıydı. Burası tam bir köy...
Bugünlerde babamda uzuntarlanın 2 km üstünde 4 dönüm yer aldı bende senin gibi 15.12.2012 tarihinden itibaren bakım için gideceğim 1 hafta oradayım bizde konteyner almayı düşünüyoruz aldınmı bilmiyorum ama fiyat konusunda bilgi verirmisin doğuş konteyner yaşam konteyneri 5,500 civarında düşüncelerini yazarsan sevinirim

abay54 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-12-2012, 11:46   #35
Ağaç Dostu

FKY100's Avatar

Giriş Tarihi: 12-09-2012
Çok değerli arkadaşlar,

güzel temenileriniz için teşekkür ederim. İşlerimizin yoğunluğu ve hava durumu nedeniyle henüz bahçeyi sürdürmek ve kadastroya ölçüm yaptırmaktan öte fiziki bir işlem yapamadık.

Ama bu arada tarlanın ( henüz birşey ekili olmadığı için bahçe diyemiyorum) etrafını çevirmek ve konteyner koymak için maliyet araştırması yaptık. Dikebileceğimiz ağaçlar hakkında bilgi aldık.

Konteyner maliyetleri 5000-5500 TL arasında değişiyor. Etrafını çevrirmekte bir o kadar tutacak.

Geçenlerde tarlanın sürülmesinden sonraki resimlerini çektim. Eklemeyi becerebilirsem paylaşacağım.

selis ve abay54 beğendi.
FKY100 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-12-2012, 11:56   #36
Ağaç Dostu

FKY100's Avatar

Tarlamızın sürülmüş ilk hali; Arazimiz biraz eğimli

Eklenen Resimler

sarin, tturt, Tura ve 12 kişi beğendi.
Eski 20-12-2012, 12:02   #37
Ağaç Dostu

FKY100's Avatar

Bu da ölçüm sonucunda bizim sınırda olduğu kesinleşen ayvamız; bizimde dikili bir ağacımız oldu sonunda Allah dikenden razı olsun....

Eklenen Resimler

sarin, tturt, Tura ve 13 kişi beğendi.
Eski 20-12-2012, 14:25   #38
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi FKY100 Mesajı Göster
Bu da ölçüm sonucunda bizim sınırda olduğu kesinleşen ayvamız; bizimde dikili bir ağacımız oldu sonunda Allah dikenden razı olsun....
Oldukça büyük bir ağaca benziyor
ilk önce en alttan çıkan dalları ve üsteki sıkışık dalları hemen budayabilirsiniz
baharda ço güçlü büyüyecektir
meraklı iseniz bir daına musmula aşılayabilirsiniz

mrduran beğendi.
Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-12-2012, 15:02   #39
Ağaç Dostu

FKY100's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Safranlı Mesajı Göster
Oldukça büyük bir ağaca benziyor
ilk önce en alttan çıkan dalları ve üsteki sıkışık dalları hemen budayabilirsiniz
baharda ço güçlü büyüyecektir
meraklı iseniz bir daına musmula aşılayabilirsiniz

Teşekkürler Sayın Safranlı,

Dediğiniz budama işini şimdi yapmak için mevsim uygun mu? Muşmula aşısını da düşünelim.

abay54 beğendi.
Eski 20-12-2012, 15:38   #40
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-10-2012
Öncelikle konteyner hakkında verdiğin bilgiler için ******...
Babamın bahçesi avluburunda bayağı uğraştık temizleme ve ayıtlama işine bu arada konteyner işinide araştırdık ama almaktan vaz geçtik hani birşeyler yapmak isteğimiz bizi kamçıladı vesakarya hendekte bir fabrikada defolu çıkan betopanlar varmış 50 tanesi 1500 tl imiş bizde alırda yaparız dedik ve bu konuda araştırmaya başladık nasip olursa baharda bu işihem halledip hemde temeli atmayı planladık ...burada bayağıda yorulduk konteynerdan vazgeçmemiz yazın sıcak ve kışın da soğuk olması bizi bu işten vazgeçirdi...
Bahçemize bu arada 1 adet trabzon hurması ve 4 tane zeytin diktik fotoğraf makinam bozuk olduğu için çekim yapamadım ...bahçede mevcut olan İncir, kestane, cevizlereve fındıklara bakım yapmaya çalıştık.. çok çalıştık vesselam çokkkk...yorulduk ama bahçe bayağı güzelleşti o zaman yorgunluğumuz azaldı birazcık ....

abay54 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2012, 14:10   #41
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fky100 Mesajı Göster
teşekkürler sayın safranlı,

dediğiniz budama işini şimdi yapmak için mevsim uygun mu? Muşmula aşısını da düşünelim.
resimleri görünce hemen aklıma geldi
bulabilirseniz bir kaç cuval gübre ile hemen bakla ve bezelye ekiniz
bezelyeler baharda budadıgınız ayva dalarına sarılır
uzun süre ekilmeyen yer ise bezelye çok verimli olur
yanlız bezelyeyi topragın en fazla 5 cm altına gömebilirisniz
bakla ise arsızdır
baharda bolca tüketirsiniz
ayrıcada organık azot kaynagıdır

rise_com ve mrduran beğendi.
Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2012, 14:52   #42
Ağaç Dostu

FKY100's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Safranlı Mesajı Göster
resimleri görünce hemen aklıma geldi
bulabilirseniz bir kaç cuval gübre ile hemen bakla ve bezelye ekiniz
bezelyeler baharda budadıgınız ayva dalarına sarılır
uzun süre ekilmeyen yer ise bezelye çok verimli olur
yanlız bezelyeyi topragın en fazla 5 cm altına gömebilirisniz
bakla ise arsızdır
baharda bolca tüketirsiniz
ayrıcada organık azot kaynagıdır

Sn Safranlı;

Bu güzel bilgi ve hatırlatmanız için teşekkür ederim. Önerinizi hemen internetten bezelye ve bakla tohumu aramaya başlayarak uygulamaya koyacağım.

rise_com beğendi.
Eski 21-12-2012, 16:44   #43
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-05-2010
Sayık FKY100, resimlerde arazi dikine sürülmüş görünüyor. Eğer arazinizi bu halde bırakırsanız yağan yağmur bu oluklardan aşağı dere yatağına inecekler ve inerlerken de yanlarında sizin çok değerli topraklarınızdan gasp edip götürecektir.

Bu nedenle son sürümün dere yatağına dik değil, paralel olması nacizhane önerimdir. Bu sayede yağmur suyu daha fazla toprağa nüfus edecektir.

Arazinizi iki kota bölerek daha rahat tarım yapabilirsiniz **** toprağın yağmurla kaybını azaltmak için baharda yeşeren otları sürmek yerine budayabilirsiniz. Bu sayede otların kökleri toprağınızı tutacağı kanaatindeyim.

rise_com Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2012, 16:45   #44
Ağaç Dostu

Benim arazim de çok eğimli, eğer sayfamı ziyaret ederseniz resimlerden de anlaşılacaktır. O nedenle araziyi kış başında sürdürmedim otlar kalsın diye. Ayrıca sürdürdüğümüz dönemde de son sürümü yatay olarak yapmıştık.

Faydasını gördüm.

badembaba, mrduran ve abay54 beğendi.
Eski 27-12-2012, 17:30   #45
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-10-2006
Tarlanız hayırlı olsun. Umarım istediğiniz gibi şekillendirisiniz, bahçe veya ev ne yapmak istiyorsanız.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

FKY100 beğendi.
sarin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2012, 19:17   #46
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 14
[QUOTE=FKY100;1071681]Tarlamızın sürülmüş ilk hali; Arazimiz biraz eğimli[/QUOTE

Önce Tapanla düzeltmek gerekir ki Kessekler kırılmazsa kesek kıranla sürdürüp tapanlatırsan ilerde ki uygulamalarında yabançı otla mücadelede su tutmada çok büyük faydasını görürsünüz.

hk50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2012, 22:27   #47
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-10-2012
Yeni olan herşey gibi tarla-bahçeniz hayırlı olsun. İçinde çok mutlu zamanlar geçirin, çok verimli ürünler yetiştirin. Hasadınız bol olsun.

rise_com beğendi.
Pusarık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2012, 08:38   #48
Ağaç Dostu

FKY100's Avatar

Sevgili arkadaşlar;

evet çok yeni henüz...14 Kasımda aldık. Mevsim olarak da kışa gelince çok hızlıca birşeyler yapamadık.

Öncelikle sürdürdük. Evet belki yatay sürdürmek gerekirdi ama bizimki acemilik, tarlayı süren de ya bilmiyordu ya da gerçekten traktörü riske atmamak için yatay süremedi. Bize önce sürdürüseniz yağmur, kar suyu araziye işler iyi olur, baharda da tırmıkla taranır dediler. O yüzden sadece sürdürdük ve aralara da kar suyu vs. işleyebilsin diye keseğiyle bıraktık. Bu sırada kadastrodan ölçüm yaptırıp sınırlarımızı belirlettik. Bu işler hep yağış vs. nedeni ile gecikmeli yapıldı.

Etrafını çitle çevirme için fiyat ve malzeme araştırması yaptık. Önce dikenli tel ile çevirelim dedik , sonra yapılmışken iyisi olsun dedik metal direk ve kafes tel ile çevirmeye karar verdik. Bir yerle anlaştık. Yağışların azalmasını bekliyorlar etrafını çevirebilmek için. ( bu hafta sonu da yağışlı ne yazıkki)

Tarla ile yol arasında biraz kot farkı olduğundan araziye iniş için yoldan ayrılan ve araziye inen bir rampa yapmak için eşim mıcır, taş döktürdü. ****** onunda yağışsız bir zamanda , kato ile yapılması gerekiyor.

Anlayacağınız biz bu aralar havanın müsade ettiği oranda fiziksel hazırlıkları yaparak geçirmeye çalışıyoruz.

Tarlanın etrafı çevrildiğinde dikilmek üzere evimin yanındaki zeytin ağacının dibindeki bir filizi gözüme kestirdim. Kapıcıdan onu bana vermesini isteyeceğim. Bu arada oğlumla birlikte çekirdekten çimlendirdiğimiz ama portakal mı mandalina mı olduğunu hatırlamadığımız bir fidadınımız var. Bir tane de geçen yıl Ramazan Bayramında Kayınpederimin memleketteki tarlasında gezerken kuşlar tarafından oraya düşürülmüş ve orada doğal yolla büyümüş iki adet ceviz fidanı bulduk onun birisini biz birisini eşimin kardeşi aldı. Etti 3 fidan. onlarız zamanı gelince ekeceğiz. Bu arada başka ağaç fidanları da alacağız. Eşim Tarım Müdürlüğünden yetkili bir ziraat mühendisi ile dikilebilecek ağaçlarla ilgili görüştü. O çerçevede ön hazırlıklarımızı yapıyoruz.
Ben de internetten bir siteden kışlık sebze tohumları aldım. Tohum takasdan da Halil Bey'lerden istedim. Gelirse bayağı tohumum olacak. Geçen yıldan arkadaşlarımın ve kayınbiraderimin bahçesindeki mahsüllerden beğendiklerimizden tohum aldık ama onlardan verim alabilecek miyiz bilmiyorum. Bahçede kullanılacak alet edevat da edinmek gerekecek. Çim biçme, çapa, bel, tırmık vs. Onları da internetten araştırıyorum.

Sayın sarin, ev yapmayı da planlıyoruz ama şu aşamada konteyner ile bir süre idare etmek niyetindeyiz. Çünkü maliyetler bizi buna zorluyor. Tarlamızı kredi ile alınca bir dönem ertelemek zorundayız. Çünkü olmuşken iyi brşey yapalım diye düşündüğümüz için. İnşallah bahara konteyner koyma işlemini de yapabilirsek biraz düzene girer tarlamız.

Ben de bu sayfayı burada açtım ama biraz şekillenip sebze, meyve, çiçek yetiştirmeye başlayınca Üyelerin Bahçesi kısmına taşımayı düşünüyorum.

Eski 28-12-2012, 09:00   #49
Ağaç Dostu

xenkebikec's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2010
Sn. FKY100 hayırlı olsun, çok işiniz var ama hepsi de çok keyifli.

rise_com beğendi.
xenkebikec Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2012, 10:52   #50
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 26-10-2011
bahçenin etrafına beton direk tavsiye ederim, ben bahçemi beton direk ve kafes tel ile çevirdim (demir direk ile fiyat farkı çok değil) memnunum iyiki yapmışım.

mehmetckc beğendi.
ykaya194 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2012, 16:25   #51
Ağaç Dostu

FKY100's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ykaya194 Mesajı Göster
bahçenin etrafına beton direk tavsiye ederim, ben bahçemi beton direk ve kafes tel ile çevirdim (demir direk ile fiyat farkı çok değil) memnunum iyiki yapmışım.
Sayın ykaya

Biz Antalya Döşemealtındaki 350 m2 araziyi çevirmek için geçen yıl 1000 TL vermiştik. Orası beton direk ve kafes tel ile çevrildi. Ama burası 3600 m2 olunca nerden baksanız 10000 TL tutacağı için vazgeçtik. Belki hesaplatsak o kadar tutar mıydı bilmiyorum ama metal direkle yapılanlarda sıkıntı yaşanır mı dersiniz.

Eski 28-12-2012, 16:29   #52
Ağaç Dostu

FKY100's Avatar

İşte oğlumla yetiştirdiğimiz ve ne çekirdeği olduğunu unuttuğumuz (portakal veya mandalina) minik fidanımız...

Şimdilik salonumuzun baş köşesinde , biraz büyüsün sonra bahçemize ekeriz.

Yaprak şekline bakarak bize bilgi verebilirsiniz belkiBirde bu forumdan öğrendiğim birşey varki bu fidanı ağaç olunca aşılatmak gerekecek galiba, çekirdekten yetiştirildiği için .....

Resim çekmekte de pek usta olduğum söylenemez ama en iyisi buydu.....

Eski 28-12-2012, 16:32   #53
Ağaç Dostu

FKY100's Avatar

Resmi eklemeyi unutmuşum....

Eklenen Resimler

Eski 28-12-2012, 19:36   #54
Ağaç Dostu

Yan komşumda aynı yapraklı ağaç vardı, ağacın dalları benim giriş merdiveninede sarkmış durumda idi ve bu aylarda meyve veriyor tadı ise portakalın acımsısı gibi, geçen yaz tatlı portakal aşılattılar henüz meyve vermedi. (yer İstanbul anadolu yakası)

Düzenleyen ykaya194 : 28-12-2012 saat 20:30
Eski 28-12-2012, 20:25   #55
Ağaç Dostu

Birader FKY100,
Beton direğin avantajı; paslanmıyor, daha göşterişli hemde daha sağlam.
Benim bahçe 3 dekar cıvarında çevresi 230 m uzunlukta, direkler arası 2,5 m hepsi 105 adet yaptı. piyasadan alsaydım fiyatı 11 tl den 1200 tl tutardı ancak bahçenin bulunduğu belde belediyesi ile anlaştım malzeme ve işçilik ödeyerek beton döktürdüm, bana maliyeti toplam 500 tl oldu. (malzemeler: kum,demir ve çivi) İmalatı ise şöyle 5x10 kalaslar 10 ar cm aralıkla düz beton üzerine yan yana dizip 180 cm uzunlukta iki başı kapatıldı arayada 6 lik demir ve etre yerleştirildi ve üzerine beton döküldükten sonra 5 şer adet uzun çiviler eşit aralıkla kafaları betona gömüldü. Örgülü tel montajı ise önce boydan boya eşit aralıklarla 4 sıra düz tel gerdirerek çivilere bağlandı daha sonra üzerine örgülü telde gerdirerek çivilere tutturuldu, çiviler pense ile bükülerek örgülü tel direklere sabitlendi. Bu yaz epey yağmur ve rüzgar olmasına rahmen gayet sağlam duruyor ayrıca direk diplerini taş ile takviye yaparsan hem az harç gider hemde daha sağlam olur.
kolay gelsin.

Eski 29-12-2012, 12:22   #56
Ağaç Dostu

badembaba's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Sayın ykaya194 belde belediyesi ile anlaşmanız nasıl oldu, bütün belediyeler vatandaşa bu tür hizmetler veriyor mu?

Beton direğin dezavantajı olarak bir tanıdıktan şöyle bir tecrübe duymuştum: Hazır alınan beton direklerde yetersiz demir oluyormuş, beton kaliteside iyi olmayınca iki kışta soğuk sıcak değişimi sebebiyle direkler sağdan soldan patlıyormuş. En sağlıklısı alçak bir beton duvar üzerine dikilen L profil demir kazıklar kullanmak demişti...

badembaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2012, 15:36   #57
Ağaç Dostu

arkadaşım badembaba,
Belediyeler su,kanalizasyon,yol gibi hizmetler verdiği için ellerinde kum,çakıl,çimento ve demir gibi malzemeler bulunduruyorlar zaten inşaat işçileride var, benim işimide elamanlarının boş olduğu kış aylarında yaptılar.( hazır alınanlar preslenmiş olduğundan çatlama yapmaz, benimkiler dökme olduğu için yere atıldığında bazılarında kılcal çatlamalar oldu ancak içinde demir olduğundan eğilme patlama yok )
Beton direğin dezavantajına gelince;İnşaat demiri kalitesi her yerde standarttır (TSE e uygun) uygun çapta ve adette demir, harç olarakta yıkanmış dere kumu kullanır ve çimentosu iyi ayarlanırsa evladiyelik olur, gece gündüz,yaz kış ısı farkından dolayı beton patlasa zaten tüm betonarma evler dökülürdü, patlamasının sebebi deniz kumu veya yıkanmamış dere kumu kullanılmıştır. Beton direğin kalitesini sende kontrol edebilirsin satın almaya karar verdiğin şirketten bir adet direk satın alır balyozla kırıp içindeki demir ve etre adedine bakarsın ayrıca bir inşaatçıyada betonu konrol ettirisin.
Alçak duvar yapıp üzerine profil dikmek daha sağlıklı olur ancak maliyeti yüksektir bütün çevresine duvar örmek epey maliyetli olur ama gücünüz varsa yapabilirsiniz.
Kolay gelsin.

badembaba beğendi.
Eski 29-12-2012, 16:18   #58
Ağaç Dostu

çiftçi5234's Avatar

Giriş Tarihi: 29-01-2011
Sayın FKY100, hayırlı olsun.Eğimli arazi bence düz araziye göre daha iyidir, biraz eğim gerekir.Dikeceğiniz fidanlar arasına zeytini de almanız çok iyi olur.

rise_com ve FKY100 beğendi.
çiftçi5234 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2012, 18:47   #59
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi badembaba Mesajı Göster
Sayın ykaya194 belde belediyesi ile anlaşmanız nasıl oldu, bütün belediyeler vatandaşa bu tür hizmetler veriyor mu?

Beton direğin dezavantajı olarak bir tanıdıktan şöyle bir tecrübe duymuştum: Hazır alınan beton direklerde yetersiz demir oluyormuş, beton kaliteside iyi olmayınca iki kışta soğuk sıcak değişimi sebebiyle direkler sağdan soldan patlıyormuş. En sağlıklısı alçak bir beton duvar üzerine dikilen L profil demir kazıklar kullanmak demişti...
Mutlaka güzel olur dediğiniz ancak demir sevdalılarına ne demeli. Demir sevdalıları o demirleri 1 hafta geçmeden aşk yuvalarına götürür.

Kesinlikle ve kesinlikle kaliteli beton direkle yapın derim.

FKY100 ve abay54 beğendi.
Eski 31-12-2012, 08:52   #60
Ağaç Dostu

FKY100's Avatar

Bahçenin etrafının çevrilmesi için şu aşamada anlaşma yapıldığından artık değiştiremeyeceğiz ne yazıkki..

Eğer uzun vadede bir sıkıntı yaşanırsa dediğiniz gibi uygulayabiliriz ama arazi büyük olduğu için biraz işin maliyetinden kaçmak ama birazda iyisi olsun mantığıyla bunu seçtik. Hatta eşim bir ara ağaç kazık bile düşündü ama neyse ondan sonra vazgeçtik. Memur maaşıyla ve taksitle ancak birşeyler yapabiliyoruz. Gönül en mükemmelini istiyor ama

İnşallah o işte yapılırsa artık içine birşeyler ekmeye başlayabileceğiz. Ben en çok o yüzden heyecanlıyım. Bu hafta havada yağış yok gözüküyor. Belki bu hafta içi çevrilebilir.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024