agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Sürdürülebilir Doğal Tarım Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni2767Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-03-2012, 22:16   #871
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi athena -asena Mesajı Göster
Halil bey olmuşmu acaba ? Çıkan sıvı bu kadar.
Çok güzel...

10 lt den bu kadar çıkmışsa tam kıvamında ve rengi de çok iyi olmuş.

Yalnız bu kapları 3-5 ay sonra tabanını eritiyor. 1lt. beyaz kalın plastik kaplarına alırsanız çok daha iyi olur. Ya da daha büyük deterjan kabı olabilir.

Kullanılmadan önce iyice çalkalanmalı.

Kolaylıklar dilerim.

Halil Önen Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-03-2012, 22:24   #872
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-11-2009
Galeri: 3
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
Çok güzel...

10 lt den bu kadar çıkmışsa tam kıvamında ve rengi de çok iyi olmuş.

Yalnız bu kapları 3-5 ay sonra tabanını eritiyor. 1lt. beyaz kalın plastik kaplarına alırsanız çok daha iyi olur. Ya da daha büyük deterjan kabı olabilir.

Kullanılmadan önce iyice çalkalanmalı.

Kolaylıklar dilerim.
Halil bey teşekkürler. Evet 10 lt den bu kadar sıvı çıktı . Dediğiniz gibi kaplarını değiştiririm.

Yarın 15.15.15 zn bahçeye gömecem, hafta arası da sizin karışımı daldan atacam.

athena -asena Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-03-2012, 21:34   #873
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Sayın Halil Önen;

Cumartesi günkü ziyaretimizde bizi hoşca ağırlamanız için teşekkürler efendim.

Sayenizde Belen köyünü tanıdık ve güzel çay bahçesinden de ikramınız çaylarımızı içtik. İkramlar çayla da bitmedi ki), sağ olun efendim.

Yusuf Yalçın bey kardeşimiz ile de tanıştık, istikbalin kaptanlarından olacak inşallah. Ama yazısında da belirttiği gibi denizi gerek doğduğu yer, gerekse okulunun yeri itibari ile anca resimlerde görebiliyor.

Tekrar teşekkürler Halil bey. Her şey için ama)). Hani bir ata bindirmediğiniz kaldı desem yeridir.

Sağlıkla kalın inşallah.

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-03-2012, 18:13   #874
Ağaç Dostu

eko_'s Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2008
Halil Bey Kumatu domatesin adını yanılmıyorsam bu sayfada görmüştüm.Eğer üyelerden elinde tohum olan varsa ,bana özelden veya bu sayfada yazabilir..Bu yaz üretmeyi düşünüyorum..Bende çoğaltarak buradan tohum payşmayı düşünüyorum.

eko_ Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-03-2012, 22:35   #875
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eko_ Mesajı Göster
Halil Bey Kumatu domatesin adını yanılmıyorsam bu sayfada görmüştüm.Eğer üyelerden elinde tohum olan varsa ,bana özelden veya bu sayfada yazabilir..Bu yaz üretmeyi düşünüyorum..Bende çoğaltarak buradan tohum payşmayı düşünüyorum.
Sn.eko,

Bendeki kayıtlara şöyle baktım Kumatu isminde domates bulamadım. Başka isimle biliniyor olabilir mi?

Eski 19-03-2012, 23:17   #876
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen;926641Ama[B
Etidot67+gülleci bulamacı + sirke .......
Halil bey,
Buradaki sirke ne sirkesi ve ne kadar kullanılıyor? Etkisi nedir? Biraz daha açıklama yapabilirmisiniz?.

agozce Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-03-2012, 02:20   #877
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi agozce Mesajı Göster
Halil bey,
Buradaki sirke ne sirkesi ve ne kadar kullanılıyor? Etkisi nedir? Biraz daha açıklama yapabilirmisiniz?.
Bildiniz Üzüm sirkesi Sn agozce. Üzüm ekstratı olmayacak. Genelde karıştırılıyor.

100 lt suya 1 lt kadar konuyor. 2 lt ye kadar koyanlarda varmış.

Üzüm sirkesi bakteri hastalıklarını önlüyor. Zeytinde dal kanseri _ bakteri hastalığıdır_ için kullanıyoruz. Çok eskiden bordo bulamacı bulamadıklarında kullanıyorlarmış. Sadece sirke atıyorlarmış. Hala kullanan varmış.

Bir üniversite öğrencileri sirkeli suda domates tohumlarını bekletmişler ve Domates Kök Bakteriyel hastalığını önlemişlerdi.

Ben de bu yıl denedim. Eğer başarı sağlarsam bir başlık açıp anlatmayı düşünüyorum.

Hanım alışkanlık yaptı salatada kullanılan sebzeleri sirkeli suda biraz bekletiyor. Onun savunmasına göre, bu sebzelerde kimyasal ilaçlar çok kullanılıyor ve temizliyor diyor.

Sirkenin dezenfekte özelliği var mı bilemiyorum. Ama yok galiba.

Ben denemek için bir parça eti sirkede bekletmiştim, çürütmüştü.

hepgül beğendi.
Eski 20-03-2012, 08:30   #878
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
Sirkenin dezenfekte özelliği var mı bilemiyorum. Ama yok galiba.
Yanlış bilgi okumadıysam dezenfektan özelliği var biliyorum. Bunun yanında eti yumuşatıyor, istenmeyen kokuları gideriyor (her ne kadar çoğu insan sirke kokusunu sevmese de), kireci söküyor, yabancı bir programda mutfaktaki küf oluşumlarını temizlemede kullanıyorlardı,... daha ne olsun

Kiraz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-03-2012, 11:15   #879
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-12-2008
Bildiğimiz sirkeyi alıp fısfısla bodur meyva ağaçlarının dallarına püskürtsem faydası olurmu?

canannuman Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-03-2012, 21:11   #880
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi canannuman Mesajı Göster
Bildiğimiz sirkeyi alıp fısfısla bodur meyva ağaçlarının dallarına püskürtsem faydası olurmu?
Sn. Kiraz'ın anlatıklarından sonra denemek gerekiyor. Marul, maydanoz, tere v.b sebzeleri hanım bol sirkeli suda bekletiyor. Görünen hiç bir zararı da olmuyor yeşillikler üzerinde ama...

Meyve ağaçlarında bakteriyel hastalık varsa önler diye düşünüyorum.

Eski 20-03-2012, 22:01   #881
Ağaç Dostu

dermana's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2010
Galeri: 21
sirke çok iyi bir dezenfektan. tarlalara atılan ot ilaçlarının etkisini gidermek için kullanıyoruz. doğrudan bitkilerde hiç denemedik. ama seyreltilip atılırsa zararı olmaz : da yararı olur mu denemek lazım..

Halil Önen beğendi.
dermana Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-03-2012, 20:10   #882
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-01-2012
halil bey
güllecinin bağda mildiyö ve küllemeye iyi geldiğini söylemişti galiba bir hocanız. siz denediniz mi mildiyöye iyi geliyor mu. sirkede kullanmak gerekir mi bağda

tarsuslu-82 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-03-2012, 20:24   #883
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarsuslu-82 Mesajı Göster
halil bey
güllecinin bağda mildiyö ve küllemeye iyi geldiğini söylemişti galiba bir hocanız. siz denediniz mi mildiyöye iyi geliyor mu. sirkede kullanmak gerekir mi bağda
Mildiyö bizde pek olmuyor, nemli ortamlarda ve geç yanıklık sebep oluyor. Bir fugal yani mantar hastalığı.

Gülleci bulamacının etkili olduğunu duydum. Sirke yerine Etidot67 katılırsa etkisi artar. Ben mildiyö için atmadım ama gülleci+etidot67 yi karıştırıp asmalarda kullanmaya başladım. Bu iki karışımın küllemeye ne kadar etkili görmeye çalışacağım.

Eski 22-03-2012, 09:08   #884
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi canannuman Mesajı Göster
Doğrudan(seyreltilmeden) atılan sirke bitkiyi yakabilir. İstenmeyen bitkinin dibine sulandırılmadan dökünce bitkiyi kurutabiliyor.

Ayazkızı beğendi.
Kiraz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-03-2012, 09:31   #885
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kiraz Mesajı Göster
Doğrudan(seyreltilmeden) atılan sirke bitkiyi yakabilir. İstenmeyen bitkinin dibine sulandırılmadan dökünce bitkiyi kurutabiliyor.
Teşekkürler Sn. Kiraz.

Evet benim de gözümden kaçmış, Sn.canannuman sirke demiş. Seyreltilmiş sirke olmalı.

Sadece sirke bitkiyi kurutuyorsa, yabancı otlarla mücadele de yardımcı olabilir olabilir mi diye düşünmeye başladım.

Eski 22-03-2012, 16:03   #886
Ağaç Dostu

Müjgan Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-06-2008
Galeri: 11
Sayın Halil Önen,
Gülleci+Etidot-67+Sirke Karışımını Meyve ağaçlarına 15 günde bir verelim mi,sanırım çiçek den meyve tutumuna kadar ara vereceğiz ,sonra meyve toplanıncaya kadar her 15 günde bir devam edeceğiz.Yanıldığım noktalarda beni bilgilendirirmisiniz.Sebzeler de üzellikle domateste nasıl bir programla kullanmalıyım ?
Şimdiden teşekkür ederim..

Müjgan Yılmaz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-03-2012, 20:28   #887
Ağaç Dostu

Halil bey bugün 100 lt suya 1,5 lt gülleci bulamacı + 170 gr etidot 67 + 1 lt sirke koyup fındık bahçesine attım . 15- 20 gün sonra da kaolin + etidot 67 atmayı düşünüyorum .

Ayazkızı beğendi.
Eski 23-03-2012, 21:01   #888
Ağaç Dostu

Alıntı:
Halil bey bugün 100 lt suya 1,5 lt gülleci bulamacı + 170 gr etidot 67 + 1 lt sirke koyup fındık bahçesine attım . 15- 20 gün sonra da kaolin + etidot 67 atmayı düşünüyorum .
Biz de geçen gün aynı karışımı Sn. Gümetepe' nin 20 dönüm zeytinlerine attık.

Ben 20 gün önce 10 dönüm zeytinde kullandım. Denemelerimi aynı zamanlarda paylaşacağız demektir.

Kaolin atmak erken gibi geldi bana. Meyve bağladığında atmak daha iyi değil mi?

Eski 23-03-2012, 21:16   #889
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Müjgan Yılmaz Mesajı Göster
Sayın Halil Önen,
Gülleci+Etidot-67+Sirke Karışımını Meyve ağaçlarına 15 günde bir verelim mi,sanırım çiçek den meyve tutumuna kadar ara vereceğiz ,sonra meyve toplanıncaya kadar her 15 günde bir devam edeceğiz.Yanıldığım noktalarda beni bilgilendirirmisiniz.Sebzeler de üzellikle domateste nasıl bir programla kullanmalıyım ?
Şimdiden teşekkür ederim..
Sevgili Müjgan hanım,

bence meyve ağaçlarına karışıma sirke kullanmadan atmak daha iyi. Biz zeytin dal kanseri için deniyoruz. Bakteriye karşı. Meyve ağaçlarında dal kanseri pek görülmüyor.

Denemek için yedek bir iki meyve ağaç da denemek daha iyi olur. Sirkeli karışımı ben meyve ağaçlarında _ 4 yaş fidanlarda_ kullanmaya başladım. Bu yıl sonuçlarına bakacağım.

Meyve ağaçlarında sirkeli karşımı deneme yapılmalı, çünkü bazı meyvelerin gözleri çok hasas tepki verebilir diye düşünüyorum.

Zeytinlerde sadece, seyreltilmiş sirke kullanılıyordu ama, dediğim gibi sonuçlarını görmek gerekiyor.

Eski 23-03-2012, 21:16   #890
Ağaç Dostu

Halil bey , Zaten fındıkta nisanın 15 'den sonra dökmeye başlar. Bizim burada nisan 20 sinden sonra mayısın 10 'na kadar sis ve soğuk oluyor, Geçen sene bu yüzden fındık olmadı bende bunlardan etkilenmesinler diye düşünüyorum denemekte fayda olur inşallah.

Eski 23-03-2012, 22:17   #891
Ağaç Dostu

Alıntı:
Halil bey , Zaten fındıkta nisanın 15 'den sonra dökmeye başlar. Bizim burada nisan 20 sinden sonra mayısın 10 'na kadar sis ve soğuk oluyor, Geçen sene bu yüzden fındık olmadı bende bunlardan etkilenmesinler diye düşünüyorum denemekte fayda olur inşallah.
Bunu kayıtlara geçeriz, tecrübe olarak hayatımıza katarız. Öncü bir girişim, sizi kutluyorum dostum.

Eski 23-03-2012, 23:01   #892
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Gülleci bulamacı (lime sulfur) alkali, sirke asitik. Birlikte kullanılarak tam olarak ne umuluyor bilmiyorum ama ikisi doğrudan bir araya geldiğinde zehirli hidrojen sülfit gazı çıkarır, aman dikkat. İlle de karıştırılacak ise tank tamamen su ile dolduktan sonra karıştırılmalı ki, önemli bir reaksiyon olmasın. Etidot67'nin PH'ını bilmiyorum. Asitik ise yine dikkat edilmeli.

Bor bitkiler için çok gerekli bir iz element, kalsiyumun bitkiler tarafından alınabilmesi için bulunması şart, fakat fazlası da bitkilerde bor zehirlemesi yapar. Üst üste kullanımlarda riske girmemek için tahlil faydalı olur. Topraktaki bor/kalsiyum oranının 1/1000 olması gerektiği bildiriliyor. Bitkiye göre değişmekle birlikte 2-5 ppm yeterli. 75ppm'den sonrası toksik.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-03-2012, 09:26   #893
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Gülleci bulamacı (lime sulfur) alkali, sirke asitik. Birlikte kullanılarak tam olarak ne umuluyor bilmiyorum ama ikisi doğrudan bir araya geldiğinde zehirli hidrojen sülfit gazı çıkarır, aman dikkat. İlle de karıştırılacak ise tank tamamen su ile dolduktan sonra karıştırılmalı ki, önemli bir reaksiyon olmasın. Etidot67'nin PH'ını bilmiyorum. Asitik ise yine dikkat edilmeli.

Bor bitkiler için çok gerekli bir iz element, kalsiyumun bitkiler tarafından alınabilmesi için bulunması şart, fakat fazlası da bitkilerde bor zehirlemesi yapar. Üst üste kullanımlarda riske girmemek için tahlil faydalı olur. Topraktaki bor/kalsiyum oranının 1/1000 olması gerektiği bildiriliyor. Bitkiye göre değişmekle birlikte 2-5 ppm yeterli. 75ppm'den sonrası toksik.
Teşekkürler Sn. meyvelitepe,

suda seyrelterek kullanıyoruz bildiğiniz gibi, sirke ya da üre seyreltilmeden kullanıldığında bitkiyi yaktığı gibi su ile istenilen oranlarda kullanıldığında faydalı oluyor.

Bor gibi iz elementler topraklarımızda az ve bitki boru seviyor, az ihtiyacı var ama yokluğu sorun oluyor.

Eti borun çıkardığı Etidot67 içine birçok iz elementlerin kullanıldığı sıvı borlu gübrelerin hammaddesini oluşturuyor. Çok ucuz ve çok az oranlarda sıvı gübre yapımında kullanılıp, piyasada fahiş fiyatlarla pazarlanıyor.

Teşekkürler.

Ayazkızı, Yakup ve mrduran beğendi.
Eski 24-03-2012, 10:40   #894
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi halil önen Mesajı Göster
teşekkürler sn. Meyvelitepe,

suda seyrelterek kullanıyoruz bildiğiniz gibi, sirke ya da üre seyreltilmeden kullanıldığında bitkiyi yaktığı gibi su ile istenilen oranlarda kullanıldığında faydalı oluyor.

Bor gibi iz elementler topraklarımızda az ve bitki boru seviyor, az ihtiyacı var ama yokluğu sorun oluyor.

Eti borun çıkardığı etidot67 içine birçok iz elementlerin kullanıldığı sıvı borlu gübrelerin hammaddesini oluşturuyor. çok ucuz ve çok az oranlarda sıvı gübre yapımında kullanılıp, piyasada fahiş fiyatlarla pazarlanıyor.

Teşekkürler.
elimdeki fuardan aldıgım etidot 67 hala duruyor
henuz kullanmadım
topraktan kivilerime vermeyi düşünüyorum
bu tür ürünleri gercekten çok pahalı satıyorlar
devletın bu hizmeti çok güzel gercekten...
Biraz düşününce köylünün üzerınde ne dolaplar çevirildiği görülüyor....
Bu sayfalar sayesınde fahiş fiyattan verılen birçok ürünün ayakları yere basıcaktır...

Halil Önen beğendi.
Safranlı Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-03-2012, 13:26   #895
Ağaç Dostu

aydın's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2009
Deşti domates tohumlarımı seyreltilmiş sirkeli suya koydum. Akşam ekeceğim. Bakalım sonuç neyi gösterecek...

Halil Önen beğendi.
aydın Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-03-2012, 08:49   #896
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
... Etidot67'nin PH'ını bilmiyorum. Asitik ise yine dikkat edilmeli....

Etidot-67'nin %1'lik pH'ı 8,5 civarında (MSDS).

Bor/kalsiyum oranı ise kafamı karıştırdı azıcık. Fidancılık kursu hocamız, bitkilerin 1 birim Bor'a ihtiyacı varken, 60-80 birim Kalsiyum'a ihtiyacı olduğunu söylemişti. Bu hocamız özellikle bitki besleme konusunda çalışmaları olan biriydi.
(Bize verdiği Bitki Besleme Oranlar ı şöyleydi:
2.000 birim N, 1.000 birim P, 1.500 birim K, 80 birim Mg, 60-80 birim Ca, 40-50 birim S, 7 birim Fe, 6 birim Zn, 4-5 birim Mn, 1,5-2 birim Cu ve 1 birim B (Bor))

Bu hocamız bir ara "Asla mikro elementlerde Binde 3 oranını geçme de demişti.

Tabi bu binde 3 lük oran elementel oran olmalı. Unutmamakta fayda var: Eğer Etidot-67 nin molekük ağırlığını hesaplarsak yaklaşık 412 g/mol çıkar. bu miktar Etidot-67 de yaklaşık 86,4 g B bulunmakta. Yani Etidot-67'nin yaklaşık %20,1 i Bor.

(Ya şimdi ben belirsizliklerin azalmasına mı neden oldum, yoksa artmasına mı? )

mrduran beğendi.
Yakup Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-03-2012, 09:27   #897
Ağaç Dostu

Müjgan Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-06-2008
Galeri: 11
Halil Bey,
Uyarılar için teşekkür ederim zaten her maddeyi ilk kez kullandığımda çok dikkatli davranıyorum.Ancak hala cevabını beklediğim sorular var
Bu karışımı ağaçlara hangi aralıklarla yapraktan,ya da topraktan verelim(Ör:15 günde bir mi?)ve ne kadar süre bu uygulamaları yapalım(Ör:agaçlar yapraklarını dökene kadar)
Sebzelerde nasıl uygulama yapacağız?(Kullanacağım miktarı bitkiye zararlı olmayacak oranlarda ayarlayabiliyorum ama uygulama süreleri konusun da sağlıklı karar veremiyorum)
Bu konuda değerli fikirleriniz den olabildiğince faydalanmak istiyorum
Not:Birgün resim yapmaya karar verirseniz,tüm olanaklar emriniz de olacak

Ayazkızı beğendi.
Müjgan Yılmaz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-03-2012, 02:13   #898
Ağaç Dostu

Alıntı:
Halil Bey,
Uyarılar için teşekkür ederim zaten her maddeyi ilk kez kullandığımda çok dikkatli davranıyorum.Ancak hala cevabını beklediğim sorular var
Bu karışımı ağaçlara hangi aralıklarla yapraktan,ya da topraktan verelim(Ör:15 günde bir mi?)ve ne kadar süre bu uygulamaları yapalım(Ör:agaçlar yapraklarını dökene kadar)
Sebzelerde nasıl uygulama yapacağız?(Kullanacağım miktarı bitkiye zararlı olmayacak oranlarda ayarlayabiliyorum ama uygulama süreleri konusun da sağlıklı karar veremiyorum)
Bu konuda değerli fikirleriniz den olabildiğince faydalanmak istiyorum
...
Gülleci bulamacı+etdot67 karışımını 15 ya da 20 gün ara ile meyve ağaçlarına çiçekten önce atılmalı.

Arada bir defa sadece etidot67 atılmalı. Yani 3 defa.

Kış aylarında ise yapraklar döküldükten _özellikle budama yapıldıktan sonra bir defa_ 2 defa atılmalı. Bir ay ara ile olursa güzel olur.

Etidot67 düşük oranlarda _ tavsiye edilen rakımın yarısı kadar_ ama yıla yayarak atmış oluyoruz.

Sebzeler için ise ben gecen yıl bütün sebzeler _ çiçekte bile_ yalnız gülleci bulamacı attım. Bazen haftada bir. Yani hastalık gördüğümde...

Bu yıl sebzelere Gülleci bulamacı+etidot67 yi karıştırıp atacağım. Daha tecrübe etmedim. Deneme yapmayı düşünüyorum.

Gülleci bulamacını geçen yıl bir defa damlamadan tüm bitkilere kullandım. Nematod için tam bir sonuç gözleyemedim.

Ama bir sırık domateste yüksek oranda ve sık gülleci bulamacını topraktan verdim, denemek için. Hani domatese zararı olur mu diye. Hiçbir zararı olmadı ve nematodu önledi.

Aslında yılda bir kere meyve ağaçlarının dibine gülleci bulamacı sulama suyu ile verilmeli ve bunu bu yıl yapacağım. Çünkü Atıf hoca_ gülleci hoca _asmalara yılda bir kere mutlaka sulama suyu ile verin demiş...

Sizde denerseniz bir kaç ağacınızda ya da sebzenizde sonuçları paylaşmış oluruz.

Teşekkürler

Eski 27-03-2012, 03:00   #899
Ağaç Dostu

Alıntı:
...
Not:Birgün resim yapmaya karar verirseniz,tüm olanaklar emriniz de olacak
Bunu için yazdım ama bir resim vardı bulamadım, keyifi bir saatimde yararım...

Eski 28-03-2012, 08:36   #900
Ağaçsever

çakıcı's Avatar

Giriş Tarihi: 31-03-2009
Halil bey,gülleci bulamacı ile bor kullanıyoruz burada merak ettiğim bir husus var.Ağaçların çinko ve azot ihtiyacını karşılamak için bu karışımın içerisine çinko ihtiyacı için çinko sülfat ve azotlu gübreler karıştırabilirmiyiz?Karıştırırsak bitkileri hem korumuş hemde beslemiş oluruz.

çakıcı Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:57.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024