agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Kompost > Soğuk Kompost
(https)

Beğeni Düzeni320Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-06-2011, 14:57   #331
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
Buzdolabında yaklaşık 1-1.5 aylık 1 litre civarında şeffaf kapalı kapta bozulmuş süt var. Bu bozuk sütü nasıl değerlendirebilirim?

limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2011, 16:19   #332
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-06-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aydın Mesajı Göster
Elde ettiğin sıvıyı seyreltmen (su eklemen) şart. Ph'ı 6-7 arasında yani nötr hale getirmelisin.
Bitki için ortlama 1/500 sulandırmak lazım.Ancak tekrar kaba koysak daha iyi olmaz mı ?

smarty17 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2011, 00:50   #333
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-06-2011
Sayın Epsody,
Çabalarınız, her arkadaşa yardım etme anlayışınız gerçekten takdire şayan.Ancak kuru bir bilgi paylaşımının ötesinde çabalarınıza kattığınız samimiyet de satır aralarında hissediliyor, sağolasınız.
Şartlara uygun 25lt.lik bir kompost bidonu elde ettim.İlk sıvıyı (3 günden sonra) bu gün aldım ve 1/500 oranında seyrelterek, çelikleme yolu ile elde ettiğim ancak gelişmelerinden pek memnun olmadığım ligüstrümleri suladım.Sıvı, kalitesi iyi bir sirke gibi kokuya ve kahverengiye yakın bir renge sahipti.Bidonum yarım dolu henüz ama bir iki güne kadar dolar sanıyorum.Depolama işlemlerini bahsettiğiniz gibi yapıyorum ve kötü koku almıyorum.
Ancak;

"4.Musluktan alacağınız eriğin ph 3.5-4 arasında dır, siz bunu klorsuz su ile sulandırarak seyreltmelisiniz, sıvının ph'ı kontrol işlemi forumlarda anlatıdığı üzere ölçmelisiniz."

sözlerinizden anladığım, direkt aldığım sıvıyı önce klorsuz su ile seyrelteceğim sonra 1/500 oranında sulama suyuna katacağım, doğru mudur?

Bir diğer sormak istediğim, 10-15 gün sonra kompost gerçekleştiğinde bu katı materyali domates, salatalık ve biberlerimin aralarına(aralıklar 50-60 cm kadar) yine toprağa gömmek şartı ile koyabilir miyim?

Teşekkür eder, saygılar sunarım.

tenten-57 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2011, 21:43   #334
Ağaç Dostu

Komposta su ekliyorum vana açıksa hemen sıvı geliyor.Millet 2 günde azar azar gelirken ben günde 2-3 kere güdne toplam 1-2 lt elde ediyorum.Sİl baştan başlaycağım.Kap yerine köye çukur açıp orada başlayacağım.Sİzden soracağım ;
-Sıcak kompost mu soğuk kompost mu ?
-HAngisi ise sıfırdan anlatın neyi nasıl koyacağım

Eski 30-06-2011, 20:07   #335
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-06-2011
Sayın Epsody,

Sanıyorum henüz foruma girme fırsatınız olmadı.Bu arada gelişmeleri aktarayım ve müsait zamanınızda cevaplarınızı bekleyeyim:

1-Elde ettiğim sıvının rengi koyulaşmaya ve konsantrasyonu artmağa başladı.Ancak koku gayet güzel, anormallik yok.

2-Bu gün ph metre (kağıt halinde olan) aldım.İlk defa bu tarz bir ölçüm yaptım.Sıvıyı direkt ölçtüm ve anladığım kadarı ile (ph kağıtlarının üzerindeki işaretleme sayılarına göre) ph 4 oldu.Yağmur suyu ile takribi 1/3-4 oranında seyerelttim sanıyorum 5'lik bir ölçüm aldım.Ve bu sıvıyı 1/500 oranında sulama suyu olarak kullandım.Bu defa bahçede ne varsa suladım.

Bu bilgilere göre önerileriniz neler olabilir.Henüz 1 haftalık deneyim olduğundan bitkilerin durumu hakkında bir bilgi veremiyorum.Herhangi bir gelişmeyi arzedeceğim.

Saygılarımla.

tenten-57 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2011, 23:46   #336
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Gecikmiş cevabım

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tenten-57 Mesajı Göster
Sayın Epsody,

Sanıyorum henüz foruma girme fırsatınız olmadı.Bu arada gelişmeleri aktarayım ve müsait zamanınızda cevaplarınızı bekleyeyim:

1-Elde ettiğim sıvının rengi koyulaşmaya ve konsantrasyonu artmağa başladı.Ancak koku gayet güzel, anormallik yok.

2-Bu gün ph metre (kağıt halinde olan) aldım.İlk defa bu tarz bir ölçüm yaptım.Sıvıyı direkt ölçtüm ve anladığım kadarı ile (ph kağıtlarının üzerindeki işaretleme sayılarına göre) ph 4 oldu.Yağmur suyu ile takribi 1/3-4 oranında seyerelttim sanıyorum 5'lik bir ölçüm aldım.Ve bu sıvıyı 1/500 oranında sulama suyu olarak kullandım.Bu defa bahçede ne varsa suladım.

Bu bilgilere göre önerileriniz neler olabilir.Henüz 1 haftalık deneyim olduğundan bitkilerin durumu hakkında bir bilgi veremiyorum.Herhangi bir gelişmeyi arzedeceğim.

Saygılarımla.
Arkadaşım tenten-57 Size cevap yazmakta giciktiğim için özür dilerim, çalışmalarınız çok güzel ve yerinde uygalamalar, sizi tebrik ederim, bu yaptıklarınıza bir ilavem olacak her türlü bitki besin maddeleri bitkilere verilirken beraberinde hümik asit de ilave edilmesi gereklidir.

Hümik asitler besin maddelerinin bitki kökleri tarafından alınmasını uygun forma sokmaktadır, uygun miktarlarda ilave ederseniz sonuç almanız hızlanacaktır, yaptığınız sıvı eriyikleri her zaman sulama suyu içinde uygulamaniz, bitkilerin gelişmesini düzenli hale sokacaktır.

Çalışmalarınızdan doğan gelişmeleri paylaşımlara aktarırsanız bilgi sürecinin işlemesinede katkıda bulunmuş olacaksınız, bu başlığa gösterdiğiniz ilgi için samimi şükranlarımı sunarım..

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2011, 23:52   #337
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Organik madde atık olamaz.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon_sever Mesajı Göster
Buzdolabında yaklaşık 1-1.5 aylık 1 litre civarında şeffaf kapalı kapta bozulmuş süt var. Bu bozuk sütü nasıl değerlendirebilirim?
Arkadaşım Bizim için bozulmuş olan besin maddeleri bitkiler için besin kaynağı durumundadır, bu bozuk olan sütü bitkilerinizin sulama suyuna ilave ederek bitkilerinize sunabilirsiniz, bu konudaki çalışmalarınızda başarılar dilerken, gözlemlerinizi paylaşmanız bilgi sürecine katkı sağlıyacaktır.

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-07-2011, 13:00   #338
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
Kimse mesajımla ilgilenmeyince geçen hafta çöpe atmıştım. Bundan sonra değerlendirmeye alacağım. İlginiz için teşekkür ederim.

Selim orhan beğendi.
limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2011, 21:36   #339
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2011
Ev atıklarını ile soğuk kompost yapımına başladım. Elime 4-5 adet petrol ofislerinde satışı yapılan Adblue bidonu geçti. Bu bidaonların altında çeşmesi olması oldukça hoşuma gitti ve bu iş işin çok uygun olacağını düşündüm.
Adblue içeriğini incelediğimde sıvının saf üre ve demineralize edilmiş sudan üretilmiş olduğunu tespit ettim. Anladığım kadarı ile kimyasal bir madde içermiyor.
Ben şimdi bu bidonların içerisine soğuk kompostu koysam, komposta veya oluşacak sıvı gübreye herhangibir olumsuz etkisi olurmu.?

TaşevliBahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2011, 05:10   #340
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Rafet Uzunok Mesajı Göster
Ev atıklarını ile soğuk kompost yapımına başladım. Elime 4-5 adet petrol ofislerinde satışı yapılan Adblue bidonu geçti. Bu bidaonların altında çeşmesi olması oldukça hoşuma gitti ve bu iş işin çok uygun olacağını düşündüm.
Adblue içeriğini incelediğimde sıvının saf üre ve demineralize edilmiş sudan üretilmiş olduğunu tespit ettim. Anladığım kadarı ile kimyasal bir madde içermiyor.
Ben şimdi bu bidonların içerisine soğuk kompostu koysam, komposta veya oluşacak sıvı gübreye herhangibir olumsuz etkisi olurmu.?
Bence bir süre sadece su ile durulayın,çalkaayın ..

Eski 08-10-2011, 17:07   #341
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-03-2011
sayın epsody
yeni başlamış oldugum ceviz bahçesi için kendi imkanlarımla kompost yapmaya karar verdim şarap fabrikasından fire çıkan üzüm salkımlarını nasıl kompost haline getirebilirim yardımlarınızı bekliyorum.

ceviz59 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2011, 00:21   #342
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi c e v i z 59 Mesajı Göster
sayın epsody
yeni başlamış oldugum ceviz bahçesi için kendi imkanlarımla kompost yapmaya karar verdim şarap fabrikasından fire çıkan üzüm salkımlarını nasıl kompost haline getirebilirim yardımlarınızı bekliyorum.
Sn. ceviz 59,

siz cibreden söz ediyorsunuz.

Yanmış ahır gübresine 3 de 1 oranında cibre ile iyice karıştırıp üzerine naylon ile kapadım. Dört beş ay bekletip toprağa karıştırmayı düşünüyorum.

İyi bir soğuk kompost elde ederim diye düşünüyorum.

Saygılar

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2011, 11:48   #343
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-10-2011
Arkadaşlar merhaba

Kompost konusu ile ilgili yapmış olduğunuz çalışmalar gerçekten başarılı, bende bahçemden çıkan atıkları (ağaç yaprakları, dalları, çürümüş meyveleri vs.) komposta dönüştürerek kullanıyorum. Eğer ilginizi çekerse geçen sene kullanmaya başladığım bir ürün var bence inceleyin. İncelemenizi istememin nedeni daha önceden toprağa çukur kazarak yaptığım uygulamada sonuca 8-12 ay arasında ulaşırken bu ürün ile beraber 1,5-4 ay arası bir dönemde (hava sıcaklığına ve nem e bağlı) sonuca ulaşıyorum. Yanlız benim yöntemimde ortaya bir sıvı çıkmıyor. bu konteynerin altı boş ve toprakla temas halinde. Temas halinde olmasının güzel yani oluşan nemden dolayı solucanlar ve diğer mikoorganizmalar rahatlıkla giriyor hem kompostun hava almasını hemde kalite anlamında zenginleşmesini sağlıyorlar. Saygılar.

Kompost reticisi Komposter EkoKompost 700 - Fidan Sat, Bahe, Fide Sat nternetten Fidan Siparii, Bodur Al Sertifikal Meyve Fidan Ss Bitkileri

Ethem Erkaya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2011, 21:11   #344
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-03-2011
sn halil önen
kompost için güzel bilgiler ama benim bahsetigim üzümün sap kısmı sadece
ilginize teşekkür ederim

ceviz59 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2011, 09:33   #345
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
sap kısmı da olur dogal artık ne varsa olur
bıraz yaş gubre yaprak vesaire buludunuzmu tamamdır

Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2011, 10:14   #346
Ağaçsever

ehtepot's Avatar

Giriş Tarihi: 22-12-2011
küçük saksılarım için 19 lt lik su bidonlarında kompost yapmak istiyorum. bidon dolduktan sonra tahmini bir süresi var mı yoksa görüntü ve koku sayesinde mi hazır olduğunu anlayacağız? oluşan suyu seyreltip sulamada kullanacağım olusan eriyik maddeleri de toprağa karıştıracağım. örneğin 10 lt hacimli bir saksıya ne kadar eriyik madde koymam gerekir? teşşekkür ederim her mesaj sahibine. emek verilmiş bir konu. lakin akademik bilgi ve terim sayısı fazla

ehtepot Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2012, 11:25   #347
Ağaçsever

ehtepot's Avatar

Yardımcı olabilecek kimse yok mu? ufaktan atık biriktirmeye başladım çünkü.

Eski 01-01-2012, 12:33   #348
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ehtepot Mesajı Göster
küçük saksılarım için 19 lt lik su bidonlarında kompost yapmak istiyorum. bidon dolduktan sonra tahmini bir süresi var mı yoksa görüntü ve koku sayesinde mi hazır olduğunu anlayacağız? oluşan suyu seyreltip sulamada kullanacağım olusan eriyik maddeleri de toprağa karıştıracağım. örneğin 10 lt hacimli bir saksıya ne kadar eriyik madde koymam gerekir? teşşekkür ederim her mesaj sahibine. emek verilmiş bir konu. lakin akademik bilgi ve terim sayısı fazla
Sn. ehtepot,

siz bukaşi kompost mu yapmak istiyorsunuz? Yapmak isteğiniz iyi anlaşılmadığı için yardım almakta zorlanıyor olabilirsiniz.

Siz aşamalı olarak ve hatta resimlerle destekleyerek başlayın size yardıma koşacak dostlar olacaktır.

Ayrıca yapmak istediğinizi uygulayan birinin olma ihtimali vardır.

Saygılar

Eski 01-01-2012, 16:53   #349
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-05-2010
Bu konuyu yeni okumaya başladım. Daha üçüncü sayfadayım fakat yazmak için sabırsızlandım. Em bukaşi kovasını nereden temin edebilirim. Yeşil adım sitesine bağlanamıyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa sevinirim.

trilye Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2012, 18:15   #350
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-12-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dogasever Mesajı Göster
EM Bukashi Kompost kovasıyla mutfak atıklarınızdan hem kompost hem de sıvı gübre yapabilirsiniz.

http://www.yesiladim.com/

EM Bukashi Kompost Kovasının resmini sitede aşağıdaki linkte görebilirsiniz:

agaclar.net - View Single Post - EM (Etkin Mikroorganizmalar)
bu kovaları neredn temin edebiliriz

bero Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2012, 20:17   #351
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi trilye Mesajı Göster
Bu konuyu yeni okumaya başladım. Daha üçüncü sayfadayım fakat yazmak için sabırsızlandım. Em bukaşi kovasını nereden temin edebilirim. Yeşil adım sitesine bağlanamıyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa sevinirim.
Sn.trilye yeşil adım sitesi kapandı. Ben de iki adet bukaşi kovası almıştım.Ara sıra kullanıyorum. Kullanışlı...

Ancak bukaşi yi _ bukaşi kepek_ kendiniz yapmanız gerekiyor. Bu ise çok dikkat ve tecrübe isteyen bir şey. Bukaşi kepeği _ya da pirinç kabuğunu_ ema spreylerken iyi tutturamazsınız kovdaki evsel atıkların kokma, bozulma ve ötesinde kurtlanma ihtimali vardır. Ki bu sebepten bir çok alıcı kovalarını kullanamıyorlar.

Sn bero hoş geldiniz. Siz de almak istiyorsunuz. Dikkatli olmanız gerekiyor. Bana anlatın derseniz; o kadar ince detay var ki tecrübeye dayanıyor.

Saygılar

Eski 01-01-2012, 22:00   #352
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-05-2010
Sayın Halil Önen verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.
Sanırım ilk etapta eldeki malzemeleri kullanarak deneme yanılma yöntemini uygulayacağız.

trilye Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2012, 09:59   #353
Ağaçsever

ehtepot's Avatar

Sevgili arkadaşlar,
Öncelikle evsel organik artıkları 19 lt lik damacanaya küçük küççük doğrayıp doldurdum. içinde ince ağac kabuğu, bahçe yoprağı, kuru maya, bayat ekmek ve bal koydum.(malzeme listesini bu sayfadaki maddelere göre hazırladım yani) ağzına streç film koyup kapağını kapattım.
şimdi,
soru 1- bu melzemeler ara sıra karıştırarak kaç gün bekleyecek?(beyaz köpük oluşması yeterli mi?)
soru 2- oluşan sıvı anladığım kadarıyla Em dediğimiz sıvı gübre. bu sıvıyı nasıl ve ne kadar zaman zarfında kullanacağım?
soru 3- sıvısı alınmış, bidonda kalan katı karışımı toprağa karıştırarak kullanabilir miyim? kullanabilirsem toprakla karıştırma oranı ne olmalıdır? örneğin 5 kg toprağa 0,5 kg gibi.

Eski 02-01-2012, 11:14   #354
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Öncelikle evsel organik artıkları 19 lt lik damacanaya küçük küççük doğrayıp doldurdum. içinde ince ağac kabuğu, bahçe yoprağı, kuru maya, bayat ekmek ve bal koydum.(malzeme listesini bu sayfadaki maddelere göre hazırladım yani) ağzına streç film koyup kapağını kapattım.
teşke bal koymasaydınız bal antı akterıyeldır pekmez koymalıydınız
şimdi,
soru 1- bu melzemeler ara sıra karıştırarak kaç gün bekleyecek?(beyaz köpük oluşması yeterli mi?)
içindekiler parçalandımı beyaz köpükler çogaldımı hazırdır bu yazın 15 gunde olur ama şimdi bellı olmaz bıraz uzar
soru 2- oluşan sıvı anladığım kadarıyla Em dediğimiz sıvı gübre. bu sıvıyı nasıl ve ne kadar zaman zarfında kullanacağım?
oluşan sıvı em degıl em bagımsız bır üründür sizin yaptıgınız faydalı sıvı gübre denebılır bunu ortalama 1 e 100 oranında çoglatarak kullanırsınız
yanlız hepsını bırden suyla çogaltırsanız hemen kullanmanız lazım beklememelı.
soru 3- sıvısı alınmış, bidonda kalan katı karışımı toprağa karıştırarak kullanabilir miyim? kullanabilirsem toprakla karıştırma oranı ne olmalıdır? örneğin 5 kg toprağa 0,5 kg gibi.[/QUOTE]
bu şamada ben oran veremıyorum
yazdıgınız oran uygun olabılır

Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2012, 16:03   #355
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-12-2011
sayın halil önen alakanız için teşekkürler.soğuk kompost yapmak için çok heveslendim. ağzı hava almayacak şekilde kapanabilen bir bidon buldum.mutfak artıklarımı biriktirmeye başladım bile)) gelişmeleri sizlerle paylaşöak isterim...sizden öğreneceğim çok şey varr.....

bero Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2012, 18:24   #356
Ağaçsever

ehtepot's Avatar

Selam bero kardeş. hemen hemen bende yeni başladım komposta. buradan paslaşarak durum değerlendirmesi yapabiliriz. öncelikle neler koyduğunu söyler misin bidona?

Eski 06-01-2012, 13:25   #357
Ağaç Dostu

Dogasever's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Safranlı Mesajı Göster
teşke bal koymasaydınız bal antı akterıyeldır pekmez koymalıydınız
şimdi,
içindekiler parçalandımı beyaz köpükler çogaldımı hazırdır bu yazın 15 gunde olur ama şimdi bellı olmaz bıraz uzar
oluşan sıvı em degıl em bagımsız bır üründür sizin yaptıgınız faydalı sıvı gübre denebılır bunu ortalama 1 e 100 oranında çoglatarak kullanırsınız
yanlız hepsını bırden suyla çogaltırsanız hemen kullanmanız lazım beklememelı.
soru 3- sıvısı alınmış, bidonda kalan katı karışımı toprağa karıştırarak kullanabilir miyim? kullanabilirsem toprakla karıştırma oranı ne olmalıdır? örneğin 5 kg toprağa 0,5 kg gibi.
bu şamada ben oran veremıyorum
yazdıgınız oran uygun olabılır[/QUOTE]

Sn Safranlı'nın açıklamalarına ek olarak: Toprağa gömdükten 3-4 hafta sonra sonra üzerine dikim yapabilirsiniz. Bidonun ağzından gaz çıkışı olacaktır lütfen havasını almayı unutmayın. İçine bir su bardağı kadar EM aktif koyarsanız, mikrobiyal etkinlik daha hızlı artacak ve yanlış yapma olasılığınız ortadan kalkacaktır. Ama koymadan da yapabilirsiniz. Kapağı açtığınızda burnunuza rahatsız edici kötü kokular gelmemeli. Gelirse yanlış oldu demektir. Kolay gelsin.

Dogasever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2012, 16:05   #358
Ağaçsever

baba.monk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-10-2009
EM1 ile bukaşi kompost hazırlamak

Merhaba
şurada Bukaşi Yapımı ve Kullanımına dair bir şeyler yazmıştım.

http://www.kucukbahcem.net

Name:  KucukBahcem_net_capa_toprak_3.JPG
Views: 3284
Size:  29.1 KB

Selim orhan ve Ahu_E beğendi.
baba.monk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2012, 13:51   #359
Ağaçsever

ehtepot's Avatar

Arrow çok iyi anlatım

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi baba.monk Mesajı Göster
Merhaba
şurada Bukaşi Yapımı ve Kullanımına dair bir şeyler yazmıştım.

http://www.kucukbahcem.net

Eklenti 262882
bir çırpıda okudum yazılanları. çok açıklayıcı ve yararlı oldu. teşekkür ederim Sn. babamonk

Eski 21-01-2012, 20:42   #360
Ağaç Dostu

pembegül's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2008
Yeni diktiğim menekşelerin köklerine buyday koymuştum buğdaylar büyüyünce makasla kestim ve ince doğrayıp bir sürahi suyun içine bıraktım bir haftada suyun rengi açık canlı yeşilden bulanık yeşil bir renge döndü, bu gün çiçeklerimi suladım bakalım çiçeklerim hoşlanacakmı gelişmeleri buradan yazarım bir çeşit sıvı gübre elde etmeye çalıştım ve buğdaylar büyüdükçe devam edeceğim...

pembegül Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:47.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024