agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Seracılık (Örtüaltı Yetiştiriciliği)
(https)

Beğeni Düzeni6Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-10-2011, 09:08   #61
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2010
Sayın Adil; Çalışmalarınızı başından beri ilgiyle izliyoruz. Dün eşim benim haberdar olmadığımı zannedip, uzun uzun neler yaptığınızı ve çok takdir ettiğini, hem sayfanızı gösterip hem anlatıyordu. " İşte bu dedi. İnsanlar kendi elleriyle bir şeyler yaptığı zaman güzel de oldu mu çok takdir ediyorum. İşte benim her şeyi kendim yapmak istediğim gibi. Gerçekten bravo, beni de bir an önce bir şeyler yapmak için heveslendiriyorlar" dedi.

Sanırım artık daha fazla kendini tutamayacak o da üye olacak. Çünkü sizlerle birebir yazışmak istiyor. Kendi uğraşlarının yanısıra sizleri de sık sık izliyor. Şu anda yazdığımdan haberi yok.

Bahçenin meyve bahçesi ve üzüm olacak kısmı benim , ben kendim yaptıklarımı paylaşmak istiyorum diyor. Ben ise evlerin olacağı sebze ve çiçeklendirilecek kısımla ilgilenecekmişim. Hadi hayırlısı.

Çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim. Biz buradan sizi hep izliyor olacağız. Eğer tohum v.s. İzmir'den bir isteğiniz olursa çekinmeden yazabilirsiniz.

Saygılar,sevgiler...

Uzaylı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-10-2011, 16:45   #62
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Uzaylı Mesajı Göster
Sayın Adil; Çalışmalarınızı başından beri ilgiyle izliyoruz. Dün eşim benim haberdar olmadığımı zannedip, uzun uzun neler yaptığınızı ve çok takdir ettiğini, hem sayfanızı gösterip hem anlatıyordu. " İşte bu dedi. İnsanlar kendi elleriyle bir şeyler yaptığı zaman güzel de oldu mu çok takdir ediyorum. İşte benim her şeyi kendim yapmak istediğim gibi. Gerçekten bravo, beni de bir an önce bir şeyler yapmak için heveslendiriyorlar" dedi.

Sanırım artık daha fazla kendini tutamayacak o da üye olacak. Çünkü sizlerle birebir yazışmak istiyor. Kendi uğraşlarının yanısıra sizleri de sık sık izliyor. Şu anda yazdığımdan haberi yok.

Bahçenin meyve bahçesi ve üzüm olacak kısmı benim , ben kendim yaptıklarımı paylaşmak istiyorum diyor. Ben ise evlerin olacağı sebze ve çiçeklendirilecek kısımla ilgilenecekmişim. Hadi hayırlısı.

Çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim. Biz buradan sizi hep izliyor olacağız. Eğer tohum v.s. İzmir'den bir isteğiniz olursa çekinmeden yazabilirsiniz.

Saygılar,sevgiler...
Sayın uzaylı.

Eşiniz çok haklı.İnsan boş zamanlarını değerlendirecek bir uğraş bulmalı ve kendini bir işle meşgul etmeli.Hem sağlığınızı kazanıyorsunuz .Hem birşeyleri başarmanın yapmanın sevincini gururunu yaşıyorsunuz.Kafanızdaki kara bulutları dağıtıyorsunuz.Eğer varsa tabi.Bunlar insanın mutlu olacağı güzel hobiler.
Mesela ben on parmağında on marifet misali biriyim.Yapmadığım iş yok.Sosyal etkinlikleri fazlasıyla severim.Yağlı boya resim çalışmalarım oldu sergi açtım.Müzik konusunda 20 yıl müzisyen olarak bağlama ve klavye çaldım düğünlerde toplantılarda .Bölgesel Tv kanalında canlı müzik proğramına katıldım.lisanslı futbolcu oldum.Beldemizin futbol takımının kurulmasında bizde yardımcı olduk.Gençleri kahvelerden spora yönlendirmek için.Kıyı balıkçılığı.Avcılık.İnşaatla ilgili her şeyi yapabileceğime de güveniyorum.Belde siyasi teşkilattında görev aldım.Şimdi sera yapımı ve bahçe işleri ile ilgileniyorum.Fotoğrafçılık ve fotoğraf çekmek .İnternette insanlarla paylaşmak.Kısacası ben hiçbir şeye yapamam demem herşeyi önce gözlemlerim sonra yapmaya çalışırım.****** elimdem geldiğince.
Bizde hanımla sera içinde demokratik bir paylaşım içine girdik.
Onun yeri ve kendi yerimi belirledik.
O kendi yaptıklarıyla ,ben kendi yaptıklarımla birlikte mutlu olmaya ve paylaşmaya devam edeceğiz.
Bugün oturma yeri kamelyanın zemin tesviyesini yapmaya çalıştım.6 saatlık bir çalışmayla epey yoruldum terledim.Fakat değeceğine eminim.
Sizlerede güzel projeler düşünüp hayata geçirmenizi hayatla barışık mutlu olmanızı dilerim.Beyinize ve size başarılar diliyor, saygı ve selamlarımı gönderiyorum.

Düzenleyen Adil : 11-10-2011 saat 07:57
Adil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-10-2011, 16:56   #63
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Giriş Tarihi: 24-01-2011
Aaaaa,o çatının üzerindeki Kaptanzst. miydi....Bilseydim yazımda biraz takılırdım kendisine...Aman bu seferde seranın çatısından düşüpte ayağınızı sakatlamayınız diye..)))vallahi bravo diyorum...Yaralı eliyle neler başarmışş...Vallahi sevgili Adil böyle bir ağabeye sahip olduğunuz için çooookkk şanslısınız...Bende oralara mı yerleşsem ne))

Şaka bir tarafada hakikaten çok maharetli maşaallah, sizde tabii......Yapacağınınız kameriyeye de mor salkım ve gül sardırın ,Mor salkımın çelikleri şubat ta benden olsun...
Selamlar ..sevgiler Trabzon a ..Sizlere Tanrı kolaylıklar versin)

berrinb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2011, 08:09   #64
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Amin.
Berrinb hanım sizin gibi dostlarımız oldukça sırtımız yere gelmez evel allah.
Bilgilerinizi ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşıyorsunuz bu bize yetiyor.
Bu site sayesinde sizin gibi değerli insanları tanıma fırsatı bulabildim.
Kamelya çalışmalarım bugünde devam edecek.Yarından itibaren yağışlı hava geliyor.Bugün tesviye işlerini bitiririm inşallah.
Ağbeyim sosyal aktivitesi iyi olan biri. Araştırır inceler dener ,paylaşır.Hiç durmaz.Benide kendine benzetti. Bana arkadaşını(kardeşini) söyle sana kim olduğunu söyleyeyim ..misali.
Bugün hava çok güzel.Deniz adeta sütliman.Bu satırları yazarken pırıl pırıl güneşi ve denize baktıkça kendimi dışarı atasım geliyor.
Saygılar selamlar.

Eski 14-10-2011, 20:07   #65
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-01-2010
Sayın Adil bey sera çalışmalarınızı aksatmadan takip ettim. Nihayet bitirip rahatladınız ellerinize sağlık çok güzel oldu. Yerini değiştirdiğiniz ağaçları köke zarar vermeden nasıl çıkardınız bende de değişecek fidanlar var. Çalışmalarınız yorucu ama zevkli bir iş. Kolay gelsin saygılar...

fatma sunay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2011, 19:16   #66
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Fatma hanım teşekkür ederim.
Fidanları köklere fazla zarar vermeden 50 cm çapında bir kesitle toprağıyla alıp naklettim.
Bolca suladım.ŞU an hepsi tutmuş durumda.Üzerinden sağnak yağmurlar geçti.Bununda faydası oldu.
Saygılar selamlar.

Eski 16-10-2011, 08:32   #67
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

kamelya yeri çalışmaları.

Kamelya yapılacak alanın toprağının tesviye işlemlerine başladım.

Eklenen Resimler

Eski 16-10-2011, 08:34   #68
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

kamelya yeri çalışmaları.

zemin tesviyesi

Eklenen Resimler

Eski 16-10-2011, 08:37   #69
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

kamelya

alanın önceki haliyle şimdiki halinide görmeniz için bu seriyi hazırladım.

Eklenen Resimler

Eski 16-10-2011, 13:34   #70
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Sevgili Adil ,kameriyenizin yerini tepit ederek işe başlamışsınız da kameriye ahşap mı yapacaksınız,yoksa profil tipi bir madde mi...Profil tipi olursa sarmaşıklarla kapatmanızı tavsiye ederim....Kara lahanaları sökmüşsünüz,arka planlara dikseydiniz onları ,çünkü ben 35 senedir onları görmekten Ha neredeysa düşüp bayulacağum daaa)))) Şaka bir yana sevgili Adel biz kara lahanayı çok severiz.Bilhassa dolması ve Pirinçli yemeğini ....Ama çorbasını ben hiç yapamadım ,başarılı olamadım..Eşime göre en büyük yeteneksizliğim bu oldu)).. Sizin bu çalışmalarınızdan çok hoş görüntüler çıkacağını umuyorum..Zevkli ve çalışkan bir arkadaşsınız...Tez zamanda kameriyenin bitmiş halini görmek ümidi ile ,selamlar ,sevgiler....

Eski 17-10-2011, 08:56   #71
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Berrinb Hanım.
Kamelyayı profilden yapmalıyım ,malum burası karadeniz.Yağmurlu ve nem oranı yüksek bir havaya sahibiz.İçine uygun masa ve sandalye koymak istiyorum.Şimdilik beton ve kalıp işlerini düşünüyorum.Şu sıralar havalar yağışlı ve soğuk gidiyor.çimento aldım havaların açmasını bekliyorum.Zemin şu an çamur durumda.
Kamelyanın üstünü sarmaşık türü güzel çiçeklerle karma yapacağım.Yan taraflarına güller ve limon çiçeği şimdiden diktim.Kokulu beyaz lilyum da var.Hanımeli de iyi olur aslında.Etrafımız mis gibi çiçek kokar.
Lahana konusuna gelince bende sarmasını çok severim.Kışın soğuk havalarda çorbasıda güzel olur.
O kopardığımız lahanaları Hanım başka bir bahçeye dikti.Zaten bizim buralarda lahanayı bahçenden eksik ettinmi o bahçede büyük eksiklik var demektir.
Çorbayı yapamamanızın sebebi, bunu bir uzmanından öğrenmediğinizdendir .)
Herkes bu çorbanın lezzet ve kıvamını tuturamaz.
Çalışmalarımız devam ediyor fakat başka işlerimde çıkıyor bazen ara vermek zorunda kalıyorum.Fırsat buldukça devam ediyorum.
Birkere başladık ya, sonuda gelir inşallah.
Saygılar selamlar.

Eski 21-10-2011, 16:13   #72
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

kamelya

çaşışmalar devam ediyor.

Eklenen Resimler

Eski 21-10-2011, 17:01   #73
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Sayın Adil Bey,kamelayanın yeride hazırlanmış ne güzel.İçine barbeküde yapıcakmısınız.bizde kamelya yaparken cok düşündük,yaz kış kullanabılceğimiz bir mekan yapalım istedik,katlanır camlada kapattık.Şimdi yaz kış çok rahat kullanıyoruz.Sizin memlekette yağışı bol aldığı için bir fikir olsun istedim.Selamlar.......

hanndan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-10-2011, 13:46   #74
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Handan hanım
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.Şimdilik yazlık olarak üzeri sarmaşıklarla kaplı bir yer düşünüyorum.İleride barbekü düşünebilirim.Evde balık pişirmek pek uygun olmuyor,ızgara sorununu böylece çözebiliriz.Şimdi internette barbekü görsellerine bakacağım.Beni heveslendirdiniz.)
Saygılar selamlar.

Eski 22-10-2011, 13:55   #75
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Kamelya

Bugün bir basamak daha ilerledik.

Eklenen Resimler

Eski 22-10-2011, 13:58   #76
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

kamelya

kamelya çalışmaları.

Eklenen Resimler

Eski 25-10-2011, 06:53   #77
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Sera kamelya

Sera kamelya

Eklenen Resimler

Eski 25-10-2011, 07:08   #78
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Hobi sera ,kamelya

Beton için son aşama kaldı.Sera önü basamağı ve kamelya alanının zemini.Sonra sıva yapılacak.Handan hanımın barbekü düşüncesine katılıyorum.İstinat duvarının sağ köşesine kendi tasarım olan bir barbekü yapmak istiyorum.Bakalım nekadar başarılı olacağım.Takdir sizlerin.

Eklenen Resimler

Eski 25-10-2011, 08:20   #79
Ağaç Dostu

YeniBON's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2011
Sayın Adil,

Bahçenizi, seranızı geliştirme çalışmalarınızı imrenek takip ediyorum. Çok güzel. Daha da güzelleştireceksiniz inanıyorum.

Ama benim dikkatimi çeken konu beton. Bahçenizde ki beton alanlar giderek artıyor. Zemini beton dışında tuğla, çim vb. doğal malzemeyle kaplamak daha güzel olur diye düşünüyorum.

Ayrıca bir barbekü yerine, bir fırın daha kullanışlı olur sanıyorum. Tabii benim ki hariçten gazel okumak. Asıl olan sizin düşünceniz.

Kolay gelsin. Saygıılar.

YeniBON Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-10-2011, 11:55   #80
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Sayın Adil, Merhabalar efendim,

Çalışmanızı zevk ile takip ediyorum.

Dört tarafı beton ile çevrili minik bahçenizin içi, tamamen su ile dolduğunda, sanırım duvarlar patlamaz. Hiç tahliye boruları göremedim efendim. Barbekü' yü ayakları tekerlekli, paslanmaz metalden yapsanız ve gerektiğinde tedbil-i mekan ederek farklı yerlere taşısanız. Kamelyenin üstüne akerdion borulardan sabit bir baca ve altında da davlumbaz. Davlumbaz da 4 köşeden zincir askılar ile sabit bacanın altında, aşağı yukarı yüksekliği ayarlanabilir(ilk yakış esnasındaki duman veya rüzgardan koruma amaçlı). Akaerdion borular da monte/demonte imkanı sağlar. Örneğini, 20 sene önce yapan bir arkadaşım vardı.

Herşey güzelliğinizde hayat buluyor Sayın Adil.
Umarım bu güzel insanlığınız ile beni de hoş görürsünüz.

Ailece sağlık içinde mutlu ve bereketli yaşamlar.

Saygılarımla lütfen.

Karadenizli dehasına güvenen biri.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-10-2011, 13:01   #81
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Adil Bey,barbeküyü Sayın Mrduran ın dediği gibi seyyarda yaptırabilirsiniz.Biz barbeküyü yaparken hep baca kısmınıda içeride düşünüyorduk.Babacımın projesine göre baca kısmını dışarıya alarak mekandan yer kazandık.Size fikir olması için resim ekleyeyim.KOLAY GELSİN

Eski 25-10-2011, 13:12   #82
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Sevgili Adil,bahçenizi gezmeyeli bir hayli işler başarmışsını..Desenize Trabzon un uşaklarına iş mi dayanır)))Vallahi o bakımdan eşim de dahil olmak üzere hepinizi kutluyorum...Çalışkan ve neşeli insanlarsınız.....Azminize dağlar dayanmaz) Örnek sevgili Kaptanzst...tırnağı düşecek parmakla çatı tepelerinde işi bitirdi))) Heelal olsun diyorum
Görüntüler harika ...Orada dikili bir mor aster vardı ...inşallah onları zedelemeden bir yerlere nakil etmişsinizdir...Diğer arkadaşlar gibi bende bir köşeye eski ocaklar tipinde, doğal taşlardan, bir barbekü yapmanızı öneririm..Birde limonlarınızı güneye bakan bir duvar dibine nakil etmeniz ,ileride size kocaman bir limon ağacı kazandırır..Bende iki tane var birisi 20 seneliktir...Karda buzda hiçbir şey olmadı...Ama kökü duvara yakın olsun...Tebriklerimi ve sevgilerimi yolluyorum sizlere...Tanrı kolaylıklar versin

Eski 26-10-2011, 10:30   #83
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniBON Mesajı Göster
Sayın Adil,

Bahçenizi, seranızı geliştirme çalışmalarınızı imrenek takip ediyorum. Çok güzel. Daha da güzelleştireceksiniz inanıyorum.

Ama benim dikkatimi çeken konu beton. Bahçenizde ki beton alanlar giderek artıyor. Zemini beton dışında tuğla, çim vb. doğal malzemeyle kaplamak daha güzel olur diye düşünüyorum.

Ayrıca bir barbekü yerine, bir fırın daha kullanışlı olur sanıyorum. Tabii benim ki hariçten gazel okumak. Asıl olan sizin düşünceniz.

Kolay gelsin. Saygıılar.
Sayın YeniBON
Güzel düşüncelerinizi benimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim.
Beton konusunda size hak veriyorum.Fakat burası karadeniz yağmurdan çamurdan korunabilmek için böyle ufak yeşile gömülü bir alanımız olsun istedim.
Beton duvara, taş duvar boyaması yapıp görüntüyü farklı yapabilirim.
Etrafımız hep yeşil zaten.Fındık bahçeleri ve meşelerimiz ,ormanımız var.
Arada geziyor ve bu güzellikleri yaşıyoruz.
Barbekü konusuna gelince 50-60 cm genişliğinde içinde ızgarası olan duvarları ısıya dayanıklı ateş tuğlasından örülü bir küçük yer yapmayı düşünüyorum.8 lik çubuk demirden ızgarasını özel kaynatarak yaptıracağım.Çok amaçlı ve kullanışlı bir yer olmasını düşünüyorum.Hertürlü ocak ızgara,sac altı vs gibi özellikleri bir arada bulunduracak bir projem olacak.Belki patentinide alırım))
Görüşlerinizi benimle paylaştığınız için tekrar teşekkür ederim.
Saygılar selamlar.

Eski 26-10-2011, 10:46   #84
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mrduran Mesajı Göster
Sayın Adil, Merhabalar efendim,

Çalışmanızı zevk ile takip ediyorum.

Dört tarafı beton ile çevrili minik bahçenizin içi, tamamen su ile dolduğunda, sanırım duvarlar patlamaz. Hiç tahliye boruları göremedim efendim. Barbekü' yü ayakları tekerlekli, paslanmaz metalden yapsanız ve gerektiğinde tedbil-i mekan ederek farklı yerlere taşısanız. Kamelyenin üstüne akerdion borulardan sabit bir baca ve altında da davlumbaz. Davlumbaz da 4 köşeden zincir askılar ile sabit bacanın altında, aşağı yukarı yüksekliği ayarlanabilir(ilk yakış esnasındaki duman veya rüzgardan koruma amaçlı). Akaerdion borular da monte/demonte imkanı sağlar. Örneğini, 20 sene önce yapan bir arkadaşım vardı.

Herşey güzelliğinizde hayat buluyor Sayın Adil.
Umarım bu güzel insanlığınız ile beni de hoş görürsünüz.

Ailece sağlık içinde mutlu ve bereketli yaşamlar.

Saygılarımla lütfen.

Karadenizli dehasına güvenen biri.
Sayın MrDuran merhabalar .
İlgi alakanız ve uyarılarınız beni memnun etti.Duvarların dibinde su kanalları mevcut ve çıkış yerleri bu kanallara bağlı onun için bir tehlike yok .
Barbekü konusu Hanndan Hanım sayesinde gündeme geldi.Yapacağım hem barbekü,hem ocak,hemde sac altı yapılabilecek çok amaçlı bir sabit yer olacak adını ben bile bilmiyorum.Şu anda kafamda tasarlamaya çalışıyorum.
Siz değerli dostlarımın da fikirlerini benimle paylaşmaları beni çok mutlu ediyor.
Bunlarıda derleyip bir fikir üretebilirim.
Alçak gönüllü beyefendi bir insansınız.
Allah bu güzelliğinizi hiç bozmasın.
Saygılar selamlar.

Eski 26-10-2011, 10:58   #85
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-10-2010
Seradan sonra kamelyanın yapımını izlemek çok güzel olacak ilgiyle takip ediyoruz selamlar saygılar

Selehattin 67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2011, 11:37   #86
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hanndan Mesajı Göster
Adil Bey,barbeküyü Sayın Mrduran ın dediği gibi seyyarda yaptırabilirsiniz.Biz barbeküyü yaparken hep baca kısmınıda içeride düşünüyorduk.Babacımın projesine göre baca kısmını dışarıya alarak mekandan yer kazandık.Size fikir olması için resim ekleyeyim.KOLAY GELSİN
Sayın Hanndan hanım bu konuda ilk fikrini benimle paylaşan siz olduğunuz için çok teşekkür ederim.Geçen Hanımla Forum AVM ye gittim birçok seyyar barbekü modeli vardı.Fakat onlara içim ısınmadı.Benim düşündüğüm sabit, içi ateş tuğlasıyla örülü, çok amaçlı bir yer olması.50-60 cm genişliğinde iç hacmi olan 2-3 kattan oluşan bir yer.50 cm lik bir sacın altına patates koyup üzerinde çalı ateşinin çıtır çıtır sesini duyup, hem ısınıp hemde o güzel pişmiş sac altı patatesleri de görmek ve tadmak ta istiyorum.)
Izgara çıkmalı ve raf kademeli olsun istiyorum.
Alt zemini ateş tuğlasından örülü kül yeri ve sac yeri, yanlarda raf şeklinde yükseltilip alçaltılabilen ızgara rafları gibi sabit ve ömürlük bir şey olsun istiyorum.
Merdiven çıkışının tam karşısındaki duvarın önüne kurmayı düşünüyorum.Hem ayak altından uzak alanı engellemeyen bir yer.
Bu arada Hanımla AVM de çiçek reyonuna da uğramayı ihmal etmedik.AVM ye her gidişimizde ilk uğradığı yer bu çiçek reyonları.Alışverişimizi yapmadan önce burayı mutlaka ziyaret ederiz,bu bir alışkanlık oldu artık
Saygılar selamlar.

Eski 26-10-2011, 12:26   #87
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berrinb Mesajı Göster
Sevgili Adil,bahçenizi gezmeyeli bir hayli işler başarmışsını..Desenize Trabzon un uşaklarına iş mi dayanırVallahi o bakımdan eşim de dahil olmak üzere hepinizi kutluyorum...Çalışkan ve neşeli insanlarsınız.....Azminize dağlar dayanmaz)Örnek sevgili Kaptanzst...tırnağı düşecek parmakla çatı tepelerinde işi bitirdi Heelal olsun diyorum
Görüntüler harika ...Orada dikili bir mor aster vardı ...inşallah onları zedelemeden bir yerlere nakil etmişsinizdir...Diğer arkadaşlar gibi bende bir köşeye eski ocaklar tipinde, doğal taşlardan, bir barbekü yapmanızı öneririm..Birde limonlarınızı güneye bakan bir duvar dibine nakil etmeniz ,ileride size kocaman bir limon ağacı kazandırır..Bende iki tane var birisi 20 seneliktir...Karda buzda hiçbir şey olmadı...Ama kökü duvara yakın olsun...Tebriklerimi ve sevgilerimi yolluyorum sizlere...Tanrı kolaylıklar versin
Berrinb Hanım çok teşekkür ederim.
Kimin hemşerisi .Beyinize selamlarımı iletin lütfen.
Mor aster aradaki toprak alanda kaldı .Çiçek dönemi bittiği için toprak üzerinden biçtim.50 cm lik bir alanda bir sürü filizler atmış çok arsıza benziyor.
Seneye allah nasip ederse yanındaki o pembe adını bilmediğim çiçekle çok güzel ikili oluşturacaklar.Oturduğumuz alanın önünde çiçek bariyeri oluşacak inşallah.Hanım onların dallarından diğer alanlarada serpiştirdi.Seneye farklı güzel bir görüntüyle karşılaşacağımızı umuyorum.
Barbekü yeri sabit olacak.Merdivenlerin hemen karşısına.Çok amaçlı bir şey olsun istiyorum.
Limonların soğuk iklime dayanıklı olanları varmış diye duydum.Belki ondan kaynaklanıyor.Bilgileriniz için teşekkürler.
Eksik olmayın,ailenize ve size saygılarımı selamlarımı gönderiyorum.

Eski 26-10-2011, 12:31   #88
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selehattin 67 Mesajı Göster
Seradan sonra kamelyanın yapımını izlemek çok güzel olacak ilgiyle takip ediyoruz selamlar saygılar
Selehattin bey ilginiz için çok teşekkür ederim.
Bizdende saygılar selamlar.

Eski 26-10-2011, 14:30   #89
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Sayın Adil Bey, inanın bende öyleyim ne zaman yapı markette kaybolsam annemler beni bahçe kısımında buluyorlar.Geçen hafta nergiz ve çiğdem soğanları aldım Sizinde sevdiğiniz bir alan olduğu için eşiniz halinden çok memnundur eminim.Eşinize selamlar,sevgiler.Yumurcak nasıl?öpün yerime oldumu.
Size bir fikir olması için resim ekliyorum.Bizim inşaat aşamasında böyle araştırma fırsatımız olmadı bir furya içine girmiş gibi olmuştum.Ama en sorunsuz mekanımız çardağımız ve barbekümüz.Çok zaman harcadık proje aşamasında,keşke diğer mekanlar içinde uzun uzun düşünme fırsatımız olsaymış.
Barbekümüzün alt kısmıda aslında ocak şeklinde ama yağmurlar yağmaya başlayınca kışlık odunlarımızı o kısıma yerleştirdik. Arka kısımında da bacaya çıkış var,hem alt kısımda hemde üst kısımda ateş yanabiliyor, dublex barbekü
İç kısımda ateş tuğlası,dış kaplama olarak da ankara taşı var.
Izgarayı sabitlemek için bir kısım yok,içerisinde 3lü sac ayağı kullanıyoruz. Sizde sabitlemeyin bazı yiyeceklerin ısı farkı oluyor.Yan tarafında raf var,şimdi sezonu kapattığımız için tohumları oraya koydum.
Bence sizin mekanda, üstten görünüşteki resimlerin sol üst kısıma barbekü yerleştirilebilir.
Kafanızı iyice karıştırdım
Kolay gelsin.

Eklenen Resimler

Eski 27-10-2011, 09:34   #90
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Hanndan Hanım Birbirimize yakın duygu ve düşüncelerimiz olduğu için burada paylaşımlarımız oluyor.
Aldığınız tohumları sağlıkla büyütün inşallah.
Eşim ve benim doğa sever lilik konusunda şunu söyleyebilirim.O benden daha iyi, yani ben ondan memnun olmak durumundayım. Selamınız başımız üstüne.
Yumurcak her zamanki gibi ellerinizden öper.Öpücüğünüzü kendisine iletirim.Bana da fırsat olur)
Gönderdiğiniz örnek fotoğraflar ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
Güzel bir mekan olmuş.Güle güle kullanın.
Benim durduğum ev 3 katta bazı fotoğraflarım kuş bakışı evimin salon penceresinden çekilmiş.Eğer düz ayak yer evi olsaydı bu şekilde çok kullanışlı olurdu.
Ben sadece yaz dönemi boyunca günün yorgunluğunu atmak için burayı kullanmak istemiştim.Bahçede serada çalıştıktan sonra bir yorgunluk çayı içmek için.Yaz akşamları havadar güzel bir mekan olsun istedim.
Barbekü fikriniz alternatif olarak hoşuma gitti.Güzel olacağına inandım.
Yapacağım kamelyanın üstünü sarmaşıklarla kapatmayı düşün semde ileriye yönelik çatı yapılacak şekilde profillerini yapacağım.
Zaman bizi nerelere sürükler bilemiyoruz.
Bu güzel fikirlerimizi birbirimizle hep paylaşırız inşallah.
Her aşamada yeni fotoğraflarımla sizleri bu çalışmalarıma ışık tutacak fikirlerinizi bekleyeceğim.
Saygılar selamlar Hanndan Hanım.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024