agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Mutfak > Pratik Bilgiler, Mutfak Malzemeleri ve Aletleri
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-10-2008, 00:00   #31
Ağaç Dostu

tolgahann's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2008
Galeri: 5
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TropikSera Mesajı Göster
Ben ayırt etmem, kurtların içindeki protein ve minerallar insan vücudu için yararlı besinler.Hatta biraz iğrenç olacak gibi ama solucan'ın tadına bile baktım (Biraz topraksı koksada tadı eşsiz) Yaz aylarında ağustos böcekleri vardır bilirsiniz, kafamı bozarlar cır cır cır cır kafa ütülerler, çıkarım ağacın tepesine yakalar yerim.Onun cezasını öyle veririm, ama tadı çok glikozluydu şimdi olsa yine yerim

Şu an aç kalsak dünyada, hiç bir şey olmasa sadece bol böcek ve kurt olsa tercihiniz ne olacak merak ediyorum.Ben yinede şık vereyim.

a)Benim için farketmez, yeterki hayatta kalayım.
b)Böcek yiyeceğime, ölürüm daha iyi.

Sevgiler...

sn. tropiksera ne yaptınız ya güzelim ağustos böceklerini.solucana gelince onun tadına bende küçükken bakmışım.(2 yaşındayken yapmışım. şimdi olsa hayatta yapmam) ağustos böcekleri için ise mideniz alırsa bi önerim var.şişe geçirip ağar ateşte pişirin çinliler böyle yapıyor gayette lezetli olduğunu duydum,çıtır çıtır oluyomuş şimdi yaza kadar beklemek zor olur ama ben şimdiden afiyet olsun diyebilirim.

bu arada bu ggün hayvanları koruma günüydü. tam yerinde bi konuşma oldu

tolgahann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2008, 13:45   #32
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Bu başlık "Kurtlu Sevenler, sevmeyenler" den çıkmış " Kurt Sevenler" e dönmüş

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2008, 20:20   #33
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-04-2008
Güzel bir tarif seneye yakalayıp mangalı yapayım bari

Kemal Kutlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-10-2008, 18:04   #34
Ağaç Dostu

petulya's Avatar

Giriş Tarihi: 17-09-2007
Kızkardeşim ambar dolabımıza bakmadan alışverişveriş yaptığı için durmadan aynı şeyleri tembellik yapıp tekrar tekrar alır. Geçen Ağustosta dolabı temizliyorduk..Bir baktım açılmamış birkaç paket prinç ve bulgur torbası kurtlanmış..içinde hem kelebek hemde minnacık kurtçuklar...atmamı söyledi bende protesto edip ona dolabı temizletirken kendimde tepside kurtları seçtim. Bu esnada teyzem geldi..boşuna seçiyorsun çıkmaya devam ederler iğr...miyormusun kurtları dedi. Bende biz insanlardan daha büyük kurtmu var deyip temizlemeye devam ettim. Şimdi her seferinde pişirmeden sıcak suda yıkayıp kendimize servis yapıyoruz. ))

petulya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-10-2008, 18:39   #35
Ağaç Dostu

vayvayvay's Avatar

Giriş Tarihi: 27-06-2007
Galeri: 1
Merhaba... Sevgili Petulya Her seferde pişirmeden suda yıkayıp servis ettiğiniz kurtmuydu, pirinçmiydi anlayamadım Maalesef marketlerde kurtlu meyva yok Hepsi hormonlu..

vayvayvay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-10-2008, 19:25   #36
Ağaç Dostu

petulya's Avatar

Giriş Tarihi: 17-09-2007
Biliyorum aceleden biraz düşük yazmışım..ama yok O kadar insafsız olmayayım artık..pişirmeden önce sıcak suda pirinçleri bekletip görmediğim kurtçukların su üzerine çıkmasını sağlayıp ondan sonra pişiriyorum yoksa imkanı yok pilavı kızkardeşime yediremem.)..e oda artık biraz ders alsın dolaba bakmadan alışveriş yapmasın yani dimi ama.)

petulya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2008, 13:20   #37
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-05-2008
Herkese merhaba yazılanları şöyle bir okudumda bende yazmak istedim. Kurtlu bir meyve **** sebzeye rastladığımda hayvancığı koyacak yer bulamam çöpede atamam eger odada yediysem tabağın içinde gezer durur ben işimi bitirene kadar. Sonra çiçek dibi **** balkondan aşağı yollarım ağaçların altında belki yaşayabilir diye . Bikeresinde ögrenciyken karnıbahar almıştım. Ev arkadaşımda hiç yemezmiş ben pişirince hoşuna gitti bir tabak koydum. kızcağız catalla bir böldü içinde kocaman pişmiş bir kurt. O günden sonra bidaha yememiştir herhalde Kulakların çınlasın Serapcığım...

cemre_77 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2009, 08:29   #38
Ağaçsever

aykutince's Avatar

Giriş Tarihi: 21-01-2009
kurt

Elmada kurtsuz olan kısmını yerim ama diğerleri çok zor. Tabii ilaçlama olmamış olması güzel ama yinede aynı kirazların kurtsuz olanlarını tercih ederim

aykutince Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2009, 08:34   #39
Ağaçsever

aykutince's Avatar

Giriş Tarihi: 21-01-2009
kurtlar

Bu arada İbrahim Saraçoğlu'nun lahana ve kurtlar ile ilgili çok ilginç bir çalışması var. Kurtlu lahanaların kendilerini korumak için bir zehir salgıladıklarını ve lahana kürü yapanların bu tip kurtlu lahanaları tercih etmemesi gerektiğini kitabında açıklamış. Aynı şey karnıbahar için de geçerli imiş.

Ozlem A beğendi.

Düzenleyen aykutince : 13-03-2009 saat 08:35 Neden: iki kez aynı şeyi yazmışım
aykutince Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2014, 03:53   #40
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Bana göre meyvenin yaradılış ve doğasında kurt yoktur ve kurt ile meyve bir ortak yaşam biçimi değildir. Kurdun varlığı meyve için bir hastalıktır ve hastalıklı bir meyve tercih edilecek bir gıda değildir. Tüketicilerin büyük bir bölümü ile bu işin marketingini yapanların tamamı, kurtlu ve hastalıklı meyvelerin pazar payını çok düşük tutmalarıdır.

Meyvede kurt oluşumu meyvenin daha doğal, ilaçlanmamış ve kimyasallarla alakadar olmamış olduğu şeklindeki düşünceler tamamıyla şehir efsanesi veya züğürt tesellisi ya da kirli üreticilerin yaydığı bir safsatadan öte değildir. İçimde bu efsanenin ortaya çıkmasında manav ve pazarcıların büyük katkısı olduğuna dair ciddi bir inanç da var.

Meyvesine göre yanlış zamanda, yanlış oranda ve yanlış etkin madde ile yapılan her ilaçlama kurtlu meyve oluşumunun nedenidir. Cinsine göre mercimek veya fındık büyüklüğüne ulaşan meyve, zirai mücadelesi veya ilaçlaması yapılmadığı taktirde kurtlanabilir. Kurtlanmış olması hiç bir şekilde ilaçlanmadığı anlamını taşımaz. Hatta zamanından önce veya sonra fazlası ile yapılan bir ilaçlamanın kurtlanmayı engelleyemediği bilinen ve yaşanan bir gerçektir.

İlaçlara bağışıklık kazanmış kurtlar ile bunlara sebebiyet veren pupa lavra, kelebek ve sineklerin olmadığını nereden biliyorsunuz?

Meyve iç kurtlarının insan sağlığı açısından ne kadar zararlı oldukları konusunda olumlu ve olumsuz akademik bir araştırmaya rastlayamadım. Ama yaygın bir söylenti mide asidine dayanamayacakları yönünde. Ancak bu kurtların bünyelerinde parazit, bakteri ve virüs taşımadıkları yolunda ciddi bir kaynağa ulaşamadığımı da belirtmeden geçemeyeceğim.

Eğer yarın, bir gün böyle olursanız hiççççç karışmam.

Name:  kurt.jpg
Views: 2751
Size:  48.2 KB

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-12-2014, 23:29   #41
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Arkadaşların bahsettiği gibi kirazları tek tek açıp kontrol edemem ama yedigim bir meyvede kurt çıkarsa, o bölgeyi keser atar, kalanıda yerim.

YeniGine beğendi.
hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2015, 16:14   #42
Ağaç Dostu

feyziuslu's Avatar

Giriş Tarihi: 16-10-2012
Bir ay önce tanıdığım bir üreticiden kış için 30 kg kadar yeni mahsül çekirdeksiz kuru üzüm almıştım.Sağlığa (özellikle dişlere) zararlı diye bilinen ama üzümü kurutmak için vazgeçilmez olan potasın üzüm üzerinde bıraktığı kalıntıyı gidermek için yıkayıp yeniden kuruttuk.Nerede hata yaptık bilmiyorum,üzerinde larvalar belirdi.Şimdi elden geçiriyoruz ama kesin bir çözüm olmayacağını tahmin ediyorum.Sorunu kökten çözmek için ne önerirsiniz.

Eklenen Resimler

feyziuslu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:16.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024