agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Beğeni Düzeni295Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-03-2012, 20:14   #121
Ağaçsever

k_elif's Avatar

Giriş Tarihi: 11-11-2011
Benim bahçem yok maalesef ama bahçe düzenlemelerini incelemeyi severim. Nette sevdiğim bir site de bahçe düzenlemesiyle ilgili örnekler vermiş. Siz istediğinizi seçiyorsunuz ve bilgisayarınza o bahçe planlamasını yükleyebiliyorsunuz. Orada size hangi çiçekleri nasıl kullanacağınız, neyi nereye koyacağınız ve çiçek yatağını nasıl hazırlayacağınız gibi bilgiler veriliyor. Tabii dosyayı indirebilmek iiçin üye olmanızı istiyor ancak üyelik ücretsiz. Belki bazı arkadaşların işine yarar.

Colorful Front Yard Garden Plans
http://www.bhg.com/gardening/plans/e...-plans/#page=1
http://www.bhg.com/gardening/plans/b...-plans/#page=1

k_elif Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2012, 23:11   #122
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi no_lina Mesajı Göster
. . .
Herdemyeşil ibrelileri bahçenizde şiddetle öneriyorum. Çünkü her daim orada olacaklar ve diğer bitkilerin güzelliklerini sergilemeleri için arka fon oluşturacaklardır. Arka fon her zaman önemlidir.

Çok haklısınız. Genelde hep önde ne görmek istediğimizi düşünüp gidip sadece onu dikiyoruz. Oysa her şey yeşil bir fonda göze daha güzel ve derli toplu görünüyor. Hatta incelediğimiz bahçe düzenlemelerinin çoğunda bahçe sınırlarının dışı kocaman ağaçlarla çevrili. O kadarı elimizde olan bir şey olmasa da en azından ibrelileri daha çok değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Hatta sadece fon olarak da değil, arada ön plana da çıkarırsak gözümüzün dinleneceği noktalar yaratmış oluruz.

Name:  cottage-garden-designs1.jpg
Views: 1817
Size:  63.1 KB

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2012, 10:06   #123
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mrduran Mesajı Göster
Merhaba efendim,

3 nolu resim güzel olmaz mı, daha ötesi nefis.

Kalıcı olmasında da yarar var. Uzun seneler hemde.

Eklenti 278256

Dolayısı ile tuğla olsa aşağıdaki gibi..

Eklenti 278262

Ahşaptan daha ucuz olacağı kanısındayım, araştırmak sizden. Takım halinde desenlileri olursa (Mutfak ve banyolardaki gibi)

Özürler.
Saygılarımla lütfen.
Sayın mrduran;
Başlığa 15 gündür bakmamışım, nasılsa gözden kaçmış

Önerdiğiniz tığla fikri de güzel, ahşap havası bambaşka tabii ama maddi olarak sıkıntılı.

Bahçenin değiştirmek istediğim o kısmına daha önce bordür taşları ile sınır yapmıştım, 4-5 yıl içinde döşenen taşların bir çoğu eridi.
Belki kardan belki dondan ya da başka bir nedenle ufalandı gitti.

Sfenks gibi uzun ömürlü değiller
3 Yıl önce aldığım ayak taşı formunu koruyor, belki daha sağlam yapılmıştır, aynı malzeme kullanılarak, sevgili no_lina'nın yaptığı gibi bir kaç yere bitki cepleri bırakıp döşenebilir.

Fikirler için teşekkür ediyorum.
Sevgiler.

no_lina ve mrduran beğendi.
Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2012, 11:37   #124
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Sevgili Adalet Hanım,
Aslında ben sizin bahçenizi çok seviyorum. Zemini ne ile kaplayabileceğiniz konusunda da bir fikrim yok. Bana göre çok büyük olmayan bahçenize ibrelilerin eklenmesi, bahçenize uygun olmayacak. Bahçenizde görsel merkezler zaten var. Arka fonun yeşil olması için çiçekli veya çiçeksiz sarılıcıların kullanılması bahçenizi zenginleştirir ve ibreliler gibi bahçeyi kapatmazlar. Çiçekli bölümleriniz arap saçı gibi değil, zayıf kalmış ve de boylarına dikkat edilmemiş gibi görünüyor. Daha bodur ve gür bitkilerle toprak görünmeyecek şekilde sıklaştırılmalı diye düşünüyorum.

Sayın Gilan'ın 79-80-81 no'lu mesajlarındaki açıklamaları bana da bir şeyler öğretti. Oradaki fotoğraflara defalarca baktım. Bodur bitkilerin, aynı türden, yoğun, gür öbekleri arada hiç boşluk bırakılmadan diğer tür ya da renklere geçilmesi diplerinde boşluk,toprak görünmemesi bizim istediğimiz görüntüleri sağlamış. Farklı bitkiler kullanılmasına rağmen arap saçına dönmemişler.Sayın no lina'nın eklediği fotoğraflarda da aynı şeyler,bol,gür bitki öbekleri kullanılması dikkatimi çekiyor.

Elinizde bir yığın tohum olduğunu bir yerlerde okumuştum. Onları bu boşluklarda değerlendirmiş de olursunuz. Sevgilerimle...

gilan ve Adalet Yağcı beğendi.
Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2012, 12:52   #125
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nurcanaybay Mesajı Göster
Adalet hanım ,
bence içinizde kalmasın , uygun fiatta ki bir ahşaptan yaptırın .Kış'ın kalın naylonla kapatırsınız .En kötü ihtimalle 10 yıl kullanırsınız .
Ah...ben de çok istiyorum ama, biliyorsunuz Nurcan hanım, ahşabın ucuzu yok, bekleyip imkanları değerlendirmeye çalışıyorum.

Bütün konu bahçeyi bir düzene sokmak, kargaşa görüntüyü sevgili no line'nin yaptığı gibi sevimli hale getirmek.

nurcanaybay ve no_lina beğendi.
Eski 13-04-2012, 13:27   #126
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gçakar Mesajı Göster
Sevgili Adalet Hanım,
Aslında ben sizin bahçenizi çok seviyorum. Zemini ne ile kaplayabileceğiniz konusunda da bir fikrim yok. Bana göre çok büyük olmayan bahçenize ibrelilerin eklenmesi, bahçenize uygun olmayacak. Bahçenizde görsel merkezler zaten var. Arka fonun yeşil olması için çiçekli veya çiçeksiz sarılıcıların kullanılması bahçenizi zenginleştirir ve ibreliler gibi bahçeyi kapatmazlar. Çiçekli bölümleriniz arap saçı gibi değil, zayıf kalmış ve de boylarına dikkat edilmemiş gibi görünüyor. Daha bodur ve gür bitkilerle toprak görünmeyecek şekilde sıklaştırılmalı diye düşünüyorum.

Sayın Gilan'ın 79-80-81 no'lu mesajlarındaki açıklamaları bana da bir şeyler öğretti. Oradaki fotoğraflara defalarca baktım. Bodur bitkilerin, aynı türden, yoğun, gür öbekleri arada hiç boşluk bırakılmadan diğer tür ya da renklere geçilmesi diplerinde boşluk,toprak görünmemesi bizim istediğimiz görüntüleri sağlamış. Farklı bitkiler kullanılmasına rağmen arap saçına dönmemişler.Sayın no lina'nın eklediği fotoğraflarda da aynı şeyler,bol,gür bitki öbekleri kullanılması dikkatimi çekiyor.

Elinizde bir yığın tohum olduğunu bir yerlerde okumuştum. Onları bu boşluklarda değerlendirmiş de olursunuz. Sevgilerimle...
Sevgili Çakar;
Fazla boylanmayan serviler uygun yerlere dikildiğinde bahçenin havasını değiştirir, fazla abartmadan olabilir.

Toprağı görünmeyecek şekilde bitki kaplamak çok zor, profesyonel bakım ve dikkat gerektiriyor bence.
Benim istediğim de bitki öbekleri olsun, yapraklılar, çiçekliler bir birine kaynaşsın.

Ne yazık ki her zaman istediğimiz bitkileri bulamıyoruz Mersin'de, bulduğumuz zamanda uçuk fiyatları görünce vaz geçiyoruz.
Şimdilik aklımda Hostalar var, hem güzel yaylıyor dona dayanıklı, çiçekleri çoook güzel kokulu, yaprak formları harika, bolca Hosta istiyorum bahçeme

Elimde bir yığın tohum olduğu doğru(ydu), artık tohum kalmadı, bu sene iki yıl öncesinden kalan tohumları da ektim.
Tohumdan yetişenler genellikle tek yıllık oluyorlar, ben pek az çeşit hariç, artık tek yıllıklarla uğraşmak istemiyorum.

Her yıl bir sürü toprak, tohum, viyol, şaşırtma, taşıma ile uğraşmak bana zor geliyor artık.
Bu sene alissium, nemesia, godetia, lisianthus, rudberkhia, lobelia, kuş gözü, bebek nefesi vb. pek çok tohum ektim.
Onları hayırlısı ile yerlerine yerleştirirsem seneye 2-3 çeşit dışında mevsimlik ekmeyeceğim. desem de inanmayın
İşte durum bu

Eski 13-04-2012, 18:39   #127
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
http://imagensubida.infojardin.com/s...334218462g.jpg

Adalet hanım ,
bu fotoğrafın fikir verebileceğini düşündüm.Benim hoşuma gitti ,derli toplu görünüyor.

mrduran beğendi.
nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2012, 19:33   #128
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Nurcan hanım, gerçekten fikir verdi

Orta bölümde bir ada bırakıp geri kalan kısmı kayrak döşenebilir, taşların arasına kaya bitkileri ve ya örtücü serpilebilir.
Adanın içi fazla boylanmayan mevsim boyu çiçekli bitkilerle doldurulabilir.

Ama yine de... sevgili no lina nın önerdiği şekil gözlerimin önünden gitmiyor

Eski 13-04-2012, 22:01   #129
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Resimleri tek tek inceledim. Bahçem çok bakımsız göründü gözüme, düzensiz ve dağınık. Fotoğraf nasıl ekleniyor inceleyip öğrenip, fikirlerini almak istiyorum siz değerli üyelerin. Saygılar..

gilan ve mrduran beğendi.
Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2012, 19:41   #130
Ağaç Dostu

no_lina's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2011
Hani eskiden evim evim güzel evim gibi yarışmalar vardı hatırlarsınız belki, ücret verilmeden evi dekore edip böylece kendi reklamlarını ve kullandıkları ürünlerin reklamlarını da yapıyorlardı. Keşke benzer şekilde bahçem bahçem güzel bahçem diye bir program olsa

O zaman Sn. Adalet Hanım, biz programa başvurur ağaçlar.net üyeleri olarak özellikle sizin bahçeniz için öncelikli olarak müracaat ederdik. Siz de benim tasarımımı gösterip benzer bir şey isterdiniz Ne güzel olurdu

Acaba tv kanallarını arayıp öneride mi bulunsak ne. Tam da mevsimi. Tüm site olarak her hafta izlerdik, reytingleri tavan yapardı

Bir an hayal ettim, yazayım paylaşayım dedim...

no_lina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2012, 20:04   #131
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Ama bahçe için çok olmaz gibi geldi bana sevgili no_lina.

Bir bahçenin yerine oturması nereden baksan 5 sene alıyor. Bu durumda yapanlar ilk anda güzel görünsün diye dolu dolu çiçekli bitkileri seradan çıktığı gibi getirir dikerler. Büyüme aralığını da düşünmeden dipdibe koyarlar. Çok da güzel görünür ama birkaç ay sonra o bahçeden eser kalmaz.

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2012, 21:21   #132
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi no_lina Mesajı Göster
Hani eskiden evim evim güzel evim gibi yarışmalar vardı hatırlarsınız belki, ücret verilmeden evi dekore edip böylece kendi reklamlarını ve kullandıkları ürünlerin reklamlarını da yapıyorlardı. Keşke benzer şekilde bahçem bahçem güzel bahçem diye bir program olsa

O zaman Sn. Adalet Hanım, biz programa başvurur ağaçlar.net üyeleri olarak özellikle sizin bahçeniz için öncelikli olarak müracaat ederdik. Siz de benim tasarımımı gösterip benzer bir şey isterdiniz Ne güzel olurdu

Acaba tv kanallarını arayıp öneride mi bulunsak ne. Tam da mevsimi. Tüm site olarak her hafta izlerdik, reytingleri tavan yapardı

Bir an hayal ettim, yazayım paylaşayım dedim...
Tanıdığınız TV. ci var mı

abk beğendi.
Eski 27-04-2012, 18:31   #133
Ağaç Dostu

no_lina's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2011
Ne yazık ki tanıdığım televizyoncu yok Sn. Adalet Hanım. Olsa kesin böyle bir program önerirdim zaten

Sn. gilan, bahçe tasarımı sadece bitkilerden ibaret değildir ki. Tasarımı yapacak olan eğer bir Peyzaj Mimarı ya da işini iyi bilen biri olursa endişe ettiğiniz konuları dikkate alarak yapacaktır zaten.

Güzel görünsün diye bitkileri dip dibe dikmek doğru bir şey değil elbette ki ama ilk andaki maksimum iyi görünüş için tek yıllıklarla, açıkları kapatıp, bir sonraki yıllarda diğer bitkilerin büyümesi ile açık kalacak kesimlerin doldurulacağını hesaba katabilir, bahçe planlaması yapılabilir (yani yıldan yıla bahçenin bakımına ve dikim işlerine ait karar planları) ve bunun gibi benzer püf noktalarla bu sorunu halledebilir diye düşünüyorum.

Bir bahçe tasarımında bitkilerin yanı sıra, yürüme yolları, dekoratif duvarlar ve kaplamalar, oturma alanları, sebze ve çiçek parterleri, süs objeleri, su öğesinin kullanımı gibi bir çok farklı tasarım öğesi bulunmaktadır. Bu farklı tasarım öğeleri piyasada oldukça geniş bir satış miktarına sahip öğeler.

Takip ettiğim birkaç dergi var ve buna benzer şekilde üyelerinin balkon ve bahçelerinin ufak bir bölümünü dekore ederek, kullanılan ürünlerin reklamını yapıyorlar. Fiyatlarını ve nasıl yapıldığını da açıkladıkları için ilgi çekici olduğunu düşünüyorum.

no_lina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2013, 12:24   #134
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-04-2013
Bende bu çimende arıyorum nereden bulabilirim? Lütfen yardımcı olur mususnuz?

hanife mayan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2013, 12:26   #135
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-04-2013
Basmaya dayanıklı çiçekli çimenlerden arıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

hanife mayan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2013, 13:12   #136
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

hanife mayan;

Çim başlığını inceleyiniz.

Ayrıca, içinde çiçek tohumları da bulunan Japon çimini araştırmanızı öneririm.

Eski 10-04-2013, 20:12   #137
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Bahar gelince bana bir haller oluyor arkadaşlar.

Yine cıldırdım ben. Dur diyene çemkiriyorum

Ne bulursam alıp dikmeye başladım yine. Arap saçını da gecti bu bahce.

Pezsaj falan hak getire

Boş bulduğun yere göm ne bulursan a döndüm yine..

Biri bana dur desin... sıkıyorsa

cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2013, 20:24   #138
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Dur-ma Cemo'm durma
Biz durursak her şey durur mazallah.

Her yıl bu mevsimde "Bi daha mı, tövbe" dediğimiz şeyleri yeniden yapıyoruz.
Hele seraların çiçekçilerin önünden geçersek yandık.
Sonra da ağlaşıp duruyoruz.

Eski 10-04-2013, 20:42   #139
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Çiçekcinin önünden geçmiyorum ki, arıyorum çiçek ne zaman gelecek diye. Abla yarın diyorlar, ben sabahı zor ediyorum

Sabah aradım çiçekcimi, yaprak güzeli geldimi? Geldi abla 2 saksı var..Aaa bumudur?
Meğer bizim alcen akşamdan almış tüm yaprak güzellerini

Yarın soracam o alcen e)

Eski 10-04-2013, 20:54   #140
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
İyiki toplantıya gelmediniz!

Peru Zambağınız, Ateş ağacınız, yoksa Monarda Didimya' nız ve daha adını bilmediğim bir sürü bitkiniz olacaktı kucaklarınızda...Benim gibi.

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2013, 21:20   #141
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Orhan hocam, ne yapmaya çalışıyorsunuz)

Kucağımdakilerle kocam evden atacak beni))
Ama tedbiri aldım, çatıdan çadırı indireceğim, bahceye yerleşeceğim bu gidişle

Eski 10-04-2013, 21:26   #142
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Kıssadan hisse:
Yok birbirimizden farkımız, bahçe ne kadar büyük olursa olsun, biz onu doldurmayı bırak taşırırız.

Demek istedim.

Şimdilik ablan, benim için tehlike arzetmiyor. Çünkü ondada birazcık bulaşık var.

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2013, 21:30   #143
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orhan Özbilgiç Mesajı Göster
Şimdilik ablan, benim için tehlike arzetmiyor. Çünkü ondada birazcık bulaşık var.
Çok şanslısınız hocam)

Benimki hayvanlara bulaşık, bitkileri anlamıyor

Ya da, ben anlatamıyorum.

Eski 11-04-2013, 00:25   #144
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-04-2013
Merhaba arkadaşlar Van'a tayinim çıktıktan sonra lojman diye prefabrik ev verdiler. Eve yerleştikten sonra evin önüne bahçe yapmaya karar verdim derken bende bi ilgi oluştu çiçek bitki ağaç.acemiyim bu konuda internet ten araştırayım drken bu siteyle karşılaştım çok faydalı buldum,arkadaşların bilgilerinden faydalanırım diye düşünüyorum.bana bu konularda tecrübeli arkadaşların bilgileri tecrübeleri gerekli sanırım yardımcı olursanız sevinirim

gilan beğendi.
P_Ö_H Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2013, 10:10   #145
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Sevgili P Ö H;

Ağaçlar.net Foruma hoş geldiniz.
Bu forumda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını ilgili başlıklarda bula bilirsiniz.

Sormak, danışmak istediğinizi ilgili konu başlıklarında yazarsanız daha çabuk cevap alırsınız.
Konu başlıklarını bulabilmek için, profil bilgilerinizin yer aldığı sağ üst köşenin altına denk gelen "arama" butonunu veya, en üstte ortada bulunan "forum" butonunu kullanarak başlıklara ulaşa bilirsiniz.

gilan, alcen ve YeniGine beğendi.
Eski 11-04-2013, 20:20   #146
Ağaç Dostu

Emre Albayrak's Avatar

Giriş Tarihi: 28-11-2007
Galeri: 4
evet yapılan en büyük hatalardan biri kitle boşluk kurallarına uyulmaması.. bahçenizde bir kitle boşluk hattı yakalayın ve bahçenizin belli kısımlarını bitkilendirirken belli kısımları boş bırakın.. diktiğiniz fidelerin olgunluğa eriştiğinde ne kadar bir boyuta ereceğini bilin.. bitkiler büyüdükçe aralama işlemi yapın.. yani bazı türleri kesin.. güzel bahçeler bitki doldurmaktan ziyade gereksizi bahçeden sökmenizle de olur.. bir de aklınıza takılan **** bilmediğiniz konularda danışmaktan çekinmeyin..

Emre Albayrak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2013, 21:19   #147
Ağaç Dostu

Hülyab's Avatar

Giriş Tarihi: 30-11-2012
Ah bir bahçem olsada arap saçına dönse tel tel çözerdim ben o karmaşayı hemde zevkle...Bahçesi olan arkadaşlar çok şanslısınız tabi bende bir balkonum olduğu için şükür...

Hülyab Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2013, 10:02   #148
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hülyab Mesajı Göster
Ah bir bahçem olsada arap saçına dönse tel tel çözerdim ben o karmaşayı hemde zevkle...
Öyle olmuyor işte sevgili Hülyab, özellikle hızlı gelişen çok yıllıkları dikerken bir kaç kere düşünmeliyiz.
Örneğin; Bahçemin tam giriş bölümünün ortasına sarılıcı gül dikmişim, iki tane üzüm asması, bir de ağaç şakayık.

Şimdi bu bitkilerin burada olmaması gerektiğini biliyorum ama yerlerini değiştirmeye cesaret edemiyorum.
Yerini değiştirdiğimizde bir yıl kaybedecekler belki de kuruyacaklar.
Önceden düşünmeliydim, ama o zamanlar agaclar.net'i ve forumu tanımıyordum

Bundan sonra hata yapar mıyım, muhtemelen "evet"
Çünkü bizler bitki delileriyiz malum, gördüğümüz her güzel bitki bahçemizde balkonumuzda olsun isteriz.
Değişik bitkilere sahip olduğumuz zaman da o heyecanla fazla düşünmeden boş bulduğumuz yerlere dikiveririz.
Sonra da "bahçem arap saçına döndü" diye yakınırız

Eski 23-04-2013, 18:53   #149
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
Bundan sonra hata yapar mıyım, muhtemelen "evet"
Çünkü bizler bitki delileriyiz malum, gördüğümüz her güzel bitki bahçemizde balkonumuzda olsun isteriz.
Değişik bitkilere sahip olduğumuz zaman da o heyecanla fazla düşünmeden boş bulduğumuz yerlere dikiveririz.
Sonra da "bahçem arap saçına döndü" diye yakınırız
Sevgili Adalet

Biz bu delikle ne hatalar yaparız daha

Dün, kahvemi koydum, masaya oturdum. Toprak görüntüsü güzel olmadı dedim ve kalkıp tüm boşluklara sedum diktim. Bir ay sonra sedum heryere yayılır, cok oldu der yine sökmeye başlarım)
Allahım, aklıma mukayyet ol

Anladım ki, ben güzel düzenli bir bahçe değil, durmadan ekip dikilecek bir toprak seviyorum. :

Eski 23-04-2013, 18:56   #150
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Bunlar artık 'Hata' formundan çıkıp 'Suç!' olmuşlardır.
Bilgilerinize arzedilir

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024