agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Orman, Ormancılık, Orman Yangınları, Ağaçlandırma
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-01-2011, 21:08   #1
Ağaç Dostu

hatipali74's Avatar

Giriş Tarihi: 30-09-2007
Fethiye-Çaykenarı İlköğretim Okulu Hatıra Ormanı

Arkadaşlar, Çaykenarı İlköğretim Okulu olarak bugün Hatıra Ormanı oluşturduk.Okulumuz Çevre Koruma Kulübü’nün toplum hizmeti faaliyeti olarak hayata geçirdiği “Yarınlarımızı Atmayalım, Toplayalım” projesi kapsamındaki çalışmaların 4. aşaması idi.1. aşama olarak okul içindeki sınıf ve idari bölümlere atık kağıt, pil, cam ve pet şişe kutuları yerleştirdik.2. ve 3. aşama olarak köy içinde köylülerden atık kağıt ve köy merkezinde çevre temizliği yaptık.4. aşama olarak da hatıra ormanı oluşturduk.

Bu aşamada Fethiye-Esenköy-Çırpı'da 2 dekar alana 250 adet fıstık çamı fidanı diktik.

Amacımız Çinli filozof Konfüçyüs’ün “Duydum unuttum,gördüm hatırladım,yaptım öğrendim.” dediği gibi ,”Yarınlarımızı Atmayalım,Toplayalım” projesi ile öğrencilere çevre bilincini, ağaç sevgisini yaparak ve yaşayarak öğretmek.Hem doğayı kirlenmekten biraz da olsun kurtarmak, hem de yarınlarımıza miras olarak güzel bir orman bırakmak...

Eklenen Resimler

hatipali74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-01-2011, 21:43   #2
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Giriş Tarihi: 17-08-2008
Bu güzel, anlamlı çalışmaya katılan herkesi kutlarım. Ağaçlandırmaya, güzel ülkeme gönül vermiş biri olarak sayıları 6000 leri bulan ağaçlarımla yeni nesil Türkiye Ormanları'nın temellerini atmış bulunuyorum. Vatan Toprağı Kutsaldır Kaderine Terk Edilemez.

seaa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024