agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Yabani Hayvanlar > Kuşlar
(https)

Beğeni Düzeni69Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-01-2012, 14:20   #61
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Hemen şimcik yaptım, eyledim.

Plastik kaşık koydum, az esnekler, kurumasını bekliyorum. 3 kürdanı 2 ye kırdım, 6 kat oldular. Altta açtığım delikten geçirdiğim ipi kürdanlara bağladım çektim. Üst ipi çamaşır demirine, alt ipi balkon demirine gerip, sallanmasını engeller sanırım. Dönmesinde mahzur yok gibi)).

Teşekkürler, sağlıkla kalın inşallah.

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2012, 15:53   #62
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hozat Mesajı Göster
Sevgili egzozce, aynı foğrafı, "gülümseten anılar başlığına,
kuşları konuşturarak taşımıştım.

Biraz tebessüm için bakmanızı öneririm.
sevgiler.
Teşekürler... görmemiştim,

agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2012, 17:09   #63
Ağaç Dostu

hozat's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2009
Galeri: 45
sevgili egzozce,

sevgili egzozce

ben özellikle yüklenen resim için söylemedim, o sayfada hoşunuza gidecek çok sempatik fotoğraf ve alt yazıları var.
Hayvanlara daha sevgiyle yaklaşan ve onların en şirin yönleri ile görmek, sizin gibi hayvanları seven birinin hoşuna gider diye düşündüm.

sevgiler..

mrduran beğendi.
hozat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2012, 17:25   #64
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 07-01-2012
Kardan soğuktan en çok onlar etkileniyor. Diğer hayvanlar gibi avcı değiller ki, gücü yettiğini avlayıp hayatta kalsın. Kar fırtınasında yemler de sürekli karla örtülüyor. Ben bütün halde tek atıyorum. Onu tırtıklıyorlar. Ne olur unutmayalım onları. Siz **** biz yardım etmezsek, hayatta kalamazlar. Hele bu havalarda bize daha çok ihtiyaçları var.

mrduran beğendi.
Flores Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2012, 09:16   #65
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Tavuk yemi alıp kar gelmeyen saçak altlarına serptik. Ayak izlerinden de anlayacağınız gibi kuş trafiği oldukça yoğun.

Eklenen Resimler

mrduran ve Milla beğendi.
sakagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2012, 14:17   #66
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Plastik su şişesinin üstüne ve altına saksı altlığı geçirdik. Şişenin etrafına delikler açtık. Doldurduğumuz yemler deliklerden alt saksı altlığına geçiyor. Üst saksı altlığı daha büyük olduğundan yemlere kar veya su gelmiyor.

Eklenen Resimler

sakagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2012, 09:29   #67
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 2
Sizi tebrik ediyorum.
Pratik.
Maliyetsiz.
Çok yararlı.

Tura Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2012, 15:33   #68
Ağaçsever

kuşluk vakti uçan kurabiyeler

Benim canlarım. Fıstıklı kurabiyeye bayılıyorlar!
Yemek vakti rahatsız etmemek için, camın ardından.

Eklenen Resimler

Eski 09-09-2012, 16:16   #69
Ağaç Dostu

Yeşile_Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 22-08-2012
Güzel bir konu olmuş,katkıda bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler. Bana kuşları besleme konusunda değişik fikirler verdiniz.

Ben bayatlayan ekmekleri ufalayıp, bahçe avlusunun üzerine seriyorum. Serçeler gelip ekmek kırıntılarını yerken, onları izlemek çok hoşuma gidiyor. Bazen döke saça yiyorlar ekmek kırıntılarını. Ekmek kırıntılarının yanında su kabı da var. Kırıntıları yedikten sonra kaba tüneyip bir güzel sularını da içiyorlar. Sayın flores'in dediği gibi kurabiye, kabarmayan kek ve artık kek parçalarını çöpe atmıyorum. Çay saatlerinde yenilen hazır kurabiye ve büsküviler de çok ziyan oluyor. Bunları ufalayıp kuşlara atıyorum. İş yerimdeki odam bahçeye bakıyor. Çoğu zaman artıkları okula getiriyorum. Müdavimler arasında sadece kuşlar yok tabi. Köpekler, kargalar, başka büyük kuşlar, hatta bir kez kirpi bile geldi

Hem artıklar ziyan olmamış oluyor, hem de aç kuşların karnı doyuyor. Onların sevincini görmek büyük bir mutluluk bence.

mrduran, Flores ve Cymbelina beğendi.
Yeşile_Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-09-2012, 20:19   #70
Ağaçsever

Sn. Yeşile özlem;
kuşlara başka hiçbirşey değil, kurabiye kek verin yeter Büskivi pek yemedi bizimkiler. Değerlendirme şu; bu güne kadar içinde glikoz şurubu olan hiç bir şeyi yemediler. Nestle nestfit atmıştım, gagalarıyla tükürüp kenara attılar. bende paketin üstünü okuyunca gördüm, meğer glikoz şurubu varmış. aldığınız balı en kolay test edecek olan kuşlar. glikoz şurubuyla yapıldığını "yemeyerek" belli ediyorlar.
4 yıldır evimin bahçesinde besliyorum canlarımı. kışın kuş cenneti gibi. avrupadan gelen göçmen kuşlar bahara kadar burada. geçen yıl tam 11 baştan kara (iskete), 1 kızılgerdan, 20'ye yakın saka ve serçelerle en kalabalık topluluktu bunlar. malum geçen yılki kar fırtınası korkunçtu. bütün gün o fırtınada başlarında bekledim. atmacalar yukarıda, kediler başka bir tarafta avlamak için fırsat kolluyorlar. o kedi sever insanlara çok rica ediyorum her seferinde, kuş "kedi yemi" değil, rastgele sokağa salıyorsunuz diye ama nafile. o güzelim öten kuşları, ben gözgöre göre, başkasının doyurmak için evine aldığı kediye yem yapamam. bakacak gücü olmayan almaz.
birde ucuz yem satan yerler var. 10 kilo karışık kanarya yemi için ban 34 lira ödüyorum. kilosu 3,4 liraya geliyor. toptancılar, 10 kilonun altında vermiyorlar.
ben kurabiyeyi yerdeki saksı tabaklarına koyarken, ağaca çıkıp beni gözlüyorlar. ve kurabiyeleri ufalamaya başladığımda çıkardıkları sesler hep aynı. öyle bir sevinç ötüşü ki, inanılmaz. ben oradan uzaklaşır uzaklaşmaz hemen aşağıya inip başlıyorlar sevinçten kurabiye yemeye, kedi de gelmezse, oradan da saksı altlarına koyduğum suların içinde pıtır pıtır banyo yapmaya. onları banyo yaparken izlemeyi, başka hiç bir filme kurguya değişmem.
önceki mesajda banyo liflerinin içine doldurduğum kurabiyeleri sadece "iskete" ve "kızılgerdan" yiyor. serçeler yerden yiyor sadece. o liflerin içinden alamıyorlar.

Eski 18-12-2012, 15:08   #71
Yeni Üye

ırıshsetter's Avatar

Giriş Tarihi: 18-12-2012
Sn.Flores ,
Yinede yemleri ağaca tutturabileceğiniz bir yemlikle kuşlara sunarsanız,yerde dolaşan kuş katillerine fırsat yaratmazsınızGüzel türler bahçenizi ziyaret etmekte.Emeklerinize sağlık...

ırıshsetter Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-12-2012, 20:37   #72
Yeni Üye

ırıshsetter's Avatar

Giriş Tarihi: 18-12-2012
Kedinin tırmanamayacağı şekilde asılacak,eski bir kütük parçası işinizi görebilir...Name:  IMG_9599.jpg
Views: 1703
Size:  69.3 KB

ırıshsetter Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2013, 12:11   #73
Bilgilendirilen Üye

Giriş Tarihi: 18-02-2013
Bilgiler için teşekkürler

OLDKURT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2013, 13:02   #74
Ağaç Dostu

alimallah's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akkelebek Mesajı Göster
Ben de şöyle bir versiyonunu gördüm pet şişenin.. tecrübeyle sabit, sallanan şeylere tutunup yiyemiyorlar ama spatulanın ucu belki denge sağlıyordur..
Ben de benzer bilgiler okudum.
Yuvalar sallanmamalı ve kuşlara zarar verebilecek hayvanların tırmanmalarını zorlaştıran düzeneklerin olması gerektiği bildiriliyordu.
Selamlar

alimallah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2015, 21:16   #75
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-11-2015
Merhaba,
Sitenizi bugün muhabbet kuşlarım için yemlik tasarımı ararken gördüm. Normal yemliklerin içinde kabuk biriktiğinden alttaki yemleri kuşlarım yiyemiyorlardı. Bende bu konudaki görsellerden esinlenip ufak bir sprey şişesinden yemlik yaptım. Kapaktaki pompa kısmını pense ile söküp deliği genişlettim ve spreyin kapağını maket bıçağı ile kesip damacana kapağına vidaladım. Şimdilik kabuksuz yem koydum ama kuşlarım kabuksuz yem sevmiyor yarın normal yem koyacağım

Relapse Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-11-2015, 09:30   #76
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
askılı civciv yemlikleri var. fazla büyükte değil hemde istediğiniz yere asabilirirsiniz. fiyatlarıda çok ucuz.

aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024