agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Beğeni Düzeni195Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-01-2013, 08:33   #31
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2011
Çok üzüldüm. umarım en kısa zamanda bulursunuz. İnternete bulabildiğiniz her foruma ilan bırakın. Bulana ödül falan da koysanız etkili olur mu acaba.

peyyide beğendi.
adacık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2013, 08:42   #32
Ağaç Dostu

Sevgi's Avatar

Giriş Tarihi: 25-03-2012
Galeri: 6
Geçmiş olsun. Bir gelişme var mı? Umarım sağlıklı haberlerini alırsınız

selis ve peyyide beğendi.
Sevgi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2013, 09:02   #33
Ağaç Dostu

Ayşe Yıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2010
Eğer çalan kişi çok zeki ise hemen onu satmaya kalkışmaz gibime geliyor. İnşallah en kısa zamanda bulursunuz. Ve yine inşallah sağ salim bulursunuz.

selis, YeniBON ve peyyide beğendi.
Ayşe Yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2013, 09:15   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-10-2011
Köpeğiniz için üzüldüm ben de Adana da yaşayan biri olarak üzülerek söylüyorum ki böyle cins köpekleri çalıp satanlar varmış bu işi ticarete dökmüşler.Tahminime göre sizin köpeğinizin gideceği yer kuş pazarıdır .Bir defasında gittiğimizde aynı mahalladen bir çocuk adamın köpeğini çalmış satmaya getirmişti.Burada güvercin, kanarya,muhabbet kuşları tavşan köpek değişik cins tavuklar köpek vs. mevcut... Yeri de karataş yolu üzerinde sadece pazar günleri kuruluyor en geç saat 1.00 da bitiyor .Size tavsiyem hiç kaybolduğunu falan sormadan köpek alıcısı gibi gitmenizdir.Şansınız varsa tabi....Bir de şu ihtimal var köpek meraklıları kişiliği bozuk insanlar diyorum en kibar olarak beğendikleri bir cins köpeği sipariş ediyorlarmış bu hırsız çetesine evlerinde besleyip çiftleştirmek ve yavrularını satmak için kullanıyorlarmış.Bir defasında işyerimin önünden bir collie cinsi köpekle biri geçmişti Atatürk parkına köpeğii gezdirmeye gelen birinin köpeği olduğunu duymuştum.50 tl ye satışa çıkarmış alıcı bulamamış demişlerdi.Şehit Duran mahallesinde de bir evde değişik cins bir çok köpeğin olduğu ve gelip gittiği ve tahminimce çalıntı köpekleri besleyip alıp sattıklarını düşünüyorum.Şehit Duran mahallesi nerede diye soracak olursanız regülatör köprünün seyhan ilçesi tarafından sağa dönünce setin seyhan nehri tarafında kalıyor.Hatta bu bahsettiğim evin yeri ırmak kenarına yakın düştüğünü duymuştum.Ben de köpekleri çok seven bir insan olarak belki de bulmanıza yardımcı olabildiysem çok memnun olurum..

mmanager Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2013, 09:37   #35
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi peyyide Mesajı Göster
Salbaş, Kuzgun yakınlarında.
Köpek sevgisini bilirim.

Adana'da çalıp,satıp bu işi ticaret haline getiren bir taife olduğunu duymuştum.

Bekçi köpeği olarak inşaatlara vs. yerlere satıyorlarmış.

Bendede iki kurt köpeği var ve Adana'dan köyünüze çıkış istikametinde oturuyorum.Diğer arkadaşlarada sordum/soruyorum,inşallah bir gelişme olur.

İsmine bakacak olursak köpeğiniz erkek galiba.

YeniBON ve peyyide beğendi.
Manifesto Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2013, 09:47   #36
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2012
Cinsi Alman çoban köpeğide olsa, rottweiler da olsa başka bir bekçi cinside olsa eğer bekçilik ve koruma için özel olarak eğitilmemişse ya da asosyal yetiştirilmemişse yanına gelen her insanın kendisini sevmesine, yemek vermesine, alıp gezdirmesine müsade eder. Çünkü köpek öyle alışmış, gördüğü her insan başını okşamış, kendisini sevmiş, hiç tehditle karşılaşmamış. Böyle bir köpek ne diye bir insana havlayıp yanına yaklaştırmamazlık yapsın ki?

Aşağıda şantiyemizin köpeği hektorun fotoğrafı var, hektoru ilk gördüğümde geceydi, şantiye sahasının ıssız bir yerinde bağlı olarak duruyordu. Yanına gittim, beni görünce (ilk defa görüyor) coşkuyla havlama başlayıp yanıma gelmeye çalışıyordu tabi bağlı olduğu için ipe takılıp kalıyordu. Yanına yaklaştım ve başını okşadım, sürekli sevgi gösterisi yaptı bana. O durumda o köpeğin bağını çözüp, kendisini götürebilirdim, bundan mutlu bile olurdu muhtemelen.

Bu sebeple kendisinden kesin olarak bekçilik beklenen köpek bana göre ya fazla sosyalleştirilmeyecek ya da bunun için özel eğitim alacak.

Eklenen Resimler

mrduran, YeniBON ve peyyide beğendi.

Düzenleyen syılmaz : 23-01-2013 saat 09:52 Neden: düzeltme
syılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2013, 11:34   #37
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-06-2011
Nasıl bir anlayıştır bu anlamadım gitti bir can yaa nasıl çalarsın mubarek günde inşallah enkısa zamanda köpeğinize kavuşmanızı diliyorum çok üzüldüm.

peyyide beğendi.
nılgun_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2013, 11:52   #38
Ağaç Dostu.

tourkana's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2006
Galeri: 21
Bu konuda farklı bir yaklaşımım var , belki ipucu verebilir.

Köpeğim Ester bu ay içinde kızgınlık dönemine girdi, çevredeki erkek köpekleri (kaçmayı başaranlar) bahçemize gelmiş buluyoruz sabahları,neyse ki Ester bu özel döneminde kapalı bir alanda duruyor da istenmeyen durumlardan kurtuluyor.

Bu süreçte dişi köpeklerin salgıladıkları feramon erkek köpekler için karşı koyamayacakları kadar cazip, ve ufak bir rüzgarda kilometrelerce uzağa yayılabilen bir koku.
Çevredeki dişi köpeklerin bulunduğu bölgelere yapılacak bir tarama da uygun olabilir. Rex bulunduğu kapalı alandan bir yolunu bulup kaçmış olabilir.

mrduran ve peyyide beğendi.
tourkana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2013, 11:55   #39
/

Giriş Tarihi: 17-01-2013
Sn Peyyide çok geçmiş olsun .İnşallah köpeğinize kavuşursunuz.Hayvan Sevgisini bilirim.

peyyide beğendi.
gülenyüz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2013, 12:46   #40
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mmanager Mesajı Göster
Köpeğiniz için üzüldüm ben de Adana da yaşayan biri olarak üzülerek söylüyorum ki böyle cins köpekleri çalıp satanlar varmış bu işi ticarete dökmüşler.Tahminime göre sizin köpeğinizin gideceği yer kuş pazarıdır .Bir defasında gittiğimizde aynı mahalladen bir çocuk adamın köpeğini çalmış satmaya getirmişti.Burada güvercin, kanarya,muhabbet kuşları tavşan köpek değişik cins tavuklar köpek vs. mevcut... Yeri de karataş yolu üzerinde sadece pazar günleri kuruluyor en geç saat 1.00 da bitiyor .Size tavsiyem hiç kaybolduğunu falan sormadan köpek alıcısı gibi gitmenizdir.Şansınız varsa tabi....Bir de şu ihtimal var köpek meraklıları kişiliği bozuk insanlar diyorum en kibar olarak beğendikleri bir cins köpeği sipariş ediyorlarmış bu hırsız çetesine evlerinde besleyip çiftleştirmek ve yavrularını satmak için kullanıyorlarmış.Bir defasında işyerimin önünden bir collie cinsi köpekle biri geçmişti Atatürk parkına köpeğii gezdirmeye gelen birinin köpeği olduğunu duymuştum.50 tl ye satışa çıkarmış alıcı bulamamış demişlerdi.Şehit Duran mahallesinde de bir evde değişik cins bir çok köpeğin olduğu ve gelip gittiği ve tahminimce çalıntı köpekleri besleyip alıp sattıklarını düşünüyorum.Şehit Duran mahallesi nerede diye soracak olursanız regülatör köprünün seyhan ilçesi tarafından sağa dönünce setin seyhan nehri tarafında kalıyor.Hatta bu bahsettiğim evin yeri ırmak kenarına yakın düştüğünü duymuştum.Ben de köpekleri çok seven bir insan olarak belki de bulmanıza yardımcı olabildiysem çok memnun olurum..
Çok teşekkür ederim. Söylediklerinizi dikkatle okudum. Tavsiyelerinize uyacağım. Geçen pazar kaçırmış olduk ama bu pazar mutlaka kuş pazarına gideceğim. Umarım şansım vardır.

YeniBON beğendi.
peyyide Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2013, 12:49   #41
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Manifesto Mesajı Göster
Köpek sevgisini bilirim.

Adana'da çalıp,satıp bu işi ticaret haline getiren bir taife olduğunu duymuştum.

Bekçi köpeği olarak inşaatlara vs. yerlere satıyorlarmış.

Bendede iki kurt köpeği var ve Adana'dan köyünüze çıkış istikametinde oturuyorum.Diğer arkadaşlarada sordum/soruyorum,inşallah bir gelişme olur.

İsmine bakacak olursak köpeğiniz erkek galiba.
Evet, Rex erkek. Siz bize yakınmışsınız, ilginiz için çok teşekkürler. Umarım bir gelişme olur.

Eski 23-01-2013, 12:51   #42
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi syılmaz Mesajı Göster
Cinsi Alman çoban köpeğide olsa, rottweiler da olsa başka bir bekçi cinside olsa eğer bekçilik ve koruma için özel olarak eğitilmemişse ya da asosyal yetiştirilmemişse yanına gelen her insanın kendisini sevmesine, yemek vermesine, alıp gezdirmesine müsade eder. Çünkü köpek öyle alışmış, gördüğü her insan başını okşamış, kendisini sevmiş, hiç tehditle karşılaşmamış. Böyle bir köpek ne diye bir insana havlayıp yanına yaklaştırmamazlık yapsın ki?

Bu sebeple kendisinden kesin olarak bekçilik beklenen köpek bana göre ya fazla sosyalleştirilmeyecek ya da bunun için özel eğitim alacak.

Haklısınız, asosyal yetiştirmedik. Hep sevip, öptük. Şimdi anlıyorum yaptığımızın hata olduğunu

mrduran beğendi.
Eski 23-01-2013, 12:56   #43
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim, verdiğiniz farklı fikirler ve paylaşımlarınız için. Gerçekten tecrübe çok önemliymiş. O kadar farklı düşünceler ve deneyimler var ki, yapacak birşey yok gibi görünürken şimdi çok daha farklı yollar deniyorum. Sağolun.

selis ve mrduran beğendi.
Eski 23-01-2013, 18:17   #44
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Alıntı:
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim, verdiğiniz farklı fikirler ve paylaşımlarınız için. Gerçekten tecrübe çok önemliymiş. O kadar farklı düşünceler ve deneyimler var ki, yapacak birşey yok gibi görünürken şimdi çok daha farklı yollar deniyorum. Sağolun.
Merhaba sn.peyyide,
Kopeginiz icin gercekten cok uzuldum Insallah en kisa zamanda Rex'inize kavusursunuz.
Sevgiler

peyyide beğendi.
Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2013, 20:02   #45
Ağaçsever

Alp Er's Avatar

Giriş Tarihi: 10-01-2013
Geçmiş olsun. En kısa zamanda köpeğinize kavuşursunuz inşallah.

peyyide beğendi.
Alp Er Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2013, 20:53   #46
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Sayın Peyyide,
İnanın çor acı ve zor biri durum. O sizin ailenizden biriydi. Kaza geçirse, ne bileyim ölse biraz yasını tutar ara sıra hatırlar ve zamanla hatıralarınız arasına gömerdiniz.

Bu kaybolma, kaçırılma olayı ise bambaşka. Hep merak edeceksiniz. İyi mi, sağmı, aç mı, susuz mu? Vicdan azabı da çekeceksiniz.

Diliyorum ki, sevinçli bir haber alır ve bizleri de sevindir siniz?

Lunlun ve peyyide beğendi.
Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2013, 20:59   #47
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cumhur Tonba Mesajı Göster

Bu kaybolma, kaçırılma olayı ise bambaşka. Hep merak edeceksiniz. İyi mi, sağmı, aç mı, susuz mu? Vicdan azabı da çekeceksiniz.
Ne yazık ki öyle... Anlatmak zor, bütün duygular birbirine karışmış durumda. Hiçbir gelişme yok

Eski 23-01-2013, 21:40   #48
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Alıntı:
Ne yazık ki öyle... Anlatmak zor, bütün duygular birbirine karışmış durumda. Hiçbir gelişme yok
Merhaba sn.peyyide,
Belediyeye haber verseniz ? Cunku benim bildigim bizim buradaki kopekleri belediye aliyor ve barinaklara gonderiyo; bu tur islerde ne olacagi belli olmaz belki sokakta onu bulurlar belli mi olur ( ki en icten dilegimle bulunmasini diliyorum)

mrduran beğendi.
Eski 23-01-2013, 22:01   #49
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Charlaux Mesajı Göster
Merhaba sn.peyyide,
Belediyeye haber verseniz ? Cunku benim bildigim bizim buradaki kopekleri belediye aliyor ve barinaklara gonderiyo; bu tur islerde ne olacagi belli olmaz belki sokakta onu bulurlar belli mi olur ( ki en icten dilegimle bulunmasini diliyorum)
Hayvan barınağını hergün arıyorum. "Böyle cins köpek düşmez buralara" diyorlar. Yine de bir umut...

Eski 23-01-2013, 22:09   #50
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Alıntı:
Hayvan barınağını hergün arıyorum. "Böyle cins köpek düşmez buralara" diyorlar. Yine de bir umut...
Sakin ola siz israrinizi eksik etmeyin,

Ben onlarin tutumunu pek ala gozlemlemis birisi olarak soyleyebilirim ki israr edin.Barinaga yardim icin gittigimde barinagin mudurunden "Git once veteriner ol oyle gel" azarini isitince anladim ki barinaktakilere guvenilmez.

Güzin Çakar beğendi.
Eski 23-01-2013, 22:34   #51
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Charlaux Mesajı Göster
Sakin ola siz israrinizi eksik etmeyin,

Ben onlarin tutumunu pek ala gozlemlemis birisi olarak soyleyebilirim ki israr edin.Barinaga yardim icin gittigimde barinagin mudurunden "Git once veteriner ol oyle gel" azarini isitince anladim ki barinaktakilere guvenilmez.
Barınağada gidip bakayım olmazsa. Anlaşılan herkes başından savıyor.

Eski 23-01-2013, 22:36   #52
Ağaç Dostu

nkutsay's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2013
cok uzuldum. dun okumustum. bugun bir umut bulunmustur dedim ama maalesef... umarim en kisa surede bulunur...

peyyide beğendi.
nkutsay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2013, 08:42   #53
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2011
Bizim de köpeğimiz var ve yıllardır çeşitli forumlarda bilgi, yardım paylaşımları yapıyoruz. Ben köpeğini 1 yıl sonra bulan kişiler biliyorum. Umudunuzu yitirmeyin. Pozitif düşünmeye çalışın. Bazı arkadaşlarımın iyi niyetli de olsa üzücü örnekler vermesini de eleştiriyorum.

peyyide beğendi.
adacık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-01-2013, 20:33   #54
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Bugün telefonla yetinmeyip hayvan barınağına gittim. Hayvanların halini görünce iyice üzüldüm. Dışarıda zulme uğrayıp barınağa getirilen bir sürü kedi ve köpek. Bazıları görmüyor, bazıları yürüyemiyor, ağlayan, inleyen bir sürü zavallı
Bu korkunç görüntüler, insanoğlunun ne kadar zalim olduğunu gösteriyor.

Eski 25-01-2013, 20:38   #55
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Bu kadar acının içinde ilk başlarda köpeğimi seçerken iyi bir cins köpek seçtiğim için utandım. Bir can... Cinsi ne olursa olsun can.

Eski 25-01-2013, 20:39   #56
/

iyi akşamlar.Bende her gün özellikle takip ediyorum sizi halen haber yok.Kesinlikle umudunuzu yitirmeyin.Saygılar

Eski 25-01-2013, 20:41   #57
/

Ya Adana da televizyon kanallarının birinde tanıdığınız yok mu televizyon aracılığıyla daha çok çevreye yayılır.Ya da siz çıkıp konuşursunuz olmaz mı? Bi çare

Eski 25-01-2013, 21:00   #58
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gülenyüz Mesajı Göster
iyi akşamlar.Bende her gün özellikle takip ediyorum sizi halen haber yok.Kesinlikle umudunuzu yitirmeyin.Saygılar
Umudumu yitirmemeye çalışıyorum. Ama gitgide daha çok üzülüyorum. Adana'da her yere başvuruyorum. Herkes çok farklı konuşuyor.

Bazısı diyor ki "Büyük köpek bir işe yaramaz, petshoplara satamazlar, geri bırakırlar." veya " Damızlık olarak alınmıştır. Hiç aramayın. Boşuna."

Bu işlerin içinde olan biri " Adi hırsızlık işi bu, köpeği görsem bile size haber vermem, başımı çeviririm" diyor.

"Şimdiye şehir dışına çıkarılmıştır." diyenler.

Barınaktakiler "Buraya böyle cins köpek düşmez, şimdiye biri alıp evine bağlamıştır." diyor.

"Bunu çalan enayimi hemen satışa çıkarsın, aynı şehirde tutsun. Arama boşuna, yavru istersen var"

"Yavru olsaydı petshoplara satılırdı ama bu pek para etmez" diyenler...

Kimse sormuyor, bu can senin için neydi? diye...

Herkes paradan, pahadan bahsediyor ne yazık ki...

Eski 25-01-2013, 21:02   #59
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gülenyüz Mesajı Göster
Ya Adana da televizyon kanallarının birinde tanıdığınız yok mu televizyon aracılığıyla daha çok çevreye yayılır.Ya da siz çıkıp konuşursunuz olmaz mı? Bi çare
Bırakın televizyon kanalını Jandarmaya şikayete gittik... Pek ciddiye aldıkları söylenemez.

iris41 beğendi.
Eski 25-01-2013, 21:35   #60
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2009
İcinizdeki acının tarifi ne mümkün gel görki sözün bittigi yerdeyiz
Para icin babasını satar sözü boşa söylenmemiş insan oglumu yoksa ne oldugu belirsiz 5 kuruşluk hayatında milletin sırdından umudundan gecinen yaratıklarmı .
Okudukca acaba bulundumu diyorum
İşallah en kısa zamanda bulursunuz

peyyide beğendi.
iris41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024