agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Beğeni Düzeni53Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-12-2009, 23:06   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-08-2009
Galeri: 5
Sayın efevebadem, inşallah badem' iniz sağlığına kavuşur, geçmiş olsun.
Sağlıcakla kalın,

kalambaklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-12-2009, 08:40   #32
Ağaç Dostu

cello's Avatar

Giriş Tarihi: 01-09-2006
Galeri: 1
Sn.efevebadem çok geçmiş olsun. Bademin en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını dilerim. Bu arada Efe'de Efey'miş hani. Onunda fotografta göründüğü kadarıyla Maşallah'ı var.

cello Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2010, 19:03   #33
Yeni Üye

efevebadem's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2009
Unhappy

Sevgili dostlar mutluyum cunki badem kefeni yırttı. Kedilerde olan bu rahatsızlık iki sekilde gerceklesmekteymis. 1. Mikrobik sarılık 2. Karaciger veya safra kesesinden kaynaklanan sarılık
Bademin sorunu ben ve kızım hafta ici okul icin evde yokuz ona uzulmus herhalde mama yememis 2 3 gun ve karaciger vucut yaglarını eritemediginden problem olusmus. Yeni bir sey daha ogrenmis olduk. Kediler 1 gunden sonra mama yemiyorlarsa dogru veteriner dosta....
Tabii bu arada bu mama karmasasıda devam etmekte bazı vet arkadaslar kuru mama ve kaliteli derken cok guvendigim orta yaslı veteriner arkadasım ve kızımın hocası olan veteriner haslanmıs kemikleri alınmıs tavuk ve alelade mama diyorlar bir turlu cıkamadım ben bu isin icinden. Efe su an 3 yasını tamamladı 2007 aralık dogumlu. 1 yasına gelene kadar Hills, Royal Canin, Nutra Nuget gibi en kaliteli mamaları verdim sonuç egzama su an dana akcigerini haslayıp veriyorum aksamda mutlaka orta kalite mama.... Bu efe zaten kendini martı falan sanıyor herhalde nerede deniz görse farketmez efe denizde mevsim farketmiyo zaten Alman cobandan cok ayıya benziyor biz onu ayı diye seviyoruz.... Tum dostlara selamlar saygılar

efevebadem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2010, 09:30   #34
Ağaç Dostu

yasarugur's Avatar

Giriş Tarihi: 21-10-2007
Galeri: 7
Sn efeve badem ,biz de evde kızımın terrierine bakıyoruz, tavuk etiyle beslemeğe başladıktan bir süre sonra ağzının kenarındaki tüyler dökülmeğe başladı veteriner allerji olduğunu söyledi ,tavuk etini vermedik bir süre sonra da normale döndü,benim de şikayetim köpeklere karşı insanların tutumları,gezmeğe çıkardığımızda kimseye sırnaşmaz, kimseye havlamaz ama bizi görenler ya yolunu değiştirir ya da korku dolu sesler çıkarırlar,köpek de insanların bu garip hallerinden huzursuz olur,onun merak ettiği şeylere havlaması farklı,"ben buradayım beni görüyor musunuz "şeklindeki havlaması farklı ,"yanınıza gelebilir miyim beni sever misiniz lütfen" şeklindeki havlaması farklı ,tehdit havlama sesi farklı tonlardadır ama insanlar tarafından onun bütün havlama şekilleri tehdit ve ısıracak beni şeklinde algılanıyor,zincirini elimden bırakmam,aşıları tamdır,köpeğim de son derece sevimlidir ama gel gör ki bunu ,nsanlara anlat...
Kediniz için de geçmiş olsun diyorum ,saygılar...

ilksenozturk beğendi.
yasarugur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2010, 18:17   #35
Yeni Üye

efevebadem's Avatar

Sevgili dostum, geçen yaz bir akrep terfından sokuldum. Akrebi öldürmedim. Sebebi basit, ben tırmıkla taşları çekerken hayvanı rahatsız ettim o kaçtı ben işime devam ettim o gitmiştir diye sonra parmagımdan vurdu. Kabahat kimde akreptemi bende mi.? Onun canını ben vermedim neden alabileyim ki.... Ben köpek egitimi konusunda uzman degilim. Ancaak veteriner arkadaşım çok. Bakınız ben emekli olmadan yıllarca önce köpeklerle çok daha fazla beraberdik özellikle nöbetlerde.. Eşim Bostancı sahilinde tüm köpekleri sever adeta onlarla güreşirdi. Bir gün 2 zincirle zapt edilen bir rothweiller köpeği seveceğim diye tutturdu. Sahibi hiç tavsiye etmem dedi. Eşim o koca rothla alt alta üst üste güreşti köpek eşimin yüzünü yalamaktan yorulmadı...Daha sonra eşim başka bir köpeği sevmek istedi fakat sahibi (saygıyla karsılarım) köpeğini sevdirmek istemedi. Bende şu kısacık insan hayatında bazı sevgilerden mahrum kalmamalı dedim ve bir arkadaşımın Alman Çoban köpeği yavrusunu aldım.(Ayıp olmasın diye mama paralarını verdim.) Babası Ralf secereli tam bir bodyguardmıs. Efeyi yani köpeğimizi 2 aylıkken aldık. Istanbulda apartmanda 6 ay baktık.Komşuların haberi bile yoktu.Havlamaz hala gereksiz. Bakınız efe temel itaat egitimi aldı. Sürekli insan içerisinde şu an Bodrumda yasıyoruz ama efe belli insanlara farklı tepkiler veriyor. Bu forumda daha bilgili arkadaslar var ukalalık yapmak istemem ama biz efeye dısarıdan verilen veya buldugu bir seyi yememesi konusunda egitim vermedik. Fakat efe egiticisinin odul biskuvilerini bile kabul etmedi. Biz verince yalamadan yutuyo ama... Trafik kipler amirligine gittik davet ettiler polis arkadasları hic bir polise havlamadı... askerlik subesine girdim bir suru asker var havlamadı... Trafik Jandarma ve trafik polisi cevirme yaptıgında onlara da havlamıyor... Ancaaaak bazı insanlara aşırı tepki veriyor.. Tarım Il Mudurlugunde degerli hocan Cetin beye anlattım durumu bakınız: bir aksam klinigin kapısı caldı ve bende actım diyor hocam, tinerciler ilac istemek icin iceriye girmeye çalısırken terrier cinsi köpegi önlerine katıp kaçırıyor hocam anlattı bunu... ve diyorki köpeklerin bir sablon olusur kafasında o sablona uymayan insan tedirgin eder onu... bu sablona ekleme olur ama eksilme olmaz diyor cetin hocam... bana göre her köpegin bir yapısı var ve bu yapı gerektigi yerlerde gerektigini yapmasını söylüyor onlara bırakınız kalbinde sevgi olmayan insanları can dostları yüzyıllardır dostu insanların onların rahatsız olması sizi rahatsız etmesin siz ve kopeginiz onları rahatsız etmedigi surece hicbir sorun yok...efe 40 kg yi geçti daha once arz ettigim gibi kuzu eti ihtiva eden mamalar allerji yapıyor bu yuzden mama işi hala havalarda ucuyor universite hocamız mamalar belli bir standarta gore imal ediliyor fazla sıkılma diyor. Kızım gıda egitimi yapıyor ve diyor ki.. baba sakın bilmediğin yerden et tavuk alma hele hayvan mamalarına neler katılıyo neler katılıyor diyor bir ornekle cenemi kapatayım tavuk yemlerine kesimi yapılan tavukların tuyleri ayakları kafası vs katılıyor diyor benim kız bu arada Aydında en iyi etin kgsi 18 lira hele sucuk katkısız ve o da 18 lira efe yaşıyor yaniiii

Eski 12-01-2010, 15:56   #36
Ağaç Dostu

yasarugur's Avatar

Giriş Tarihi: 21-10-2007
Galeri: 7
Yaşasın tabii,bu dünya sadece insanların tekelinde mi ,vahşi ya da evcil bütün hayvanlar yaşasın,doğa hayvanıyla ,börtü böceğiyle,ağacı , bitkisiyle bir bütün ,insanlar bu alemde küçük bir bölüm...

yasarugur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-05-2010, 11:15   #37
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-04-2009
Sayın Halil Önen bey Yazdığınız değerli bilgileri bir solukta okudum geçen sene nasip olmadı fakat bu sene Allah nasip ederse kurt köpeği yavrumuz olacak, binada besleme imkanımız yok fakat lojmanın bahçesinde kendine ait kulübesinde bakımını yapacağız. Eğitim konusunda bulunduğumuz yerde eğitim merkezi yok o yüzden eğitimini biz vereceğiz, tuvalet ve komutları öğretmek biraz uzun zaman alacak gibi. Sormak istediğim öncelikle bir sorum olacaktı eğtimde komutları verirken bir kişinin vermesimi uygun olur, neticede 2 evladım var onları ben eğitim verirken durdurmak biraz zor olacak dolayısıyla onlarda otur, kalk diyecektir. Acaba bu yavru için bir sorun olurmu. Ayrıca internette araştırdım uygulamalı gösteren bir eğitim program bulamadım veya CD lerde bulma imkanım varmı. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz, çok teşekkür ederim

delete61 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-05-2010, 22:27   #38
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi delete61 Mesajı Göster
Sayın Halil Önen bey Yazdığınız değerli bilgileri bir solukta okudum geçen sene nasip olmadı fakat bu sene Allah nasip ederse kurt köpeği yavrumuz olacak, binada besleme imkanımız yok fakat lojmanın bahçesinde kendine ait kulübesinde bakımını yapacağız. Eğitim konusunda bulunduğumuz yerde eğitim merkezi yok o yüzden eğitimini biz vereceğiz, tuvalet ve komutları öğretmek biraz uzun zaman alacak gibi. Sormak istediğim öncelikle bir sorum olacaktı eğtimde komutları verirken bir kişinin vermesimi uygun olur, neticede 2 evladım var onları ben eğitim verirken durdurmak biraz zor olacak dolayısıyla onlarda otur, kalk diyecektir. Acaba bu yavru için bir sorun olurmu. Ayrıca internette araştırdım uygulamalı gösteren bir eğitim program bulamadım veya CD lerde bulma imkanım varmı. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz, çok teşekkür ederim
Sn. delete61,

birine eğitim verirken diğerini bağlayın, sizi görsün komutları duysun. Hatta otursun öyle izlesin.

Kurt köpeklerinin eğitimi av köpeklerinden farklı. Kurt köpeği besledim, yetişkin gelmişti, ama eğitimini bilmem.

Kurt köpekleri ile ilgili CD nereden bulursunuz, bilemiyorum.

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2010, 20:25   #39
Yeni Üye

efevebadem's Avatar

Alıntı:
Arzu ettiğiniz taktiede teknik destek verebilirim. Saygılar

Eski 08-05-2010, 20:24   #40
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-04-2009
Sayın efevebadem çok teşekkür ederim, ****** yardımınızı kabul ederim memnuniyetle. Sayın Halil Önen beni yanlış anladı sanıyorum, benim biri erkek diğeri kız 2 çocuğum var, onlarda köpekleri çok seviyor ve onların sayesinde ileriki yıllarda yapmak istediğimiz köpek bakım işini biraz öne aldık. Ben çocuklarım için demiştim eğitim verirken "köpeğe otur kalk dediğimde onlarda diyecektir diye", bu yavru köpek için sorun olurmu acaba. Saygılar

delete61 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2010, 20:36   #41
Yeni Üye

efevebadem's Avatar

Alıntı:
Sayın efevebadem çok teşekkür ederim, ****** yardımınızı kabul ederim memnuniyetle. Sayın Halil Önen beni yanlış anladı sanıyorum, benim biri erkek diğeri kız 2 çocuğum var, onlarda köpekleri çok seviyor ve onların sayesinde ileriki yıllarda yapmak istediğimiz köpek bakım işini biraz öne aldık. Ben çocuklarım için demiştim eğitim verirken "köpeğe otur kalk dediğimde onlarda diyecektir diye", bu yavru köpek için sorun olurmu acaba. Saygılar
Alman Çoban köpeği (GSD) eğitimi çok çabuk alan bir köpek cinsidir. Oyuncudur. Biraz ilgi ile çok kolay yapabilirsiniz temel itaat eğitimini verebilirsiniz. Ancak ileri itaat için dostunuzun genel karekterini anlamanız gerekir. Eğitimi verirken bu eğitime tüm aile katılmalıdır. Zaten siz bir eğitmene dostunuzu götürdüğünüzde belli bir zaman sonra aile fertleri ile de eğitim yapacaktır. Dostunuzu iki şekilde eğitebilirsiniz birincisi ödüle dayalı eğitim ikincisi ise severek aferinlerle eğitim. Bir köpeğin en iyi eğitmeni kendisidir. Bartında olduğunuzu yazmışsınız. Msn adresinizi yazarsanız daha detaylı bilgi verebilir ve bir eğitmen arkadaşımı (ücretsiz Bartında yaşıyor) tanıştırabilirim. Saygılar.

mrduran beğendi.
Eski 07-01-2012, 08:44   #42
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi efevebadem Mesajı Göster
Arzu ettiğiniz taktiede teknik destek verebilirim. Saygılar
Sayın Efevebadem, bana Alman kurt köpeği eğitimi için yardımlarınız olabilir mi? yararlanabileceğim kaynaklar önerebilir misiniz?

peyyide Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2012, 08:47   #43
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Bu konuda tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Eski 07-01-2012, 14:56   #44
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Merhaba efendim,

Bir arkadaşımın Rus kurdu vardı. Eve girer girmez terliğini getirir, dışarı çıkmak istediğinde tasmasını getirirdi.
Genelde insanlar sağ ellerini kullanırlar. Arkadaşım da köpeğini zehirlemesinler diye, onu sol elden verdikleri ile beslemeye alıştırmış idi.

Hatta, köpek görmeden sağ elle yiyecek bırakırdı bahçeye, asla yemezdi. Gene yiyeceğin konuluşunu görmediği halde, sol elle bırakılan yemeği yerdi. Asla burnuna vurmaz idi, sümsük yapar köpeği derdi.

Çok şaşırtıcı gelmişti bana sağ/sol el meselesi. Korkunun kokusunu alabilen(ter bezleri ile ilgili olduğunu sanmıyorum) köpekler her türlü eğitime cevap verirler bence.

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2012, 18:01   #45
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Teşekkür ederim sayın mrduran.

mrduran beğendi.
Eski 10-02-2012, 22:03   #46
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2012
Sn. Halil Önen yazılarınız çok bilgilendirici, teşekkür ederim.

Size danışmak istediğim bir husus var, çoban köpeği domuz izi sürebilir mi? Bu şekilde eğitilebilir mi?

mrduran beğendi.
syılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2012, 23:54   #47
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi syılmaz Mesajı Göster
Sn. Halil Önen yazılarınız çok bilgilendirici, teşekkür ederim.

Size danışmak istediğim bir husus var, çoban köpeği domuz izi sürebilir mi? Bu şekilde eğitilebilir mi?
İzci köpekler avını gözüyle değil burnuyla takip ederler. Yani avının yerini koku ile bulurlar. Bunlar kopay dediğimiz av köpekleridir. Avın peşinden saatlerce giderler.

Bu şekilde av yapan çoban köpekleri de var. Alışmışlar. Ama uzun süre avını kovma yetenekleri yok. 300m 500 m gibi avın kokusu kaybediyorlar.

Ama eğer kovduğu hayvan ağır ise _ domuz gibi_ uzun süre; hem yakın koku alarak hem de görerek kovabiliyorlar.

Çoban köpeklerinin sürüye gelen yırtıcı hayvanları uzun süre kovması istenmez, çünkü bu yırtıcı hayvanların oyunu olabilir ve sürü savunmasız kalır.

Saygılar

mrduran beğendi.
Eski 11-02-2012, 08:14   #48
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2012
Teşekkürler Halil Bey, verdiğiniz cevap beni gayet mutlu etti. İz sürmek için ideal köpeğin kopaylar olduğu muhakkak.

Malumunuz bekte köpek gerekmiyor, sürekte de zaten sürekçilerin köpeği oluyor, benim için yine köpek gerekmiyor. Ama tek başıma ya da bir arkadaşımla çıkacağım arama/tarama avlarında köpek şart oluyor. Bu da en fazla yılda 5-6 defa çıkabileceğim bir av türü. Geriye kalan 360 gün iş yapmayacak bir köpek olmaktansa, çoban köpeği alıp yılda 5-6 defa ava götürmek daha akla yatkın. Kopaylar için bekçilik yapar dense de buna inanmıyorum, koruma içgüdüleri olan bir kopay hiç görmedim. Zaten arama/taramada kopaylar gibi gözden kaybolurcasına uzaklaşmasını da istemiyorum. Görüş alanım içinde kalacak şekilde aramasını/kovalamasını istiyorum.

Birde çoban köpeklerine karşı zaafım var. Gerçi şu an bahçeli bir yerim yok ama 1-2 seneye kadar olabilir, bakalım kısmet artık.

mrduran beğendi.

Düzenleyen syılmaz : 11-02-2012 saat 08:18 Neden: İlave yazı ekleme.
syılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2012, 14:45   #49
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-08-2012
merhabalar Halil Bey 3 haftalık bir av köpeğim var daha yeni sahiplendim onu. henüz bir ismi bile yok. size sormak istediğim çok şey var tabi ki ama öncelikle ona evde bakmam mümkün mü ?

elanur sel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-08-2012, 01:06   #50
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi elanur sel Mesajı Göster
merhabalar Halil Bey 3 haftalık bir av köpeğim var daha yeni sahiplendim onu. henüz bir ismi bile yok. size sormak istediğim çok şey var tabi ki ama öncelikle ona evde bakmam mümkün mü ?
Elbette ev de bakılabilir Sn. elanur sel;

Av köpeğinin cinsini bilseydik belki huyları_ davranışları_ hakkında bir şeyler yazardık...

Ancak 20 günlük yavruyu ayırmışsınız. Nasıl bakacaksınız her halde biliyorsunuzdur...

En az bir ay genelde 2 ay olunca anasından yavruyu ayırmak gerekir. Çünkü yavrunun ana sütü ile beslenmesi ve diğer kardeşlerle oyun oynaması_ kendini yaşama hazırlaması_ gerekirdi...

Kolay gelsin...

Eski 27-08-2012, 01:28   #51
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Merhaba. Peki çiçeklerimin ortasına yatan sokak köpeğimi; bu konuda nasıl eğitebilirim? Orada bulunan bütün çiçeklerimi kuruttu. Bir de üstüne üstlük toprak içindeki sümbüllerimin soğanlarını parçalamış, çıkartmış. Kendisine yer edeyim derken kazdıkça sümbül soğanlarım parçalanmış bir vaziyette çıkmış toprak yüzüne. Ben besliyorum, bakıyorum fakat yine de sokak köpeği. Her gördüğümde kaldırıyorum oradan. Fakat bakıyorum yine aynı yere yatıyor. O bölgeden nasıl uzaklaştırabilirim?

mrduran beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-08-2012, 11:54   #52
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Merhaba. Peki çiçeklerimin ortasına yatan sokak köpeğimi; bu konuda nasıl eğitebilirim? Orada bulunan bütün çiçeklerimi kuruttu. Bir de üstüne üstlük toprak içindeki sümbüllerimin soğanlarını parçalamış, çıkartmış. Kendisine yer edeyim derken kazdıkça sümbül soğanlarım parçalanmış bir vaziyette çıkmış toprak yüzüne. Ben besliyorum, bakıyorum fakat yine de sokak köpeği. Her gördüğümde kaldırıyorum oradan. Fakat bakıyorum yine aynı yere yatıyor. O bölgeden nasıl uzaklaştırabilirim?

Çiçeklerin arasında yatıyorsa bir küçük boşluk buluyordur. Nemli/ıslak bir zeminde yatmak hoşlarına gider...

Bu boşlukları saksı veya başka bir şeyle_ iri taş ya da kütükle _alanın daraltmak gerekir.

Yerinden etmek için hortumla tazyikli su sıkmak ve her sefer yapmak gerekir...

Aslında hep eşelenecektir. Bahçenin bir yanında kökleri güçlü bitkilerden oluşan_ bir aza gölgelik_ nemli bir yer bulup eşelenip yatmasını sağlamak gerek...

Eski 27-08-2012, 15:07   #53
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Çok teşekkür ediyorum Sayın Halil Önen; sağolun.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-08-2012, 15:42   #54
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2011
Bizim de başımız kedilerle dertte. Tabi bizim için çok geç badem 5 yaşında evde seslerine bile tahamül edemez. Belki yavru iken yan yana olmalarını sağlamamız gerekirdi.

adacık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2012, 08:47   #55
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Kurtarma ve halat bağlama eğitimi alan köpek ))

Muhteşem köpek-Güncel- Gazeteport.com

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-12-2012, 10:41   #56
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
Köpekler niçin toprağı kazarlar?

Çok defa başıma gelen toprağı kazma mevzuusu, köpeğim büyüdükçe deliklerin de büyümesine yol açtığından artık daha çok gerilmeme sebep oluyor..
Önceleri can sıkıntısından kazdığını, ya da yaz ayında serinlemek için kazdığını düşünüyordum.. Dün oturdum onu izledim.. Kışın göbeğinde de serinleme isteği olacak değil ya.. Tırnaklarını törpülüyordur muhakkak..
Name:  101_0234.jpg
Views: 831
Size:  68.5 KB

Bu sayfada bazı maddelerden bahsedilmiş.. Köpeğim sürekli koklayarak kazıyor.. Toprak altında bir şeyler aradığına kanaat getirdim.. Ama ne? Daha önce gömdüğü bir şeyi mi? Solucanları mı? Kaybettiği oyuncağı mı? Ya da beni daha çok kızdırma psikolojisi mi?
Name:  101_0235.jpg
Views: 909
Size:  70.3 KB
Onu iş üzerinde yakalayıp azarlamanın doğru bir davranış olmadığını öğendim ki, sık yaptığım bir şeydi.. Farklı zamanlarda delikleri gösterip bir taraftan da kapatarak, konuşmayı denedim, anladığını sanmıyorum..

O açsın ben kapatayım.. Sanırım pes edeceğim..

selis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2013, 18:55   #57
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-07-2010
Maşallah pek sevimli köpek eğitimi gerçekten zor ve meşakkatli bir iş.

Düzenleyen üzüm : 28-01-2013 saat 22:14 Neden: Reklam bölümü kaldırıldı
antiix Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-02-2013, 11:05   #58
Ağaç Dostu.

tourkana's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2006
Galeri: 21
Kilyos plajına yürüyüşe gittik, bir yunus karaya vurmuş ve leş yiyenler tarafından içi açılmıştı.

Bizim Ester kalktı koşa koşa gitti yanına ,yere yattı yuvarlandı tamamı leşin kokusuna büründü. Belli ki içgüdüsel bir davranış birçok köpek yapıyormuş bunu.. Nedeni nedir acaba??

mrduran ve YeniBON beğendi.
tourkana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2013, 23:22   #59
Yeni Üye

Eren43's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2013
Köpek eğitimi ve ferması böyle olmalı onu bunu bilmem ben böyle avcıyı anlından öpmek gerekli
Bıldırcın Ferması Böyle Olur - Av sitesi

Eren43 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2013, 01:05   #60
Ağaç Dostu

Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Köpeklerin insan kural ve davranışlarına uygun hareket edebilmeleri için mutlaka eğitim almaları gereklidir. Sokak köpeğini bu konuda eğitebilmek uzun ve yorucudur. Öncelikle onu bulunduğu ortamdan alıp daha dar ve kuralların egemen olduğu bir çevreye almak evet, hayır, gel, git, otur kalk gibi temel komutları öğretmeniz ve köpeklere fısıldayan adamın değimi ile sizin sürü lideri olduğunuzu kabullenmesini sağlamanız gerekir. Dolayısı ile bu yolda çalışma başlatmanız onun sokak köpekliğinden ev köpekliğinden terfi etmesi demektir. Bu aşamadan sonra onu tekrar sokağa terk etmek mümkün olamayacağı için sokak köpeklerinin eğitimi diye bir olgunun var olduğunu düşünmüyorum.

Sokak köpeğinin çiçekler içinde yattığı o yerden uzaklaşabilmesi için bana göre ilk şart korkmasıdır. Sizinde o korkuyu yaratacak yapıda olmadığınızı, benden da çok o sokak hav havı daha iyi biliyordur.

Naftalin tableti, ya da mazot gibi materyaller belki uzaklaştırıcı olabilir mi diye aklımdan geçiriyorum.

YeniGine beğendi.
s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024