agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kediler
(https)

Beğeni Düzeni2309Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-11-2013, 00:03   #451
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
kara kızım sheryy

Eklenen Resimler

Ali_askn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2013, 00:03   #452
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Çok sevimliler

Ali_askn ve sonkez beğendi.
hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2013, 00:07   #453
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Maşallah Ali hepsi birbirinden güzeller yavrularını da görürüz inşallah bu sayfada

bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2013, 00:11   #454
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
ve haremin sahibi ) şükrü

Eklenen Resimler

Ali_askn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2013, 09:28   #455
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Maşallah...Bu kadar güzelle nasıl baş ediyorsunuz....

sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2013, 15:27   #456
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-06-2010
Ben de yakın zaman içerisinde kedi sahibi olacağım inşaallah
Fakat soba konusu beni tedirgin ediyor. Yavru kediye sobaya yaklaşmaması gerektiğini bir şekilde öğretmem mi gerekiyor yoksa kendisi zaten sobanın tehlikeli bişe olduğunu anlar mı?

habiş beğendi.
mavisedir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2013, 16:11   #457
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2013
Question

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mavisedir Mesajı Göster
Ben de yakın zaman içerisinde kedi sahibi olacağım inşaallah
Fakat soba konusu beni tedirgin ediyor. Yavru kediye sobaya yaklaşmaması gerektiğini bir şekilde öğretmem mi gerekiyor yoksa kendisi zaten sobanın tehlikeli bişe olduğunu anlar mı?
bence eve bi kaç gün içinde alışır ve neyin doğru neyin yanlış olduğunu gerçekten iyi sezinliyorlar bende biraz önce sokaktan bir kedi getirdim açtı karnını doyurdum suyunu içti geri bırakmak zorunda kaldım çünkü evde bir kuşum var üzülerek bıraktım binanın önüne.. resmen sevgi yumağı.. birde kedilere nankör derler duyarsızca!!! aksine getirdiğim kedi iki ayağını omzuma koyup nasılda sevdirdi kendini iki lokma ekmeğe beni fazlasıyla sevgiye boğdu...

habiş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2013, 19:31   #458
Ağaç Dostu

altintasna's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi altintasna Mesajı Göster
Havalar soğuk. Bu havada arkadaşım bunu bulmuş =)
İnşallah sağlam olarak geçirebilir kışı. Adını ben koydum: Messi =)
Bu fotoğraf için herkesten özür diliyorum.
İnternetten bulduğu bi fotoğrafla beni kandırmış arkadaşım. Biraz önce farkettim ki bu kedi fotoğrafı nette değişik yerlerde var.

Bir de onda bu fotoğrafı gördükten sonra farklı zamanlarda kedinin durumunu sordum. Bana cevaplar verdi ya!!

Kandırmış beni.

La sevilmez insan dediğin.

En iyisi börtü böcek; kedi, köpek...

Söz konusu fotoğraf: Ailemizin dört ayaklı üyeleri: Kediler

Milla beğendi.
altintasna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2013, 22:04   #459
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi habiş Mesajı Göster
bence eve birkaç gün içinde alışır ve neyin doğru neyin yanlış olduğunu gerçekten iyi sezinliyorlar bende biraz önce sokaktan bir kedi getirdim açtı karnını doyurdum suyunu içti geri bırakmak zorunda kaldım çünkü evde bir kuşum var üzülerek bıraktım binanın önüne.. resmen sevgi yumağı.. birde kedilere nankör derler duyarsızca!!! aksine getirdiğim kedi iki ayağını omzuma koyup nasılda sevdirdi kendini iki lokma ekmeğe beni fazlasıyla sevgiye boğdu...
Keşke bırakmasaydınız. İnanın hiç zor değil birbirlerine alışmaları. Bende 5 tane kuş var. Ama hepsi Fincan Hanım'ın kardeşi. Şayet bulma şansınız varsa, birbirlerine alışmaları için bir şans verin...

tarla kuşu beğendi.
loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2013, 22:20   #460
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Keşke bırakmasaydınız. İnanın hiç zor değil birbirlerine alışmaları. Bende 5 tane kuş var. Ama hepsi Fincan Hanım'ın kardeşi. Şayet bulma şansınız varsa, birbirlerine alışmaları için bir şans verin...
yavruyken alışınca sorun olmaz sanırım bende bıraktıktan yarım saat sonra pişman oldum farklı odalarda bakarım diye düşündüm inmeden adını bile koydum zeytin idi simsiyahtı kendisi hani insanların karakedi deyip batıl inançla korkup dışladıklarından. indim aşağıya ama bulamadım

habiş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2013, 15:13   #461
Ağaç Dostu

Arkadaşlar kedi sahibi oldum ben de yalnız soba meselesi sorun oldu cidden
Kendini hiç sakınmıyor sobadan. Uyarıyorum, sobaya yaklaşınca hayır diyorum ama yok yani illa değmek istiyor.

Bugün kuyruğunun tüyleri değdi ve sanırım uçları hafif yandı. Koktu çünkü. Ne yapayım bilemedim. İnşaallah kısa sürede öğretebilirim sobaya yaklaşmaması gerektiğini.

fozada ve yağmur beğendi.
Eski 02-12-2013, 19:56   #462
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mavisedir Mesajı Göster
Arkadaşlar kedi sahibi oldum ben de yalnız soba meselesi sorun oldu cidden
Kendini hiç sakınmıyor sobadan. Uyarıyorum, sobaya yaklaşınca hayır diyorum ama yok yani illa değmek istiyor.

Bugün kuyruğunun tüyleri değdi ve sanırım uçları hafif yandı. Koktu çünkü. Ne yapayım bilemedim. İnşaallah kısa sürede öğretebilirim sobaya yaklaşmaması gerektiğini.
Alışır, hiç merak etmeyin. Hatta en sevdiği mekan olur soba çevresi... Bayıla, yayıla yatar. Benimki de eve geldiğinde çok minikti. İçgüdüleri öğretiyor onlara her şeyi...

Eski 14-12-2013, 15:37   #463
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Fotoğraflarda kalan Duman'ım

Eklenen Resimler

Eski 15-12-2013, 14:52   #464
Ağaçsever

Derya Hanim's Avatar

Giriş Tarihi: 06-05-2013
Benim bu kizimin [I]minnik kediside cok sorunlu cikti. Hatirlarsiniz once kabiz olmustu sagolsun esim tutmus buna pastirma yedirmis tabi hayvancagizin bagirsaklari kitlenmis. Yavrum bahcede saksilarda desmedik yer birakmadi. Tuvaletini yapamiyor ve kendince sorunun kazdigi yer oldugunu saniyor. On bahcede toplam 15 saksim var ve hepsinin her kosesini denedi yetmedi ciceklik alanlarini denedi Neyse 2 gun sonar iyilesti tam artik veterinere goturelim kisirlastiralim derken tuttu bir gece evden kacti. Eyvah dedik kizdik ettik ama ne care beklemeye basladi. Ustunden 5-6 hafta gecmesine ragmen kedide bir degisiklik yok iyi dedik simdi veterinere goturelim. Bu seferde benim kedi ishal oldu bu gun gecer yarin gecer tam 3 hafta surdu.Kedide bir hastalik, hlsizlik filan yok, sadece gezdigi yerlere damlatip geziyor ve kendide farkinda degil. Parazit ilaci verdim faydasi olmadi, yemegini degistirdim yine olmadi. pire tasmasini cikardim yok. (Ha bu arada bizim kiz evden kactigi gece bebis degil sadece pire getirmisti). Bende internette arastirdim balkabagi iyi gelir yaziyordu. 1 haftadir geceleri balkagi puresi ve ton baligi karisimi veriyorum, gunduzleriyse kuru mama. ikinci gunu ishali iyilesmeye basladi simdi ise tamamiyla normale donmus durumda. Bu sefer baska bir aksilik olmadan veterinere goturup su kisirlastirma isini hallediyim bari diyorum Olurya kedicikleriniz ishal filan olur hemen balkabagini az bir Tuzla haslayip pure haline getirin ve icine tat verecek kadar pismis et, tavuk veya balik karistirin.

Derya Hanim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2014, 12:03   #465
Ağaç Dostu

hira's Avatar

havayı güzel gören kedicikler dün güneşlenmeye çıkmıştı

Name:  CIMG4937.jpg
Views: 1039
Size:  75.1 KB

Name:  CIMG4938.jpg
Views: 1013
Size:  64.0 KB

Name:  CIMG4935.jpg
Views: 1009
Size:  45.7 KB

Name:  CIMG4936.jpg
Views: 989
Size:  36.1 KB

eşimle oyun bile oynadı içlerinden biri...cok mutluydu dün kedicikler.. çimlere kaldırımlara serilmiş yayılmış yatıyorlardı

Eski 11-02-2014, 20:46   #466
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Dinle beni, ey insan! Ben sana hiçbir şey yapmadım ki, yapamam da zaten. Minicik yüreğim ile sadece senin beni sevmene muhtacım.

Düşünsene seni terk edenleri, canını yakanları... Ben seni terk ettim mi hiç, paran bitti diye ya da başka bir sorunun olduğunda surat asıp bağırıp çağırdım mı sana? Yine öyle bir gecede koynuna sokulan, seni koklayan ben değil miydim?

Bazen yaramazlıklarımla seni deli ettiğimde o yediğim fırçadan sonra bile sokulup uyumadım mı yanında, beklemedim mi daima kapılarda?
Sence ben seni bana verdiğin bir tutam mama için mi sevdim? Bana verdiğin sıcak oda için mi yoksa?...

Yok ey insan yok; ben seni sevilmek ve sevmek fıtratım olduğu ve senin değerli olduğunu bildiğim için ÇIKARSIZCA sevdim.

Beni sev ki dünyanın yaratılış amacındaki sevgiyi öğren...
Name:  IMG_5185.jpg
Views: 611
Size:  28.7 KB

Eski 13-02-2014, 15:57   #467
Ağaç Dostu

Camdan dışarısını seyretsin, kuşları izlesin, ben bahçede bişeler yaparken beni izleyebilsin diye düşünerek kedicim lilaya salıncak yaptım.
Belki kedisine böyle bişey yapmak isteyen arkadaşlar olur diyerek paylaşayım dedim.
Tek ihtiyacınız olan orta kalınlıkta bir halat, kullanmadığınız bir örtü ya da polar, ufak bir minder. Açmadığınız bir camın kulplarına yapacağınız bir salıncak, kediniz en sevdiği mekanlardan biri olur

Eklenen Resimler

Eski 28-05-2014, 20:44   #468
Ağaç Dostu

Tubay's Avatar

Giriş Tarihi: 20-02-2008
Kediler ve bebekler :)

Name:  IMG-20140328-02099.jpg
Views: 511
Size:  69.7 KB
Zamanında evdeki hayvan dostlarımız ve bebekler ile ilgili bir yazışmamız olmuştu. Nerede olduğunu bulamadım. O dönemde çocuğum yoktu ve bir gün olursa kedimi asla evden göndermem demiştim. Sözümü tuttum Tüm baskılara ve olumsuz eleştirilere rağmen çin çin ve bebeğim aynı evde mutlu mesut yaşıyoruz. Zorlanmadım diyemem bebek bakımının yanında tüy sorunu iki kat uğraş istiyor. Çin çin dışarıya çıktığı için temizliği ve parazit riski ekstra özen istiyor. Tabi birde huysuz kızımız kıskanır mı dedik sadece bebeğin beşiğinde yatma girişimleri ve hafif bir depresyonla atlattık. Oğluşumuz şu anda altı aylık ayaklanmaya başladığında neler olacak bakalım kim kimi tırmalar, kim kimin koynunda uyur göreceğiz.
Lütfen dostlarımızı terk etmeyelim inanın istenirse aynı evde bebekte hayvanda oluyor. Olumsuz düşünmektense olumlu düşünmeye çalışın bir kere bebeğinizin alerjik astım bağışıklığı gelişiyor, evde bir hayvan olması onun diğer canlılara karşı duyarlı bir birey olarak yetişmesini sağlıyor, sorumluluk ve merhamet duygusu gelişiyor.
Bu konuda soruları olan tereddütler yaşayan arkadaşlar varsa tecrübelerimi seve seve paylaşırım (ilerleyen zamanlarda çoook maceralar yaşayacağımızdan eminim
Fotğrafta eşim Can ve çino

Düzenleyen Tubay : 28-05-2014 saat 20:57 Neden: fotğraf ekleme
Tubay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2014, 20:57   #469
Ağaç Dostu

Tubay's Avatar

Giriş Tarihi: 20-02-2008
Evde kediler ve bebekler başlığı daha önce açılmış buldum ama konuyu nasıl oraya taşıyacağım yapamadım bir türlü

ilksenozturk ve lusoari beğendi.
Tubay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2014, 07:04   #470
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
fotoğrafta bebek kucakta yer bulamamış gibi

sizi canı gönülden kutluyorum kararınız için. bu konulardaki baskı durumları malum. insanlar işi gücü bırakır, konuşur da konuşur....

ilksenozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2014, 23:18   #471
Ağaç Dostu

Nautilus Cycad's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2012
Minnoş...

Bu da benim minnoşum Dişi

Eklenen Resimler

Nautilus Cycad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2014, 12:35   #472
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Galeri: 44
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nautilus Cycad Mesajı Göster
Bu da benim minnoşum Dişi
Pek bir minicik, minnoşmuş.

Cinsi nedir?

kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-07-2014, 20:14   #473
Ağaç Dostu

Nautilus Cycad's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kelebek çalısı Mesajı Göster
Pek bir minicik, minnoşmuş.

Cinsi nedir?
İran kedisi - bir gözü mavi bir gözü yeşil minnoşumun

Nautilus Cycad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-07-2014, 21:37   #474
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nautilus Cycad Mesajı Göster
İran kedisi - bir gözü mavi bir gözü yeşil minnoşumun
British shorthair sanmıştım. Büyüdükçe daha belirginleşir sanırım dış görünüm karakteristiği. Çok güzel, pek tatlı.

Eski 18-07-2014, 23:54   #475
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Evet bana da British Shorthair gibi gelmişti, pek bebek herhalde anlaşılmıyor.

Şu fotosunu koyduğum güzel de gümüş chinchilla cinsi kedimiz Liz Taylor. 6 aylıkken çekilmişti. Şimdi tam 14 yaşında maaşallah. Sadece güzel olmayıp çok akıllıdır da

Eklenen Resimler

Düzenleyen Ozlem A : 18-07-2014 saat 23:57 Neden: imla
Ozlem A Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-07-2014, 00:47   #476
Ağaç Dostu

Hakikaten adı da tam yakışmış ona, Elizabeth Taylor gözlü pisicik.

Cinsi ne olursa olsun kediler başka türlü bir canlı. Bir kediniz varsa canınızın sıkılması ve monoton bir gün geçirmeniz mümkün değildir. Dünya kedilerle daha güzel.

Eski 19-07-2014, 14:53   #477
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Adını gözlerinden ilhamla babam koymuştu Kendimi bildi bileli hep ailemizde ya da geniş ailemizde kedilerimiz oldu. Küçükken karnımız falan ağrıdığında anneannem bizi yatırıp yanımıza bir de kedi koyardı ısıtsın diye..

Benim hala unutamadığım bir uzun tüylü Ankara kırması sarmanım vardı, bir altın panterdi adeta.. O kadar akıllı ve sezgili bir kedi çok zor bulunur. Dili olsa konuşacaktı neredeyse. 8 yaşında kötü hastalıktan kaybettik maalesef.

Ozlem A Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2014, 22:21   #478
Ağaç Dostu

hira's Avatar

aceleyle yürürken kafamı bir an sola çevirmemle bu manzarayla karşılaştım sanırım yavruları var ve hepsinin keyfi yerinde belli ki.. hayırsever bi vatandaş hem yuva yapmış, hemde yiyecek içecek temin etmiş onlar için sağolsun

Eklenen Resimler

Eski 11-09-2014, 13:21   #479
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-08-2013
Galeri: 1
Kınalım...

BUDA Benim kınalı kızım...

Eklenen Resimler

aliakrep Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2014, 17:49   #480
HYC
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-10-2014
İlk önce sadece bir kedimiz vardı. Onu eve sokmuyorduk, evimiz de müstakil olduğu için keyfi rahattı. Dışarıda uzun bir koridorumuz var ve oldukça da güvenli orada kalıyordu. Biz onu beslerken bir başka sokak kedisi de geldi ve bize alıştı. Yani bir dişi kedim olmuş oldu. Ama ikisi de kendini sevdirtmiyor ve tırmalıyor. İlk kedimin ismi Paşa, diğer dişinin ismi de Naciye. Naciye başka bir yere doğurmuş. Ben de yavrularını buldum, ilk başta saldırganlardı. Sonra evcilleştirdik. Koridora onlar için kutular koyup örtüyle döşedik. Tuvaletlerini bahçemizdeki toprağa yapıyorlar. Her tarafta içmeleri için sular var. Yiyecek olarak da kendi yemeklerimizden veriyoruz. Kediler çok sağlıklıydı ama yavrular ve annesi evi terk etti. Bir hafta sonra bakımsız ve zayıf olarak geri döndüler. Neler yaptıysak yapalım sadece bir yavru hala eski halini almadı. Oldukça bitkin duruyor. Anneleri ise yeniden hamile. Annelerine daha iyi bakıyoruz ama zayıf olan hala iyileşmedi. Acaba kedilerimin daha iyi olması için kedi maması mı alsam?

HYC Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024