agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni8Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-06-2019, 14:50   #31
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-06-2019
Lütfen biri bi cevap versin çok üzgünüm suan�� bu platformda nasilsil kullanacağını bilemedim inşallah doğru yere yazmisimdir��

Acemi tavukcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-06-2019, 18:36   #32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-05-2016
Sn Acemi tavukcu, foruma hoşgeldiniz. Muhtemelen yöneticiler sizi uyaracaktır ama yine de söyleyim, önce kendinizi tanıtmanız gerekiyor daha sonra mesaj göndermelisiniz. Yumurtalarınızın da gayet sağlam olduğunu düşünüyorum endişelenmeyin.

ahmetmesut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-06-2019, 21:33   #33
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Acemi tavukcu Mesajı Göster
Tavuk kuluckadayken kaldı gezdi yedi içti ve sanırım bu süre yarım saati geçti sonrada tekrar yattı yumurtaların üzerine sikinti olurmu acaba yumurtalar ölmüş müdür
Tavuk gurk da olsa canlılığını muhafaza ediyor. Onun da ihtiyaçları var. Sağlıklı olan yumurtalar hemen soğumazlar. Tavuk yeme içime boşaltım ihtiyaçlarını gidermek için kalktığı zaman kısmi olarak yumurta soğumaya başladığında yumurta kabuğunda bulunan yüzlerce minik deliklerden civcivin boşaltım ihtiyacı karşılanmakta. Hatta gerekli ise yumurtaları nemlendirebilmek adına tavuğunuz nemli otlara yumurta ile temas eden kısımlarını sürtüp o şeklide yumurta üzerine kuluçkaya yatar. Normal bir durum. Sıkıntı yapmayın.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-07-2019, 00:59   #34
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-07-2019
Selamın Aleyküm arkadaşlar benim tavuğumun yatış süresi 20 gün oldu yarın 21 olacak tavugumun ilk defa yatışı ve altında 16 tane yumurta var ninem bilerek çok koydu neden olduğunu bilmiyorum onun dediğine göre tavuk büyük basar dedi bunun açıklamasını yapabilirmisiniz şimdiden teşekkürler.

Smatrox Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-07-2019, 10:26   #35
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-07-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Smatrox Mesajı Göster
Selamın Aleyküm arkadaşlar benim tavuğumun yatış süresi 20 gün oldu yarın 21 olacak tavugumun ilk defa yatışı ve altında 16 tane yumurta var ninem bilerek çok koydu neden olduğunu bilmiyorum onun dediğine göre tavuk büyük basar dedi bunun açıklamasını yapabilirmisiniz şimdiden teşekkürler.
İlk yatışta 16 yumurta koymak iyi fikir değil çünkü tavuk acemi olduğu için kırabilirdi ama kırmamış. Tavuk eğer büyükse altına 16 yumurta rahatça alabiliyorsa bir problem yok ancak 1 2 yumurta dışarda kalıyorsa o yumurtalar ve yanındakiler çıkmayacaktır. Hepsi aynı ısıyı almalı

LightSussex2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:14.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2019