agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Beğeni Düzeni2337Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-05-2010, 15:27   #931
Ağaç Dostu

dremre's Avatar

Giriş Tarihi: 10-06-2009
metrekareye herhalde 4 tavuk olur, folluk her 3 tavuğa 1 tane yeter, İstanbul'da bildiğim kadarıyla Alibabaciftliği var. 2 aylık tavukları biraz pahalı satıyor ama siz bilirsiniz. Sahibinden.com var. 15 tavuğa 1 horoz yeter. Daha güzel bilgileri bu sitedeki daha yetkin arkadaşlar verirler sanırım. Saygılarımla

dremre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2010, 21:26   #932
Ağaçsever

ahmet58's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2007
teşekkürler dremre bakalım anadolu yakasında bir yerler bulmam lazım

ahmet58 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2010, 23:21   #933
Yeni Üye

Rasko's Avatar

Giriş Tarihi: 23-03-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hasan hüseyin Mesajı Göster
SUNİ TAVUKLA ALAKALI
bir sitede gördüğüm bir yazı hoşuma gitti sizlerle paylaşmak istedim

Devleştirilmiş civciv eti yemeyin obeziteden ve pekçok sağlık sorunundan uzak kalın. Belki çok daha önemlisi, bu dehşetli günaha ortak olmayın. Bu çeşit hayvan yetiştiriciliği haramdır. Allahın yarattığı değiştiriliyor. Sünnetullah zerre kadar umursanmıyor hiçe sayılıyor. Peygamber efendimizin bu meselelerle ilgili sözleri asla dikkate alınmıyor.
Birkaç haftada mantar gibi gelişen türden tavuk daha doğrusu devleştirilmiş civciv eti şimdi artık her yerde satılıyor. Piyasada sadece bunlardan satılır, normal tavuk eti yoktur. Bu kof etler ne tavuk etidir ne de piliç etidir! Bunlar 40 – 50 günde devleştirilmiş civcivlerin etleridir.

İşte tavuk diye yediğiniz devleştirilmiş bir civciv örneği! Henüz 45 günlük ve o artık asla yürüyemeyecek. Çünkü kemikleri minik bir civcivin kemik yapısıyla aynı durumda ve yaşta olup o kemikler o cüsseyi artık taşıyamıyor. Kesip satmasalar yaşayamaz. Kütürüm olarak da hayatına devam edemez zira kesilmezlerse obez hastalarının sahip olacağı her türlü hastalığa sahip olmuş veya derhal olacak durumdadır. Bunlar 45 günlük olduklarında fazla vakit kaybetmeden kesilir satışa sunulur.Civciv eti tüccarları bu sapıklığa bir bahane bulmuşlar: Güya bu ahlak dışı olan ve Allah rızasına hiç uygun olmayan tarzda ürettikleri civcivlerin kof etleri çok daha sağlıklıymış!
Oysa yediğiniz o devleştirilmiş civcivler doğuştan obezite hastasıdır.
Bu etlerden yiyen insanların çocukları obeziteye yakalanıyor. Nereden bakarsanız bakın tavuk endüstrisi baş kellelerinin her sözü yalandır. Madem onların kof etleri daha sağlıklı, peki niçin şimdi halkımızın et yiyemeyip tavuk sandığı civciv etlerini çok daha fazla yediği günümüzde her çeşit hastalıklar artıyor? Neden obezite her geçen gün çok büyük bir hızla artıyor? Sebebi obez civcivlerin etlerindeki obezite yapıcı maddelerdir.

Onların genleriyle oynanmış, cinsi dejenere edilmiş, doğuştan obezite hastası olmaları sağlanmış, bu bir. İkincisi, onlara yedirilen özel yemler obeziteyi arttıran maddelerle doludur! Bu iki sebebin her biri tek başına bile çocuklarımızı obez yapmaya yeter.

Aksini kim ispat edebilir? Aşağıdaki problemleri çözebileceklerini sanan Allahsız imansız paragözlere hodri meydan diyorum.
1- Bu tavukların genleriyle oynanmamıştır diyorsanız özel yemlerin obezite yapıcı etkisini itiraf etmelisiniz.
2- Yemlerinin obezite yapıcı etkisi yoktur diyecekseniz peki o hayvanlar niçin diğer tür tavukların civcivleri gibi değil? Niçin durmadan yiyorlar?
3- Bunlar gece gündüz ışık altında beslendikleri için çabuk büyüyorlar demeyin çünkü diğer cinslerde aynı şey olmuyor.
4- Onların cinsleri öyledir, 40 – 50 günde çabuk büyürler diyecekseniz hiç demeyin, çünkü:
Sizin civcivleriniz normal yemlerle yetiştirilseler ve geceleri uyusalar hiç de öyle olmuyor, 4 ayda ancak kayda değer bir gelişim gösterebiliyorlar!
5- 40 / 50 günde büyümüyorlar sadece civcivlerin kasları mantar gibi büyüyor artıyor, ama yine gerçek birer civcivdirler. Bunların cüsseleri normal bir tavuktan bile büyüktür ama kemiklerinin hacimleri ve boyutları biraz gelişmiş gibi görünse bile kemikleri ancak kendi yaşıtı normal civcivlerin kemikleriyle tamamen aynı olgunluktadır.

Yukardaki 5 maddenin çözümünü nasıl yapabilirler, sapıklıklarını nasıl savunabilirler merak ediyorum.
Soruları kendiniz sormuşsunuz kendiniz cevaplamışsınız.Konuyu da sapıklık noktasına getirmişsiniz bravo.Biraz genetik falan okuyun diyecem ama boşverin vaktinizi boşa harcamayın okumayın sapıklık dersiniz siz ona da.Bilim denilen ne ki zaten külliyen yalan dolan sapık işi hep.

Rasko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2010, 23:35   #934
Ağaç Dostu

S Güngör's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2009
Döllü yumurta aramaktayım. Gurkuk yatan tavuğun altına koymak için. Şimdiden 2 tane yatan var. Cins yumurta tavuğu istiyorum. Eskiden küçük civcivler satarlardı pazarda, gece tavuğun altına koyardık. >Hemencecik alışırlardı birbirlerine. Kuş gribi vakasından sonra denk gelmedim civciv satan yere. Var mı bilgisi olan..

S Güngör Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-05-2010, 07:36   #935
Ağaçsever

ahmet58's Avatar

bende arıyorum ama ,tavuk cins olsun ataks ligorin pleymut bu 3 cins çok hoşuma gidiyor bunlardan alacağım anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz kişi veya pazarlar arıyorum gidip gezip hatta başka değişik türlerdende alacağım yerleri bilen varsa lütfen paylaşssın bizahmet

Eski 07-05-2010, 10:29   #936
Ağaçsever

ugur29's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2010
ligorin tavuk

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ahmet58 Mesajı Göster
bende arıyorum ama ,tavuk cins olsun ataks ligorin pleymut bu 3 cins çok hoşuma gidiyor bunlardan alacağım anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz kişi veya pazarlar arıyorum gidip gezip hatta başka değişik türlerdende alacağım yerleri bilen varsa lütfen paylaşssın bizahmet
Selam Kocaeli de ligorin satan birini biliyorum bende ondan almıştım. Verdiği tavuklardan memnun kaldım. Günlük yumurtluyorlar maşallah...

ugur29 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2010, 16:53   #937
Ağaç Dostu

berduray's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2007
Galeri: 72
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dremre Mesajı Göster
Sayın Berduray,
Maşallah! Hayırlı olsun Allah gelinliklerini, damatlıklarını göstersin
Cinsleri nedir bu şirin yavruların?
İyi dilekleriniz için sizlere teşekkür ederim arkadaşlar, ama cinsi hakkında bir fikrim yok.

berduray Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2010, 21:19   #938
Ağaçsever

ahmet58's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ugur29 Mesajı Göster
Selam Kocaeli de ligorin satan birini biliyorum bende ondan almıştım. Verdiği tavuklardan memnun kaldım. Günlük yumurtluyorlar maşallah...
selamlar bu sahibinden com da ilanı olan alibey mi acaba dedi yerim ismetpaşa stadın orada tel 0506 ile başlıyor

Eski 08-05-2010, 09:24   #939
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 29-09-2009
pazardan küçük civcivler alıcam bahçedeki kümesde besliyecem kümes gece soguk olur diye 5veya 6 mum yaksam kümeste sabaha yansalar aynı ampül gibi kokusundan bişey olurmu hayvanlara

faruk5525 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2010, 09:38   #940
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 29-09-2009
pazardan küçük civcivler alıcam bahçedeki kümesde besliyecem kümes gece soguk olur diye 5veya 6 mum yaksam kümeste sabaha yansalar aynı ampül gibi kokusundan bişey olurmu hayvanlara

faruk5525 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2010, 18:33   #941
Ağaç Dostu

dremre's Avatar

Sayın Faruk5525,
Aman ısıtayım derken civcivleri yakmayasınız hem kümesi hem civcivleri.

Eski 10-05-2010, 00:30   #942
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-04-2007
Bu sene biraz şanssız başlasam da; yinede iyi civcivlerim çıktı.

Eklenen Resimler

A.Şahin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2010, 02:11   #943
Ağaç Dostu

dremre's Avatar

Hay Maşallah!
Sayın Şahin umarım hepsinin tüyleri kadar hayırlarını görürsünüz.

Eski 10-05-2010, 05:35   #944
Ağaç Dostu

thares's Avatar

Giriş Tarihi: 22-07-2007
Galeri: 1
Maşallah
A Şahin Bey
İnşaAllah Sağlıklı Büyürler Tavukların Yumurtalarını Horozlarının Öttükleriyle Mutlu Olursunuz
Çok Sağlıklı ve Güzel Görünüyorlar
Emeklerinize Sağlık

thares Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2010, 08:48   #945
Ağaçsever

ugur29's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2010
Alıntı:
selamlar bu sahibinden com da ilanı olan alibey mi acaba dedi yerim ismetpaşa stadın orada tel 0506 ile başlıyor
Selam
Evet dediğiniz gibi Ali bey,
Hatta dün gittim 7 adet daha ligorin ferik aldım yakında yumurtlamaya başlayacaklar...

ugur29 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2010, 19:35   #946
Ağaç Dostu

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Umarım herkes için bol civcivli bi yaz olur.

Eski 12-05-2010, 19:15   #947
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi A.Şahin Mesajı Göster
Bu sene biraz şanssız başlasam da; yinede iyi civcivlerim çıktı.
Abi çok çirkin şeyler bunlar"nazar değmesin diye dedim".İnşallah çoğalırlar ve mutluluğunuz artar.

gtatas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2010, 18:40   #948
Ağaç Dostu

thares's Avatar

Giriş Tarihi: 22-07-2007
Galeri: 1
16 Mayıs 2010
Horoz ve Tavuklarım

Eklenen Resimler

thares Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2010, 23:21   #949
Ağaçsever

ahmet58's Avatar

merhabalar dostlar 3 gün önce 5 adet ligorin aldım fakat daha 1 tane yumurtladılar ,yumurta yemi hiç almadım daha ,satan kişi yumurta yemi vereceksin demişti acaba vermesem doğal yayılsa ve buğdayla hiç yumurtlamaz mı bu cins

Eski 18-05-2010, 17:32   #950
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-03-2010
SN AHMET58
1.Hayvanların en azından yerine alışması için 5 gün ile 1 hafta zaman tanımak gerek
2.Hayvanların yumurtlaması için en az 5,6 aylık olmaları gerek
3.Hayvanların tüy dökümünde olmamaları gerekir.
Bunlar yumurtlama şartları. Sade buğday veya yemek artıkları ile beslesende yumurtlarlar,fakat randıman olmaz. Çünkü yumurtlaması için gerekli besinlerin hepsi bu yemde mevcut olduğundan bu yemle beslediğin takdirde hem yumurtlamada randıman alırsın hem de hayvan daha sağlıklı ve besili olur.

Düzenleyen ligth sussex : 18-05-2010 saat 17:38 Neden: eksik bilgi
ligth sussex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2010, 20:52   #951
Ağaçsever

ahmet58's Avatar

Thumbs down civcivlerde popo kısmında yara kemre nedir bu acaba

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ligth sussex Mesajı Göster
SN AHMET58
1.Hayvanların en azından yerine alışması için 5 gün ile 1 hafta zaman tanımak gerek
2.Hayvanların yumurtlaması için en az 5,6 aylık olmaları gerek
3.Hayvanların tüy dökümünde olmamaları gerekir.
Bunlar yumurtlama şartları. Sade buğday veya yemek artıkları ile beslesende yumurtlarlar,fakat randıman olmaz. Çünkü yumurtlaması için gerekli besinlerin hepsi bu yemde mevcut olduğundan bu yemle beslediğin takdirde hem yumurtlamada randıman alırsın hem de hayvan daha sağlıklı ve besili olur.
çok saolasın ligth sussex değerli bilgileriniz için birde civcivler için sıkıntım var ben bu işlere yeni başladım o bakımdam maruz görün civciv büyütme kafesi yaptım burda bakıyorum 1-2 civcivde popo tarafında yara gibi kemre gibi bir şeyler oluşmuş ve çıkmıyor diğerleri tertemiz bu hastlık mıdır canım sıkıldı ne yapmam lazım bilgileri olan tüm dostlardan yardım bekliyorum

Eski 18-05-2010, 21:17   #952
Ağaçsever

inebolu's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2010
Bizde köyde tavuk besliyoruz.
Şu pempe uzun tüylü olan nası güzel birşeydir öyle yahu
Nerden bulabilirim onun civcivlerinden babannemi biraz şaşırtmak istiyorum da

inebolu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2010, 21:55   #953
Ağaç Dostu

dremre's Avatar

Alıntı:
çok saolasın ligth sussex değerli bilgileriniz için birde civcivler için sıkıntım var ben bu işlere yeni başladım o bakımdam maruz görün civciv büyütme kafesi yaptım burda bakıyorum 1-2 civcivde popo tarafında yara gibi kemre gibi bir şeyler oluşmuş ve çıkmıyor diğerleri tertemiz bu hastlık mıdır canım sıkıldı ne yapmam lazım bilgileri olan tüm dostlardan yardım bekliyorum
muhtemelen civciv dışkısına oturmuştur ve yapışmıştır. az zorlarsanız çıkar. canı biraz acır ama sonra rahatlar. benim bir civcivde olmuştu. inanın hayvan doğru dürüst tuvalete çıkamıyordu. çıkarır çıkarmaz fışkırır tarzda yaptı rahatladı.

Eski 20-05-2010, 11:33   #954
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-01-2008
Merhaba arkadaşlar,
civcivlerim yumurtasan çıkınca sağ ayakları felç oluyor .neden kaynaklanıyor acaba

NJale Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2010, 19:32   #955
Ağaç Dostu

dremre's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi NJale Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar,
civcivlerim yumurtasan çıkınca sağ ayakları felç oluyor .neden kaynaklanıyor acaba
kalıcı felç mi sonra düzeliyor mu?

Eski 20-05-2010, 20:59   #956
Ağaçsever

ahmet58's Avatar

Question civcivlerin ölümü

merhaba arkadaşlar geçen cumartesi eminönünden 15 adet civciv aldım 5 horoz dedi 10 tavuk bugün cuma kalan 7 ama onlarında durumu perişan neden anlamadım yerlerini yeni yaptım ısı kontrol altında acaba düşükmü blimiyorum 3 ampul yanıyor 23 26 derece arası yemleri civcivyemi verdim ben diyorumki altları telli ve açık ordan soğukmu yediler acaba ilaç ne verilir vitamin falan hiçbilgimyok tekrar alayımmı bilmiyorum pazarda satılanlar cinslerindenmidir nedir herkeste bu sorunlar var ne yapmam lazım neden böyle ölümler çok oluyor tavsilerinizi önerilerinizi bekliyorum bazen satılık ilanlarda görüyorum düz zeminde altlarında talaş var ne işe yarar bumu lazım acaba anlamadım gitti

Eski 20-05-2010, 22:31   #957
Ağaç Dostu

cihan_as's Avatar

Giriş Tarihi: 24-03-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi NJale Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar,

Civcivler yumurtadan çıktıklarında ayakları zeminin kaygan oluşundan ayrılıyor kalça çıkıkları oluşuyor, bir daha ayaklarını toparlayamıyorlar.
Ayaklarının bir tanesi arkaya doğru yerde sürünür vaziyette kalıyor.

cihan_as Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2010, 23:15   #958
Ağaç Dostu

Alıntı:
merhaba arkadaşlar geçen cumartesi eminönünden 15 adet civciv aldım 5 horoz dedi 10 tavuk bugün cuma kalan 7 ama onlarında durumu perişan neden anlamadım yerlerini yeni yaptım ısı kontrol altında acaba düşükmü blimiyorum 3 ampul yanıyor 23 26 derece arası yemleri civcivyemi verdim ben diyorumki altları telli ve açık ordan soğukmu yediler acaba ilaç ne verilir vitamin falan hiçbilgimyok tekrar alayımmı bilmiyorum pazarda satılanlar cinslerindenmidir nedir herkeste bu sorunlar var ne yapmam lazım neden böyle ölümler çok oluyor tavsilerinizi önerilerinizi bekliyorum bazen satılık ilanlarda görüyorum düz zeminde altlarında talaş var ne işe yarar bumu lazım acaba anlamadım gitti
Altlarının boşlukta olduğu bi kafes ortamı için en az bir aylık olmaları lazım, kendilerini ısıtamazlar.

Eski 21-05-2010, 06:06   #959
Ağaç Dostu

dremre's Avatar

Alıntı:
ben civcivleri yumurtadan çıkınca 24 saat makinada bekletip sonra altı telli sisteme alıyorum. ancak altı telli sistemin sadece 1 yönü açık oradan da dışkı tepsisi çıkarılıyor. yem veriliyor. suluk nipel sitemi ile sağlanıyor. gündüzleri tek 60w, gece 60 + 75w 1'er ampul yakıyorum. çok şükür ampul voltlarını ayarladıktan sonra civciv telefatı vermedim.

Eski 21-05-2010, 06:08   #960
Ağaç Dostu

dremre's Avatar

bugüne kadar hasta civcive ne ilaç verdimse fayda etmedi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:11.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024