agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Beğeni Düzeni2337Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-04-2010, 13:39   #901
Ağaç Dostu

dremre's Avatar

Giriş Tarihi: 10-06-2009
en iyisi dağın başına çıkıp kendi hayvanını sebzeni meyveni yetiştirmek
tabi bu arada doğal ilaçlar konusuna hakim olmak eh birazda cerrahi bilmek gerekiyor sanırım. dağın başında gereğinde apandisitten bile rahatlıkla ölünebilir. biraz utopik oldu herhalde ama... insan neyle yaşar

dremre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2010, 16:06   #902
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-04-2010
ya arkadaşlar bi sorum olucak.. kurka yatan tavuk yumurtlar mı..?
ek bilgi olarak 10 gün kurka yattı daha sonra kalktı şimdi gurk sesi çıkarıyor ama yatmıyor ve yumurtluyor kurka yatan tavuk yumurtlamaz diye biliyordum.. Ne yapabilirim ACİL YARDIM..!!

bond_2750 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-04-2010, 12:52   #903
Ağaç Dostu

mandalina's Avatar

Giriş Tarihi: 12-03-2009
Mehaba arkadaşlar süs tavuk civcivleri (ispenç,japones,cüce koşin) arayan olursa yardımcı olabilirim.Tanesi 10 lira.Toplu alımda 7,5 liradır.İstanbul dışında talepte bulunmayın lütfen.Civcivler 15 günlüktür.

msn : limon79_1@hotmail.com

mandalina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2010, 20:19   #904
Ağaç Dostu

Arnavut's Avatar

Giriş Tarihi: 13-12-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bond_2750 Mesajı Göster
ya arkadaşlar bi sorum olucak.. kurka yatan tavuk yumurtlar mı..?
ek bilgi olarak 10 gün kurka yattı daha sonra kalktı şimdi gurk sesi çıkarıyor ama yatmıyor ve yumurtluyor kurka yatan tavuk yumurtlamaz diye biliyordum.. Ne yapabilirim ACİL YARDIM..!!
Sayın Bond_2750;

Gurk olan tavuk yumurtlar fakat gurk'a oturan tavuk genelde yumurtlamaz.Yani yumurtaya oturttuktan sonra yumurta yapmaya devam ediyorsa tam gurk olmamış demektir.Eski ve yeni yumurtaları ayırt etmek için pratik bir yöntem olarak tavuğun altına koyduğunuz yumurtaları işaretleyebilirsiniz.Daha sonra üstüne yumurta yaparsa o taze yumurtaları altından almanız kolaylaşacaktır.
Gurk tavuğunuzun yumurtadan kalkmasına gelirsek emin olmamakla birlikte yumurta kosası olmuş demektir.Bir nevi yalancı gebelikte diyebiliriz.Bu durumda yapacak çok fazla birşey olmasa gerek.Kalkan tavuğunuzun altındaki yumurtaları başka bir gurk tavuğunuz varsa onun altına transfer edebilir ya da kuluçka makinesi mevcut ise ona nakledebilirsiniz (Bu işlemleri yaparken minimum zamanda halletmelisiniz tabii ki).

Saygılar.

Arnavut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2010, 22:24   #905
dkc
Ağaçsever

dkc's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2010
Name:  SPM_A0417.jpg
Views: 7634
Size:  35.7 KB

[ATTACH]136875[/ATTACH

kümesimin son hali kiremit ve tel işleri kaldı onlarıda ilk fırsatta yapıcam
önerilecek noktalar olursa beklerim.
herkese saygılar.

Eklenen Resimler

dkc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2010, 05:53   #906
Ağaç Dostu

dremre's Avatar

hergün bazen de gün aşırı yumurtlayan tavuğum son 5 gündür yumurtlamıyor. sağlıklı görünüyor. gurk da değil sanırım, zaten altında yumurta da yok. sizce neden olabilir?

Eski 20-04-2010, 18:32   #907
Ağaç Dostu

thares's Avatar

Giriş Tarihi: 22-07-2007
Galeri: 1
Horoz ve Tavuklarım 20 Nisan 2010 Salı

Eklenen Resimler

thares Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2010, 20:01   #908
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-05-2009
selamlar bu gün sabah kümesi açmaya gittiğimiz de 2 haftadır yatan gurk tavugumuzun cesediyle karşılaştık çok üzüldüm ama sebebini bulamadım 11 yumurta vardı pazartesi cıkması gerekiyordu civcivlerin yumurtaları soğumuştu kırdım 1 tanesi hariç hepsi doluydu

Gezegen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2010, 20:33   #909
Ağaçsever

wolf man's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2009
sayın gezegen gurk tavuğunun yemini suyunu eksik etmediysen, sebebi bit olabilir.

wolf man Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2010, 22:46   #910
Ağaç Dostu

yok hayır etmedim hatta arada kendisi kalkıp geziniyordu bit olmasıda zayıf ihtimal ama olabilir teşekkür ederim

Eski 20-04-2010, 22:54   #911
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Peki boynunda bir ısırme falan varmıy dı? Bazen Bizim burada Gelinkadın denilen ve sincaba benzer bir hayvan var. Bazen kümesleri kırıp geçiriyor. Kafadan ısırıp bırakıyor. Bazılarını sadece boğuyor. Bir ihtimal bu da aklıma geldi.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2010, 04:06   #912
Ağaç Dostu

Arnavut's Avatar

Sayın Dkc;

Kümesiniz bitince eminim çok güzel olacak o haldeki fotoğraflarınıda paylaşmanızı bekliyorum.
Çatı kaplama ve tel işlerinizin kaldığını belirtmişsiniz, Kafes telini yaparken seçiminizde çok dikkat etmenizi öneriyorum.Mümkünse sağlam ve dar gözenekli tel seçin, Kedi, Köpek, Tilki, Sansar, Yabani kuşlar v.s. kümesinizin içine giremesin (Özellikle köpek ve kediler adi telleri yırtarak kümese girip kanatlılara büyük zarar verebiliyor).Baştan işi sağlam tuttuğunuz takdirde ileride oluşacak sorunları büyük oranda bertaraf etmiş olacaksınız.
Çatı için ise mümkünse kullanacağınız malzemenin altına ince bir kaplama malzemesi (Naylon, Branda, Strafor, Cam yünü v.s. ) koymanızı tavsiye ederim.Hem çatının akıtması halinde kümese su girmesini hem de sıcak ve soğuk havanın izolesinde önemli katkısı olacaktır. Kolaylıklar diliyorum, Saygılar.

Eski 21-04-2010, 04:25   #913
Ağaç Dostu

Arnavut's Avatar

Angry

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Gezegen Mesajı Göster
selamlar bu gün sabah kümesi açmaya gittiğimiz de 2 haftadır yatan gurk tavugumuzun cesediyle karşılaştık çok üzüldüm ama sebebini bulamadım 11 yumurta vardı pazartesi cıkması gerekiyordu civcivlerin yumurtaları soğumuştu kırdım 1 tanesi hariç hepsi doluydu
Sayın Gezegen;

Gurk tavuğunuz için gerçekten üzüldüm, Tavuk bir tarafa yumurtanın içinde oluşup ölmüş civcivleriniz için bir kat daha fazla üzüldüm.
Sayın WolfMan'ında belirttiği gibi tavuğunuz büyük olasılıkla bit nedeni ile ölmüştür.Yumurtalara dikkatlice baktıysanız üzerinde çok sayıda siyah noktalar olduğunu gözlemlemişsinizdir zaten.Gurk tavuklarda çok görülen bir problem ve önlem almak gerekmekte.Malumunuzdur ki gurk olan hayvanın vücut ısısı aşırı derecede yükseliyor, Bitin barınma ve üremesi için sıcak dolayısı ile gurk tavukların vücudu, follukları bulunmaz mekanlar haline geliyor.
Veterinerlerde ve veteriner ilaçları satan eczanelerde bit için çok geniş ürün yelpazesi mevcut, Danışıldığı takdirde yönlendireceklerdir.Bu şekilde önlem alarak bit olayına çözüm bulunabilir.Sadece gurk tavuk değil diğer kanatlılarınız ve kümeslerinizide bit sorununa karşı periyodik olarak ilaçlamak faydalı olacaktır.
Benim siz kanatlı sever arkadaşlara nacizane önerim, Gurk olan hayvanlarınız için mevcut kümesinizden ve diğer kanatlılarınızdan bağımsız mümkünse önü kafes teli ile kapatılmış (Havalandırma ve ışık açısından) çıkım sandıkları yapmanız veya edinmeniz. 1mt. x 1mt. x 1mt. şeklinde dediğim gibi her tarafı kapalı önü kafes telli küp biçiminde bir sandık kuluçka için çok faydalı olacaktır.
Hayvanlarınızı diğer kanatlılarınızla aynı ortamda, temizliği yeterli olmayan ya da aşırı karanlık olan ortamlarda kuluçkaya yatırmamanızı öneririm.

Saygılar.

Eski 21-04-2010, 09:53   #914
Ağaç Dostu

dremre's Avatar

bir şey soracağım. gurk tavuğu ayırınca geri dönüşte problem yaşamaz mı? ben hastalanır gibi olan bir tavuğu diğerlerinden 4 gün ayırdım. geri döndüğünde dövdüler. buna nasıl bir çözüm önerirsiniz?

Eski 21-04-2010, 17:54   #915
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-04-2007
Tavuklar sürüdeki arkadaşlarını çabuk unutuyorlar Ben de bazen istediğim erkek ve dişiden yavru almak için bir kaçını ayırıyorum. Geri getirip eski ortamına koyduğumda bir kac gün anlaşmazlık çıkıyor. Onların yokluğunda üstünlük dengeleri değişiyor, mecburen bir kaçı eziklenince eski halini alıyor kümes. Tavuksa; çok uzatmıyorlar ama horozsa biraz kanlı bitebiliyor. :s

A.Şahin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2010, 20:05   #916
Ağaç Dostu

yumurtalara dikkat etmedim ama bir daha gurk tavuk olursa ayırayım ve bu ilaçlama konusuna iyide dikkat etmem gerekiyor anladığım kadarı ile ama yapa bilirsem kuluçka makinası yapmayı planlıyorum .
tek sorunum ben burada bahçivan olarak kalıyorum kendi arazim değil yarın patron güle güle dediğinde hayvanlarım ortada kalır ondan fazla açılmakta istemiyorum

Eski 21-04-2010, 22:53   #917
dkc
Ağaçsever

dkc's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Arnavut Mesajı Göster
Sayın Dkc;

Kümesiniz bitince eminim çok güzel olacak o haldeki fotoğraflarınıda paylaşmanızı bekliyorum.
Çatı kaplama ve tel işlerinizin kaldığını belirtmişsiniz, Kafes telini yaparken seçiminizde çok dikkat etmenizi öneriyorum.Mümkünse sağlam ve dar gözenekli tel seçin, Kedi, Köpek, Tilki, Sansar, Yabani kuşlar v.s. kümesinizin içine giremesin (Özellikle köpek ve kediler adi telleri yırtarak kümese girip kanatlılara büyük zarar verebiliyor).Baştan işi sağlam tuttuğunuz takdirde ileride oluşacak sorunları büyük oranda bertaraf etmiş olacaksınız.
Çatı için ise mümkünse kullanacağınız malzemenin altına ince bir kaplama malzemesi (Naylon, Branda, Strafor, Cam yünü v.s. ) koymanızı tavsiye ederim.Hem çatının akıtması halinde kümese su girmesini hem de sıcak ve soğuk havanın izolesinde önemli katkısı olacaktır. Kolaylıklar diliyorum, Saygılar.

sayın: arnavut

*fotoğrafları memnuniyetle paylaşacağım"
*kafes teli ni dediğiniz gibi dar gözenekli olanından aldım zımba makinasıyla çakacağım teli ön cepheye.
*çatı altı tahtalarının üzerine ise evlerde yere döşenen kalın bir malzeme döşedim bu haliyle bile çok sağlam oldu geçen gün yağmur yağdığında içeriye üzerinde bir şey (kiremit/ondülin) olmadığı halde su geçirmemiş.
önerdiğiniz gibi sıcak soğuk ve yağmur açısından korunaklı oldu.

bilgiler için teşekkürler ederim

saygılar..

Eski 22-04-2010, 05:02   #918
Ağaç Dostu

thares's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dremre Mesajı Göster
bir şey soracağım. gurk tavuğu ayırınca geri dönüşte problem yaşamaz mı? ben hastalanır gibi olan bir tavuğu diğerlerinden 4 gün ayırdım. geri döndüğünde dövdüler. buna nasıl bir çözüm önerirsiniz?
Gurk tavuğun kümese dönüşü hasta olarak ayırdığınız tavuğun kümese dönüşü gibi olmaz, Gurk tavuk kümeste her zaman statü olarak diğer tavuklardan üstündür. Ancak çıkan civcivleri hemen gurk tavuktan ayırır kümese gönderirseniz zayıf düşmüş olan gurk tavuk statüsünü kümeste tam olarak koruyamaz

Eski 24-04-2010, 01:40   #919
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-03-2010
SUNİ TAVUKLA ALAKALI
bir sitede gördüğüm bir yazı hoşuma gitti sizlerle paylaşmak istedim

Devleştirilmiş civciv eti yemeyin obeziteden ve pekçok sağlık sorunundan uzak kalın. Belki çok daha önemlisi, bu dehşetli günaha ortak olmayın. Bu çeşit hayvan yetiştiriciliği haramdır. Allahın yarattığı değiştiriliyor. Sünnetullah zerre kadar umursanmıyor hiçe sayılıyor. Peygamber efendimizin bu meselelerle ilgili sözleri asla dikkate alınmıyor.
Birkaç haftada mantar gibi gelişen türden tavuk daha doğrusu devleştirilmiş civciv eti şimdi artık her yerde satılıyor. Piyasada sadece bunlardan satılır, normal tavuk eti yoktur. Bu kof etler ne tavuk etidir ne de piliç etidir! Bunlar 40 – 50 günde devleştirilmiş civcivlerin etleridir.

İşte tavuk diye yediğiniz devleştirilmiş bir civciv örneği! Henüz 45 günlük ve o artık asla yürüyemeyecek. Çünkü kemikleri minik bir civcivin kemik yapısıyla aynı durumda ve yaşta olup o kemikler o cüsseyi artık taşıyamıyor. Kesip satmasalar yaşayamaz. Kütürüm olarak da hayatına devam edemez zira kesilmezlerse obez hastalarının sahip olacağı her türlü hastalığa sahip olmuş veya derhal olacak durumdadır. Bunlar 45 günlük olduklarında fazla vakit kaybetmeden kesilir satışa sunulur.Civciv eti tüccarları bu sapıklığa bir bahane bulmuşlar: Güya bu ahlak dışı olan ve Allah rızasına hiç uygun olmayan tarzda ürettikleri civcivlerin kof etleri çok daha sağlıklıymış!
Oysa yediğiniz o devleştirilmiş civcivler doğuştan obezite hastasıdır.
Bu etlerden yiyen insanların çocukları obeziteye yakalanıyor. Nereden bakarsanız bakın tavuk endüstrisi baş kellelerinin her sözü yalandır. Madem onların kof etleri daha sağlıklı, peki niçin şimdi halkımızın et yiyemeyip tavuk sandığı civciv etlerini çok daha fazla yediği günümüzde her çeşit hastalıklar artıyor? Neden obezite her geçen gün çok büyük bir hızla artıyor? Sebebi obez civcivlerin etlerindeki obezite yapıcı maddelerdir.

Onların genleriyle oynanmış, cinsi dejenere edilmiş, doğuştan obezite hastası olmaları sağlanmış, bu bir. İkincisi, onlara yedirilen özel yemler obeziteyi arttıran maddelerle doludur! Bu iki sebebin her biri tek başına bile çocuklarımızı obez yapmaya yeter.

Aksini kim ispat edebilir? Aşağıdaki problemleri çözebileceklerini sanan Allahsız imansız paragözlere hodri meydan diyorum.
1- Bu tavukların genleriyle oynanmamıştır diyorsanız özel yemlerin obezite yapıcı etkisini itiraf etmelisiniz.
2- Yemlerinin obezite yapıcı etkisi yoktur diyecekseniz peki o hayvanlar niçin diğer tür tavukların civcivleri gibi değil? Niçin durmadan yiyorlar?
3- Bunlar gece gündüz ışık altında beslendikleri için çabuk büyüyorlar demeyin çünkü diğer cinslerde aynı şey olmuyor.
4- Onların cinsleri öyledir, 40 – 50 günde çabuk büyürler diyecekseniz hiç demeyin, çünkü:
Sizin civcivleriniz normal yemlerle yetiştirilseler ve geceleri uyusalar hiç de öyle olmuyor, 4 ayda ancak kayda değer bir gelişim gösterebiliyorlar!
5- 40 / 50 günde büyümüyorlar sadece civcivlerin kasları mantar gibi büyüyor artıyor, ama yine gerçek birer civcivdirler. Bunların cüsseleri normal bir tavuktan bile büyüktür ama kemiklerinin hacimleri ve boyutları biraz gelişmiş gibi görünse bile kemikleri ancak kendi yaşıtı normal civcivlerin kemikleriyle tamamen aynı olgunluktadır.

Yukardaki 5 maddenin çözümünü nasıl yapabilirler, sapıklıklarını nasıl savunabilirler merak ediyorum.

baybar beğendi.
hasan hüseyin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-04-2010, 21:10   #920
dkc
Ağaçsever

dkc's Avatar

Name:  SPM_A0448.jpg
Views: 7247
Size:  55.6 KB

Name:  SPM_A0447.jpg
Views: 7159
Size:  62.1 KB

Name:  SPM_A0431.jpg
Views: 7201
Size:  68.4 KB

Eski 25-04-2010, 18:11   #921
Ağaç Dostu

thares's Avatar

25 Nisan 2010 Pazar

Eklenen Resimler

Eski 26-04-2010, 23:05   #922
Ağaç Dostu

cihan_as's Avatar

Giriş Tarihi: 24-03-2006
Denizli horozu ve tavuklarım.

Eklenen Resimler

cihan_as Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2010, 12:36   #923
Ağaç Dostu

berduray's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2007
Galeri: 72
Anneanne oldum.

Eklenen Resimler

berduray Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2010, 16:40   #924
Ağaç Dostu

thares's Avatar

Maşallah
Allah Nazarlardan Saklasın Çok Güzeller

Eski 01-05-2010, 17:53   #925
Ağaç Dostu

dremre's Avatar

Sayın Berduray,
Maşallah! Hayırlı olsun Allah gelinliklerini, damatlıklarını göstersin
Cinsleri nedir bu şirin yavruların?

Eski 02-05-2010, 18:13   #926
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 29-09-2009
tavuklarla ördekler aynı kümeste yaşarlarmı yoksa kavga ederlermi???

faruk5525 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2010, 18:39   #927
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-01-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hasan hüseyin Mesajı Göster
SUNİ TAVUKLA ALAKALI
bir sitede gördüğüm bir yazı hoşuma gitti sizlerle paylaşmak istedim

Devleştirilmiş civciv eti yemeyin obeziteden ve pekçok sağlık sorunundan uzak kalın. Belki çok daha önemlisi, bu dehşetli günaha ortak olmayın. Bu çeşit hayvan yetiştiriciliği haramdır. Allahın yarattığı değiştiriliyor. Sünnetullah zerre kadar umursanmıyor hiçe sayılıyor. Peygamber efendimizin bu meselelerle ilgili sözleri asla dikkate alınmıyor.
Birkaç haftada mantar gibi gelişen türden tavuk daha doğrusu devleştirilmiş civciv eti şimdi artık her yerde satılıyor. Piyasada sadece bunlardan satılır, normal tavuk eti yoktur. Bu kof etler ne tavuk etidir ne de piliç etidir! Bunlar 40 – 50 günde devleştirilmiş civcivlerin etleridir.

İşte tavuk diye yediğiniz devleştirilmiş bir civciv örneği! Henüz 45 günlük ve o artık asla yürüyemeyecek. Çünkü kemikleri minik bir civcivin kemik yapısıyla aynı durumda ve yaşta olup o kemikler o cüsseyi artık taşıyamıyor. Kesip satmasalar yaşayamaz. Kütürüm olarak da hayatına devam edemez zira kesilmezlerse obez hastalarının sahip olacağı her türlü hastalığa sahip olmuş veya derhal olacak durumdadır. Bunlar 45 günlük olduklarında fazla vakit kaybetmeden kesilir satışa sunulur.Civciv eti tüccarları bu sapıklığa bir bahane bulmuşlar: Güya bu ahlak dışı olan ve Allah rızasına hiç uygun olmayan tarzda ürettikleri civcivlerin kof etleri çok daha sağlıklıymış!
Oysa yediğiniz o devleştirilmiş civcivler doğuştan obezite hastasıdır.
Bu etlerden yiyen insanların çocukları obeziteye yakalanıyor. Nereden bakarsanız bakın tavuk endüstrisi baş kellelerinin her sözü yalandır. Madem onların kof etleri daha sağlıklı, peki niçin şimdi halkımızın et yiyemeyip tavuk sandığı civciv etlerini çok daha fazla yediği günümüzde her çeşit hastalıklar artıyor? Neden obezite her geçen gün çok büyük bir hızla artıyor? Sebebi obez civcivlerin etlerindeki obezite yapıcı maddelerdir.

Onların genleriyle oynanmış, cinsi dejenere edilmiş, doğuştan obezite hastası olmaları sağlanmış, bu bir. İkincisi, onlara yedirilen özel yemler obeziteyi arttıran maddelerle doludur! Bu iki sebebin her biri tek başına bile çocuklarımızı obez yapmaya yeter.

Aksini kim ispat edebilir? Aşağıdaki problemleri çözebileceklerini sanan Allahsız imansız paragözlere hodri meydan diyorum.
1- Bu tavukların genleriyle oynanmamıştır diyorsanız özel yemlerin obezite yapıcı etkisini itiraf etmelisiniz.
2- Yemlerinin obezite yapıcı etkisi yoktur diyecekseniz peki o hayvanlar niçin diğer tür tavukların civcivleri gibi değil? Niçin durmadan yiyorlar?
3- Bunlar gece gündüz ışık altında beslendikleri için çabuk büyüyorlar demeyin çünkü diğer cinslerde aynı şey olmuyor.
4- Onların cinsleri öyledir, 40 – 50 günde çabuk büyürler diyecekseniz hiç demeyin, çünkü:
Sizin civcivleriniz normal yemlerle yetiştirilseler ve geceleri uyusalar hiç de öyle olmuyor, 4 ayda ancak kayda değer bir gelişim gösterebiliyorlar!
5- 40 / 50 günde büyümüyorlar sadece civcivlerin kasları mantar gibi büyüyor artıyor, ama yine gerçek birer civcivdirler. Bunların cüsseleri normal bir tavuktan bile büyüktür ama kemiklerinin hacimleri ve boyutları biraz gelişmiş gibi görünse bile kemikleri ancak kendi yaşıtı normal civcivlerin kemikleriyle tamamen aynı olgunluktadır.

Yukardaki 5 maddenin çözümünü nasıl yapabilirler, sapıklıklarını nasıl savunabilirler merak ediyorum.
Bence eleştrileriniz bilimsel bir üslupla olmalı ve aydınlatıcı temellere dayanmalı. Binlerce insanın ailesini doyurduğu binlercesine ekmek kapısı olmuş bir sektörü 5 maddeyle bitirmeye kalkmak anlamsız. Varsa bu tavuklara yönelik ispat edilebilir iddialarınız bunları paylaşmalısınız .

qokhanyilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2010, 20:52   #928
dkc
Ağaçsever

dkc's Avatar

sonunda kümese ilk kanatlılarımı aldım tavuk ve civcivler bıldırcın ve ördek
Name:  SPM_A0484.jpg
Views: 26999
Size:  38.2 KB

Name:  SPM_A0479.jpg
Views: 11919
Size:  49.0 KB

Name:  SPM_A0486.jpg
Views: 8238
Size:  29.0 KB

Eski 02-05-2010, 21:42   #929
dkc
Ağaçsever

dkc's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi faruk5525 Mesajı Göster
tavuklarla ördekler aynı kümeste yaşarlarmı yoksa kavga ederlermi???
aynı soruyu bende soracağım sadece bir yetişkin tavuk var on tane civcivi 3 yavru ördeği yanlarına koysam kavga ederlermi ?

Eski 02-05-2010, 22:06   #930
Ağaçsever

ahmet58's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2007
merhaba değerli dostlar bende tavuk yetiştirmeye karar verdim ama hiç bilgim yok, bu forumu ve çeşitli diğer kaynaklardan edindiğim bilgiler var sadece bu kadar ,ama yinede pes etmek yok kümesimi inşa ediyorum az işi kaldı en kısa zamanda fotoları yüklerim daha çok görüşeceğiz burdan ben istanbul tuzla civarında oturuyorum önümüz deki hafta inşallah kümese ilk tavukları koyacağım ben yumurta amaçlı düşünüyorum şöyle 15 adet tavuk tabikide civcileride olsun istiyorum kümes kapasitem herhalde 30 olur en fazla tam bilmiyorum 5-6 metrekare kapalı alanı var şimdi ben ne cinsi alayım ve kaç horoz olsun acaba birde tuzlaya yakın nereye gideyim cins tavukları almak için teşekkür ederim herkese birde unutmadan hepsine birebir folluk lazım olurmu yoksa ortaya 3-4 adet yeter mi 4-5 metrekare düşünürsek en fazla kaç tavuk olur burda rahatsız olamadan hayvanlar

Düzenleyen ahmet58 : 03-05-2010 saat 14:30
ahmet58 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024