agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > İğne Yapraklı Ağaçlar
(https)

Beğeni Düzeni64Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-04-2011, 16:44   #151
Ağaç Dostu.

doğalbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2009
Galeri: 17
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi emre37 Mesajı Göster
Merhaba

ben 24 mart günü büyük çamlıca fidanlığından bir leylandi aldım yaklaşık 30 cm uzunluğunda.bahçeme özenli bir şekilde diktim.acaba toprak kalitelimi bahçeyi kazdığım zaman çok solucan vardı.bu leylandinin köklerine zarar verirmi?sulamayı nasıl yapmalıyım.ılık suyu sevdiğini duymuştum ama ne sıklıkta sulama yapacağımı bilmiyorum. ve hangi gübreden ne kadar kullanmalıyım beni bilgilendirirseniz çok sevinirim iyi günler herkese =))
Sn.emre37,

Solucanların leylandinizin köklerine zarar vereceğini düşünmüyorum, Sulama işlemini ise haftada bir kez yapabilirsiniz. Suyun sıcaklığı leylandi için önemli değildir. Yanmış koyun gübresini kullanabilirsiniz, 15-15-15 içerikli tabandan veya yapraktan gübreleme yapabilirsiniz.

baris2357 beğendi.
doğalbahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2011, 16:53   #152
Ağaç Dostu.

doğalbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2009
Galeri: 17
Anaç olarak kullandığımız yaklaşık 6-7 yaşlarında altuni leylandi servisi ekte yer almaktadır.

Name:  altuni leylandi.jpg
Views: 12462
Size:  76.3 KB

Name:  leylandi.jpg
Views: 13090
Size:  49.5 KB

orion1988 beğendi.
doğalbahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2011, 01:25   #153
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zeytin agaci Mesajı Göster
Sayin Cemal S.
Tüm bahce duvarinin dibine cepecevre yesil leylandi dikmeyi düsünüyorum. Ancak kökleri yillar sonra bahce duvarina zarar verir endisesiyle tereddüt icindeyim. Bu konuda beni aydinlatir misiniz?
500m rakim (gece gündüz isi farki yüksek, rüzgari, firtinasi bol) icin önerebileceginiz her dem yesil, enine ve boyuna hizli gelisen, bahce duvarina zarar vermeyecek baska hangi bitkileri önerirsiniz?
Saygilarimla.
Merhabalar...!

Bildiklerimi sizlerle paylaşmaktan mutlu olurum ne demek. Duvardan bir bir yirmi açın ve bir ip çekip 1 metre aralarla yeşil leylandiyi dikin. Kazık kök değillerdir ve kökleri mevcut yapıya zarar vermezler. Böylece hem duvarınızın görüntüsü değişir ve ileride kapanır hemde dikilen yere değer katmış olursunuz. Duvarınız bitkileri bir nebze rüzgardan koruyacaktır ancak ilk diktiğiniz bir yıl takviye isterler. Tereddüte gerek yok rakım iklim uygun. Sakın altuni leylandi seçmeyin derim. Başka bitkiye gelince kafanızı karıştırmayın bence.

Bir üretici olarak söyleyebileceklerim bu kadar. Merak ettiğiniz veya çözemediğiniz bir konu olursa çekinmeden yazın lutfen.

Kolay gelsin saygı bizden.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2011, 11:15   #154
Ağaçsever

stoje's Avatar

Giriş Tarihi: 07-09-2006
Herkeze selamlar ben 7 ay önce 10 1 ay öncede 5 olmak üzere 3 mt uzunluğunda 15 adet leylandi diktim fakat bugünlerde ağaçların alt yapraklarının kurumaya başladığını farkettim sizce nedir sebebi yardımcı olurmusunuz evimin bahçesine kendi başıma diktim ve çok çaba harcadım bunun yanında ağaçlarım çok güzel heba olmasını istemiyorum lütfen yardım edin sebebi nedir herhangi bir besin takviyesimi yapmalıyım sulamayımı arttırmalıyım

stoje Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2011, 21:48   #155
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi stoje Mesajı Göster
Herkeze selamlar ben 7 ay önce 10 1 ay öncede 5 olmak üzere 3 mt uzunluğunda 15 adet leylandi diktim fakat bugünlerde ağaçların alt yapraklarının kurumaya başladığını farkettim sizce nedir sebebi yardımcı olurmusunuz evimin bahçesine kendi başıma diktim ve çok çaba harcadım bunun yanında ağaçlarım çok güzel heba olmasını istemiyorum lütfen yardım edin sebebi nedir herhangi bir besin takviyesimi yapmalıyım sulamayımı arttırmalıyım
Sayın STOJE...!

Fotoğraflarını sayfaya koyarsanız belki bir iki şey söyleye bilirim. Aldığınız bitki tüplü üretimmiydi merak ettim.

Kolay gelsin.

Eski 04-06-2011, 13:36   #156
Ağaçsever

stoje's Avatar

çok sulamaktan da olabilirmi acaba

Eski 05-06-2011, 10:37   #157
Ağaç Dostu

Alıntı:
çok sulamaktan da olabilirmi acaba
Merhabalar...!

Elbette olabilir gereğinden fazla sulamak bitkilerde kök yapısını olumsuz etkiler.
Bu yıl leylandilerde genelde sizdeki gibi olumsuzluklar gözlüyoruz buralarda. Telaş etmeyin derim. Tüplüyse bitkileriniz bir süre sonra düzeleceklerdir kendiliğinden.

Kolay gelsin.

Eski 05-06-2011, 16:37   #158
Ağaçsever

stoje's Avatar

Cemal bey size nekadar teşekkür etsem azdır iliginize alakanıza gerçekten çok sağolun tüplü derken ben bunları tarladan aldım toprağıyla beraber o şekilde diktim bu havalarda sizce kaç günde bir sulamam gerekiyor haftada 2 veya 3 nedersiniz birde ek besin kullanmalımıyım sizce tekrar çok ama çok teşekkürler

Eklenen Resimler

Eski 21-06-2011, 23:10   #159
Ağaçsever

stoje's Avatar

Sanırım çok yoğunsunuz

Eski 17-07-2011, 21:46   #160
Ağaç Dostu

Kudret's Avatar

Giriş Tarihi: 11-08-2006
Galeri: 52
Alıntı:
Cemal bey size nekadar teşekkür etsem azdır iliginize alakanıza gerçekten çok sağolun tüplü derken ben bunları tarladan aldım toprağıyla beraber o şekilde diktim bu havalarda sizce kaç günde bir sulamam gerekiyor haftada 2 veya 3 nedersiniz birde ek besin kullanmalımıyım sizce tekrar çok ama çok teşekkürler
2-3 günde bir leylandilerinizin yapraklarına bolca su püskürtürseniz sarartıların azaldığını göreceksiniz. Yrıca izelementli dengeli gübre takviyesi yaparsanız faydalı olur.

Kudret Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-07-2011, 21:42   #161
Ağaçsever

stoje's Avatar

Sayın Kudret cevabınız için çok teşekkürler hemen yarından itibaren söylediklerinizi uygulamaya başlıyorum gerçi bu sıralar daha iyi leylandilerim yinede çok teşekkürederim ilginiz için

Eski 21-08-2011, 14:09   #162
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-08-2011
merhaba , bahçemize leylandi diktik (100cm boyunda 20adet çit boyunca 60cm'er arayla ) , budama nasıl ve ne zaman yapmalıyız ? amacımız max. 2 metre boyunda olmaları ama yanlarına doğru genişleyip çit görüntüsünü kapatmak ....

İnox Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-08-2011, 16:19   #163
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-03-2010
Sayın İnox; Diktiğiniz leylandiler hayırlı olsun. Bir sene budamaya ihtiyacı olmaz gibi.

ligustrum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2011, 07:35   #164
Ağaçsever

harfuzmani's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon Mesajı Göster
Bahçemizde iki çeşit leylandi var.
Biri şu:
Eklenti 12714Eklenti 12715
Diğeri de şu:
Eklenti 12716Eklenti 12717
Üstteki fotoğraftaki leylandilerin çoğu bozuldu ve alttaki leylandilerden dikildi.
Alttaki fotoğraftakiler büyüdükçe açık yeşil oluyor uçları. Bir ay kadar sonra koyulaşacak renkleri. Bahçeye ayrı bir renk veriyor. Ve diğerine göre çok daha kısa sürede hem yanlara hem boyuna gelişiyor. Leylandilerde çanak açmaya önem vermek gerekiyor. Böylece suyu bol alabiliyor kökleri. Sonbahar sonunda ve ilkbahar başında çanaklarının her birine iki kürek kadar yanmış koyun gübresi koyup dibindeki toprakla harmanlıyorum. (Gübre üste atılıp bırakılmayacak) Dibindeki yabani ot temizliğine de önem vermek gerekiyor. Sonuç ortada Fotoğrafta gördüklerinizi iki sene oldu dikeli. 1,5 -2 metre arasındaydı boyları ve oldukça cılızlardı. İki senede çok güzel geliştirler. Yanlız ilk dikilen leylandilerden 750 milyon kadar zarar ettik. Değişim sözü verdikleri halde aldığımız fidanlık zararımızı karşılamadı. Ufak fidanlıklardan 2-3 milyon ucuza almaktansa büyük, oturmuş şirketlerden garantili almanızı tavsiye ederim.
Herkese merhabalar
yukarıda alıntı yaptığım 49. msj
resimlerden altaki açık yeşil renkli olan leylandilerden istiyorum ancak ismi nedir?ne diye istemem gerekiyor.
Dün bir kaç tane fideci gezdim anlatıyorum sen mazı istiyorsun diyorlar.Hayır diyorum altuni leylandiyi gösteriyorlar uçlarında hafif sarılıklar olan.
Ancak ben resimdeki(alt resimdeki) leylandilerden istiyorum.

harfuzmani Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2011, 08:52   #165
Ağaçsever

harfuzmani's Avatar

An itibari ile resimleki leylandilerin Altuni leylandi olduğunu öğrenmiş bulunmuktayım.
Peki Bursa'da şurda ucuz fiyata alabilirsin diyebileceğiniz bir yer varmıdır acaba???

Eski 06-10-2011, 12:57   #166
Ağaçsever

harfuzmani's Avatar

Hepiniz süpersiniz,müthişsiniz,bravo hepinize.....
Daha bir soruma cevap alamadım şu siteden
Başka yerlerde birbirinizi pohpohlayacağınıza sorulan sorulara cevap vermeyi yeğleseniz nasıl olur?????
Ya da bu işi yapmayın arkadaşşş...

Eski 11-10-2011, 16:11   #167
Ağaç Dostu

yaprak 92's Avatar

Giriş Tarihi: 21-01-2009
Arkadaşlar.
istanbul Beykoz da bir grub leydandi budanacak duvar gibi görünüme kavuşturulacak bu işi yapan firmalar olduğunu duymuştum.Bilen ve veya bu işi yapabilen arkadaşların ilgisini bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.........

yaprak 92 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2011, 22:12   #168
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yaprak 92 Mesajı Göster
Arkadaşlar.
istanbul Beykoz da bir grub leydandi budanacak duvar gibi görünüme kavuşturulacak bu işi yapan firmalar olduğunu duymuştum.Bilen ve veya bu işi yapabilen arkadaşların ilgisini bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.........
Merhabalar....!

İşin doğrusu merak ettim Yaprak hanım fotolarını sayfaya koyarsanız bir şeyler söyleyebilirim sanırım. Eğer araları doldurdular ve boyları tamamsa kendinizde yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Dikim araları önemli elbette..Bir üretici olarak yazacaklarım bu kadar. Neyse sıkmayın canınızı bir şekilde hallolur. Uzun zamandır sayfadan uzağım geç kaldımsa kusura bakmayın.

Kolay gelsin.

Eski 14-10-2011, 22:24   #169
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İnox Mesajı Göster
merhaba , bahçemize leylandi diktik (100cm boyunda 20adet çit boyunca 60cm'er arayla ) , budama nasıl ve ne zaman yapmalıyız ? amacımız max. 2 metre boyunda olmaları ama yanlarına doğru genişleyip çit görüntüsünü kapatmak ....
Merhabalar...!

Cevap geç kalmış olabilir bir iki yıl bekleyip araları kapatmalarını bekleyin. Budama için geç kalmış sayılmazsınız. Bitkiler hala gelişmeye devam ediyorlar. Havalar açıp güneşi gördüğünüzde budaya bilirsiniz.

Kolay gelsin...

Eski 14-10-2011, 22:33   #170
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi harfuzmani Mesajı Göster
Hepiniz süpersiniz,müthişsiniz,bravo hepinize.....
Daha bir soruma cevap alamadım şu siteden
Başka yerlerde birbirinizi pohpohlayacağınıza sorulan sorulara cevap vermeyi yeğleseniz nasıl olur?????
Ya da bu işi yapmayın arkadaşşş...
Kimbilir belkide haklısınız ancak burası gönüllülük esasına dayalı bir paylaşım sitesi. Kim ne iş yapıyor merak ettim.

Altuni leylandiyi buldunuzmu bilmiyorum ancak neden yeşil leylandi dikmiyorsunuz merak ettim. Diktinizse güle güle büyütün dikmedinizse yeşil leylandi tercih edin bence.

Kolay gelsin.

Eski 25-11-2011, 09:42   #171
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 13-04-2007
3 yasın da leylandi fidanlarım var malasef ağaçlar beklediğim serpilmeyi daha gösteremediler (bende çok iyi bakamadım )daha önceki mesajlarda yazıyor alabilir ama üretici bir arkadaş leylendilerin yıllık gübreleme takvimini yazabilir mi?

dtlevent Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2012, 20:14   #172
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-04-2012
Merhabalar. 1,5 m boyundaki leylandileri 50 cm arayla dikmek uygun mudur? Teşekkür ederim.

aigneis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-09-2012, 19:54   #173
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-09-2012
Yardım ederseniz çok memnun olurum

Aranıza yeni katıldım. Nasipse 3-5 aya kadar müstakil bahçeli bir evim olacak. Bandırmada yaşayan bir öğretmenim, malum burası aşırı rüzgarlı bir yer. Gerek rüzgarı kesmek gerekse de bahçemde gözlerden uzak vakit geçirmek amacıyla behçe duvarlarımın iç tarafına dikiebileceğim ağaçlar hakkında bilgi almak amacıyla bu siteye kadar ulaştım. Daha önce hiç bir bilgi sahibi değilim bu konuda. Ağaç cinsleri fiyatları da ekonomik olarak ve aynı zamanda bakımı çok zor olmayan ve yaz kış yeşil olabailen ağaçlar hakkında bilgilerinize ihtiyacım var.
Saygılarımla
Mecit Altay

mecitaltay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2012, 18:25   #174
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mecitaltay Mesajı Göster
Aranıza yeni katıldım. Nasipse 3-5 aya kadar müstakil bahçeli bir evim olacak. Bandırmada yaşayan bir öğretmenim, malum burası aşırı rüzgarlı bir yer. Gerek rüzgarı kesmek gerekse de bahçemde gözlerden uzak vakit geçirmek amacıyla behçe duvarlarımın iç tarafına dikiebileceğim ağaçlar hakkında bilgi almak amacıyla bu siteye kadar ulaştım. Daha önce hiç bir bilgi sahibi değilim bu konuda. Ağaç cinsleri fiyatları da ekonomik olarak ve aynı zamanda bakımı çok zor olmayan ve yaz kış yeşil olabailen ağaçlar hakkında bilgilerinize ihtiyacım var.
Saygılarımla
Mecit Altay
Mecit Bey...!

Geçmi oldu bilemem ancak bana göre YEŞİL LEYLENDİ veya ALEV AĞACI TERCİH edin. Fidanları küçük alıp yerinde büyüterek maliyeti düşürebilirsiniz. Leylandileri 80 cm arayla dikerseniz her yıl yapılacak uygun budama ile bir kaç yıl içinde duvar sahibi olabilirsiniz. Tüplü fidan tercih ediniz bence. Bir üretici olarak benim düşüncelerim bu yönde. Yardımcı olabileceğim başka şeyler olursa lutfen çekinmeden yazınız. Elimizden geldiğince dilimiz döndüğünce yardımcı oluruz.

Kolay gelsin.

Ergde ve baris2357 beğendi.
Eski 05-03-2013, 00:59   #175
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-03-2013
Foruma ilk mesajım, Herkese Merhaba, Kırklareli de hayvancılıkla uğraşmaktayım. evin bulunduğu yer tel çitle çevrili ve biraz eski bu telleri söküp yerine leylandi dikmek istiyorum. bu konu hakkında bir kaç sorum olacak.

1- Büyükbaş hayvanlar için bir zararı olur mu?
2- Ne kadar zamanda büyür ve çit görevi görebilecek hale gelir?
3- Sıklık derecesi nedir. (sansar, tilki ve çevredeki başıboş köpeklerin bahçeye girmesini engelleyebilir miyim?)
4- Ne sıklıkta dikilmeli ve hangi şekilde alınmalı (fidan **** belli seviyeye kadar büyümüş olanları mı önerirsiniz?
5- Nerelerden Temin Ederim.
6- Alternatif bir Çit bitkisi öneriniz varsa duymak isterim.

Rhall Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2013, 15:14   #176
Yeni Üye

larienmiriel's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2013
Galeri: 1
Merhabalar,

Benim leylandiler hakkında spesifik bir sorum olacak beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim...

Ankara'daki bahçemizin duvar dibine 2-3 sene kadar evvel 10 adet leylandi dikmiştik ve bu süre içerisinde gayet sağlıklılardı. Ancak geçtiğimiz sonbahar bahçeden sökülüp saksılara alındılar, bu kışı saksılarda geçirdiler ve bazılarının yapraklarında kararmalar olsa da hala sağlıklı gözüküyorlar. Şimdi yeniden onları bahçeye dikmek istiyoruz ancak bahçemizin toprak derinliği sadece 60-70 cm kadar ve altı beton. Bu sırada site sakinleri köklerin betona zarar verebileceğini düşünerek buna çok sıcak bakmıyorlar. Bu yüzden onlar için özel büyük ahşap saksılar yaptırıp o şekilde toprağın içine oturtmayı düşündük. Bitkilerin 2-3 yıl önce zaten saksıdan çıkartılıp toprağa ekildiklerini ve şimdi tekrar saksıda olduklarını düşününce sağlıkları için endişeleniyorum ve bu konuda sizin fikirlerinizi almak istiyorum.

Sizce hangi seçenek (tekrar bahçeye ekilmeleri mi yoksa saksıda olmaları mı) daha sağlıklı olur ya da bizim aklımıza gelmeyen alternatif bir yol var mıdır? 10 ağacın birden içine yanyana ekileceği hendek gibi altı ve dış kısımları ahşap özel bir tür saksı yaptırmak daha mı iyi olur yoksa ayrı ayrı saksılar mı? Ya da şu anda içinde bulundukları plastik ama pek de büyük olmayan saksılardan çıkarmamalı mıyız?

Şimdiden teşekkürler!

larienmiriel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2013, 22:32   #177
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi larienmiriel Mesajı Göster
Merhabalar,

Benim leylandiler hakkında spesifik bir sorum olacak beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim...

Ankara'daki bahçemizin duvar dibine 2-3 sene kadar evvel 10 adet leylandi dikmiştik ve bu süre içerisinde gayet sağlıklılardı. Ancak geçtiğimiz sonbahar bahçeden sökülüp saksılara alındılar, bu kışı saksılarda geçirdiler ve bazılarının yapraklarında kararmalar olsa da hala sağlıklı gözüküyorlar. Şimdi yeniden onları bahçeye dikmek istiyoruz ancak bahçemizin toprak derinliği sadece 60-70 cm kadar ve altı beton. Bu sırada site sakinleri köklerin betona zarar verebileceğini düşünerek buna çok sıcak bakmıyorlar. Bu yüzden onlar için özel büyük ahşap saksılar yaptırıp o şekilde toprağın içine oturtmayı düşündük. Bitkilerin 2-3 yıl önce zaten saksıdan çıkartılıp toprağa ekildiklerini ve şimdi tekrar saksıda olduklarını düşününce sağlıkları için endişeleniyorum ve bu konuda sizin fikirlerinizi almak istiyorum.

Sizce hangi seçenek (tekrar bahçeye ekilmeleri mi yoksa saksıda olmaları mı) daha sağlıklı olur ya da bizim aklımıza gelmeyen alternatif bir yol var mıdır? 10 ağacın birden içine yanyana ekileceği hendek gibi altı ve dış kısımları ahşap özel bir tür saksı yaptırmak daha mı iyi olur yoksa ayrı ayrı saksılar mı? Ya da şu anda içinde bulundukları plastik ama pek de büyük olmayan saksılardan çıkarmamalı mıyız?

Şimdiden teşekkürler!
Merhabalar...!

Bitkilerinizi en az 1-1.20 derinlikteki dekoratif saksılara yan yana ekebilirsiniz diye düşünüyorum. Fırsatı kaçırmayın bu günlerde gerçekleştirin yerlerine oturup kendilerini toplasınlar. Aralarını eşitlerseniz görüntü güzelliği sağlamış olursunuz...Altta yine 60 cm lik toprak kısmı bırakabilirsiniz diye düşündüm bir an. Tabiii bunlar benim hayalimde canlandırdığım kadarı ile..

Kendimizi küçük bilgilerle tanıttığımız bir sayfamız var oraya bir uğrayıp okur ve kendinizi tanıtırsanız iyi olur kanaatindeyim..

Kolay gelsin.

Eski 14-03-2013, 22:42   #178
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Rhall Mesajı Göster
Foruma ilk mesajım, Herkese Merhaba, Kırklareli de hayvancılıkla uğraşmaktayım. evin bulunduğu yer tel çitle çevrili ve biraz eski bu telleri söküp yerine leylandi dikmek istiyorum. bu konu hakkında bir kaç sorum olacak.

1- Büyükbaş hayvanlar için bir zararı olur mu?
2- Ne kadar zamanda büyür ve çit görevi görebilecek hale gelir?
3- Sıklık derecesi nedir. (sansar, tilki ve çevredeki başıboş köpeklerin bahçeye girmesini engelleyebilir miyim?)
4- Ne sıklıkta dikilmeli ve hangi şekilde alınmalı (fidan **** belli seviyeye kadar büyümüş olanları mı önerirsiniz?
5- Nerelerden Temin Ederim.
6- Alternatif bir Çit bitkisi öneriniz varsa duymak isterim.
Merhabalar...!

Forma ilk mesajınız bu olmamalı kendimizi küçük bilgilerle tanıttığımız bir sayfamız var oraya bir uğrayın ve kendinizi tanıtınki sizi önce bir tanıyalım olmazmı?

Hayvanlara zararı yoktur. Telleri hiç sökmeden yarım metre içeriden ipinizi çekin ve 80 cm arayla sıralayın yeşil leylandileri. Bir kaç yıl sora duvar olur size ietediğiniz yükseklikten tepeleri vurmak kaydıyla. Bitki temininde zorlanırsanız yerinizin kenarlarını ölçün ve bize bildirin biz üreticiyiz yardımcı oluruz.. Umarım faydalı olmuşumdur..

Kolay gelsin

Eski 26-04-2013, 00:41   #179
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-05-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi karaturann Mesajı Göster
leylandinin kurumasının nedeni nedişr acaba 4 yıl oldu 6 metre boylarında leylandilerim var. ve bu leylandilerim sakız şeklinde bal gibi akıtma yaparak kuruyor.acaba bunun nedeni nedir biliyorsanız veya bilmiyorsanızda sorumun cevabını nereden öğrenebileceğimi biliyorsanız lütfen bana cevap yazar mısınız?
bu hastalıktan kurtulmak için veya geri kalan hastalığa henüz yakalanmamız ağaçların bu hastalığa yakalanmaması için ne yapmak lazım.cevaplarsanız çok sevinirim .
cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
benim leylandilerimdede alt dalların uçlarında küçük küçük kuruyan bölümler var onları temizlemek için ağaçları incelediğimde gövde üzerinde sakızlanan bazı bölümlerin olduğunu gördüm cevabınızı veya çözüm önerinizi merakla bekliyorum. teşekkürler

mirzakaan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2013, 10:49   #180
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-05-2013
1.5 metrelik bahçe duvarımın içine yeşil leylandi dikerek duvar üzerine set oluşturmak istiyorum. Leylandilerin gövdesinin duvara 10 cm uzakta olması sorun yaratır mı? Leylandinin duvar seviyesine kadar yapraksız olması budamayla sağlanabilir mi?

agacisev Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:13.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024