agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Geziler, Gezilecek Yerler, Türkiye'de önemli doğa alanları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-09-2007, 18:10   #1
-

Giriş Tarihi: 18-01-2007
Güle güle kızıl :)

Bilindik bir parkur ama ilk defa katılacak arkadaşlar için,kıyafetle ilgili inceden kalına bir giyinim olması gerektiği,ayakkabılar tercihen bot veya spor ayakkabı(yeni ayakkabılar sorun yaratabilir),küçük bir sırt çantası,hava durumuna göre polar,şapka,güneş gözlüğü,sürekli kullandığınız ilaçlar,birde terleme ve ıslanmayı düşünerek yedek kıyafet,grup ne kadar profesyonel olsada ufak yaralanmalara karşı ufak bir sağlık çantası bulundurulması zor durumları ortadan kaldırır.Malina benim özeline attığım mesajı dikkate almadın,eylemlerim devam edecek!

kızıl ağaç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2007, 18:15   #2
-

Fiyat konusu;diğer yürüyüş gruplarının aldığı fiyatlar 60-55-50-45 farklılık yok.Aynı parkurda karşılaşacağımız gruplardan farkımız yok mu?Bu gruplar Ogzala,Karıncalar,Yürüyüş Evi,GeziciYak ve bunu gibi.Malina anla ve yoket beni.

Eski 27-09-2007, 22:14   #3
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kızıl ağaç Mesajı Göster
Malina benim özeline attığım mesajı dikkate almadın,eylemlerim devam edecek!
Tekrar yazar mısın lütfen?

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2007, 22:41   #4
Ağaç Dostu

kuru.umit's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Galeri: 435
af edersiniz ama yazışmalardaki sitemleri anlayamaz oldum ?

kuru.umit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2007, 07:44   #5
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 23-08-2007
Galeri: 32
Alıntı:
Ağaçlar grubu olarak toparlanamasak bile ben kendi grubumla bu etkinliği gerçekleştireceğim. Sizleride bekleriz. (Grubumla) kaç kişi?
Merhaba,

Kaç kişi derken grubu soruyorsanız o çok kalabalık. Etkinliği soruyorsanız ortalama 25 kişilik gruplarla gidiyoruz.

Sevgiler

Fahri Yardimci

Fahri Yardımcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2007, 08:06   #6
Ağaçsever

Fark

Alıntı:
Fiyat konusu;diğer yürüyüş gruplarının aldığı fiyatlar 60-55-50-45 farklılık yok.Aynı parkurda karşılaşacağımız gruplardan farkımız yok mu?Bu gruplar Ogzala,Karıncalar,Yürüyüş Evi,GeziciYak ve bunu gibi.Malina anla ve yoket beni.
MERHABA

Evet pek fiyat farkı yok gibi duruyor haklısınız. Genelde etkinliklerde ciddi bir fiyat farkı vardır. Ancak bunda neden yok. Gerçi bahsettiğiniz acentalar 55-60 civarı gidiyor. Bende acentayım A sınıfı ama bunu sadece etkinliklerin illegal olmaması adına kullanıyorum yoksa kaçak duruma düşeriz.

Bahsettiğiniz firmaların bazılarında ben yıllarca rehberlik yaptım osebeple farkı en iyi ben bilirim. Ama basitçe temel bazı farkları söyleyeyim. Birincisi amatör grubuz ancak onların pek çoğundan daha profosyeneliz. Bu bölge parkur bilgisinden ilk yardım konularına ve dağ tecrübesine kadar pek çok konuda.

Gazete ilanı veya dergilerle insan toplamadığımız için grupta insanlar genelde birbirlerini tanırlar dolayısı ile samimiyet şaka şarkı türkü oyun eksik olmaz. Yani oldukça keyiflidirler. Biz kişi memnuniyetine lafta değil gerçekte önem verdiğimiz için 10 kusur yıldır sürekli beraber yürüdüğümüz insanlar var.

Sabah kahvaltıları bir iki poaca ile geçiştirilmez adam gibi kahvaltı yapılır vede bu bile başlı başına bir keyiftir. pazar günü sadece kahvaltı keyfi için erken kalkmaya ve yola düşmeye değer.
Öğlen yemekleri sadece yüzde seksen hindi veya tavuk karışı sucuk olmaz kamplarda cağ kebap yani döner yuruyuşlerde kuzu şiş tavu şinitzeli sac kavurması tesislerde muhlaması alabalığ veya bölgeye göre deniz balığı gibi yiyecekler örnek olarak sıralayabilirim.

Veya hiç farkımız yok biz farklı iş yapıyoruz daha doğrusu yapıyorum diye bir iddiamda yok. Biz keyif alıyoruz doğayı ve gezmeyi seviyoruz.Olabilecek her türlü pozisyonlarda alternatif uretebiliriz.

Eğer fark varsa ki bu benim iddiam olamaz onu katılımcı arkadaşların söylemesi gerekir.Veya ekim ayının 3 ünde Mimar sinan Restaurantta iftar yemeğimiz var bunu biz karşılıyoruz buyrun sizde gelin tanışalım yaklaşık 60 kişi olacağız. Ağaclardanda arkadaşlarımız var.

Son değinmek istediğim konu ise parkur. Bilindik bir parkur demişsiniz. Mutlaka giden vardır ancak ben hiç orada tur görmedim. Bölge derseniz haklısınız bilindik ancak bu parkurda bugüne kadar hep yanlız yürüdüm. bir diğer tarzımızda mümkün olduğunca bilinmeyen ve kimselerin olmadığı yerler tercihimizdir. Tabiiki Abant,Sülüklügöl ,Yedigöller gibi bilindik yerlerede gidiyoruz.

Sevgi ve saygılarımla

Eski 28-09-2007, 08:33   #7
Ağaç Dostu

kuru.umit's Avatar

Biz uzun bir süredir bu etkinlikler katılırız. Karıncalarla çoğunlukla gidyoruz. Onlarda amatör ama profesyonel çalışan bir gruptur. Benim etkinliklerin ağaçlar grubu ile yapılmasındaki isteğim geçtiğimiz, gördüğümüz ağacın çiçeğin böceğin ağaç üzerindeki sarmaşığın tanıtılarak yani ne gördüğümüzü öğrenerek gezmemizdir. Aramızda bu kapasitede insanların olduğuna eminim. Farkı yaratacak tek olay budur. Yoksa ****** etkinliğin bir mali potresi olacaktır.

Eski 28-09-2007, 08:37   #8
Ağaç Dostu

kuru.umit's Avatar

Ağaçlar.net in bu seviyede insanlarıda aramıza davet ederek bir düzenleme yapması uygun olur diye düşünüyorum.

Eski 28-09-2007, 09:37   #9
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Diğer gruplar

Diğer gruplar ve bu grup için yazacağım şeyler var tabi ki,ama lütfen forumda bazı sayfalarda yaşanan gerginlikler buraya taşınmasın.Biz doğada olalım yürüyüp stresimizi atalım istiyoruz.Sizin de öneriniz varsa Malina'ya özel yazarken gruba da duyurun.(Ayrıca profil bilgilerinizi de tamamlarsanız sizi birazcık tanımış oluruz)
Alıntı:

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2007, 12:19   #10
-

Herkese merhaba;
Benim anlatmak istediğim Fahri bey'in bize sunduğu davetiyenin profesyonel ruh taşıdığı.

Eski 28-09-2007, 12:26   #11
-

Benim takıldığım amatör **** amatör ruh olduğunu sölemesiydi demek istediğim şey parasal değil ama toplanacak paranın diğer yürüyüş gruplarından bir farkının olmadığını belirtmekti.Bu etkinlere 1990 senesinden beri amatör bir şekilde katılıyorum bir nebze olsun fiyat konusunda hesaplama yapma yetisine sahibim demek istediğim şey amatör **** amatör ruh taşımak kelimesini anlamakta zorlanıyorum.Yanlış anlaşılmasın kimseyi kırmak,yargılamak **** sorgulamak gibi bir niyetim yok.

Eski 28-09-2007, 12:34   #12
-

Pardon benim bahsettiğim bir etkinlik **** şuanda katılımcılara sunduğum bir olay yok yalnız katılıcak arkadaşlara giyinim hakkında yanlarında bulunması gereken bir kaç malzemeyi yazdım etkinlik yapmak gibi bir niyetimde yok.Birde profilimi İstanbul toplantısından sonra sildim.

Malinaya özelden attığım mesajda hemen İstanbul toplantısından sonra şuydu; Beni AĞAÇLAR.NET'ten silmesiydi. kimseye gergin, kızgın **** kimseyi germek değil sadece beni siteden silmesini istedim

Eski 28-09-2007, 12:38   #13
-

Herkesden ricam benim yazdıklarımı takmamaları ama amatör ruhumuzu korumamız lazım.
İster dağ sporları için ister yeşil için ister hobilerimiz için.

Eski 28-09-2007, 12:40   #14
-

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kuru.umit Mesajı Göster
Biz uzun bir süredir bu etkinlikler katılırız. Karıncalarla çoğunlukla gidyoruz. Onlarda amatör ama profesyonel çalışan bir gruptur. Benim etkinliklerin ağaçlar grubu ile yapılmasındaki isteğim geçtiğimiz, gördüğümüz ağacın çiçeğin böceğin ağaç üzerindeki sarmaşığın tanıtılarak yani ne gördüğümüzü öğrenerek gezmemizdir. Aramızda bu kapasitede insanların olduğuna eminim. Farkı yaratacak tek olay budur. Yoksa ****** etkinliğin bir mali potresi olacaktır.
Canı gönülden katılıyorum.

Eski 28-09-2007, 13:06   #15
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
Bu bahsettiğinizi yani agaclar.net olarak kendi grubumuzla geziler yapma fikri, neredeyse site ilk açıldığındından beri düşünülen bir şeydi. Fakat bu fikir yeterince olgunlaşamadığı için olsa gerek bu zamana kadar gerçekleştirilememişti. Ama görünen o ki yavaş yavaş böyle bir grup oluşuyor. Belki bundan sonra bizlerden, yani ortak paydası fazla olan kişilerden oluşan bir grubumuz olur.

aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2007, 13:10   #16
-

Alıntı:
Ben gezi kısmını organize edebilirim. Yaklaşık 15 yıldır rafting ve dağ rehberliği ve diğer günübirlik treking ve kamplı turlar organize etmekteyim.Bu organizasyonlar ticari amaçtan cok hobi tarzında olup amatör ruhla profosyonelce yapılmaktadır.
Fahri Yardımcı
...........

Eski 28-09-2007, 13:52   #17
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
Ali Merhaba . Özel mesajlarına bakarmısın lütfen önemli.

Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2007, 14:03   #18
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
Kızılağaç, Fahri Bey bu mesajında bana göre yeterli açıklamayı yapmış. Gezi keyfi grubunun gezilerine katılan ve memnun olan üyelerimiz de var. Fahri Bey bizi mevcut bir organizasyondan haberdar etmiş. Bu agaclar.net için düzenlenmiş bir gezi değil. Bu gezilere katılıp katılmamak da kişilerin kendi kararıdır.

agaclar.net gezi grubu için yeterli katılım olduğu takdirde koşullarını kendimizin belirleyeceği geziler de düzenlenebilir. Ayrıca gezi organizasyonu tecrübenizin olmanıza rağmen, böyle bir niyetinizin olmadığını yazmışsınız. Bu, "bu iş daha amatörce olur ama ben yapmam" demek. O zaman şu anda Fahri Bey'in gezisine katılmak en uygunu.

Ama öneri ve bilgilendirmeniz için de teşekkür ederiz.

aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2007, 15:51   #19
Ağaçsever

Alıntı:
...........
Merhaba,

Neden profosyonel ve amatör kelimelerine takıldınız anlamadım ama farkı kendimce açıklayayım. Ben üniversitede öğretim görevlisiyim vede şişecamda çalışıyorum. Fırsat buldukça etkinlikleri organize ediyorum ve bu yaklaşık 15 yıldır sürüyor. Çoruhta rafting kaçkarlarda dağcılık. Amatör ve profosyonelce dedim

Profosyonelce olan şudur organizasyon malzeme kalitesi planlama disiplin vs. Biz talep olsada rehber kullanmayız yani etkinlik düzenlemeyiz. Çünkü ben araca bindiğim zaman en az yuzde doksanını tanırım.her fırstta eğleniriz güzel vakit geçiririz bunları para kazanma hırsı ile yapmadığımız olayın kendisini sevdiğimiz için amatör dedim. Ama pek çok acentadan dah iyi araştırmacı olduğumu soyleyebilirim. Buda profosyonel tarafımız. Zaten o sebeple gelen arkadşlarımız devamlılık arzediyor.

Amatör olan ise iletişim, turu satış ,sohbet ,kişi memnuniyeti,samimiyet vs. Siz hiç 2 kişiye 10 günlük karadeniz turu düzenleyen profosyonel ticari acenta gördünüzmü. 3 kişiye batı karadeniz safranbolu Amasya turu düzenleyen firma gördünüzmü.

Siz hiç kampında ateşte döner çeviren cağ kebap yapan ticari bir acenta veya patronu gördünüzmü

Bizim kataloğumuz broşürümüz gazete ilanımız yoktur. Biz etkinlik bittikten sonra kişilerin yüzüne bakarız ruh hali nasıl. Siz etkinliğe katılan insanların nerdeyse her hafta birisinin evinde toplandığını ve 50-60 kişi olduklarını gördünüzmü arkadaşlarınızla toplanmaktan bahsetmiyorum tüm gruptan bahsediyorum

Biz komisyon derdinde değiliz. 3 lira fazla olsun ama arkadaşlar mutlu olsun. bu yanımız amatör mutlu olacak yeri materyali bulurken ararken karar verirken profosyonel. ****** etkinlikten parada kazanıyoruz zararda ediyoruz. Ama kazanmayacağız diye tur iptal etmeyiz. Zarar edersek kendimizi kasmayız. Neyse yazacak çok şey var ayrıca sosyal yardım grubu gibi açtığımı z kütüphane giydirdiğimiz çocuk diktiğimiz ağaç vs. cabası.

Sonuç olarak Aybalanın dediği gibi bu benim etkinliğim ve buradan arkadaşlara duyurdum. Ama ağaçlar grubu ilede ortak etkinlik olabilir. Veya onların düşündüğü bir etkinliğe kişisel desteğimi vereceğimi belirtmiştim. Bu malzemede olabileceği gibi cadır , mat bilgi ne olursa.

Sonuç olarak fark kalitede. Sizide misafirimi,z olarak ağırlamaktan mutlu oluruz.

Saygılar

Fahri Yardımcı

Eski 28-09-2007, 18:05   #20
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Mesajları buraya taşıdım... Konuların bölünmesi iyi olmuyor.

Burayı okuduysanız ısrarı anlayacaksınız, kızıl ağaç'ın üyeliğini kapatıyorum.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2007, 22:44   #21
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2004
Galeri: 30
Üniversitede öğretim görevlisi olan birinin, son derece düzgün bir türkçe ile "PROFOSYONEL" ce yazması gerekirdi. Okurken hatalı kelimelere takılıp yazdıklarını anlayamadım.

Müjgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2007, 13:42   #22
-

Giriş Tarihi: 26-09-2005
Galeri: 18
Doğru Türkçe " PROFOSYONEL " ?????

TDK bağlantı :http://www.tdk.org.tr/TR/SozBul.aspx...A79F75456518CA

profesyonel
sıfat Fransızca professionnel

Bir işi kazanç sağlamak amacıyla yapan (kimse) meraklı, hevesli, amatör karşıtı:
"Gümrükte, profesyonel kaçakçı imişiz gibi bavullarımızı didik didik aradılar."- H. Taner.

noreks Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2007, 21:17   #23
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2004
Galeri: 30
Güncel Türkçe Sözlük'te Söz Arama
Eleştiri ve katkılarınızı katki@tdk.org.tr adresine yazabilirsiniz. Katkı ve eleştirileriniz değerlendirildikten sonra gereği yapılacaktır.

Güncel Türkçe Sözlük'te Söz [ profosyonel ]

profosyonel sözü bulunamadı.

Müjgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024