agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Geziler, Gezilecek Yerler, Türkiye'de önemli doğa alanları
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-08-2007, 16:32   #91
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-09-2006
Galeri: 2
Patlıcan reçelini denemek isterim (isteriz ) ilginç olsa gerek.
Mahmut Abi Süyad Derneği'nden yemek talep edemez miyiz? Oradan bağlantınız olan birinin maili varsa ben de isteğimizi belirtebilirim. Bize yardımcı olmaları durumunda sitemize logolarını da ekleyebilirim.

Basın bültenini yaklaşık bir hafta önce gmail hesabınıza gönderdim acaba adresinizde mi bir sorun var Mahmut Abi?

kürekçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2007, 16:43   #92
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
Sevgili Kürekçi sitelerinde her konuda destek olacaklarını belirtmişler hem araç hem yiyecek. Herşeyin sırası var,o konu cepte... başka şeyler de bekliyorum.
Sanıyorum bu cumartesi ben ve bağlı olduğum ajans İsparta belediye başkanına ve Sütçüler kaymakamlığına gideceğiz 3 günlüğüne o sırada herşeyi detaylandırıp netleştireceğim.

Selamlar sevgiler.

Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2007, 17:55   #93
Ağaç Dostu

Ayağınıza sağlık Mahmut Abi. Ben Sütçüler Belediye Başkanına ve Kaymakama sitenin iletişim kısmından ulaşmaya çalıştım fakat henüz ses yok. Sizde özel adresleri varsa alabilir miyim?

Bu arada İzmir tayfasının dışındakiler antreman yapıyor mu acaba ?

Eski 28-08-2007, 18:09   #94
Ağaç Dostu

Antalya yapıyor. Filiz ne durumda bilemiyorum.

Özel adres şöyle

Hasan Balcı Sütçüler Kaymakamı Sütçüler /İsparta
Hüseyin Müftüoğlu Sütçüler Belediye Başkanı Sütçüler/İsparta

Ben yarın telefonla görüşeceğim onlarla sorarım.
Giderken afiş götüreceğim. Sende sitemizde afişimizi yayınla istersen.

Eski 28-08-2007, 18:13   #95
Ağaç Dostu

Filiz's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Galeri: 1
Ben henüz küçük bir rampayı bile çıkmaktan acizim eğer gelirse ve gitmeme izin verirse bir arkadaşım eşlik edecek bana. Sonradan öğrendim ki bianchi ares bisiklet seçimiyle hata yapmışım çok çabuk yoruyor beni. Yaklaşık 10 dak bile gözümde büyüyor

Filiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2007, 18:14   #96
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Kürekçi, patlıcan reçeli mükemmeldir, ayrıca turunç denemediysen Antalya'nın turunç reçeli de bir harikadır.

Herşey yavaş yavaş rayına oturmaya başlamış.
Kolay gelsin arkadaşlar.

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2007, 23:33   #97
Ağaç Dostu

Filiz Hanım nasıl olacak peki Faaliyetten en üst düzeyde keyif almak için bence performansınızı biraz daha arttırmanız yeterlidir. Zaten biz de öyle çok iyi durumda sayılmayız. İyi geceler.

Eski 29-08-2007, 12:57   #98
Ağaç Dostu

harbour of tears's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mahmut Leventoğlu Mesajı Göster
Sevgili Kürekçi sitelerinde her konuda destek olacaklarını belirtmişler hem araç hem yiyecek. Herşeyin sırası var,o konu cepte... başka şeyler de bekliyorum.
Sanıyorum bu cumartesi ben ve bağlı olduğum ajans İsparta belediye başkanına ve Sütçüler kaymakamlığına gideceğiz 3 günlüğüne o sırada herşeyi detaylandırıp netleştireceğim.

Selamlar sevgiler.
Merhabalar tekrar;

Birkaç sorumuz olacak bizim

Yapilacak yol, etkinlik vs yi yani gün içindeki programı detaylı şekilde tarafımıza bildirebilirseniz meraktan ölmeyiz Antalya'da...

Bizim Antremanlar durmaksızın devam ancak kız arkadaşımın bisikleti dağ bisikleti olmadığından(28 jant treking-bike) gideceğimiz bilmediğim yollar olduğundan biraz endişeliyim zemin konusunda... Gideceğimiz yollar tamamen asfaltmı **** çok bozuk toprak yol yoktur umarım...
Haftasonu na gelmesinden dolayı olmazsa olmaz(iş sebebi ile) olarak internete gereksinim duyacağım. Problemsiz şekilde internet bulabilirim değilmi?

Sevgilerle

harbour of tears Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-08-2007, 17:59   #99
Ağaç Dostu

Asfalt Parkurlar
1-Sütçüler-Adada antik kenti-Zengi Yaylası-Tota dağı orman içi dinlenme yeri-Kasımlar-Suçatı-Aşağı Yaylabel-Su çatı-Darıbükü-Ayvalıpınar Kasabası-Sütçüler
Kısmen stabilize-kısmen asfalt parkur
1-Sütçüler-Sarımehmetler-Söğüt yaylası Akçal Zirvesi-Karacaören baraj gölü-Çandır köyü-Yazılı Kanyon-Müezzinler köyü-Sütçüler
2-Sütçüler-Çobanisa köyü-Çimenova köyüne kadar asfalt buradan Beydili Eko Kültür köyü toprak üzerinden araç geçiyor.gidiş dönüş tekrar Çimenovadan Sütçülere kadar asfalt.

Eski 29-08-2007, 20:40   #100
Ağaç Dostu

harbour of tears's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2006
Mahmut bey ilk parkur çok zengin bir parkura benziyor Olmazsa olmaz gibi sanki...
Acaba rahatpedallayabilecekmiyiz? Eger illa dağ bisikleti ise bir dağ bisikleti ödüç almak zorunda kalacağızda malesef...

Sevgilerle

harbour of tears Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-08-2007, 21:34   #101
Ağaç Dostu

Mahmut Abi bu parkurları günlere bölecek olursak etkinlik programını nasıl çıkartabiliriz? Bunu da belirleyelim ki ben de bizim sitemizde duyurusunu yapabileyim. Bu arada biz yol lastiği de alacaktık. Gördüm ki kısmen toprak yollar olacak. Acaba dış lastikleri değiştirmeli miyiz yoksa değiştirmemeli miyiz diye tereddütte kaldım. Yanımıza yedek olarak alsak bu kez de fazladan eşya olmuş olacak.

Eski 30-08-2007, 11:53   #102
Ağaç Dostu

Lojistik araç fazla olan bütün eşyalarınızı taşıyacak.
İlçede istediğimiz gibi kullanabileceğimiz İNTERNET BAĞLANTISI mevcut.

Sütçüler Aşağı Yaylabel Parkurunu ikiye bölebilir ve Aşağı Yaylabelde suyun gözesinde kamp atabiliriz.
Aynı şekilde Sütçüler Yazılı Kanyon Parkurunuda ikiye bölebilir kanyonda kamp atabiliriz. Ozaman 3 gün yetmeyebilir. Bence Sadece Aşağı Yaylabel parkurunu ikiye bölelim. orada kamp atalım.
diğer parkurları birer günde geçebiliriz.

Rampaları yazayım

1-Sütçüler -Çobanisa 2 km lik rampadan sonra Çimenova Köyüne kadar asfalt tatlı bir meyille çıkış. Çimenovadan Beydili köyüne kadar küçük rampalar ve orman yolu.
2-Sütçüler-Kumluk mevkine kadar rampa asfalt-Sağrak köyüne kadar iniş asfalt 10 km. Sağrak köyü Adada1 km rampa asfalt ve dümdüz Zengi yaylası -Tota dağı Ormaniçi dinlenme yeri asfalt. Oradan sonra Aşağı Yaylabel e kadar iniş ve kısa kısa rampalar. Aşağı Yaylabelden Ayvalıpınar kasabasına kadar düz.Ayvalıpınar dan Sütçülere kadar inişli çıkışlı normal İsparta Sütçüler karayolu.
3-Sütçüler Sarımehmetler 3 km lik rampadan sonra sarımehmetlere kadar düz asfalt. Sarımehmetlerden sonra stabilize yavaş yavaş Söğüt yaylasına kadar rampa . Söğüt yaylasından Karacaören ve Çandıra kadar iniş. Yazılı Kanyonda mola oradan Müezzinler köyüne kadar inişli çıkışlı asfalt yol.Müezzinlerden Sütçülere kadar düz asfalt.

Eski 30-08-2007, 12:26   #103
Ağaç Dostu

Mahmut Abi sizin daha önce bahsettiğiniz bir güzergah vardı. Aşağıya kopyaladım. Kaç günümüzü alır dersiniz bu rota? Bu rotayı izleme olanağımız olamaz mı? Böyle olursa faaliyetimizin adına da daha uygun olabilir çünkü biliyorsunuz ki bu yerler ÖDA yani Önemli Doğa Alanı olarak belirlenmiş yerlerdir. Eminim sizin bahsettiğiniz güzergahta göreceğimiz yerler de cennet köşesidir, bunda hiç kuşkum yok.

Eğirdir-Kovada Gölü-Zengi Yaylası-Sütçüler-Yazılı Kanyon Tabiat Parkı-Akçal Zirvesi-Gümü Köyü-Sütçüler

Eski 30-08-2007, 18:56   #104
Ağaç Dostu

Eğirdir-Kovada düzyol 25 km
Kovada-Karadiken 5 km rampa 5km düzyol
Karadiken-Bağırsakdere kanyonu 5-6 km iniş ve 2 km çıkış sonra anayol. Köyboğazından kumluk 5 km yokuş ve inişe geçince 5 km sonra Sütçüler. İsterseniz böylede yapabilirsiniz. ÖDA Kovada Gölü bunu vakit kalırsa dönüşte yapın bence. Diğer parkurlar daha önemli ve güzel . Hem görsellik açısından hem önemli doğa alanları(Karacaören Baraj Gölü,Sığla Ormanı Tabiatı koruma alanı,Yazılı Kanyon Tabiat parkı v.s)

Eski 31-08-2007, 18:14   #105
Ağaç Dostu

Ta taaam bugün oturdum bununla uğraştım öğleden sonra
http://www.ebit.ws/yesilepedal.htm

Bize katılacak kişiler ad, soyad, meslek ve kendileriyle ilgili doğa, bisiklet vs gibi konuları kapsayan bilgilerini bir fotoğraf ile bana yollarlarsa hemen yayınlayabilirim.
Sevgiler&Saygılar

Name:  afis.jpg
Views: 696
Size:  62.1 KB

YEŞİLE PEDAL

Ege Üniversitesi Bisiklet Topluluğu olarak, 14,15,16 Eylül tarihlerinde, Isparta-Sütçüler mevkiînde, Önemli Doğa Alanları’nı da içine alacak rotada “Yeşile Pedal” isimli faaliyetimizi gerçekleştireceğiz.

Rota:

1- Sütçüler-Çobanisa Köyü-Çimenova-Beydili Eko Kültür köyü ve dönüş parkurun bir bölümü asfalt bir bölümü orman yoludur.

2- Sütçüler-Sarımehmetler köyü-Gümü-Söğüt yaylası(Akçal zirvesi 2005 mt)
Çandır Köyü-Karacaören Baraj gölü-Yazılı Kanyon Tabiat parkı-Müezzinler köyü-Sütçüler
Bu parkurda istenilirse Yazılı Kanyon Tabiat Parkında kamp atılacaktır.

3- Sütçüler-Adada Antik kenti-Zengi yaylası-Tota Dağı orman içi dinlenme yeri-Kasımlar köyü-Suçatı mevki ve köprüçay-Aşağı Yaylabelde suyun gözesi-Suçatı-Darıbükü (Köprüçay havzası)Ayvalıpınar Kasabası-Sütçüler

Eski 31-08-2007, 19:22   #106
Ağaç Dostu

Derya ,
Cumartesi akşam Sütçülere gidiyorum . Orada Kaymakamımız Hasan Balcı ve Belediye Başkanımız Hüseyin Müftüoğlu ile Yeşile Pedal Basmak Etkinliğimizin son detaylarını konuşacağım. Buradan sizleri bigilendiririm. İstanbuldan da bir gurup arkadaş katılacak. Antalyadan Katılacak arkadaşlar var. Ambulansa,lojistik destek aracı ,kamp yeri ve yeme içme detayları için detay detay konuşup sizlere aktaracağım.
Selamlar

Eski 31-08-2007, 19:38   #107
Ağaç Dostu

nayda's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2007
Selamlar Mahmut bey.
Böyle güzel bir organizasyon yaptığınız için sizi tebrik ediyorum.

nayda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2007, 20:35   #108
Ağaç Dostu

Sevgili Nayda,
Bu organizasyonu Sevgili Kardeşim Kürekçi ile organize ediyoruz. Büyük yük onda ben sadece birtakım ayarlamalar yapıyorum. İlgine teşekkür ederim.

Eski 31-08-2007, 20:53   #109
Ağaç Dostu

nayda's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2007
Bende 35 yaşından sonra bisiklet öğrenenlerdenim. Kardeşler kalabalık olunca imkan olmadı. Bizim zamanımızda ****** bisiklet lükse girerdi.

Belçika'ya ilk geldiğim yıl dil kursuna başladım. Baktım okul müdiresinden öğrencisine kadar herkes bisikletle gelip gidiyor.
Bu yaşta imrendim bende heralde yapabilirim dedim. İkinci elden bir bisiklet aldım. İlk zamanlar çok korkardım düşeceğim diye.

Birgün bisikletle markete gittim. Dönerken nasıl olduysa anlamadım bisiklet bir tarafa ben birtarafa yerde yatıyoruz. Neyse kalktım ekmek bir tarafta maydonoz soğan bir tarafta torbaları topladım yola devam korkum geçti.
Ama ogün çok utandım etraftan herkes bana bakıyor.
O gün bu gündür de hava yağmurlu olmadığı sürece kullanmaya çalışıyorum

nayda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2007, 22:34   #110
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mahmut Leventoğlu Mesajı Göster
Sevgili Nayda,
Bu organizasyonu Sevgili Kardeşim Kürekçi ile organize ediyoruz. Büyük yük onda ben sadece birtakım ayarlamalar yapıyorum. İlgine teşekkür ederim.
Mahmut Abi estağfurullah sizin yaptıklarınızın yanında benim yaptıklarım nedir ki. Siz koşturup, kafa patlatıp duruyorsunuz. Sayenizde bir bisikletlerimizi bir de kendimizi alıp düşeceğiz yollara

Hazırladığım siteyi incelediniz mi acaba? Teşekkür kısmına dikkat çekerim Hatta cumartesi günü Başkan ve Kaymakam Beylere de gösterebilirsiniz.
Saygılar.

Eski 31-08-2007, 23:26   #111
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Tebrikler, Mahmut Leventoğlu. Tebrikler Z. Derya Yıldırım.

Kolay gelsin. Gönlümüz sizinle.

Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2007, 03:55   #112
Ağaç Dostu

Teşekkürler Yücel Bey. Keşke siz de katılsanız bize. Nasıl olsa eskort aracımız olacak. Yorulduğunuz yerde bırakırdınız. Maksat aynı amaç için birlik olabilmek.
Saygılar.

Eski 01-09-2007, 09:35   #113
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
Katılmayı ben de çok isterdim ama zamanlama olarak müsait olamadım. Bir de bisikletim bu koşulların bisikleti değil. Sanırım asfalt bisikleti. Ama konvoyda yer alıp fotoğraflarınızı çekmeyi ve yardımcı olabilmeyi çok isterdim.

Aynen Yücel Bey'in dediği gibi gönlümüz sizinle.

aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2007, 21:31   #114
Ağaç Dostu

Keşke herkes gelebilse de sesimizi daha çok duyurabilsek. Bundan sonraki "yeşile pedal" turlarımızda kaçamazsını ama haberiniz olsun

Eski 01-09-2007, 21:54   #115
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Sevgili Kürekçi, size ayak uydurmamı beklemeyiniz lütfen. Ancak gönlümü, sizinle yollara salabiliyorum.

Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2007, 23:36   #116
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Harikasınız çok güzel bir organizasyon tebrikler. Emeği geçenleri kutluyorum. Tabii resimleri beklemek hakkımız.

Saygıyla.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-09-2007, 12:02   #117
Ağaç Dostu

Teşekkürler herkese. Mahmut Abi nedir son durum? Sizden gelecek haberleri sabırsızlıkla bekliyoruz.

Eski 05-09-2007, 08:03   #118
Ağaç Dostu

Merhaba ,
Sabah 5 te İstanbula döndüm. Durumlar çok iyi. Kaymakam bey ve Belediye Başkanı her konuda yardımcı olacaklar.Lojistik destek bizden gidecek talimatları bekliyor.(Araç,yeme,içme) Lojistik desteği bizim Karacan Otel in sahibi İbrahim Karacan verecek. Parkurlarda her türlü ihtiyacımızı karşılayacak.Yemek,kahvaltı,araç,su,enerji verici atıştırmalıklar v.s. Kendisi çok iyi bir doğa rehberidir. Kaymakam bey Sağlık grup başkanlığının ambulansı için emir verdi. Eğer bir aksilik olursa Şöförler ve Otomobilciler Esnaf Kefalet Koop. un Ambulansı içinde yedek sözü aldık. Herkes çok sevindi. Jandarma için Kürekçinin yazısını bekliyorlar. Jandarmanın da bilgisi var.Onlarda bize destek olacaklar. Bizden 2 gün sonrada Antalyadan bir motosiklet grubu geliyor.20 kişi onlara da İbrahim lojistik destek sağlayacak.
Okul nedeni ile Üniversitenin ve Belediyenin misafirhaneleri dolu. Yanımızda Çadır getireceğiz zaten çadırlarda konaklayacağız.Çok zorunlu olursa bazı evlerde konuk olacağız.
Yeme içme konusunu fiatlandırıp size bildireceğim.Bir kısmını belediye ve dernek tarafından karşılayacağız.
Şimdilik bu kadar.

Eski 05-09-2007, 11:45   #119
Ağaç Dostu

Mahmut Abi harikasınız. Size nasıl teşekkür etsek azdır. Jandarma'nın beklediği yazı bilgilendirme için olan yazı sanırım değil mi? Ellerine nasıl ulaştırmam gerekir? Maille olur mu? Posta mı göndereyim yoksa?

Bizimkilere son haberleri göndermeliyim acilen.
Tekrar teşekkürler.
Saygılar.

Eski 05-09-2007, 13:47   #120
Ağaç Dostu

Kaymakamlığa etkinlik için müracaat etmiştikya o müracaat ellerine ulaşmamış.Kaymakam bey dediki bana direk bir yazı yazarlarsa ben hemen Polis ve Jandarmaya emir veririm dedi.
Hani etkinlik yazımız varya (Basın bülteni) onu Kaymakamlığa ya fakslamalısın **** e-mail atmalısın. **** Üniversiteden aldığın yazıyı fakslarsan sana resmi yanıt verecekler onu da okula verirsin.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:52.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024