agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Genel bitki koruma (http://www.agaclar.net/forum/genel-bitki-koruma/)
-   -   NEEMAZAL®–T/S Organik Böcek İlacı (http://www.agaclar.net/forum/genel-bitki-koruma/1621.htm)

Eron2014 28-04-2016 18:20

Arkadaşlar, ben dayanamadım ve bugün 1 lt sipariş ettim. Normal şartlarda benim bitkilerime (1 litre suya 5 ml hesabıyla) 20 ml çok bile. İsteyen arkadaşlara 100 ml olarak kargo ile gönderebilirim. İsteyen arkadaşlar özelden mesaj atabilir.

Tyrion 03-06-2016 12:27

Selam,

Ben de kırmızı örümceklerden muzdarip durumdayım. Konu ile ilgili araştırma yaparken siteye rastgeldim.
Petşişe'de böyle bi kimyasal almak saçma geliyor, zaten fiyat da aşırı şişirme.

Onun yerine aşağıdaki ürünü buldum, alıp deneyeceğim. Sonuçları burada paylaşacağım.

Parker Neem Yağı

MeyveliTepe 03-06-2016 13:33

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Tyrion (Mesaj 1466335)
Selam,

Ben de kırmızı örümceklerden muzdarip durumdayım. Konu ile ilgili araştırma yaparken siteye rastgeldim.

Onun yerine aşağıdaki ürünü buldum, alıp deneyeceğim. Sonuçları burada paylaşacağım.

Parker Neem Yağı

Bu ürünün hacmi nedir? Resim bir litre gibi görünüyor ama hiç bir yerde yazılı değil. Ayrıca azadirachtin oranına "yüksek" demişler ama nasıl yüksek belli değil.

kursun 03-06-2016 17:59

Sayın Meyvelitepe.
Ürün resminin sağında seçenekler var, orada 250 ml yazıyor.

MeyveliTepe 03-06-2016 20:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kursun (Mesaj 1466385)
Sayın Meyvelitepe.
Ürün resminin sağında seçenekler var, orada 250 ml yazıyor.

Başka bir kaynaktan bu ürünün azadirachtin oranının 3500 ppm olduğunu gördüm. Buna karşın neemazal 10.000 ppm. Başka bir şey, neemazal ürünün suda mükemmel bir şekilde dağılmasını sağlayan bir emulgator içeriyor. Bu ürün de öyle mi bilmiyorum. Öyle değil ise, bir yağ olduğu için su ile karışmaz. Deneyen olur ise bu bakımdan bilgilendirirse makbule geçer.

saleri 04-06-2016 07:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Tyrion (Mesaj 1466335)
Selam,

Parker Neem Yağı

Ürününüz geldiğinde şişesinde son kullanma tarihi var mı bakarmısınız ?

bu ürün ggidiyor sitesinde satıştayken çok uygun fiyatı vardı. Satıcı ile

yazışmıştık ve son kullanma tarihi olmadığını kimseninde şikayet etmediğini

söylemişti. Bende almak dan vazgeçmiştim.

bahcedenn 04-06-2016 09:24

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi saleri (Mesaj 1466465)
Ürününüz geldiğinde şişesinde son kullanma tarihi var mı bakarmısınız ?

bu ürün ggidiyor sitesinde satıştayken çok uygun fiyatı vardı. Satıcı ile

yazışmıştık ve son kullanma tarihi olmadığını kimseninde şikayet etmediğini

söylemişti. Bende almak dan vazgeçmiştim.

Benim elimde bu üründen var. Mfg Month and Exp Month olarak ibare var fakat yanlarında hiçbir şey yazmıyor. :)

birnefestoprak 05-06-2016 18:05

Alıntı:

Başka bir kaynaktan bu ürünün azadirachtin oranının 3500 ppm olduğunu gördüm. Buna karşın neemazal 10.000 ppm. Başka bir şey, neemazal ürünün suda mükemmel bir şekilde dağılmasını sağlayan bir emulgator içeriyor. Bu ürün de öyle mi bilmiyorum. Öyle değil ise, bir yağ olduğu için su ile karışmaz. Deneyen olur ise bu bakımdan bilgilendirirse makbule geçer.
Burda belli bir süre öncesine kadar kullandığım Azamax, ki o da suyla mükemmel şekilde karışıyor (yağ formunda olanları hava soğuduğunda kolayca donuyor), piyasadaki en konsantre ürünlerden biri. Çeviride yanlışlık yapmadıysam 1 l'de 11.5 gr kadar Azadirachtin bulunduruyor. Bu da 11,500 ppm yapar. 10,000 ppm olanın ürün adını mesajlardan çıkaramadım ama öyle bir konsantrasyon, piyasa standartları açısından, mümkün gözüküyor.

Alıntı:

Benim elimde bu üründen var. Mfg Month and Exp Month olarak ibare var fakat yanlarında hiçbir şey yazmıyor.
Neem yağı, bildiğim ve tecrübe ettiğim kadarıyla bozulan bir ürün değil. Ambalajda son kullanma tarihi olmamasına şaşırmadım.

sinbas 05-06-2016 23:42

1 litresini 180 liradan 5 arkadaş ortak olarak aldık.
İsteyen arkadaşlar aşağıda ki adresten sipariş verebilirler.

Teorik Tarım Tic. San. Ltd. Şti. (BÖLGE BAYİ)
Yenigün Mah. Köroğlu Cad. Yüksel 2 Apt. No: 40/1
Muratpaşa/ANTALYA
Tel: 0242 322 87 17
Fax: 0242 321 85 35
Teorik Tarım Antalya

saleri 06-06-2016 10:45

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sinbas (Mesaj 1466816)
1 litresini 180 liradan 5 arkadaş ortak olarak aldık.
İsteyen arkadaşlar aşağıda ki adresten sipariş verebilirler.

Muratpaşa/ANTALYA
Teorik Tarım Antalya

Sn sinbas . Sitesinde aldığınız ürünü bulamadım. Direk linki var mı ?

efe446 06-06-2016 13:50

İsteyen olursa 5 kişi ile bir organizasyon daha yapılabilir. Ben arıyıp bir görüşeyim önce ellerinde var mı teyit edeyim.

saleri 06-06-2016 15:28

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe (Mesaj 1466420)

Neemezal tarifinde 1 lt suya 5ml karıştırılması önerilmiş. Parker 3500 ppm ise 1 ltye 15 ml karıştırılsa yaklaşık aynı doz elde edilir mi ?

birde Parker marka ürü sanrım saf yağ. bu nedenle

http://www.agaclar.net/forum/1394979-post109.htm

burdaki tarifle emülgatör ekleyip suyla karıştırılabilir hale getirmek gerekiyor.

sinbas 10-06-2016 01:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi saleri (Mesaj 1466859)
Sn sinbas . Sitesinde aldığınız ürünü bulamadım. Direk linki var mı ?

Gereken bilgileri || VIT || NeemAzal®–T/S Organik Böcek ilacı // buradan alırsınız.

Verdiğim numarayı da arayın satış bilgilerini alacaksınız.

Muratpaşa/ANTALYA

|| VIT || Adres Bilgileri // buranın en sonundaki bayiler verilmiş burayı tıkladığnızda size en yakın bayiyi bulacaktır.

Eron2014 18-06-2016 14:43

Parker Neem Yagini ben de daha once denemistim. Fiyati diger urunlere gore daha uygundu yanilmiyorsam. Sayin Meyveli Tepenin de belirttigi gibi urun suda cozulmuyor ve bitkilerinize puskurturken problem oluyor.
Son kullanma tarihi konusunda da soyleyebilecegim, uzun sure beklediginde (1 YIL) topaklanma oluyor. O haliyle de ne dozaj ayarlanabiliyor ne de isin keyfi kaliyor.
Zaten urunun uzerinde de bocek ilaci vs. bir ibare yok. Kozmetik urun olarak piyasaya suruluyor. Kokusu biraz garip ama ellere iyi geliyor.

Adalet Yağcı 21-06-2016 18:43

Bahçem için daha önce NeemAazal kullanmıştım çok da memnun kalmıştım.
1 L. ürünü 4-5 sene kullandım, bozulma olmamıştı.

Eron2014 22-06-2016 10:49

121 numarali mesajda isteyen arkadaslara kargo ile 100 ml Neemazal gonderebilecegimi yazmistim. Maalesef kargo firmalari sahislarin likit kargolarini kabul etmiyor. Ayrica su anda yurt disinda calisiyorum ve artik gonderme ihtimalim de kalmadi. Bilgilerinize.

efe446 28-06-2016 09:40

Arkadaşlar merhaba,

Ben bu üründen aldım deneyim faydasını görürsem yazıcam buradan 1 litre aldım . Biraz fazla ama 3 yıl kullanım süresi varmış.

Kumdereli 19-11-2016 08:30

Organik Zirai İlaç Yapımı. (Kekikli)

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bademu (Mesaj 1439599)
300 tl.den 7dönüme neemazal ?altından kalkılmaz.başka bir çare bilen var mı?

Herşeye kullanılmasada. Denemekte fayda var.
http://www.agaclar.net/forum/temel-k...tm#post1486621

İsmail Kuzucu 22-03-2017 21:52

Serada yeni sezonda neemazal kullanacağım. Hudson ilaçlama makinesi ile hesaplı duruma gelecek. En fazla 8 litre su ile 250 m2 alan tamamen ilaçlanacak. Buda ürün pahalı olsada etkisi olmayacak.

Charlaux 28-03-2017 08:46

Bir inteksisit olarak orkidelerde de kullanılabilirliğini merak etmedim değil doğrusu. Hele ki son zamanlarda bitkiler için bile probiyotik takviyesi gündemdeyken (Inocucor olması lazım isminin ve pek çok çeşit bitkide kullanılabiliyordu). Burada da ilk sayfalarda bu konuya değinilmiş ki faydalı bakterilerin önemi bence gerçekten büyük.

Neem yağının orkidelerde kullandığını biliyorum. Aynı zamanda Bayer in genel olarak ağaç ürünleri de benzer dozlarda uygulanıyor Amerika'da. Mesela benim kullandığım Bayer'in Rose and Flower (marka ismini sırf içerik hakkında yorumda bulunabilecek arkadaşların anlamlandırması niyetiyle yaızyorum) aynı oranda kullandım. Genel olarak aldığım duyumlar hep bu yöndeydi. Tabii bahsettiğim firmalar Amerika'da.

Benim nacizane görüşüm ne kadar temiz içerikli olsa da kimyasal ürünleri ancak gerektiğinde kullanmak. Çünkü kendi orkidemdeki hastalığın seyrini probiyotik ürünlerinde değiştirdiğini gözlemleyebildim. Tabii bu konunun ne uzmanıyım ne de orkideler dışında bir deneyimim oldu ancak ilgilenen arkadaşlar için hem duyumlarımı paylaşmak istedim hem bu ürünün orkidelerde kullanılabilirliği üzerine görüş almak.

Sevgiler

verdoque 28-03-2017 10:46

Orkidemde kırmızı örümcekten kaynaklandığını düşündüğüm yaprak altında yapışkan damlalar oluşuyordu. Neemazal kullandım ve etkili oldu. Belli aralıklarla koruyucu amaçlı da sıkıyorum. Sık tekrarlıyor çünkü.

Neemazal'ın probiyotik etkisinden haberdar değilim yalnız, bildiğim kadarıyla emici zararlıları beslenme yoluyla öldürüyor.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Charlaux (Mesaj 1500635)
Bir inteksisit olarak orkidelerde de kullanılabilirliğini merak etmedim değil doğrusu. Hele ki son zamanlarda bitkiler için bile probiyotik takviyesi gündemdeyken (Inocucor olması lazım isminin ve pek çok çeşit bitkide kullanılabiliyordu). Burada da ilk sayfalarda bu konuya değinilmiş ki faydalı bakterilerin önemi bence gerçekten büyük.

Neem yağının orkidelerde kullandığını biliyorum. Aynı zamanda Bayer in genel olarak ağaç ürünleri de benzer dozlarda uygulanıyor Amerika'da. Mesela benim kullandığım Bayer'in Rose and Flower (marka ismini sırf içerik hakkında yorumda bulunabilecek arkadaşların anlamlandırması niyetiyle yaızyorum) aynı oranda kullandım. Genel olarak aldığım duyumlar hep bu yöndeydi. Tabii bahsettiğim firmalar Amerika'da.

Benim nacizane görüşüm ne kadar temiz içerikli olsa da kimyasal ürünleri ancak gerektiğinde kullanmak. Çünkü kendi orkidemdeki hastalığın seyrini probiyotik ürünlerinde değiştirdiğini gözlemleyebildim. Tabii bu konunun ne uzmanıyım ne de orkideler dışında bir deneyimim oldu ancak ilgilenen arkadaşlar için hem duyumlarımı paylaşmak istedim hem bu ürünün orkidelerde kullanılabilirliği üzerine görüş almak.

Sevgiler

Charlaux 01-05-2017 08:19

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi verdoque (Mesaj 1500653)
Orkidemde kırmızı örümcekten kaynaklandığını düşündüğüm yaprak altında yapışkan damlalar oluşuyordu. Neemazal kullandım ve etkili oldu. Belli aralıklarla koruyucu amaçlı da sıkıyorum. Sık tekrarlıyor çünkü.

Neemazal'ın probiyotik etkisinden haberdar değilim yalnız, bildiğim kadarıyla emici zararlıları beslenme yoluyla öldürüyor.

Merhaba sn verdoque,

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Küçük bir detayı atlamışım ki sanıyorum kendi bildiğimi dışarıya başkaları da biliyormuş gibi anlatmaktan oluyor. Demeye çalıştığım kimyasal ürünlerin (mesela fungal ilaçlar) iyi kötü demeden öldürmeleri. Ancak doğal ürünler bu konuda daha hassas oluyorlar ve flora ölümünü en aza indirgiyorlar.

asz 27-05-2017 13:20

merhaba ortak NEEMAZAL almak isteyen olurmu

nkutsay 27-05-2017 14:05

Elden paylasabilirsiniz. Kargolar sivi almiyor.

hcgo 31-05-2017 17:59

Merhaba arkadaşlar birşey merak ediyorum nette araştırdım ama herhangi bir bilgi bulamadım. 1lt suya 5ml olarak hazırlıdığımız karışımı ne kadar süre içinde tüketmek zorundayız.Aynı karışımı 1 hafta sonra kullanabiliyormuyuz acaba

erkanbey 31-05-2017 18:10

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hcgo (Mesaj 1509132)
Merhaba arkadaşlar birşey merak ediyorum nette araştırdım ama herhangi bir bilgi bulamadım. 1lt suya 5ml olarak hazırlıdığımız karışımı ne kadar süre içinde tüketmek zorundayız.Aynı karışımı 1 hafta sonra kullanabiliyormuyuz acaba

Organik olsun veya olmasın,bir ilacı su ile buluşturduktan sonra,ne kadar erken kullanırsanız o kadar çok faydasını görürsünüz,Bir saatten fazla bekletmeyin bence.

nkutsay 31-05-2017 18:12

Benim bir senelik bile is goruyor.

hcgo 31-05-2017 20:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi erkanbey (Mesaj 1509133)
Organik olsun veya olmasın,bir ilacı su ile buluşturduktan sonra,ne kadar erken kullanırsanız o kadar çok faydasını görürsünüz,Bir saatten fazla bekletmeyin bence.

Cevap için Teşekkürler​...ihtiyaçtan fazla karışım yapmamak lazım ozaman

erkanbey 01-06-2017 00:16

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hcgo (Mesaj 1509147)
Cevap için Teşekkürler...ihtiyaçtan fazla karışım yapmamak lazım ozaman

Evet,bir kaç yerde o şekilde okudum,hatta ek olarak gübre çayı,sıvı gübreler,sulandırıldıktan hemen sonra kullanılmalı deniliyor,en yüksek verim alınmak isteniliyorsa.Bakın bir sene sonra hiç etkisi kalmaz demiyorum,ama ne kadar etkisi kalır orası tartışılır.

devrann 16-11-2017 09:38

NİMİKS 45 isminde litrede 45g azadiractin içeren bir ürün daha var ama sadece salatalıkta çiçek tripsine ruhsatlı.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024