agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hastalık ve Zararlılar > Genel bitki koruma
(https)

Beğeni Düzeni26Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-07-2020, 03:34   #61
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Geçmiş olsun. Çok kötü bir durum. Benim küçük araba kasasından yapılma konteynıra küçücük bir delikten giren ve aile kuran minik fareler bana çok zor anlar yaşatmıştı.
Burada eskiden duyduğum fare önlemi olarak lağım girişinden gelme durumunda iki adet S konularak gelmeleri engelleniyormuş. Fareler tek S den geçiyor ancak iki tane olunca nedense geçmiyorlarmış.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2020, 08:04   #62
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Bir ay süren mücadele sonunda sanırım kurtulduk fare derdinden. Eğer bir hafta geç uğrasaymışım eve yavrulayacakmış ne yapardım o zaman bilemiyorum.
Usta zamanında rogarı hakkıyla yapmış, giderlerde ilaveye imkan veren paylar mevcuttu. Çekvalf kolaylıkla takılabildi bunun yanında evden rogara gelen iki gidere demirciye yaptırdığım aparatları taktık. Aparatlara dikenli tellerle takviye yapıldı farenin oradan eve gelme imkanı artık yok. Bunun yanında klozet yenilendi alttan çıkışlı diye isimlendirilen türde taşın montajı yapıldı.

Şimdi tüm evin kloraklı sularla arınma işlemi var önce banyoyu hallettim yavaş yavaş diğer kısımlara geçeceğim.

Eğer bahçe içinde ev yapılacaksa ve kanalizasyon hattına bağlı ise evin giderleri bu tehlike herkes için söz konusu olabilir. Çok akıllı bir hayvan ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz yüksek. Aile olarak sizin evinize yerleşmek için her gayreti gösteren bir hayvan üstelik. Önlemleri en başta almak lazım mesela rogar yapımı ve gider bağlantılarında özel ilgi gerekiyor. Ekleyeceğim fotoğraftan görüleceği üzere boruda oluşturduğu yırtıktan rahatça girip çıkabilmesini teminen banyo dolabından taşıdığı bir bezi yırtığa yerleştirecek kadar da zeki bir hayvan.

Eklenen Resimler

Muda, TCM, Duru ve 1 kişi beğendi.
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2020, 15:44   #63
Ağaç Dostu

bnymnblr's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi umıt79 Mesajı Göster
Sayın Hidayet Çalışkan çok güzel özetlemişsiniz,tebrik ederim... Sevgili querelle sizi de tebrik ediyorum doğru olanı önerdiğiniz için...Doğada herhangi birşeyin dengesini değiştirerek değil.O dengeyi kullanarak yaşamalıyız .Dünya sadece insanlar için değil tüm canlılar için ..

Arkadaşlar nette gezinirken gördüğüm yer altına sinyal yayan cihazlar var.Bahçelerini köstebek ve fare basanlar için..

Evlerine,bahçelerine fare,akrep ,kırkayak, v.s girmesini istemeyen arkadaşlar şu siteye http://fabson.com/

Bahçelerinde köstebek istemeyenler için http://www.akgenelektronik.com/moles.html
bakabilirler...

Farelerin genelde işlenmeyen toprağa geldiğini biliyorum.Eğer toprağı biraz işlerseniz zehir kullanmak yerine .Sanıyorum buda etkili bir yöntem olacaktır..
Ümit bey merhabalar,
Fareler için olan bu ürünü denediniz mi?
Piyasada satılan birçok ürün var, ama bunların ne ölçüde faydalı olacağını bilemiyoruz.
Deneyip uygulayan ve faydasını görenlerden daha çok dinlemek isteriz.

bnymnblr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:09.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024