agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hastalık ve Zararlılar > Genel bitki koruma
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni91Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-07-2018, 07:42   #151
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-04-2018
Neemazal

Merhaba, gecmis bir konu ama beyaz sinekle basim belada oldugu icin yardiminizi rica edecegim.

Singapurda Neemazal bulamadigim icin en yakin asagidaki urunu buldum... sizce etkisi ne olur veya 15-20 gun bekleyip Istanbuldan gelecek birilerinin getirmesini mi beklesem ?

Neem Oil

is a natural insecticide which provides control against various insects.

Mode of Action:
Antifeedant effect: The active ingredient inhibits sensory receptors of mouth parts, resulting in disorientation of foraging and intake of food by insects and mites.

Repellent action:
Strong repellent and deterrent effects will prevent the insects and mites from colonising the treated plants.

Insect growth disruption:
Inhibits normal growth and development of insects and mites.

Ingredients:
Cold-pressed neem oil - 90%
Food-grade emulsifier (Soap nut extract and Epoxidized soybean oil) - 10%

Eklenen Resimler

orhanyilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-07-2018, 15:17   #152
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi orhanyilmaz Mesajı Göster
Merhaba, gecmis bir konu ama beyaz sinekle basim belada oldugu icin yardiminizi rica edecegim.

Singapurda Neemazal bulamadigim icin en yakin asagidaki urunu buldum... sizce etkisi ne olur veya 15-20 gun bekleyip Istanbuldan gelecek birilerinin getirmesini mi beklesem ?

Neem Oil

is a natural insecticide which provides control against various insects.

Mode of Action:
Antifeedant effect: The active ingredient inhibits sensory receptors of mouth parts, resulting in disorientation of foraging and intake of food by insects and mites.

Repellent action:
Strong repellent and deterrent effects will prevent the insects and mites from colonising the treated plants.

Insect growth disruption:
Inhibits normal growth and development of insects and mites.

Ingredients:
Cold-pressed neem oil - 90%
Food-grade emulsifier (Soap nut extract and Epoxidized soybean oil) - 10%
Benzer işlevi görecektir Neemazal'la. Bir püskürtücüye 1-2 çay kaşığı neem yağı, 3-4 çay kaşığı da bulaşık deterjanı (dispersiyonu sağlar) karıştırarak püskürtebilirsiniz. Ölçüleri 1 litre için yaklaşık olarak yazdım.

Yalnız işlemi öncelikle 1-2 adet test yaprağı seçerek uygulayıp gözlemleyin. Her şey yolunda giderse tüm bitkiye uygularsınız.

its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2018, 09:50   #153
Yeni Üye

Neemazal

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi its_just_a_ride Mesajı Göster
Benzer işlevi görecektir Neemazal'la. Bir püskürtücüye 1-2 çay kaşığı neem yağı, 3-4 çay kaşığı da bulaşık deterjanı (dispersiyonu sağlar) karıştırarak püskürtebilirsiniz. Ölçüleri 1 litre için yaklaşık olarak yazdım.

Yalnız işlemi öncelikle 1-2 adet test yaprağı seçerek uygulayıp gözlemleyin. Her şey yolunda giderse tüm bitkiye uygularsınız.
* cok tesekkur ederim. Bende onu soracaktim, 1 litre ve fisfis olarak satilmasi urunun direk fisfis ile kullanmaya hazir oldugu fikrini vermisti. Ayrica seyreltip kullanmam gerektigi aklima gelmedi. Gecen aldigim ilaci da ayni sekilde sanip bir yapraga siktim , yaprak simsiyah oldu 2 gunde.. tesekkurler.

Eski 16-07-2018, 06:10   #154
Yeni Üye

Merhaba, 1 litre suya kattigim 2 cay kasigi neem yagi + 2 cay kasigi deterjan ile uygulama yapiyorum. Bu karisimdaki bulasik deterjani sanirim yapraklarin buzusmesine yol aciyor .. sizde de bu problem oldu mu ? En ust yavru yapraklar kabarik kabarik buzuserek katlaniyorlar... Detarjani azaltip deniyorum simdilerde.. meyve de verdi cok fazla bitkiyi kusturmemek lazim, yapraklar buyudu ama beyaz sinek halen var .. 3 gunde bir yapiyorum uygulamayi , azalma var tabi ancak tamamen bitmediler. Bu bilgilere istinaden yanlis yaptigim bir nokta olabilir mi ? Deterjani yanliz uyguladigimda da aynisi oldu, onu da denedim.. Epey bir sayida fidem var hepsine farkli uygulama yaptim, uygulamalarda deterjan faktoru hep vardi, o yuzden onu iptal etmek lazim diye dusunuyorum, uygun mudur ? yardimlariniz..

Eski 16-07-2018, 18:38   #155
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-09-2017
Merhaba,

Bitkilerimde bu sene hiç unlu bit olmadı diye sevinirken sabah kalanşomda ve yaprak güzelimde bir sürü unlu bit gördüm. Birkaç saksımda da o yoğunlukta olmasa bile ufak tefek yayılma başlamış. Çok üzüldüm. Şimdi Neemazal siparişi vereceğim ama danışmak istediğim bir konu var.

Üründe organik ibaresi olmasına ve diğer hayvanlara zararı olmadığı belirtilmesine rağmen emin olmak istiyorum. Evinde kedisi olan ve ev içi uygulama yapan var mı?

Şimdiden cevaplar için teşekkür ediyorum.

melisa çiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2018, 20:38   #156
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi orhanyilmaz Mesajı Göster
Merhaba, 1 litre suya kattigim 2 cay kasigi neem yagi + 2 cay kasigi deterjan ile uygulama yapiyorum. Bu karisimdaki bulasik deterjani sanirim yapraklarin buzusmesine yol aciyor .. sizde de bu problem oldu mu ? En ust yavru yapraklar kabarik kabarik buzuserek katlaniyorlar... Detarjani azaltip deniyorum simdilerde.. meyve de verdi cok fazla bitkiyi kusturmemek lazim, yapraklar buyudu ama beyaz sinek halen var .. 3 gunde bir yapiyorum uygulamayi , azalma var tabi ancak tamamen bitmediler. Bu bilgilere istinaden yanlis yaptigim bir nokta olabilir mi ? Deterjani yanliz uyguladigimda da aynisi oldu, onu da denedim.. Epey bir sayida fidem var hepsine farkli uygulama yaptim, uygulamalarda deterjan faktoru hep vardi, o yuzden onu iptal etmek lazim diye dusunuyorum, uygun mudur ? yardimlariniz..
Sadece neemazal kullansanız da büzülme olabiliyor yapraklarda. Uygulama sıklığını haftada 1'e düşürün bence. Neem türevleri anlık etki etmiyor, biraz zaman tanımanız lazım etkileşim için. Zamanla azalacaklardır.

Alıntı:
Merhaba,

Bitkilerimde bu sene hiç unlu bit olmadı diye sevinirken sabah kalanşomda ve yaprak güzelimde bir sürü unlu bit gördüm. Birkaç saksımda da o yoğunlukta olmasa bile ufak tefek yayılma başlamış. Çok üzüldüm. Şimdi Neemazal siparişi vereceğim ama danışmak istediğim bir konu var.

Üründe organik ibaresi olmasına ve diğer hayvanlara zararı olmadığı belirtilmesine rağmen emin olmak istiyorum. Evinde kedisi olan ve ev içi uygulama yapan var mı?

Şimdiden cevaplar için teşekkür ediyorum.
Kapalı veya açık balkonunuz varsa uygulamayı orada yapmakta fayda var. Pulverize olarak püskürteceğiniz için bir süre su döküntüleri olacaktır yapraklarda. İç mekanda uygulama yaptığımız oldu ancak kedimizde şöyle veya böyle bir etki oldu diyemem. Gene de temkinli davranmak gerek.

its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2019, 16:16   #157
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-04-2019
Bu ilaç orkidelerde de kullanılabilir mi?

emelodabasi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2019, 21:36   #158
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-06-2007
Hastalık varsa evet.

Benol Hazaroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2019, 17:55   #159
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-12-2018
Bahcemdeki gullerde alttan alta bol miktarda külleme hastalığı başlamış. Neemazal ile müdahale ettim ama bu ilacı ben tırtıl icin almıştım. Kullemeye karsi etkili midir acaba?

Turuncumercan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2019, 21:58   #160
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Turuncumercan Mesajı Göster
Bahcemdeki gullerde alttan alta bol miktarda külleme hastalığı başlamış. Neemazal ile müdahale ettim ama bu ilacı ben tırtıl icin almıştım. Kullemeye karsi etkili midir acaba?
Neemazal böcek ilacı, küf/mantar üzerine bir etkisi yok.

Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:48.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2019