agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Fotoğraf
(https)

Beğeni Düzeni108Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-02-2012, 07:33   #91
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-02-2012
tk646 / Balkon

Makinem bu alalı bir seneyi biraz geçti daha tam prof. manada kullanmayı bilmesemde kısmet bu yaz gideceğim kursla makinenin hakkını vermeyi hedefliyorum.

tk646 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2012, 15:29   #92
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Merhaba;
Yeni nesil bir makina almak istiyorum.
Fiyatı yüksek olmamalı, ABD.den gelecek, 200-300 $ civarındaki makinalar Türkiye'de 1000 tl. civarında satılıyormuş.

Buna göre, Nikon S100 ve ya Nikon S80 almayı düşünüyorum.
Tercihim kesin değil, ben rahatça kullanabileceğim, renk ve derinlikte çok iyi sonuçlar veren, macro çekimlerde çok iyi, bataryası şarj edilebilir bir ürün isityorum.

Bana tavsiye edebileceğiniz başka makinalar var mı?
Fiyatı ABD. de 250 $ dan fazla olmasın istiyorum.
Amazon.com NikonS80

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2012, 00:24   #93
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Sn. Adalet Hanım gibi ben de sizin fikirlerinize danışmak istiyorum. Şu anda elimde 7.2 MP Samsung S760 fotoğraf makinesi var. İşimi görmesine görüyor fakat bazen sıkıntı yaşamıyor da değilim. 14 aylık oğlum var. Bu zamanlar en tatlı zamanları ve bu vakitleri de bir daha geri gelmeyecek. Onu görüntülemek için bu makine ile bazen hızına yetişemiyorum. Görüntüye odaklanıp kayıt alana kadar bir bakıyorum çocuğun yerinde yeller esiyor. 2 ay sonra da ilk defa Karadeniz turuna çıkmayı düşünüyoruz.

Forumda yeni bir üyeyim ve foruma üye olduğumdan beri de hem konuları hem de görselleri takip etmeye çalışıyorum. Sn. Ümit Bey'in, Sn. Ayşe Hanım'ın, Sn. Vildan Hanım'ın, Sn. Dilek Hanım'ın, Sn. Zenfree'nin çok kıymetli fotoğrafları forumda hemen göze çarpıp dikkat çekiyor. Böyle güzel fotoğrafları görünce de insanın güzel bir makinaya sahip olası geliyor. Hani makine güzel olursa fotoğraflar da kesin güzel olur mantığı ile...

Bu düşüncelerin üzerine hayatımda ilk ve son defa olmak üzere (şu andaki düşüncem ile) güzel bir makine almayı düşünüyorum. Yalnız bana tavsiye edilen, iyi bir makine olarak en aşağı Canon 500D almamdı. Bunun üzerine benim baktığım makine ise Canon 550D oldu. Ürünün Media Markt'ta katalog fiyatı 2.299 TL. Yalnız ürün rafta yok. Ama rafta Canon 600D var. Ve işin ilginç tarafı Canon 600D'nin fiyatı da aynı. Canon 550D'nin Teknosa fiyatı 1.999 TL. Aynı ürünün Trendyol fiyatı ise 1.560 TL. Trendyol'da ürün 2 yıl Gold garantilidir diye bir ibare içeriyor.

Açıkçası bayağı bir kararsız kaldım. Böyle bir makineye ihtiyacım var mı diye düşünürken aynı makinenin baktığım 3 yerde bayağı bi farklı fiyatlarının olması hepten kafamı karıştırdı. Fikirleriniz ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla...

bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2012, 18:23   #94
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Sayın bahcedenn;

Oğlunuzu sağlıkla büyütün.

Sorularımıza cevap veren olmadı henüz.
Geçen yıl bir arkadaşım Canon D600 için çok iyi olduğunu söylemişti, benim için çok pahalı, siz düşünebilirsiniz.

Halen elimde CANON Pover Shot A700 6.0 Mega Pixels makinam var, çekimleri fena sayılmaz.
Ben daha canlı ve net fotoğraflar çekmek istiyorum, arayışım bu yüzden.

Eski 22-05-2012, 20:20   #95
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Sayın Adalet Hanım, teşekkür ederim iyi dileğiniz için...

Aynen dediğiniz gibi sorularımıza cevap veren olmadı. İlla dikkat çekmişizdir fakat konu biraz hassas olduğu için belki yorumda bulunulmamıştır.

Aslına bakarsanız çocuk doğar doğmaz gündemimizde vardı fakat aile içi sağlık sorunları nedeni ile sürekli ötelemiştik hep. Tekrar gündemimize gelince makine biraz araştırmadan sonra bugün Sirkeci'ye geçtim, Doğubank İş Hanı, Hayyam Pasajı ve Canon'un yetkili birkaç satıcısına baktım. Sonunda o muydu bu muydu derken Canon yetkili satıcısından 550 D 18-135 IS mercek olanını 2135 TL ye alabildim.

Hiç hesabımızda bu kadar para vermek yoktu ama oldu bir kere Muhtemelen para verip de aldığımız ilk ve son makine olur İlk maksadımız oğulumuz içindi fakat doğa, börtü böcek fotoğraflarının canlı ve net olarak çekilmek istenmesi de tabii ki çok etkili oldu.

Ben muradıma erdim Adalet Hanım, dilerim en kısa zamanda siz de istediğiniz makinenizi alırsınız. Şimdiden güle güle kullanın. Saygılarımla...

bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2012, 20:24   #96
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-01-2011
İlk kez DSLR makina alacak olanlar, dikkat! | Hakkı Ceylan

İşin uzmanı anlatmış, faydalı olabilir.

Güler ve YeniBON beğendi.
odogal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2012, 21:30   #97
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Güle güle kullanın sayın bahcedenn, epeyce para vermişsiniz, beklentilerinizi karşılar sizi mutlu eder inşallah.

Eski 24-05-2012, 19:57   #98
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
Merhaba;
Fiyatı yüksek olmamalı, ABD.den gelecek, 200-300 $ civarındaki makinalar Türkiye'de 1000 tl. civarında satılıyormuş.

Tercihim kesin değil, ben rahatça kullanabileceğim, renk ve derinlikte çok iyi sonuçlar veren, macro çekimlerde çok iyi, bataryası şarj edilebilir bir ürün isityorum.

Amazon.com NikonS80

Adalet Hanım, Sony'nin kompakt makineleri genelde çok başarılı. Normalde Nikon SLR makinem var ama her yere götürmek zor olduğu için bir tane de kompakt makine bakıyordum, Sony alacaktım. Sonra iPhone alınca gerek kalmadı.

Şimdi hemen bir hızlıca baktım ama beğendiğim modeller Amazon'da 300-350 dolar civarı oldu. Eğer daha vaktiniz varsa fotoğrafla ilgilenen bir başka arkadaşıma daha sorayım, tabii ulaşabilirsem...

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2012, 20:13   #99
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Sevgili gilan, Sony HX20, Olimpus SP810, Nikon COLPİX L810 üzerinde duruyorum şimdi.
Beğğendiğim markaların bir üst modellerinde fazla bir fark yok, bütçe de sınırlı olunca olabilecek en ucuz ve en iyi makinayı almak istiyorum.

Kızım Ameerika'ya gidecek 9 Haziranda, 8 Temmuzda da dönecek, daha vakit var yani.
Amazonda ben de baktım, sizin söylediğiniz fiyatlar gibi gösteriyor, anlayabildiğim kadarı ile.

Bir de bazan süper indirimler oluyormuş, onları yakalayabilirse çok iyi olur.
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Eski 24-05-2012, 21:52   #100
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Sizin için makine seçerken önemli olacak noktalar:

- Makro focus: Kimisi 1 cm'den netleyebiliyor, kimisi en az 7 cm'den. Ne kadar yakından netleyebilirse o kadar iyi.

- Image stabilization: Ellerin titreme etkisini azaltıp, fotoğrafın daha net çıkmasını sağlar. Elinizin titremesini algılayıp, makinenin içindeki parçaları ters yönde hareket ettiriyor. (Artık çoğu makinede var zaten) Digital Image stabilization kötü, optical ya da sensor-shift olması iyi.

- Aperture: Bu, makine özelliklerinde gördüğünüz F 3.5-5.6 gibi olan sayı. Makinenin, yuvarlak bir delikten fotoğraf için ışık aldığını düşünün. Bu sayılar, o deliğin ne kadar genişleyebildiğini gösteriyor. İlk sayı ne kadar küçükse (benim verdiğim örnekteki 3.5) o kadar genişleyebiliyor demek, yani o kadar iyi. (Mesela 2.8 olsa çok daha iyi) Çünkü bu durumda makine daha kısa zamanda daha çok ışık alabilecek, dolayısıyla fotoğrafı daha kısa sürede çekebilecek, dolayısıyla elinizin titremesinin etkisi azalacak, fotoğraf daha net olacak. (*) Özellikle akşam üstü gibi saatlerde bunun etkisi çok. Bir başka güzel yanı da makro çekerken arka fonu bulanıklaştırma etkisini de arttırır. Ama makinenin fiyatını da en çok arttıran etkenlerden biridir.

- ISO: Her ne kadar biraz karıncalı bir görüntüye neden olsa da, düşük ışıklı ortamlarda fotoğraf çekebilmeyi sağlar. (Işık yeterliyse zaten sorun olmuyor.) Ne kadar yüksek değerleri sağlayabiliyorsa, o kadar iyi.

Pek çok kişi en çok makinenin kaç megapiksel olduğuna bakar ama duvara kocaman poster bastırmayacaksanız, fotoğraf kalitesi olarak pek bir önemi yok.

(*) Fotoğraf için bir kova suya ihtiyacınız var diye düşünün. Bir musluk var, çok açılabiliyor, kova 5 saniyede doluyor. Bir başka musluk var, daha az açılıyor, kova 10 saniyede doluyor. Benzer şekilde eğer bir fotoğrafın çekilmesi 5 milisaniyeden uzun sürerse elin titremesinin etkisi görülmeye başlar.

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2012, 13:14   #101
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Sevgili gilan, tam da benim ve benim gibi el yordamı ile fotoğraf çekenler için, kolaylıkla anlayabileceğimiz güzel bilgiler vermişsiniz, ellerinize sağlık.

Verdiğiniz bilgiler ışığında tekrar araştırıp düşüneceğim, hepsini not aldım.
Bu konuda aklınıza yeni fikirler gelirse, paylaşımınızdan mutlu olacağım.

gilan beğendi.
Eski 25-05-2012, 13:51   #102
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-01-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yusuf Yalçın Mesajı Göster
bende nikon D3100 aldım 10 temmuz pazar günü elime ulaşacak Allah'ın izni ile yurt dışındaki fiyatına göre çok çok iyi bir cihaz bir makro bir de tele lens aldığımda takımı hazırlamış olacağım ama maddi durumu iyi olanlar nikon d90 veya nikon D5100 alabilirler
Sigma 17 70 HSM var bende, hem makro (tabi ki 1:1 değil) hem gez çek, fotoğraflarda fena sayılmaz, aklınızda olsun...

Düzenleyen odogal : 25-05-2012 saat 19:27
odogal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2012, 19:22   #103
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2009
Galeri: 26
Pek çok kişi en çok makinenin kaç megapiksel olduğuna bakar ama duvara kocaman poster bastırmayacaksanız, fotoğraf kalitesi olarak pek bir önemi yok.

Teşekkürler gilan.
En can alıcı nokta bence burası
Kartpostal ve bilgisayarda baktığımız fotoğraflar için 5 MP bile yetiyor.
Önemli olan makineyi iyi kullanabilmek.

gilan beğendi.
KAPTANzst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2012, 19:47   #104
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 17-01-2009
Galeri: 45
Alıntı:
Merhaba;

Amazon.com NikonS80
Sn adalet hanım., merhaba. Fiyatını tam bilmiyorum ama Canon G 12 prof. SLR makinaların yerini tutabileceği söyleniyor. SLR mak,naları taşıma zorluğu, ağırlığı vb. nedeniyle Canon G12 tavsiye ediliyor.

Ben Burada ikinci elden 900 TL ye aldım (geçen yıl) sonuçlar bana göre çok güzel. Kızıma da Canon SX 210 almıştım o da memnun. (600 TL civarında bulunabilir). İllaki ABD den alıcam diye düşünmek pek de mantıklı olmayabiliyor. Çünkü garantisi vs. sorun olabilir.
Sonuç olarak benim önerim Canon G12 veya G11 dir.

kgursan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2012, 19:57   #105
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Teşekkür ederim sayın kgursan.

Fotoğraf makinaları aynen buz dolabı, çamaşır makinaları gibi, ilk aylarda sorun yaşamazsanız çok uzun yıllar kullanabilirsiniz, bu yüzden garantiye pek takılmıyorum.

Çok çok bir şekilde geri gönderebileceğim olanaklarım da var.

Türkiye'deki fiyatları ile ABD. fiyatları yarı yarıya fark ediyor, hem iyi hem de ucuz olsun diye diretiyorum, sorun bundan kaynaklanıyor

Türkiye'den almanın da taksit gibi bir avantajı var, bunu da değerlendiriyorum tabi.

Çok da acele etmiyorum, şu anda iyi kötü bir makinam var ne olsa.

Canon G12 veya G11 e bir bakayım, Yurt dışındaki fiyatları daha uygun olabilir.

Eski 26-05-2012, 20:14   #106
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 17-01-2009
Galeri: 45
Alıntı:
Teşekkür ederim sayın kgursan.

Fotoğraf makinaları aynen buz dolabı, çamaşır makinaları gibi, ilk aylarda sorun yaşamazsanız çok uzun yıllar kullanabilirsiniz, bu yüzden garantiye pek takılmıyorum.

Çok çok bir şekilde geri gönderebileceğim olanaklarım da var.

Türkiye'deki fiyatları ile ABD. fiyatları yarı yarıya fark ediyor, hem iyi hem de ucuz olsun diye diretiyorum, sorun bundan kaynaklanıyor

Türkiye'den almanın da taksit gibi bir avantajı var, bunu da değerlendiriyorum tabi.

Çok da acele etmiyorum, şu anda iyi kötü bir makinam var ne olsa.

Canon G12 veya G11 e bir bakayım, Yurt dışındaki fiyatları daha uygun olabilir.
Yurt dışı fiyatları 600-650 $ olması lazım. Amazon com da. Tabi daha uygun verenler de vardır. Ama refurbush lar ucuz olur, ama güvenebilirseniz??!!

Sahibinden com da Canon G12 diye ararsanız uygun bulabilirsiniz.

kgursan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2012, 21:59   #107
Ağaç Dostu

Zeytinci's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2008
Sn. Adalet yağcı,

Bascek.com, snapsort.com ve kenrockwell.com'lara bir bakınız. Makina tercihinizi ona göre yaparsınız. Tavsiye ve değerlendirmeler subjektif oluyor.

Türkiye de fiyatlar pahalı. Avrupada % 35'e kadar uygun fiyatlı bulunabiliyor. Amerikada ise Avrupa'ya göre %10-15 daha da ucuza bulunabiliyor.

Siz kompakt makine arıyorsunuz. Kenrockwell en iyi olarak Canon S100IS'yi (430 usd.) öneriyor. Cep tipi dünyanın en iyisi imiş.

Objektifi değiştirilebilen DSLR makinelerin zevki ve kalitesi daha bir başka. Onları da inceleyin, lütfen. Nikon D5100 kit lensi 18-55 ile 600 usd. Amerika fiyatı civarında.

Düzenleyen Zeytinci : 30-05-2012 saat 22:11 Neden: marka ve fiyatlar eklendi.
Zeytinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2012, 22:28   #108
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Teşekkür ederim sayın Zeytinci.

Şöyle çantamda kolayca taşıyabileceğim, bütçeme uygun ama kaliteli bir makina bana uygundur.
Bakalım bunların hepsini bir arada bulabilecekmiyim.

yeşillim beğendi.
Eski 10-07-2012, 18:47   #109
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Merhaba ben de amatör olarak 2005'ten beri fotoğrafla ilgileniyorum. Üniversitemin fotoğraf klübüne 5 yıl boyunca aktif olarak üyelik ettim. Eğitmenimiz bize temel fotoğraf teknikleriyle ilgili eğitim verdi ve gezilerle bu teknikleri geliştirme imkanımız oldu. Ancak fotoğraf da her hobi gibi kişisel ilgi ile gelişiyor. Eski ilgim olmasa da hala fotoğraf çekmeyi çok seviyorum. Elimde 2008 yılında edindiğim Nikon D60 makinem var. Biraz teknolojinin gerisinde kaldı ancak ben onunla duygusal bağ içerisindeyim ve kopamam sanırım... Compact makinede de tercihim Nikon Coolpix L2. Emektarım bana 2006'dan beri hizmet ediyor.

gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-07-2012, 21:51   #110
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Fotoğraf makinam geldi, SONY DSC WX50

Şimdilik birbirimize alışmaya çalışıyoruz.
Ben otomatik ayarlamasını çok sevdim, düşük ışıklarda bile flaşsız çok güzel görüntüler veriyor.
USB den şarj edilebilmesi, pil sıkıntısından da kurtarıyor.

Objektifi objeye yaklaştırdığımda otomatik olarak macro pozisyona geçiyor.
Fotoğraf çekerken en büyük sıkıntım titretme oluyordu, bu makina ile daha rahat çekimler yaptım.

Renkler doğal ve canlı, taşıması çok kolay, pahalı da değil, daha ne isterim ki
Bir kaç deneme yaptım, bir birimizin dilinden iyice anlamaya başladığımızda daha başarılı fotoğraflar çekeceğim inşallah.

Fotoğrafları küçülttüğümde kalite bozuluyor, bunu nasıl halledeceğim bakalım.

Name:  başlık.jpg
Views: 860
Size:  40.9 KB

Name:  başl.jpg
Views: 795
Size:  37.4 KB

Eski 14-07-2012, 01:35   #111
Ağaç Dostu

Muhsin Hanif's Avatar

Giriş Tarihi: 02-06-2012
Galeri: 5
Sn. Adalet Yağcı, makinenizi güle güle kullanın. Bizim gibi amatörler için gayet yeterli güzel bir makine, sadece makrosunun 5 cm den başlıyor olması handikap gibi ama problem olacağını hiç sanmam. Zaten yüklediğiniz fotoğraflardan belli , flashlı çekim olmasına rağmen gayet başarılı olmuş.
Ben de yeni makine aldım Canon sx 150 , daha kullanmaya başlamadım. Kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını okumak isterim.

Muhsin Hanif Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-07-2012, 13:32   #112
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Teşekkür ederim sayın Muhsin Hanif, siz de güle güle kullanın.

Bir kaç deneme yaptım, macroları 3 cm. den fokus yapabiliyor, ama en iyi sonuç 5 cm. olabilir.
3 cm den çektiğim bir macroyu yüklüyorum.

Bu arada, önceki mesajımdaki fotoğrafları çekerken özellikle flash kullanmadım, hava kararmak üzereydi.
Bence sonuç iyi oldu.

3 cm. den flashsız çekildi, ön kısıma fokuslamış.

Name:  menek.jpg
Views: 1299
Size:  38.9 KB

Eski 15-07-2012, 11:08   #113
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2012
Teknoloji ilerledikçe ucuzluyor. Geçen Samsung marka 14 mp, 10Xoptik zoom, hd video kaydı yapan bir makineyi 335 TL olarak gördüm, bu özelliklerde kompakt bir makina iki sene önce 1 milyarın üzerindeydi.

syılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2012, 23:47   #114
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-07-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi polatuz Mesajı Göster
İşte bu da benim makinam. Dijital back takılabiliyor ama çok pahalı (5000 Euro civarı). O yüzden şimdilik dia film çekebiliyorum. Ama fotoğraf makinalarının ferrarisi budur.

Aynısının sadece grisi bende var.. Süper makinadır...

ardabeyaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2012, 02:57   #115
Ağaçsever

gencmenn's Avatar

Giriş Tarihi: 10-06-2012
Canon avrupa sitesinde görev aldigim sürede bir cok DSLR inceledim ve inanin canon veya nikon sadece yeni cikararak insanlari kandiriyorlar..
Canon ve Nikon firmalari hala elindeki teknolojileri DSLR makinalarina yansitmiyorlar. Halbuki test edilen fotograf makinelerinde internet baglantili facebook, youtube direk yükleme olanagi var. Sadece mega pixel yükselterek yeni model cikariyorlar, canon 450d ile son cikan misal olarak canon 600d arasinda teknik olarak hicbir fark yok, CMOS sensör ayni islemci biraz hizli pixel yüksek gibi farklar disinda hicbir yenilik yok

gencmenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2012, 02:59   #116
Ağaçsever

gencmenn's Avatar

Bu arada makro lens almak isteyen varsa Canon MP-E 65mm 1-5x Macro Lens öneriyorum

örnek fotograf
.... Balet - Bild & Foto von bikerjedna aus Tiere - Fotografie (28185259) | fotocommunity

Eski 24-07-2012, 14:42   #117
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Sayın gencmenn;
Makro fotoğraf çok başarılı bir çekim olmuş, sizi tebrik ediyorum, amaaa... alet işler, el övünür derler )
Lütfen alınmayın, sadece latife olsun diye yazdım.

Bu arada size bir sorum olacak, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Bir önceki sayfada yazmıştım, SONY DSC WX50 makina aldım.
Yurt dışından getirttiğim için Türkçe açıklaması yok, dün Sony nin kendi mağazasına Türkçe açıklama konusunda yardımcı olup olamayacaklarını sordum.
Olumlu cevap alamadım.

Bu makinanın Türkçe kullanım kılavuzuna nasıl ulaşabilirim acaba, sizin bir fikriniz var mı?

Eski 26-07-2012, 03:42   #118
Ağaçsever

gencmenn's Avatar

Bu sitede var isinizi görür umarim
Sony : DSC-WX50 el kitapları | DSC-WX50 için kullanım kılavuzları

Eski 26-07-2012, 16:11   #119
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Çok teşekkürler sayın gencmenn, print edip okusam iyi olacak.

Eski 06-08-2012, 17:05   #120
Ağaç Dostu

yeşillim's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2008
Galeri: 14
Elimdeki fotoğraf makinası canon 560 daha çok macro çekimi için bir üst sevyede makina almak istiyorum. 1000tl veya 1500 tl arası. Şöyle bir baktım hs 20 veya 10 nasıl önerir misiniz? Aşağıda linkte

Fujifilm FinePix HS10 | LetsGoDigital

Sayın Adalet Yağcı, hayırlı olsun. Makinadan memnun musunuz? makina hakkında biraz daha detay almak isterim.
tl olarak ne kadar merak ettim.

Teşekkür ederim.

Düzenleyen yeşillim : 06-08-2012 saat 17:55 Neden: link ekledim
yeşillim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024