agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Fide, Fidan, Çelik, Saksılı Bitki, Kesme Çiçek, Kaktüs, Sukulent Satış
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni24Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-09-2012, 19:49   #1
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 29-08-2008
Avustralya karadut fidanı satışı.

http://tropiksera.com/Koddu001-Avust...oy,PR-245.html

Avustralya kara dut iklim seçmez, sıcak sahil bölgelerinde ve en soğuk yerlerde yaşar ve bol miktarda meyve verir. Bahçede geçireceği 3 yıldan sonra meyvelerin kalınlığı baş parmak, boyu 8 cm olur. Diğer dut çeşitlerine göre erkenci bir türdür.

En belirgin özelliği 45 cm çap olabilen kocaman yapraklarıdır, yukarı büyüme 5 - 8 metre olabilir. Fakat en ideal büyütme tekniği 2,5-3 metreden sonra lider tepe sürgünü bırakmadan sürekli tepe budaması yaparak yanlara doğru açılımını yapmak. Böylece hem dut toplamak yemek kolaylaşır, hemde bol yapraklı kocaman şemsiye görünümü alır.

Diğer çiçek ve meyve fidanları almak isterseniz www.tropiksera.com/Anasayfa internet sitemizi ziyaret edebilir, buradan sipariş verebilirsiniz.

Sipariş için yapmanız gerekenler:

1. Almak istediğiniz bitki ile ilgili bilgileri okuyunuz, yetiştirebileceğinizden ve verim alabileceğinizden eminseniz, almayı düşündüğünüz bitkilerin toplam ücretini aşağıdaki banka hesap numaramıza havale yapmalısınız veya posta çek hesabımıza yatırmanız gerekiyor.

2. Aşağıda belirtilen telefon numaralarımızı aramak suretiyle, sipariş listenizi, isim ve adres bilgilerinizi, mümkünse cep tlf numaranızı (kargonuz size en yakın kargo şubesine ulaştığında sms mesaj gelmesi için gerekli) bildirmelisiniz. Bu işlemi aşağıda belirttiğimiz e-mail adresimize e- mail göndererek veya msn messenger'dan online yazmaklada siparişinizi bize bildirebilirsiniz. Buradan özel mesaj ile siparişiniz ve kargo bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

3. Size siparişiniz hangi zaman ulaşabileceğine dair bilgi verebiliriz.

Siparişinizi kargo için hazırlarken, en güzel bitkilerden oluşmasına önem veririz, tomurcuklu, çiçekli veya meyveli göndermek önceliğimizdir.

Müşterilerimizin bir çoğunun bizim hakkımızdaki düşüncesi, umduklarından daha güzel bir bitkiyle karşılaştıkları şeklinde olmuştur.

Kargo gönderilerimizi, anlaşmamız olan Aras kargo ile gönderiyoruz. Kargonuz size %60 indirimli olarak ulaşıyor, siparişi aldığınızda kargo ücretini siz ödüyorsunuz kargo elemanlarına.

E-mail :

antalya_grup@hotmail.com

Banka ve posta çek hesap bilgilerimiz:

Finansbank (Antalya)
Aksu şubesi (şube kod:01209 )
Hesap no: 61378254
Hesap sahibi: Mutlu Kutlu

İban no: TR74 0011 1000 0000 0061 3782 54

Posta çek hesabımız:

Posta çek no: 5350248

Hesap sahibi: Mutlu Kutlu
Adres olarak: Tekirova beldesi, Kemer, Antalya yazmanız yeterlidir.

Antalya tropiksera adres:

Demirciler köyü, Aşuruf mevkii
Serik - Antalya

Cep tlf: 0532 285 07 43

Siparişlerinizde kargo teslimat için, adres bilgilerini gönderdiğinizde. Fatura kesebilmemiz için vergiye kayıtlı mükellefseniz vergi daireniz ve vergi numaranızı bildirmenizi rica ederiz.

Vergi mükellefi değilseniz, nüfus cüzdanlarındaki tc kimlik numaranızı göndermeniz gerekmektedir.

Belirtilen fiyatlara KDV dahildir.

Eklenen Resimler

Düzenleyen Mutlu Kutlu : 22-01-2016 saat 14:30
Mutlu Kutlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2012, 17:39   #2
Ağaç Dostu

HAKAN_O's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2006
istanbulda yetişirmi acaba

HAKAN_O Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2012, 18:25   #3
Ağaç Dostu.

Erzurumda bile yetişir, soğuk ve sıcakla problemi yok.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi HAKAN_O Mesajı Göster
istanbulda yetişirmi acaba

Oğuzhan beğendi.
Eski 29-09-2012, 22:15   #4
Ağaç Dostu

kaknus's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2012
Avustralya kara dutlarının bu yılki fiyatı kaç lira?

kaknus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-09-2012, 10:44   #5
Ağaç Dostu.

Yeni üretimler 5 tl, yaşlandıkça yaşına ve formuna göre 15-20 ve 50 tl fiyatlara satılıyor.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kaknus Mesajı Göster
Avustralya kara dutlarının bu yılki fiyatı kaç lira?

Oğuzhan beğendi.
Eski 01-10-2012, 15:45   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-07-2012
yeni üretimden 3 tane istiyorum Mutlu bey. saksıdamı yoksa tüplü mü bunlar?

yasinmetin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2012, 21:49   #7
Ağaç Dostu.

Küçük tüplerde, siz ya bahçeye dikeceksiniz veya büyük saksılara. Seneye bu sıralar 2-3 metre boya ulaşırlar.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yasinmetin Mesajı Göster
yeni üretimden 3 tane istiyorum Mutlu bey. saksıdamı yoksa tüplü mü bunlar?

Eski 10-10-2012, 09:59   #8
Ağaç Dostu

Üstat fidanları dün aldım, şaşkınlığım tavan yani, 3 tane fidan o kutuya nasıl sığar)) hem de uzun uzun fidanlar tabak kadar yapraklar ve de en önemlisi 36 saat o ışıksız havasız ortamda kalmalarına rağmen hala canlı ve dimdikler Sonuç olarak çok memnun kaldım üstat 5-10cm minik fidanlar beklerken neredeyse yarım metreye varan fidanlar göndermişsin, Allah razı olsun. Anladığım kadarıyla gerçekten bu tür çok kalender,nazlı değil yani. Hemen akşam saksılara aldım üçünü de can sularını verdim, cam balkonumdalar şu anda. merak ettiğim şu, bahara kadar kapalı cam balkonumda tutacağım, yapraklarını dökerlermi yoksa büyümeye devam mı ederler bu şartlarda?

Eski 10-10-2012, 19:56   #9
Ağaç Dostu.

Merhaba sn. yasinmetin,

Önce alanlar en güzellerini alırlar, güzel olan daha çok yeni üretim av. karadutum var.

Gerçekten çok kalender, dayanıklı bir tür av. karadut. Sıcaklık 20 dereceden aşağıya düşmezse yaprak dökmez, yeterince güneş görebilirse kış döneminde bile meyve alabilirsiniz.

Sürekli saksıda büyütecekseniz, belirli bir boya kadar yukarı doğru büyütün. Sonrasında yanlara doğru yan dal gelişmesini sağlayın, çok uzayan dalları kestiğinizde yeni çıkan sürgünler büyürken aynı zamanda meyve verirler. Kısaca saksıda yılın her dönemi meyve alabilirsiniz.

Dut ve böğürtlem fidanları hastalık ve zararlı barındırmazlar, bu yüzden ilaçlama gereksinimi olmadığı için organik meyveler yiyebilirsiniz. Ayrıca bu dutun taze yapraklarından lezzetli sarma yapılıyor, bilginize.

Teşekkür ederim, saygılarımla.
Alıntı:
Üstat fidanları dün aldım, şaşkınlığım tavan yani, 3 tane fidan o kutuya nasıl sığar)) hem de uzun uzun fidanlar tabak kadar yapraklar ve de en önemlisi 36 saat o ışıksız havasız ortamda kalmalarına rağmen hala canlı ve dimdikler Sonuç olarak çok memnun kaldım üstat 5-10cm minik fidanlar beklerken neredeyse yarım metreye varan fidanlar göndermişsin, Allah razı olsun. Anladığım kadarıyla gerçekten bu tür çok kalender,nazlı değil yani. Hemen akşam saksılara aldım üçünü de can sularını verdim, cam balkonumdalar şu anda. merak ettiğim şu, bahara kadar kapalı cam balkonumda tutacağım, yapraklarını dökerlermi yoksa büyümeye devam mı ederler bu şartlarda?

delete61 beğendi.
Eski 11-10-2012, 13:11   #10
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-12-2011
Sayın Mutlu Kutlu, fidanlardan yurt dışına da gönderiyor musunuz? Mesela Macaristan'a.
Ayrıca, küçük fidanlarını da var mı? Boyu 15-20 cm olan fidan da mümkün mü? Küçük fidan tercihimin nedeni, kargolama, gönderme kolaylığı için.

Selamlar.

Kültigin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2012, 18:09   #11
Ağaç Dostu.

Merhaba sn. Kültigin,

Ben kargoya verir gönderirim Macaristan'a, gümrükte takılırsa bu risk size ait olur. Küçük koli gönderileri çoğunlukla gümrüğe takılmadan geçiyor.

10-20 cm lik fidanlarımızda mevcut,

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kültigin Mesajı Göster
Sayın Mutlu Kutlu, fidanlardan yurt dışına da gönderiyor musunuz? Mesela Macaristan'a.
Ayrıca, küçük fidanlarını da var mı? Boyu 15-20 cm olan fidan da mümkün mü? Küçük fidan tercihimin nedeni, kargolama, gönderme kolaylığı için.

Selamlar.

Eski 10-11-2012, 22:36   #12
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mutlu Kutlu Mesajı Göster
Merhaba sn. yasinmetin,

Önce alanlar en güzellerini alırlar, güzel olan daha çok yeni üretim av. karadutum var.

Gerçekten çok kalender, dayanıklı bir tür av. karadut. Sıcaklık 20 dereceden aşağıya düşmezse yaprak dökmez, yeterince güneş görebilirse kış döneminde bile meyve alabilirsiniz.

Sürekli saksıda büyütecekseniz, belirli bir boya kadar yukarı doğru büyütün. Sonrasında yanlara doğru yan dal gelişmesini sağlayın, çok uzayan dalları kestiğinizde yeni çıkan sürgünler büyürken aynı zamanda meyve verirler. Kısaca saksıda yılın her dönemi meyve alabilirsiniz.

Dut ve böğürtlem fidanları hastalık ve zararlı barındırmazlar, bu yüzden ilaçlama gereksinimi olmadığı için organik meyveler yiyebilirsiniz. Ayrıca bu dutun taze yapraklarından lezzetli sarma yapılıyor, bilginize.

Mutlu bey merhabaa dutlardan biri yeni sürgünler verdi, -tepesinden ve çelik seviyesinden- hatta tepeden gelen sürgünde 4 taane meyve belirdi inananamadım, daha 50 cm lik bile değil bu alttan gelen sürgünü baharda budasam mı yoksa kalsın mı böyle çift başlı yılan gibi diğerleri daha sürgün veremedi yaprakları döküldü birer yapra kaldı ikisinde de. cam balkonda üçü de şu anda ama havalar soğudu iyiden iyiye, sıcaklığı en fazla 15 derecede tutabiliyorum, bakalım meyvelerini yiyebilecekmiyiz...

Eski 11-11-2012, 08:09   #13
Ağaç Dostu.

Merhaba sn. yasinmetin,

Dutlar artık kış uykusuna yatmak üzere, çoğu yaprak sararttı bile. Sıcak ortamda bakılan dutlar yeni yaprak ve meyve çıkarabilir.

Budama konusunda acele etmeyin, toprağa diktikten sonra bile 3-5 ay budama için beklemek lazım. Kök yapısı güçlendikçe yeni sürgünlerde kalın ve güçlü olur, bunlardan bir veya iki tanesini lider olarak belirleyip diğer sürgünler diplerinden yok edilebilir.
Alıntı:
Mutlu bey merhabaa dutlardan biri yeni sürgünler verdi, -tepesinden ve çelik seviyesinden- hatta tepeden gelen sürgünde 4 taane meyve belirdi inananamadım, daha 50 cm lik bile değil bu alttan gelen sürgünü baharda budasam mı yoksa kalsın mı böyle çift başlı yılan gibi diğerleri daha sürgün veremedi yaprakları döküldü birer yapra kaldı ikisinde de. cam balkonda üçü de şu anda ama havalar soğudu iyiden iyiye, sıcaklığı en fazla 15 derecede tutabiliyorum, bakalım meyvelerini yiyebilecekmiyiz...

Eski 11-11-2012, 13:57   #14
Ağaç Dostu

Uysal01's Avatar

Giriş Tarihi: 25-08-2008
Küçüklerinden (30cm.) iki adet Avustralya Karadudu alabilirmiyim? Onaylarsanız yarın ödemeyi yaparım.

Uysal01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2012, 16:49   #15
Ağaç Dostu.

Siparişinizi onaylıyorum sn. uysal01,

Çarşamba günü kargoya verebilirim. Teşekkür ederim,
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Uysal01 Mesajı Göster
Küçüklerinden (30cm.) iki adet Avustralya Karadudu alabilirmiyim? Onaylarsanız yarın ödemeyi yaparım.

Eski 11-11-2012, 19:24   #16
Ağaç Dostu

Uysal01's Avatar

Tamam Mutlu Bey adres bilgilerini özelden bildiriyorum.

Eski 12-11-2012, 17:13   #17
Ağaç Dostu

Uysal01's Avatar

Mutlu Bey,
Siparışimi üçe çıkartıyorum,üç det ücretini posta hesabınıza yatırdım.
Fidanları cuma gnderirseniz daha iyi olur.

Eski 12-11-2012, 19:57   #18
Ağaç Dostu.

Şehir merkezine çok uzağım, git gel 3 aat sürüyor yol. Bu yüzden haftada 1 defa çarşamba günleri kargoya gidebiliyorum.
Alıntı:
Mutlu Bey,
Siparışimi üçe çıkartıyorum,üç det ücretini posta hesabınıza yatırdım.
Fidanları cuma gnderirseniz daha iyi olur.

Eski 15-11-2012, 18:50   #19
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-08-2012
Mutlu bey iyi akşamlar yeni olanlardan 15 30 cm bende istiyorum 3 adet inşallah onaylarsınız

fındıkçı74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2012, 19:07   #20
Ağaç Dostu.

Sizede iyi akşamlar dilerim,

Siparişinizi onaylıyorum, çarşamba günü kargoya verebilirim. Teşekkür ederim.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fındıkçı74 Mesajı Göster
Mutlu bey iyi akşamlar yeni olanlardan 15 30 cm bende istiyorum 3 adet inşallah onaylarsınız

Eski 19-11-2012, 20:03   #21
Ağaç Dostu

dut siparişi

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mutlu Kutlu Mesajı Göster
Sizede iyi akşamlar dilerim,

Siparişinizi onaylıyorum, çarşamba günü kargoya verebilirim. Teşekkür ederim.
mutlu bey 3 adet fidan bedelini banka hesabınıza yatırdım
adres bilgilerimi özelden gönderiyorum

Eski 23-11-2012, 19:00   #22
Ağaç Dostu

fidanlarım bugün geldi 15 cm fidan bekliyordum maşallah yarım metre teşekkürler

Eski 23-11-2012, 20:32   #23
Ağaç Dostu.

Müşteri gözüyle seçiyorum, yani seraya gelip kendiniz seçmiş gibi.

Bende teşekkür ederim, saygılarımla.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fındıkçı74 Mesajı Göster
fidanlarım bugün geldi 15 cm fidan bekliyordum maşallah yarım metre teşekkürler

delete61 beğendi.
Eski 27-11-2012, 14:31   #24
Ağaç Dostu

Uysal01's Avatar

Mutlu Bey,
Karadut fidanlarımı bekliyorum.

Eski 27-11-2012, 16:59   #25
Ağaç Dostu.

Tamam sn. uysal01,

Dutlarınızı paketledim, yarın aras kargoya vereceğim. Sanırım perşembe günü size teslim ederler.

Sizin dutlarıda 30-50 cm gibi gelişmişlerden seçtim.

Yeni üretim Avustralya kara dut fidanlarının şu anda kalanları 5-10 cm sürgünlü olanlar. Alacak arkadaşlara duyurmuş olayım.

Alıntı:
Mutlu Bey,
Karadut fidanlarımı bekliyorum.

Düzenleyen Mutlu Kutlu : 28-11-2012 saat 06:59
Eski 28-11-2012, 15:01   #26
Ağaç Dostu

bebeto016's Avatar

Giriş Tarihi: 02-05-2011
gönderilecek olan fidanları resimleyebilirmisiniz efendim . görmek istiyorum.

bebeto016 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2012, 14:10   #27
Ağaç Dostu.

Fotoğrafı yükledim, görebilirsiniz efendim,

Bir müddet sonra bu yeni üretimlerin satışını bitireceğim, elimde kalanları büyük torbalara aktarıp seneye 150-200 cm boyda satarım.

Şimdi böyle 5-10 cm sürgünlü olduklarına bakmayın, seneye 150 cm boyu çoktan geçerler.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bebeto016 Mesajı Göster
gönderilecek olan fidanları resimleyebilirmisiniz efendim . görmek istiyorum.

Eklenen Resimler

Eski 26-12-2012, 10:22   #28
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-11-2007
mutlu bey 3 adet fidan bedelini posta çeki hesabınıza yatırdım
adres bilgilrimi size göndermiştim bilgilerinize sunulur

dedehaydar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2012, 19:31   #29
Ağaç Dostu

Alıntı:
Mutlu bey tekrar selamlar, 4 tane meyve veren fidanın dutları kızardı- bu aralar ankara'da güneş sıcaklığını hissettiriyor- diğer dutlar da sürgün verdi ve beşer altışar dutlar belirdi bunları acaba koparsam mı diye düşünüyorum çünkü bazı yerlerde meyveler koparılırsa fidan daha iyi gelişirmiş, siz ne önerirsiniz, baharda bunları bahçeye alacağım.

Eski 02-01-2013, 20:52   #30
Ağaç Dostu.

Merhaba sn. yasinmetin,

Bence dutları koparmayın, bırakın gelişsinler. Olgunlaşırlarsa kışın dut yemiş olursunuz.

Bahçeye diktiğinizde zaten son sürat büyüyecekler, büyüme ve gelişim hızları sizi şaşırtabilir.
Alıntı:
Mutlu bey tekrar selamlar, 4 tane meyve veren fidanın dutları kızardı- bu aralar ankara'da güneş sıcaklığını hissettiriyor- diğer dutlar da sürgün verdi ve beşer altışar dutlar belirdi bunları acaba koparsam mı diye düşünüyorum çünkü bazı yerlerde meyveler koparılırsa fidan daha iyi gelişirmiş, siz ne önerirsiniz, baharda bunları bahçeye alacağım.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Kapalı
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2019