agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım > Evde Topraksız Tarım Uygulamaları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-07-2008, 09:23   #61
sin
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-02-2008
Selam herkese

Uzun süredir aranızda olamamaktan dolayı üzgünüm belimdeki rahatsızlıktan dolayo bitkilerimle ilgilenemedim ve dolayısı ile bitkilerde benim gibi hasta oldular ama sagolsun kudret amca sayesinde bu yaz degişik bir deneyim yaşama fırsatı buldum ve umdugumdanda iyi bir netice aldım domates biber salatalık yetiştirip bunları tatma imkanı buldum hernekadar şu an durumları pek iyi olmasada tabi bu tamamen benim hatam aslında rahatsızlanmam dan kaynaklanan birşey fakat sonuç olarak bakıldıgında bir çok soruma ve merakıma cevap buldum mesela bu şekilde topraksız yetişen domates olsun biber olsun tatsız tuzsuz oldugunu söyleyenler olmuştu ama asılsız oldugunu deneyerek ögrendim domates yani sayın envor un gönderdigi ve durgun suda yetiştirdigim domatesler süper lezzetliydi biber o da harikaydı hele salatalık hepsi birbirinden lezzetli ürünler salatalık suyu sevdiginden olsa gerek çok daha verimli oluyor hergün yeni bir iki salatalık yenecek hale boya geliyo saten onu gördügüm anda dalında kalması imkansız anlıyacagınız bir daha ki yaz a işallah saglıgım da yerinde olursa daha profesyonel yapmayı istiyorum kudret amca gibi dost canlısı insanlarla bilgilerini birikimini paylaşabilen biri ve envor gibi neşeli ve diger sıcakkanlı üyelerle tanışmakta ayrı bir zevk ve mutluluk. Bu biraz veda mektubuna döndü ama hani bir türküdede diyorya mektup derken şiir oldu bak yine diye o hesaba döndü daha fazla uzatmayım yine buralardayım hepinize saygılar sevgiler SİN

sin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-07-2008, 22:09   #62
Ağaç Dostu

envor's Avatar

Giriş Tarihi: 05-01-2008
Galeri: 17
Geçmiş olsun Sevgili Sin,Seni aramızda görmeyi özledik,Seneye tam bir profosyonel olacaksın,Ben inanıyorum...
Sevgilerle...envor...

envor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-07-2008, 22:50   #63
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2007
Sevgili sin ,geçmiş olsun. Hayırdır belinin iyileştiğini biliyordum.yinemi kötüledi. Üzüldüm
gerçekten. Bel rahatsızlığı günümüzün hastalığı her halde etrafımda okadar arkadaş varki belinden rahatsız olan,ben dahil.açil şifalar dilerim,sensiz olmaz. Bir an önce iyileşmen dileğiyle.

Kudret Tezel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-08-2008, 10:01   #64
sin
Ağaç Dostu

Selam dostlar nasılsınız iyi olmanızı cenabı Allah dan niyaz ederim şöyle mektup tadın da bir giriş yaptım yaptım yapacagımı devam edeyim bari sizleri özledim bir selam veriyim dedim bu sene çeşitli saglık problemleri yaşamama ragmen çok güzel geçti tabi bu siteyi tanımam ve kudret beyle tanışmam envor ile hafif kaynaşmamın bunda büyük rolü var halen balkonumda fazla ilgilenemedigim halde direnen biber ve salatalıgım var bu arada selahattin beyden aldıgım her nekadar ilk tomurcuklarını koparın desede kıyıp koparamadıgım sonrada gelişmeyip çilek alamadıgım çilegimde coştu yaw yine çilegi var yaprakları çok gürleşti hertarafa kol atıyor tabi buda beni çok mutlu ediyor toplam 4 dal biberim kaldı balkonda ama her akşam nerdeyse bir avuç biber topluyorum son zamanlarda bunları sizinle paylaşamadıgım için özür dilerim

saygılar

SİN

Eski 22-08-2008, 10:55   #65
Ağaç Dostu

envor's Avatar

Dur biraz daha kaynaşalım ! Ben size birazdaha fide bulup yollayayım Yeni bir başlangıç yapın

Eski 22-08-2008, 11:10   #66
sin
Ağaç Dostu

Yolladında elindenmi aldık
yolla ama bu kaynaşma işi bu aralar çok sıcak yanarız dibimiz tutar

Eski 22-08-2008, 19:14   #67
Ağaç Dostu

Bizlerde seni özledik sin.Hoşgeldin,epey oldu görüşemiyoruz Özlettin.
İnşallah bir daha böyle ayrılıklar olmaz.Biberlerinin çileklerinin iyi olduğuna sevindim.Bu sene ilk denemeler idi tahmin ediyorum çoğu arkadaşlarımız balkonda tarım yapmanın tadına vardı bu sene daha bilinçli daha özenli çalışmalar yapacağız inşallah.
Tekrar hoşgeldin singörüşmek üzere.sevgiler ,selamlar.

Eski 25-10-2008, 09:14   #68
sin
Ağaç Dostu

Selam tüm dostlara uzun bir aradan sonra, tabi yine ben, kudret bey ve envor beyi bunaltmak için aranızdayım. Yakında yapacagım hidrophonik sistemi sizlerle paylaşacagım inşallah,bakalım bu sefer ne olacak hep beraber görelim saygılar SİN

Eski 25-10-2008, 20:50   #69
Ağaç Dostu

Merhaba sin nerelerdeydin ,bir terslik yok inşallah. Busene daha güzel daha bilinçli çalışmalar yapacağız ve derslere yakında başlıyacağız.

Eski 27-10-2008, 08:03   #70
sin
Ağaç Dostu

Artık burdayım Kudret bey derslerin başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum

Eski 30-10-2008, 20:27   #71
Ağaç Dostu

envor's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sin Mesajı Göster
Selam tüm dostlara uzun bir aradan sonra, tabi yine ben, kudret bey ve envor beyi bunaltmak için aranızdayım. Yakında yapacagım hidrophonik sistemi sizlerle paylaşacagım inşallah,bakalım bu sefer ne olacak hep beraber görelim saygılar SİN
Domates fidesi lazımmı? Arkadaşım
Ama bu sefer bütün günahı senin
Hoşgeldin

Eski 07-11-2008, 16:45   #72
Ağaç Dostu

envor's Avatar

Sin nerelerdeSİN kızdınmı? yoksa arkadaşım
Kızdınsa söyle tüm günahları ben üzerime alırım

Eski 03-03-2009, 14:23   #73
sin
Ağaç Dostu

Kop gel günahlarından envor bahar kokusu alıyorum ve baharda agaclar net ne kadar güzel oluyor geçen yıldan biliyorum kudret amca envor sizleri özledim inşaallah iyisinizdir envor test edildi kolay kolay bişi olmuyo ona bu sene balkona kocaman bir plastik havuz buldum ve içini toprakla doldurdum şu an çigdem ve lale var ama ben onların domates ve biberlerle anlaşabileceklerini düşünüyorum bu arada çigdemlerim de açtı peki topraksız tarım ****** onun için de bir akvaryumum var her nekadar kışın bir iki başarısız deneme yapmış olsamda yakında onuda kuracagım nasip ise fotograflarınıda sizinle paylaşacagım. Şimdi sıra sizde kudret amca envor kulagımı çekin hadi devamsızlıktan çaktımmı yoksa bi rapor felan kabul ediyormusunuz ya ben okuldada böyleydim napim

SİN / işte naparsın atsan atılmaz satsan satılmaz

Eski 03-03-2009, 18:00   #74
Ağaç Dostu

envor's Avatar

Vay!! Sin, nerelerdesin yaa Özledik seni

Alıntı:
SİN / işte naparsın atsan atılmaz satsan satılmaz
Ne satmak, nede atmak istiyoruz seni...
Sadece aramızda görsek bu bize yeter

Eski 03-03-2009, 18:41   #75
Ağaç Dostu

Hoşgeldin SİN, korkma ne atarız seni ne satarız . Sen bizim eski dostumuz eski arkadaşımız sın.Ama devamsızlıktan çaktın biliyormusun.

Eski 04-03-2009, 07:42   #76
sin
Ağaç Dostu

Öncelikle herkese günaydın

Joker Hakkı var bizim orda onu aracı yapsak olmazmı kudret amca devamsızlıga son hergün burdayım bu arada envor da olmasa devamsızlıktan çaktım diye gidecektim gerçi kudret amca da korkma diye başlamış ama korktum eee ne zaman başlıyoruz şöyle bi bagırıyımmı bahar geldiiii geliyor toplanın diye ama bagırmayım yeni geldim şimdi lütfen sitemizde gürültü yapmayalım yazım kurallarına uyalım diyenler olabilir o yüzden fazla ses çıkarıp göze batmayım envor fide satışın olacakmı haber verirsen sevinirim şimdilik yeter çok gevezeyim biri beni durdursun

Eski 06-03-2009, 08:39   #77
sin
Ağaç Dostu

ben geldim yine envor arazi kayboldun yine envor yoksa beni begenmiyormusun

Eski 06-03-2009, 19:54   #78
Ağaç Dostu

envor's Avatar

Alıntı:
envor fide satışın olacakmı haber verirsen sevinirim
Sin, ne zaman fide sattık da şimdi satıyor olacağız ben anca fide paylaşırım elimde varsa eğer.

Alıntı:
yine envor arazi kayboldun
Ben yine en azından akşamları uğruyorum, ya sen?

Eski 07-03-2009, 08:41   #79
sin
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi envor Mesajı Göster
Sin, ne zaman fide sattık da şimdi satıyor olacağız ben anca fide paylaşırım elimde varsa eğer.

Ben yine en azından akşamları uğruyorum, ya sen?

Evet haklısın ben sadece akşama kadar burdayım

Envor benim istegim çok o yüzden seni kaçırırım. Bak seninle yeni gelecek vadeden bir sektöre adım atalım şimdiden tabelayı hayal edebiliyorum envor fide imalat satış sunar şöyle jan jan lı da bir yazı yazarız kim tutar seni o zaman "ben ne kadar kötüyüm yaw nasıl gaz veriyorum ama" bu ayrılmış kısımı sen okuma orası içimden konuştugum yer nediyorsun ok mu yoksa yok mu

Eski 07-03-2009, 08:45   #80
sin
Ağaç Dostu

Arkadaşlar pazartesi inşallah balkondaki bahçemin resimlerini ekliyecegim limonumunda resimleri eklerim daha yaşıyor ayrıca bu sene durgun su degilde Hydrophonik deniyecegim akvaryumda yapacagım onunda resmini çekerim eklerim

saygılar SİN

Eski 24-03-2009, 22:36   #81
Ağaç Dostu

envor's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sin Mesajı Göster
Arkadaşlar pazartesi inşallah balkondaki bahçemin resimlerini ekliyecegim limonumunda resimleri eklerim daha yaşıyor ayrıca bu sene durgun su degilde Hydrophonik deniyecegim akvaryumda yapacagım onunda resmini çekerim eklerim

saygılar SİN
Yarım saat sonra Çarşamba günü sayılıyor, Pazartesi günü resim yükleneceğini yazmışsınız sayın sin, bu forumun bir ciddiyeti var, lütfen verdiğiniz sözleri tutunuz. Bana kötü örnek olmayınız vs. vs.

Dip not :
Ayrıca istediğin kadar fide yollarım, benim web sitemi yaparsan!

Eski 25-03-2009, 08:19   #82
sin
Ağaç Dostu

Allah seni bildigibi yapsın envor resimler hava muhalefeti nedeniyle çekilemedi ama haklısın yazdıysak eklememiz lazım bu seferlik affedin fidelere gelince maşallah satmıyorsun gerçekten sadece wep sitesi istiyorsun ne kadar kanaatkar bir insansın imrendim şimdi şuan kaç fide vardı elinde hesaplarıma göre 2000 kadar fide yollasan yeterli biran önce site ismini seç hemen yapalım bende hemen bi tarla buluyum 2000 fide balkona sıgmaz

Eski 25-03-2009, 20:02   #83
Ağaç Dostu

envor's Avatar

2000 fide, 3000 fide, neyse fidesi veririz

Eski 26-03-2009, 07:20   #84
sin
Ağaç Dostu

Sen essahtan yollıyacan fideyi heralde ben nereye ekiyim o kadar fideyi bana meslek degiştirteceksin kariyerimle oynuyorsun

Eski 07-04-2009, 22:39   #85
Ağaç Dostu

Sevgili SİN ne sordunda söylemedim. EC metre olayında benide atladınız diyorsun öyle şey yaparmıyım.EC metrenin resimlerini görmedinmi. ile 6 ms /cm ölçen bir EC mere yaptım.Kullanan arkadaşlarım memnun olduklarını söylüyorlar. Bu konu hakkında kullananlardan bilgi alman daha doğru olur. İstersen sanada yollarım.

Eski 08-04-2009, 19:04   #86
sin
Ağaç Dostu

Kudret amca mesajlarda bu ec metre ile ilgili bir bilgi bulamadım sadece sudamı ölçüm yapıyor topraktada işe yarıyormu bide fiyatı ile ilgili bilgi verirseniz 1 tane isteyebilirim saygılar

Eski 25-04-2009, 15:00   #87
sin
Ağaç Dostu

Selamlar arkadaşlar

Bu sezon bitkilerimi suda yapamıyacagım aslında akvaryumda yapacaktım ama sonradan fırsat bulamıyacagımı anladım ama saksıda yetiştirmeye devam ****** yinede kudret amcadan geçen sene aldıgım ve bir miktarı kalan besinide kullanmak için bir saksı da perlit de yetiştirmeye karar verdim malum insanda hastalık gibi bişey oluyo bi türlü besinlerden vazgeçemiyorum neyse ben şu an evde kurdugum bahçemi şöyle sizlerle bir paylaşıyım istedim ve fotograflarını çektim envor un nazarı degmez inşallah

Eklenen Resimler

Eski 25-04-2009, 15:06   #88
sin
Ağaç Dostu

RR lerim çok şükür tomurcukları gösterdi inşallah domateslerinide görürüm

Eklenen Resimler

Eski 25-04-2009, 15:08   #89
sin
Ağaç Dostu

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Sayın Envor benim kadar acımasız yorum yapmazsın diye umut ve ümit ediyorum

Eski 25-04-2009, 19:11   #90
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 26-03-2009
Uzun saksılarda sanırım 4 tane fide var, sık olmamışmı sayın Sin,
Ben de aynı hatayı yapmıştım da

Alan Parsons Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:13.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024