agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Evcil Hayvanlar / Genel
(https)

Anket Sonuçlarını Göster: Hangi hayvanları beslediniz
Kedi 228 59.07%
Köpek 248 64.25%
Kuş 293 75.91%
Balık 282 73.06%
Hamster 52 13.47%
Kaplumbağa 132 34.20%
Tavşan 159 41.19%
Kümes Hayvanları 210 54.40%
At 11 2.85%
Sürüngenler 39 10.10%
Multiple Choice Poll. Oy Verenler: 386. Bu ankete oy veremezsiniz

Beğeni Düzeni23Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-08-2009, 13:34   #61
Ağaç Dostu

ayazkentli's Avatar

Giriş Tarihi: 10-04-2009
Galeri: 1
Bahçemin koruma muhafızları olan, pisi pisilerim. Komşumun güvercinleri benim bahçeye inip, talan etmeye niyetlenmişlerdi. Bende, kayınvalide'min kedilerinden birini eve getirdim ve adını İŞTAR koydum (eski atalarımızın taptığı, ana tanrıça'nın ismi). İştar, yaklaşık bir ay önce doğum yaptı ve aile'ye 3 tane daha muhafız geldi. İsimleri, Hektor, Ülgen ve Enki.

Aslında küçükken bende güvercin beslemiştim. Güvercinlere bir düşmanlığım yok ama mecbur kaldım. Şimdi çok rahatım, bir tanesi bile aşağı'ya inemiyor. Ayrıca çevrelerini en temiz tutan hayvanların, kediler olduğunu düşünüyorum. Bahçeli evler için çok ideal bir hayvan. Ne, böcek börtü oluyor, ne de pisliği. Ama temiz olmalarına rağmen yine de, elle dokunamıyorum. Sadece besliyorum.

Eklenen Resimler

ayazkentli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2009, 20:50   #62
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-07-2009
Benimde beslediğim bazı canlıların resimleri kişisel sayfamda mevcut. İyi seyirler....

güvercin01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2009, 21:00   #63
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-08-2009
Bende köpek,kuş,balık,kaplumbağa(su ve kara),tavşan besledim..
halen köpeklerim ve balıklarım mevcut)

adaçayı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2009, 22:05   #64
Ağaç Dostu

kaybol.2008's Avatar

Giriş Tarihi: 25-09-2008
Galeri: 3
Kedi, sonra başka kediler, koyun, muhabbet kuşu, balık.
Resimdeki pembo oğlan

Eklenen Resimler

kaybol.2008 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-09-2009, 21:21   #65
Ağaç Dostu

erbek_'s Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2008
Galeri: 17
Ben de hamster beslemiştim yıllar önce ama ölünce bidaha cesaret edemedim, bir de çocukluğumda tavşanlarımız vardı, yavrulayınca annem bir tanıdıklarına vermişti, yıkılmıştım Fare gibi mini mini yavrular... Hepsinin soğuktan öldüğünü hatırlıyorum... Kötü anılar tabii...Kuşlar.. bi sürü balıklar...civcivler...hep çeşit çeşit hayvanlar olmuştur evimizde ama en olmassa olmazım köpekler olmuştur. Şu anda da yine bi tane terrier kızım bir de homidi japon balığım var...

Eklenen Resimler

erbek_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-09-2009, 21:51   #66
Yeni Üye

*EYLÜL's Avatar

Giriş Tarihi: 31-08-2009
Hayvanlar, sevgili dostlarımız. Çıkarsız, riyasız ve çok masumlar. Onca kirlenmiş ve yozlaşmışlığın ortasında, mucize gibi bir şeyler. İşten eve döndüğümde bıkmadan usanmadan, her gün sevgiyle kucağıma atlaması tüm yorgunluğumu yokediyor.

Çok tatlı bir cockerim var. Aranızda hiç cockeri olan var mı?

*EYLÜL Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2009, 12:20   #67
Ağaç Dostu

nikomedia's Avatar

Giriş Tarihi: 24-07-2009
Hayvanlarım

Çocukluğumdan beri çok çeşitli hayvanlar besleme fırsatım oldu. Tabi bunda ailem ve oturduğumuz evin uygun olmasıda çok önemliydi.Bu güne kadar köpek, kedi, kuş, hemster(oğlumun aşırı ısrarları sonucu), kertenkele(buda oğlumun işi), tavuk, tavşan...Şimdi ise iki tane japon balığımız, bir tane şu aralar enfeksiyon geçirmekte olan su kaplumbağamız, bir tane kara kaplumbağamız ve sevilmekten, oyundan hoşlanan şımarık ama bir o kadarda korumacı oğlumuzla birlikte yaşıyoruz. Karşılık beklemeyen, içten ve en önemlisi riyasızlar.

Name:  DSC05066.jpg
Views: 885
Size:  31.7 KB

Name:  DSC05064.jpg
Views: 955
Size:  38.3 KB

Name:  DSC05063.jpg
Views: 924
Size:  37.1 KB

Name:  DSC05053.jpg
Views: 876
Size:  70.5 KB

nikomedia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2009, 21:22   #68
Ağaç Dostu

Samsunlu55's Avatar

Giriş Tarihi: 08-08-2009
Ben köpek, kedi, kümes hayvanları, balık, küçükbaş, kısa süreliğine tavşan ve baykuş. Diyceksiniz baykuşu nasıl besledin Bir kış yolda giderken yandaki beyaza bürünmüş tarlanın 25-30 metre ilersine ayağından yaralanmış bir baykuş düştü. İlk başta neyin düştüğünü anlıyamadım. Yanına gittiğimde baykuş olduğunu gördüm ve onu evin yanındaki depoya getirdim. Orda onun ayağını iyileştirip besledikten sonra köyde tehlikesiz bir yere salmıştım. Elimide gagalamıştı uzun süre parmağım mor kalmıştı. Şu anda köpek ve kümes hayvanım var.

Samsunlu55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-09-2009, 22:07   #69
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-08-2009
Galeri: 5
hangi hayvanları beslediniz

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cloud Mesajı Göster
Merhaba Arkadaşlar bugüne kadar hangi hayvanları beslediniz. Ankete katılabilirsiniz, ayrıca ankette olmayan hayvanlar içinde yorum yapabilirsiniz.
Ben bu güne kadar, keklik,ördek,tavşan,köpek,muhabbet kuşu (hala yetiştiriyorum) yetiştirdim.

kalambaklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-09-2009, 19:38   #70
Yeni Üye

srnuntmzbs's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2009
Bunlarda benim...

Eklenen Resimler

srnuntmzbs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-09-2009, 19:40   #71
Yeni Üye

srnuntmzbs's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2009
Bunlarda digerleri..

Eklenen Resimler

srnuntmzbs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-09-2009, 22:26   #72
Ağaçsever

rohlfs's Avatar

Giriş Tarihi: 18-07-2006
Galeri: 25
Merhaba

Ben de çoçukken arka bahçemizi hatırlıyorum, tavuklarımız vardı. Sonra bahçeli evden apartman dairesine taşınınca hiçbiri kalmadı. Dairede kuş, balık ve tavşan beslemiştim. Daha fazlasına izin yoktu tabii.

Şimdi yine bahçeli bir evde yaşıyorum, bir köpek ve kedim var, pek görüşmüyorlar birbirleri ile. Zor olsa da idare ediyoruz.

Bu köpeğimizin fotoğrafı, Şiva.

Name:  siva.jpg
Views: 1385
Size:  54.5 KB

rohlfs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2009, 02:47   #73
xyz
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-10-2009
Hamster kedi(sadece 3-4gün) ve civciv beslemiştim ben. Şu an ise balık besliyorum iki tane.

Civcivleri beslediğimde baya küçüktüm. Civcivler de çok kücüklerdi. Üşümesinler diye kutlarının içine 20wattlık gece lambası koymuştu babam, geceleri yakıyorduk. Ankaranın soğuğunda bir gece uyanıp, bu soğuğa bu hayvanlar zor dayanır diye düşünmüştüm. Gece lambasını çıkarıp 100wattlık normal ampul koymuştum. Sabaha yanık kokusuyla uyanmıştık, iki civcivden kurtulan olmamıştı.

Beslediğim hamster ise iki yıldan sonra yuvasından kaçıp balkondan alt komşunun balkonuna düşmüştü. Alt katımızda da üniversiteli kızlar oturuyordu. Fare sanıp terlikle dövmüşler hayvanı(evet ben de çözemedim alakayı). Getirdiğimde bir hafta baygın yatmıştı, sonra yine balkondan kaçıp bu sefer yere düşmüştü 12. kattan, kurtaramadık. Hamster besleyecek kişiler yuvasına çok dikkat etmeli. Ben her tarafı kapalı akvaryumda beslediğim halde kaçmıştı. Hala da anlamış değilim bunu nasıl becerdiğini.

Kedimizse ankara-izmir yolculuğumuz sırasında aniden kardesimin kucağından fırlayıp pedalların (gaz,fren) altına girmişti. Ölümden dönmüştük virajda.Onu da bir arkadasıma verdim izmire geldiğimde.

İki balığımdan da birisi intihar etti geçen hafta. Akvaryumdan atlamış yavrucek. Diğeriyle aramız iyi şimdi.
Ayrıyeten kanarya almaya niyetlenmiş bizimkiler ama du bakalım.
(inceden hayvanlarınıza dikkatli bakın mesajı da verdim iyi oldu.)

xyz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2009, 11:46   #74
Ağaç Dostu

mehtap051's Avatar

Giriş Tarihi: 23-08-2007
Daha önce muhabbet kuşumuz vardı.Şimdi ise balıklarımız var.

mehtap051 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2009, 15:03   #75
yel
Yeni Üye

yel's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2009
İlk olarakon dört yaşında beş tane civciv almıştım hepsi sarı renkti karışmasınlar diye hepsinin arkasına değişik renklerde boya sürmüştümçocukluk işte sonra civcivlerim büyüdüler ve bir anda horoza dönüştüler.Daha sonra nazlı diye bir kuşum vardı nazlı öyle nazlıydıki asla sevdirmezdi kendini bir yıl ya da iki yıl olsa gerek baktım onu ama bir gün beni terk ettionu kaybettikten sonra yavru bir kuş bulmuştum bir ay onu besledim hayatın mucizesi yaşandı gözlerimin önündee(daha sonra belki anlatırım).Ve birgün oda beni terk etti sonra balık aldım ama onlarıda kaybettim...Bunun dışında kendime ait hayvanım olmadı ama burda köy var ve oraya gittiğimde koyun inek at ne varsa seviyorum.

yel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2009, 15:33   #76
Yeni Üye

kybele59's Avatar

Giriş Tarihi: 03-10-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi izzeterisen Mesajı Göster
Bu mesajım silinecek biliyorum ama yine de yazmak istedim.
Bekardım. Bir gün kaldığım evde bir fare yavrusu peydah oldu. Sağımda solumda gezip duruyordu. Ona peynir verdim, su koydum bir yayvan tabağa. 10 gün kadar besledim. Akşamları yanıma geliyordu. Ben de gömleğimin cebine koyup ısıtıyordum onu. Ama birden kayboldu. Öldüğünü sanmıyorum. Belki yurduna gitti. Hatırdan çıkması kolay bir olay değil tabii.
Benim beslediğim hayvan sanırım çok ilginçtir. Bir Peygamber Devesi Böceği ile Bir Yaz geçirmek, inanın çok güzeldi. Muhteşem bir hayvan o. Merak edenler için bunu hikaye halinde yazacağım. Şimdi annemle ilgilenmek üzre gitmeliyim. Hoşçakalın,

kybele59 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2009, 16:29   #77
Ağaç Dostu

ahmet salih's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Bir çok hayvan besledim, kedi , köpek,kanarya ,saka,florin, güvercin,tavuk ,ördek,keklik, ve hatta atmaca(yanlışlıkla pencereden içeri girip yaralanmıştı 15 gün beslemiştim ölü bir şey yemediği için böcek, solucan vb. avına çıkmıştım) komik ama kızım sayesinde kurbağ da besledik.(bir gezi dönüşü kızım pet su şişesi içinde 3-4 tane balık getirdiğini söyledi bunları mecburen besledik, büyüdükce 3 adet kurbağmız olmuştu) su kaplumbası,balık bu şekilde sayınca ne kadar çok göründü gözüme ve son olarak minik Çınar'ı beslemeye çalışıyoruz.

Eklenen Resimler

ahmet salih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2009, 16:38   #78
Yeni Üye

ahlat's Avatar

Giriş Tarihi: 29-09-2009
Muhabbet kuşu ,kaplumbağa ve balık beslemiştim bazı sebeplerden dolayı benden daha iyi bakabilecek birilerine verdim.şimdi bahçemiz de üç tane yavru dünyaya getirmiş bir kedi var onla ilgileniyorum.erkek kardeşimle pek anlaşamıyoruz bu yüzden onunda güvercinleri var çünkü

ahlat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2009, 17:14   #79
Yeni Üye

esat karadan's Avatar

Giriş Tarihi: 29-09-2009
Güvercinler, tavuklar,ördekler ,hindiler,kazlar ve bunları korumakla görevli çınardan biraz daha iri bir kangal birde kafkas çoban köpeğim. Beslediklerim bunlar dı ta ki çatalcada sel felaketi olanadek. Selden sonra sağlıklı bi şekilde kalan beslemeye devam ettiğim köpeklerim ,2 hindi ,4 tavuk hepsi bu kadarcık.

esat karadan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2009, 01:06   #80
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Giriş Tarihi: 25-07-2007
Galeri: 20
Çoğumuz da hayvan sevgisi küçükken vardır. Ben de bazen sokaktaki hayvanları, bazen de kendi edindiğim hayvanlarım oldu. Bunların bazıları; Civciv, kedi, köpek,, muhabbet kuşu, papağan, balık, pekin ördeği, kaplumbağa, arı, karınca, hemster, yavru yılan, örümcek, tavşan.Hepsi ailemize dahil ettiğimiz can dostlarımız oldu
Bunlardan, (hemster,arı, karınca, yavru yılan, örümcek) onaylamayıp küçük oğlumun hayvanlara duyduğu sevgisi yüzünden ısralarına dayanamayıp, eziyetlerine katlanıp sonra tekrar doğaya bıraktığımız hayvanlardı. Hemster'larımız ise evimize verdikleri zararlara rağmen oğlumla, ölünceye kadar mutlu yaşadılar. Ölen hayvanlarımızın her biri, ayrı, ayrı ve farklı hüzünlr bıraktılar. Çocuklarımın yaralı getirdiği kumru ise, bütün çabamıza rağmen onbeş gün yaşadı.
Bir arada büyüttüğümüz kedi ve köpeğimiz vardı. Kedimiz bızdık, mayıs ayın da zehirlenerek öldü ve sessiz, sedasız hayatımızdan çıktı, anıları ve acısı hala o kadar taze ki.
Şimdi sadece köpeğimiz efe ile, hayata kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Düzenleyen ozbey : 07-10-2009 saat 20:02
ozbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2009, 01:25   #81
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Giriş Tarihi: 25-07-2007
Galeri: 20
Bu da bizim, efe' miz

Büyük oğlumun karşı çıkmamıza rağmen getirdiği, şimdi canımızın bir parçası olan köpeğimiz.
Karşı çıkmamızın nedeni, bir, iki günlüğüne birisine bırakıp, bir yere gidemediğimiz için. Bir kez ailemizi ziyaret etmek için on gün, komşumuza bırakmıştık. Biz gelinceye kadar her gün ağlamış, yemek yememiş. Biz de daha ikinci günümüz de onu çok özlemiştik.

Eklenen Resimler

Düzenleyen ozbey : 07-10-2009 saat 19:46
ozbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2009, 06:32   #82
Yeni Üye

inniva's Avatar

Giriş Tarihi: 10-11-2008
Merhaba. Geçmişte değilde bugünden bahsederek konuya girmek istiyorum.Kızımın çok istemesi benimde öteden beri zaten içimde olan bir istek ve merak ile sincap aldım, bir ağaç sincabı. Evcilleşemeyen bir canlı ve evcilleşemeyeceğini evde de yaşatmanın zor ve ve hayvan için kötü olduğunu bilerek aldım, ama elimden geldiğince kendi doğal ortamını oluşturmaya çalıştım, 40cm lik kafesinden kurtulması için proje ve uygulaması bana ait olmak üzere ona yeni bir yaşam alanı yaptım, bugün itibari ile yeni yuvasına geçecek, heyecandan uyuyamadım bile sabahın köründe kalkıp yuvasına baktım ki aksi giden bişi varmı diye, baktım çünkü yuvasında resimdede göreceğiniz gibi ortasından bir dere akıyor. 150 cm boyu 50 cm eni ve 70 cm yüksekliği var. arkada yeşil bitkiler ektim ortada akan bir su yan tarafı ve üstü pleksi glas kaplı, kafes görmesin diye. geri kalan yerlere taş ve toprak koyacağım. bugün akşama bitecek son resimlerinide atarım. bu arada unutuyordum, bize faydası ne mi oldu. kızım o kadar sevindi ki, onunla konuşuyor, gezdiriyor, değişik bir hava keldi kızıma, hayvan sevgisini öğreniyor.

Düzenleyen inniva : 30-10-2009 saat 06:35 Neden: resim ekleme
inniva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2009, 10:35   #83
Yeni Üye

ireth's Avatar

Giriş Tarihi: 27-10-2009
bende Köpek, Kuş, Balık, Hamster, Kaplumbağa ve Tavşan besledik ailemle birlikte.. çok sayıda köpek besledik özellikle araba çarpıp ölüme terkedilen bi kaç köpeğin bakımı yapıp iyileştirdikten sonra onlara iyi sahipler bulduk. uçamayan bir güvencini iyileştirdik yuvadan düşen yavru kuşları şırıngayla besledik büyüttük hamsterımda doğum yaparken öldü, yavruları da ölü doğdu

hayvanların apayrı bir yeri vardır bende çok severim onları özellikle yardıma muhtaç olanlara dayanamam

ireth Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2009, 21:27   #84
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-10-2009
Benimde Rottweiler cinsi köpeğim var.

organica Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2009, 01:05   #85
Ağaçsever

lokosit's Avatar

Giriş Tarihi: 23-11-2009
Bir çok hayvan besledim ve halende kedilerim ve köpeğim var.
Beslemeyeceğim tek hayvan tavşandır. Bu nasıl hayvandır anlamadım. İdrar yolu iltihabımı vardı nedir; durmadan çiş yapıyordu. Bahçemi ağır bir koku sardı. Biraz daha kalsaydı mahalleyi kokutacaktı.

lokosit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2009, 13:38   #86
Ağaçsever

Zeynep Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 08-08-2009
Bende kedi,kuş,balık,güversin,kuzu ve daha hatırlamadıgım bir çok çeşit besledim.
Bir anımı anlatayım bir dişi bir erkek olan ördeklerimiz çocuk yapmaya karar vermişlerdi neyse yumurtaların çatlamasına bir hafta kala dişi ördek kalktı yumurtaların üstünden bütün ugraşlarımıza ramen tekrar yatmadı yumurtaların üstüne, bizde içice saman koyduğumuz bir karton kutunun içine yumurtaları aldık evde sıcak su koydugumuz torbalarla ısısını korumaya çalıştık. Bir hafta sonra hepsi teker teker çıktılar inanılmaz bir keyifti hergün onları beklemek
.

gossip beğendi.
Zeynep Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2009, 18:00   #87
Yeni Üye

BUR.BAL's Avatar

Giriş Tarihi: 24-11-2009
Bursa'dan herkse Merhabalar...

Şuan elimde 120x55x60 ölçulerinde birde özel olarak yaptırdığım 66x56x41 olarak 2 adet akvaryum bulunmaktadır.sarı prenses ve beyaz prenses ve yunus bulunmaktadır.

Ayrıca evimizde bir adette hayvan barınağından aldığımız yumak adlı kedimiz nevcuttur.Saygılar...

Eklenen Resimler

BUR.BAL Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2009, 18:12   #88
Yeni Üye

BUR.BAL's Avatar

yumak

yumak resimler devamı

Eklenen Resimler

Eski 27-11-2009, 11:40   #89
Yeni Üye

BUR.BAL's Avatar

Bayram Tebriği

Tüm ağaçlar net ailesinin Kurban Bayramını kutlar,esenlikler dilerim

Eski 27-11-2009, 16:28   #90
Ağaç Dostu

denizkedisi's Avatar

Giriş Tarihi: 28-06-2009
Galeri: 2
Tavşan,ipekböceği,tavuk,horoz,köpek,kaplumbağa,muh abbet kuşu,balık,ördek,KEDİ.

denizkedisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
beslemek, hangi, hayvan

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024