agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Doğa İçin Çal
(https)

Beğeni Düzeni40Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-12-2009, 09:51   #91
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-12-2009
Bravo gençler.Süper bir klip hazırlamışsınız.Seyrederken ağladım.Sizleri duyurmak için elimden geleni yapacağım.

myndospark Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-12-2009, 13:42   #92
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-12-2009
Super bir proje!

Ben de muzisyenim ve yorumunuzu cok begendim. Super bir proje. Doga adina tesekkur ederim.

atakanfatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2009, 17:07   #93
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-02-2008
Harika bir yapım. Katkıda bulunanherkesi kutlarım

ensar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-12-2009, 23:56   #94
/

Giriş Tarihi: 20-12-2009
kıbrıstan

doğa için çal projesini yavru vatan kıbrısta gerçekleştirmek için projelerim var bunun için yetkililerle irtibata geçmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

oytunyunak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2009, 13:18   #95
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
bilgi@dogaicincal.com adresine yazıp, Fırat Çavaş'la irtibata geçebilirsiniz.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2010, 22:44   #96
/

Giriş Tarihi: 07-01-2010
Çok güzel bir çalışma olmuş. Çok hoşuma gitti. Tanıdığım bütün arkadaşlarıma önerdim. Doğa için, yeşil alanların ıslahı ve geliştirilmesi için artık bir şeylerin yapılması ve bir an önce yapılması gerekir. Teşekkürler.

cstalpul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2010, 11:06   #97
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-12-2009
Merhaba arkadaşlar,

Hem iletiyi aktif ve üst sıralarda tutmak, hem de nacizane fikirlerimi söylemek istiyorum.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Bence bu iyi bir şey
Tek seferde anlayacakları biçimde olsa, siz söyleyeceksiniz, karşınızdaki kafasını sallayacak, olay bitecek
Oysa şimdi, üzerinde daha fazla konuşma olanağı ve zorunluluğu doğuyor
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi habibe Mesajı Göster
Öyle şeyler yapılmalı ki, grip virüsü gibi yayılsın.. Ama ne.. ne?.
* Sanatcılar kadar yaratıcı olmak şart..
Olmadı, reklamcılar kadar yaratıcı olmak lazım..

Son günlerde acayip acayip sırtı-önü yazılı t_shirtler türedi.
Dizilerde sıkca rastlıyorum. Adamın sırtında "arızalı" yazıyordu Neden giyerler böyle şeyleri anlamasam da gözüme takıldı. Çünkü aykırıydı!.
Aykırılık her zaman dikkat çeker.
Aykırı birşeyler yapmak lazım belki.

(Örneğin bir tekstil firması ile anlaşılsa ve yastık kılıfların da " bu gün doğadan ne (ç)aldın" gibi bir slogan yazılı nevresimler üretse.. Tabi alan olursa..(Pazarlama okuyan arkadaşlar iyi bilir.)
Uyurken uykusu kaçsa, pişman olsa ertesi günü yarar sağlayacak bir faliyeti olmasa bile, zarar da vermez bari.
Ya da kağıttan cay kahve bardaklarına yazdırılıp, okullarda, hastahanelerde kullanılsa vs vs. )
Bunlar için hem bir sponsor hem de iyi bir slogan lazım değil mi?..

Aykırı-düşündüren-dürten bir şeyler yapmalı ama ne?..
Düşünmeye devam..
İkinize de tümüyle katılıyorum. Öncelikle insanlarda "ne ki bu acaba" gibi bir merak uyandırmak gerek. Slogan çok açık olursa, bence de okunup geçilir ve ilgisiz kalınır. İkinci olarak kesinlikle "aykırı-düşündüren-dürten" yani farklı, çekici ve ilginç birşey olmalı.

Ne olabilir mesela... Kolay ve düşük maliyetli başlangıçlar yapmak gerekir bence. Önce insanların ilgisini çekip, sonra daha büyük projelere yönelmek, gelecekteki destekçi ve katılımcı miktarını arttıracaktır. Örneğin "Doğa İçin Çal" logosunu tişörtlere / montlara bastırıp, baskı ve kargo maliyetlerini ekleyip (belki küçük bir kâr oranıyla) sitemizin üyeleri arasında satışını yapabiliriz. Elde ettiğimiz küçük kârı da, yine projede kullanmak üzere kaynak olarak saklayabiliriz. Ama en önemlisi üzerinde bu logolu tişört ya da montu giyen arkadaşlar bulundukları ortamlarda illa ki "bu nedir?" sorusuyla karşılaşacaklardır. Bu sayede herkes kendi çevresinde projenin bir şekilde sözcülüğünü ve tanıtımını da yapmış olacaktır. Yine aynı doğrultuda üniversitelerin kulüplerine (dağcılık kulübü, yürüyüş kulübü, resim-heykel kulübü, dans kulübü....) tanıtım ve dağıtım yapılabilir. Site üyesi üniversite öğrencileri şenliklerde stand açabilir, bilgilendirme broşürleri dağıtabilirler.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gece Mesajı Göster
Proje ortada, amaç belli; farkındalık...
İşte bu husus çok önemli. "Farkındalık"... Öncelikli amacımız farkındalık yaratmak olmalıdır. Zeminini hazırlamadan, temelini atmadan hiçbir yapı-oluşum güçlü bir biçimde ayakta duramaz. Hedefimiz kimler?

1. Halihazırda duyarlı ve farkında olanlar mı? Bence değil. Onlar zaten kendi imkanları ölçüsünde çevresinde doğa için çalışmalar yapıyolar.

2. Farkında olanlar ancak yeterince duyarlı olmayanlar mı? Evet ilk grup bu. Bunlar nasıl daha fazla katılımcı yapılabilir?

3. Yeterli algı düzeyine sahip, etrafında olup bitenlerden en azından haberdar (gazete, tv vs.lerden) ancak ilgisiz olan grup mu? Yine evet, ikinci grup da bu. Doğanın tahribatının hayatlarını hangi boyutlarda etkilediğini göstermekle başlanabilir mesela. Baraj havzalarına yapılan binaların sellere neden olması, tahrip edilen orman arazilerinin teneffüs ettikleri havayı kirletmesi, kimyasal atıklarla kirletilen dere, akarsu ve denizler nedeniyle zehirlenmeleri... gibi birebir kötü etkilerine maruz kaldıkları örneklerle bilinçlendirilebilirler.

Diğer doğa ve çevre örgütleriyle, il tarım müdürlükleriyle, üniversitelerle, sivil toplum kuruluşlarıyla, odalar ve derneklerle, belediyelerin ilgili bölümleriyle, tiyatro topluluklarıyla, okullarla... daha pek çok yerle yukarıdaki hedefleri ve stratejileri planladıktan sonra irtibata geçilebilir.

Sözün kısası; Hedefleri küçükten büyüğe doğru, sırayla ve bazen eşgüdümlü ama illaki organize bir biçimde yürütmek gerekir. Daha bir taban yaratmadan, istersek dünya starlarına konser verdirelim 2 gün sonra kimse, doğaya attığı naylon torbanın verdiği zararı hatırlamayacaktır.

Tekrarlamak gerekirse öncelikli hedefimiz "Farkındalık yaratmak" olmalıdır. Ve ben "Doğa İçin Çal" logolu tişört / mont için ilk talip oluyorum. İstanbul'daki arkadaşları da ordaki atelyelerle irtibata geçip fiyatlar konusunda bizleri bilgilendirmesini talep ediyorum =]

Saygı ve sevgilerimle

Buladan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2010, 19:20   #98
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-05-2010
Harika bir proje...

Herkese merhaba,
Müziğin evrensel bir dili vardır. Yapılan çalışma çok harika, Türkiyenin birçok gölgesinden "müziğin evrensel düzeti" yaratılmış ama benim merak ettiğim, doğu ve güneydoğu bunda neden yok?!...

marjunah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2010, 20:17   #99
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Giriş Tarihi: 28-08-2004
Galeri: 363
Alıntı:
bu projede çalan müzisyenlerin birçoğunu bizzat tanıyorum; aralarında doğma büyüme olmasa bile, bingöl'lüler, malatya'lılar, babaannesi kürt olanlar, babası doğma büyüme van'lı olanlar var. kimseye o projede çalmadan önce ¨hmm, olmaz abi, sen çizginin öte yanında kalıyosun¨ denmedi...

ekşi sözlükten armonipolisi isimli yazarın "doğa için çal" sözlük girdisinde ilk çalışma sonrası yazdıklarıdır.
Projede çalan söyleyen insanların doğum yerlerine ilişkin liste
Aslında düşünülürse her Ankara'da doğanın anne babası Ankara'lı, her İzmir'de doğanın anne babası İzmir'li ve her İstanbul'da doğanın anne babası İstanbul'lu değil.

DarkYES Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2010, 22:39   #100
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi marjunah Mesajı Göster
Türkiyenin birçok gölgesinden "müziğin evrensel düzeti" yaratılmış ama benim merak ettiğim, doğu ve güneydoğu bunda neden yok?!...
Neden az diyebilirsiniz ama neden yok demeniz yanlış.
Tunceli ve Diyarbakır var.

Ekşi Sözlük'te Doğa İçin Çal

Eski 02-05-2010, 23:35   #101
Ağaç Dostu

hozat's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2009
Galeri: 45

Gökte bir yıldız olun.

"Gerçek dost, gökteki yıldızlar gibidir.

Her zaman görmeseniz de, orada olduklarını bilirsiniz."

Sevgili gençler!

"Doğa için çal"projenizle yıldızlaştınız. Bizlere, "hep orada" olduğunuzu bilmenin huzur ve mutluluğunu yaşattınız.

Doğa için ; Hep çalın, hep orada kalın.

Fırat Çavdaş ve tüm genç arkadaşları sevgiyle öpüyorum.

Işıklı bir yolda hep yürümeniz dileği ile....

Düzenleyen hozat : 02-05-2010 saat 23:41 Neden: kelime eklendi
hozat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2010, 08:27   #102
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-05-2010
Herkese selam. Bu siteyi yeni öğrendim. Tüm emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.
Evrensel bir dil olan müziğin eşliğinde doğayla başbaşa olmak, onu yaşatmak harika bir fikir. Doğa için çal 1 varmı acaba. Nasıl bulabilirim.

sabri03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2010, 08:38   #103
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

www.dogaicincal.com sitesinde bulabilirsiniz ya da

Eski 03-05-2010, 12:55   #104
Yeni Üye

ßy Chief's Avatar

Gerçekten süper bir çalışma emeğinize sağlık ve umarım devamı da gelir zevkle dinliyor veizliyorum..Katkım olmadı ama olmasını çok çok isterdim tekrar tebrik ederim ve TEŞEKKÜRLER

ßy Chief Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2010, 13:25   #105
Yeni Üye

Bu çalışma hakkını vermek lazım ki çok güzel etkili ve duyarlılığı uayndırabilmek adına çok iyi bir fikirdir. sizleri tebrik ediyorum bunları yapabildiğiniz için.

Ama beklerdim ki bu güzel "Doğa İçin Çal projesi" fikri aslında "Playing For Change" adlı "Song Around
The World" sloganıyla dünyada barış için olan projenin Türkiye uyarlaması olduğun belirtilmesini. Böyle duyarlı insanlaırn, bir fikri alırken fikir sahibini onure etmemesi, fikir sahibi gibi gözükmesine izin vermesi üzücü.

http://www.playingforchange.com

wildceno Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2010, 13:35   #106
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Birinci ve ikinci çalışmayı sonuna kadar izlerseniz şunu görebilirsiniz;

Name:  2010-05-03_143408.jpg
Views: 1503
Size:  18.8 KB

İzinsiz yapılmadığına hatta konuşulup onay ve destek alındığına emin olabilirsiniz

Eski 03-05-2010, 15:52   #107
agaclar.net

malina's Avatar

İlginç eleştirilerden bir demet:

Soru: Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan niye sanatçı yok?
Cevap: Tunceli ve Diyarbakır nerede?

Soru: Tunceli'ye neden konuşma özürlü birini seçtiniz?
Cevap : ???

Soru: Diyarbakırlı arkadaşın soyadı neden Sönecek? Kürtler mi sönecek demek istiyorsunuz?

Soru: Diyarbakırlı arkadaşın soyadı neden Sönecek? Kürtler bizi söndürecek mi demek istiyorsunuz?

Soru: Neden xxxx müzik aletini kullanmadınız?

Soru: Yunanlıların ne işi var?

Soru: Neden başörtülü biri yok?

Soru: Neden gözünün üstünde kaşın var?
Bu sonuncuyu ben uydurdum

İyi ki DOĞA için çalıyoruz

Eski 03-05-2010, 15:56   #108
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

İnsan DOĞAsı gereği böyle sorular sorabiliyor. DOĞA için çalmaya devam ettikçe DOĞAl olarak soruların tipleri de değişecek ve konu ıskalanmayacaktır.

Eski 03-05-2010, 15:57   #109
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Son çalışma hakkında kimsenin söyleyebilecek olumsuz bir bahanesi olamaz. Söylenirse de laf-ı güzaftır.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2010, 16:03   #110
Ağaç Dostu.

katmer's Avatar

Giriş Tarihi: 16-09-2008
Galeri: 167
Bu sorular şaka gibi Özellikle mi üretiyorlar, anlayamıyorum. O kadar güzellik içinde bunlara dikkat etmiş olmaları da alkışlanası bir durum

katmer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2010, 16:17   #111
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-11-2009
Sevgili Malina,

Konuşma özürlü arkadaş bence en güzellerinden birisiydi. Yurdum insanı buna bile bahane bulduysa gülüp geçmek lazım.

acemi_caylak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2010, 20:44   #112
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi DarkYES Mesajı Göster
Birinci ve ikinci çalışmayı sonuna kadar izlerseniz şunu görebilirsiniz;

İzinsiz yapılmadığına hatta konuşulup onay ve destek alındığına emin olabilirsiniz
Teşekkürler, umarım playingforchange ve doğa için çal projeleri ortak bir çalışma ile dünya genelinde güzel bir adım atarlar diye umuyorum. böyle güzel çalışmalar için teşekkürler

wildceno Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-05-2010, 07:33   #113
Ağaç Dostu

spooky_spook's Avatar

Giriş Tarihi: 23-03-2005
Galeri: 17
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
İlginç eleştirilerden bir demet:

Soru: Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan niye sanatçı yok?
Soru gerçekten böyle mi geldi? Yürütme Kurulu üyeliğini üstlendiğim bir kongrede başka bir yk üyesi arkadaşım, sitede bulunan anket şıkkına "Doğu ve Güneydoğu Anadolu" yazdı diye ağır eleştiri almıştı. Bu ikisi farklı bölgelerdir diye açıklama yaptı ve alkış topladı eleştiren arkadaş, biz de teşekkür ettik.

Ben Yunanlılar'ın olmasından çok büyük mutluluk duydum. Kurtarılması gereken doğa Türkiye'ye ait değil ki! Gereksiz bir eleştiri olmuş.

Diğerlerine ise gereksiz bile diyemiyorum, kasıtlı gibi.... Neyse.

Bunun dışında, meyve veren ağaç taşlanır tam bizim siteye göre bence. Hehehe...

spooky_spook Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2010, 16:12   #114
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-05-2010
Galeri: 5
süper bir proje! emeği geçen herkesi tebrik ediyorum..

joyless Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2010, 21:53   #115
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-10-2009
bende bu projede yer almak iin baş vurdum daha bir cevap gelmedi zaten fark etmez ben veya bit başkasının bunu yapması özellikle çevrecilerin kendini yanlız hissetiği bu günlerde birlerinin çıkıp böyle bir olay yapası yanlızlığımı azalttı ve ve ben mücadelede değilken bi,rleri var olması inanılmaz bir güven hissi veriyor teşekürler herkeze

ulotrix Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2010, 22:01   #116
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-10-2009
birde bu arkadaşın ayrımcı bir okdar kafa tascı sorları yorumları beni çileden çıkardı (kendisi tuncelili heralde) yani buna dikkat etmesi beni çok şaşırtı orada bir müzik var dinle işte arkadaşım neden kaşının üztünde gözün var diyerek saçmaladığınıda kendin yazmışsın zaten
ırkçılıkdan şikayet edelerin ırkcılaşması dünya üzerinde çok görülen bir hastalıktır .böyşe şöven söylemler çevrecilere yakışmıyor ( bir müzüik ve çevre olayında böyle bir cevap yazmak hiç aklıma gelmezdi provakasyon dedikleri bu oluyor heralde)

ulotrix Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2010, 21:22   #117
Ağaç Dostu

Güngör Salman's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2008
Galeri: 17
Özellikle Cengiz Özkan ve Fuat Saka'yı Görmek sevindirdi beni, güzel bir çalışma olmuş emeğinize sağlık.

Güngör Salman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2010, 09:20   #118
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-06-2010
Çok güzel sonuna kadar desteklenecek ve alkışlanacak bir proje,herkesin emeğine sağlık.....

akasyamm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2010, 09:53   #119
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-03-2009
Geçen gün kalabalık bir arkadaş toplantısının yemek arasında laptop dan, arkadaşlara DİÇ-1 ve DİÇ-2 yi dinlettirip izlettim.

Siyasi, dini, beşeri özellikleri birbirlerine tamamen zıt insanların bulunduğu bu grup da herkes muhteşem bir çalışma olmuş diyebildi.

İçerisinde, nostalji, huzur, millyetçi duygular, vatan sevgisi, doğa sevgisi, yaşadığımız toprakların ne kadar hayranlık uyandırdığı ve bizim bunlara ne kadar yakın olup da göremediğimiz, protest ve özgürlük çağrışımları, sosyal birliktelik ve paylaşım yetenekleri ile en önemlisi çalışmanın altında yatan gönüllülük ve büyük özveriyi gözlemlediklerini söylediler.

7 milyar insan bu dünyada, 73 milyonu da bu ülkede yaşadığına göre, 73 milyon farklı görüşde gayet normal.

Görüş bildirmek normal de, klasik hastalığımız olan komplo teorisi üretip illa öküz altında buzağı aramak varya işte bu iyi bir haslet değil.

Üstelik bu tip insanların ne bu tip sosyal projelere, ne çevrelerine, ne de insanlığa faydası yok. İşler güçler eleştiri.

Bazı ulusal gazetelerin internet sayfaların da haberlere yorum yapılması sağlandığından beri, eli klavyeye uzanabilen herkes yorum yapar oldu.

Katılımcı olmak iyi güzel de, oturduğun yerden ahkam kesmekle olmuyor bu işler.

Bu projeye katkı için T shirt kampanyası düzenlemeye çalışıyoruz, toplam da 20 kişi yi geçmeyen bir katılım oluyor.

DİÇ projesi ne güzel olmuş değil mi arkadaşlar?

balbay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2010, 02:28   #120
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
7 Temmuz Çarşamba Günü Doğa İçin Çal Tramvay da sahne alacak.
Özel olarak hazırlanan müzik tramvayında istiklal caddesini bir uçtan bir uca kat ederek şarkılar çalınacak. 2 saat sürecek bu müzik ziyafeti için sizde çarşamba günü saat 19:30 dan itibaren istiklal caddesinde olun!
İSTANBUL-İstanbul’un simgesi nostaljik tramvaydan artık müzik sesleri yükseliyor. Beyoğlu Güzelleştirme Derneği’nin 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı sponsorluğunda gerçekleştirdiği ‘Beyoğlu Müzikle Başkadır’ projesi törenle başladı.

İETT bünyesinde hizmet veren nostaljik tramvaydan artık müzik tınıları yükseliyor. Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği’nin 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı sponsorluğunda başlattığı ‘Beyoğlu Müzikle Başkadır’ projesi Taksim Meydanında düzenlenen törenle start aldı.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024