agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Dev Ürünler Yarışmaları
(https)

Beğeni Düzeni48Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-12-2023, 18:35   #31
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 13-05-2023
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yavuz10 Mesajı Göster
“2024 Dev Domates” yarışması yapsak mı, ne dersiniz?
Fare istilasından domatesleri kurtarabilirsen ''Bulgar Pembe Domates'' ile katılmak isterim. Forumda böyle etkinliklerin olması güzel olur. Bu yarışma sonra birde online buluşma yaparız, ondan sonrasını ben bilemem

almuud Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2023, 20:56   #32
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017
Bu çok güzel olur ama bir türlü organize edemedik.Domates üyelerimiz tarafından en çok yetiştirilen tür bu yüzden domates tercihi daha iyi olur.

devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2023, 18:18   #33
Ağaç Dostu

köpük_bahçesi's Avatar

Giriş Tarihi: 05-07-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yavuz10 Mesajı Göster
“2024 Dev Domates” yarışması yapsak mı, ne dersiniz?
Çok güzel olur bence. En büyük domates, karpuz, balkabağı.En güzel sebze fotoğrafı.Etkinlik sonrası en çok paylaşım yapan üye.vs birçok kategori yapabiliriz.

köpük_bahçesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2023, 07:44   #34
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
en büyük domates olması çok iyi olur ancak domates cinsleri içinde en büyüğü diye ayırt etmek daha mantıklı olmaz mı çünkü genel olarak herkes iri pembe domates yetiştirecektir. ama örneğin armut domates konusunda iddaalı bir üründe yetiştirilebilir. sınırlama yapmak yerine herkes yetiştirdiği en büyük sebzenin o seneki fotoğrafını kilosunu çeşitini vs atsın ki o sene **** sonraki senelerde yetiştirenler de görülür. böylelikle forumun ilk mesajında ya da konunun başında rekorlar sürekli olarak tazelenir. tek bir yarışma tek sene de sonlanmamış olur diye düşünüyorum

Zekoş beğendi.
Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2024, 22:01   #35
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Önerisi olan var mı acaba ? Her yıl ''dev domates '' yarışması yapalım deniliyor kabaktı karpuzdu domatesti armut domatesti karar veremiyoruz ve öyle kalıyor.Herhangi bir sebzenin en büyüğü yarışması tabi ki yapılabilir ancak genelde kabak ve domates yarışmaları daha çok popülerdir.Kabak,karpuz gibi meyveler ise biraz fazla yer kaplarlar,hızlı büyürler sürekli takip isterler ve elinizde potansiyeli olan tohumlar yoksa öyle pek büyük kabak ve karpuzlarda olmaz yani yarışmasını yapacak kadar diyeyim.Domateste de bu böyledir ama en azından bakımı kolay olması,az yer kaplaması,tohumların daha kolay elde ediliyor olması gibi şeyler domatesi biraz öne çıkarıyor.Ben domates yarışması yapılması taraftarıyım.Belki bu sayede havalar ısınınca filan forum biraz daha hareketli geçer. Genelde aktif kişi sayısı az oluyor bu mevsimlerde. Acaba bir anket mi yapsak hangi sebzenin dev olanını yetiştirme yarışması yapsak acaba diye?

yavuz10 beğendi.
Eski 02-01-2024, 22:16   #36
Ağaç Dostu

yavuz10's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2022
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi devrann Mesajı Göster
Önerisi olan var mı acaba ? Her yıl ''dev domates '' yarışması yapalım deniliyor kabaktı karpuzdu domatesti armut domatesti karar veremiyoruz ve öyle kalıyor.Herhangi bir sebzenin en büyüğü yarışması tabi ki yapılabilir ancak genelde kabak ve domates yarışmaları daha çok popülerdir.Kabak,karpuz gibi meyveler ise biraz fazla yer kaplarlar,hızlı büyürler sürekli takip isterler ve elinizde potansiyeli olan tohumlar yoksa öyle pek büyük kabak ve karpuzlarda olmaz yani yarışmasını yapacak kadar diyeyim.Domateste de bu böyledir ama en azından bakımı kolay olması,az yer kaplaması,tohumların daha kolay elde ediliyor olması gibi şeyler domatesi biraz öne çıkarıyor.Ben domates yarışması yapılması taraftarıyım.Belki bu sayede havalar ısınınca filan forum biraz daha hareketli geçer. Genelde aktif kişi sayısı az oluyor bu mevsimlerde. Acaba bir anket mi yapsak hangi sebzenin dev olanını yetiştirme yarışması yapsak acaba diye?

Bende belli sınırlar çizilmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer sınırları baştan belirlemezsek daha sonrasında olasılıklarla sonsuz bi döngü içerisinde kaybolup yapılmak istenen olay hava da kalıp maalesef eyleme geçilemiyor.

Naçizane bir kaç önerim olacak; domates yarışması yapılırsa çeşit sınırlaması olmaması taraftarıyım, herkes yetiştirebildiği en iri domatesi yetiştirsin, sonra hodri meydan diyelim
Bu etkinliğin sadece eğlence amaçlı olmasını isterim, en iri domatesi üretip onun neslini devam ettirip daha da iri domatesler üretip onların tohumlarının bir kısmını paylaşmak gibi incelikli bir iş tamamen kişinin kendi insiyatifinde olmalı ister dağıtır ister dağıtmaz.
İlk üçe girenlerede bi hediye olsa fena olmaz gibi böylelikle katılıma teşvik edilmiş olabilir.

yavuz10 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2024, 19:13   #37
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Domateste salçalık, pembe vs diyerek çeşit ayrımı zor olur. Alakır etlisi deyip isim bile versek olmaz. Yarışmalarda dereceye giren iki ya da daha fazla çiçeğin kaynaşarak oluşturduğu görüntüsüne bile katlanamadığım çirkin şekilli domatesler oluyor.

https://nypost.com/2020/08/31/man-us...argest-tomato/

Belki tek çiçek olacak diye sınırlama koyulabilir.

Atilgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2024, 18:31   #38
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Atilgan Mesajı Göster
Domateste salçalık, pembe vs diyerek çeşit ayrımı zor olur. Alakır etlisi deyip isim bile versek olmaz. Yarışmalarda dereceye giren iki ya da daha fazla çiçeğin kaynaşarak oluşturduğu görüntüsüne bile katlanamadığım çirkin şekilli domatesler oluyor.

https://nypost.com/2020/08/31/man-us...argest-tomato/

Belki tek çiçek olacak diye sınırlama koyulabilir.
Merhaba
Yarışma yapacağımız sebzeyi belirlersek eğer alt kategorilerde belirleyebiliriz bence.Mesela domates yarışması yapmaya karar verdik diyelim; tek çiçekte en ağır domates,çoklu çiçekte en ağır domates,tek bir gövde de toplamda en ağır domates,tek gövdede en fazla adet olarak tutan domates vs. alt kategariler yapabiliriz.Sonuçta tek bir adet domates veya çeşit ekmiyoruz katılmak isteyenler için hem biraz daha heyecan olur.

TCM, yavuz10 ve AlimHakan beğendi.
Eski 05-01-2024, 19:00   #39
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Domates mantıklı, en ağırını seçmek yeterli diye düşünüyorum. Diğer kategorileri değerlendirmek zor olur. Bir de beş tane birinci seçmek, birincilerin değerini düşürecektir.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2024, 15:15   #40
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 13-05-2023
Tohum paylaşan arkadaşların elinde en çok hangi tür tohum bulunuyor? Bu "x" türünden tohum paylaşım etkinliğinde yarışmaya katılmak isteyen kişilere gönderelim, bu sayede tek bir türden dev ürün yarışması yapabiliriz.

almuud Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-01-2024, 07:39   #41
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
sayın TCM bu konuda herkes kararlı sanırım büyüğümüz olarak siz şartları vs oluşturabilir misiniz?
ben genelde çok büyük meyvelerden ziyada daha çok çeşitli yetiştirme yaptığım için bu konuda hiç daha önce özel yetiştirmek için uğraşmadım. sizin öncelerde kiloya basan domates ürettiğinizi biliyorum.

benim forum da özellikle hareketliliği artırmak için yarışmaya konu ve katılımcının hangi çeşitle ilerlediğini ve bu süreçte paylaşımlarda bulunması gerekliliğin olduğunu düşünüyorum.

Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2024, 11:00   #42
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
sayın TCM bu konuda herkes kararlı sanırım büyüğümüz olarak siz şartları vs oluşturabilir misiniz?
ben genelde çok büyük meyvelerden ziyada daha çok çeşitli yetiştirme yaptığım için bu konuda hiç daha önce özel yetiştirmek için uğraşmadım. sizin öncelerde kiloya basan domates ürettiğinizi biliyorum.

benim forum da özellikle hareketliliği artırmak için yarışmaya konu ve katılımcının hangi çeşitle ilerlediğini ve bu süreçte paylaşımlarda bulunması gerekliliğin olduğunu düşünüyorum.
Ben o kadar büyümedim ya. Güccük bir adamım daha, 53 ten büyük olan vardır be ya.

Yaparız ya, biraz daha zaman geçsin ekim dikim başlasın. Pek oluşturulacak bir şey de yok aslında, yazıp çizecez sadece.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:47.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024