agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Beğeni Düzeni45Beğeniler
  • 3 Gönderen Cymbelina
  • 1 Gönderen Cymbelina
  • 1 Gönderen Cymbelina
  • 1 Gönderen milaca2010
  • 1 Gönderen farpali
  • 1 Gönderen YeniGine
  • 2 Gönderen malina
  • 1 Gönderen YeniGine
  • 1 Gönderen alacakaranlik
  • 1 Gönderen gokcegokce
  • 2 Gönderen YeniGine
  • 2 Gönderen YeniGine

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-01-2013, 02:24   #1
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sitelerin ortak bahçelerini kullanma sorunları

Name:  P1010052a.jpg
Views: 3395
Size:  70.4 KB

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2013, 02:25   #2
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Çok soğanlı çiçeğim gitti :(

Name:  P1010055a.jpg
Views: 3144
Size:  67.4 KB

Eski 27-01-2013, 02:25   #3
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Geçmiş olsun.

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2013, 02:26   #4
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Kurtarabildiklerim yanıma kâr kalır inşallah!..

Name:  P1010056a.jpg
Views: 3135
Size:  69.3 KB

Eski 27-01-2013, 02:32   #5
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Bu bitmiş hali mi Yeni Gine??? Bitirdiler mi devam mı edeceklermiş?? Yönetici filan birkaç gün önceden haber verseymiş keşke size. Taş dedikleriniz hani yukardaki resimde beton bloklar var, o mu?

Eski 27-01-2013, 02:36   #6
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Hayır sevgili Cymbelina bu etrafındaki (hani kaldırım kenarlarında olur ya büyük bordür taşları) onlardan var idi. Ama kocaman bir kepçenin ağzını düşün onları yerinden çıkarttı. E tabi çıkartırken de nazik ve hassas olamayacağı için, çevresindeki toprağı ve tabi benim köklenmiş soğanlı bitkileri aldı götürdü. Ben kurtarmaya çalıştığım soğanları aldım etraftan ama artık bilemiyorum ne olurlar?..
Bu fotoğraflar sökülmüş halleri, inşallah yerlerine aynılarını koyacaklar. Yenileri diyemiyorum çünkü sökmeden önce de aynı idiler. Olan benim soğanlarıma oldu yani kısaca.

Eski 27-01-2013, 02:38   #7
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Bu bölüm; artık bilirsin sanırım sitede oturuyorum ve az biraz kendime bir yerler edindi idim. Bu bölüm üçgen tarlam dediğim yer. (Son hali.)

Eski 27-01-2013, 02:40   #8
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

İlk fotoğraf!.. Belki 15-20 tane toprak yüzeyine çıkmış lale, nergis, çiğdem soğanlarım gitti orada.

Eski 27-01-2013, 02:54   #9
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Yani bahçede çiçekleriniz olduğunu biliyor muydu yönetici? Bildiği halde haber verme zahmetine giremedi herhalde Bir de hani ortak bahçe vardır, kimse yüzüne bakmaz normalde. İlgilenmek istersin, biraz birşeyler ekersin, kıymete biner. Son derece aşinayız bunlara malesef

Eski 27-01-2013, 02:57   #10
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Tabi ki sitede benim sahiplendiğim alanlar ortak bahçe. Kimsenin umurunda değil ki bahçe, çevre yüzüne de bakmazlar. Ben ekiyorum, dikiyorum ama maalesef yine de kıymete bindiği yok. Duyarsız millet işte.

Eski 27-01-2013, 03:00   #11
Ağaç Dostu

farpali's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2010
Galeri: 18
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Çok geçmiş olsun..Üzücü bir durum..

farpali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2013, 03:02   #12
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Onun bir de şöyle versiyonu var: Kimse ilgilenmiyordur bahçeyle - etrafla. Bakıp edersin, birşeyler ekersin, güzel çiçeklerin/ bitkilerin olur zamanla. Millet vıdı vıdı etmeye başlar, müdahele eder, ya da o zamana kadar birşey yapmamıştır da görünce aklı başına gelir. gelen geçen zaten rahat vermez çiçeklere Kimi de gıcıklığına gelir koparır ezer bazen

berrinb beğendi.
Eski 27-01-2013, 03:04   #13
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Teşekkürler sevgili farpali; ben günün belli iki saatinde bir 17.00 ve 23.30 da o bahçenin başına gider tek tek incelerim ne çıkmış, ne çıkmamış hangisi kendini göstermiş bakınırım. Ama maalesef 3 günde birçoğu gitti. Ben görünce tabi hem şok, hem çok üzüldüm. Sonra tek tek toplamaya çalıştım. Babam görmüş halimi pencereden. O da üzülmüş benim halime ne emekle edindi, ne hevesle dikti, şu anki gayretine, üzüntüsüne bak diye.

Eski 27-01-2013, 03:11   #14
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

İşte böyle durumlarda insan hayal etmeden duramıyor. Yakın olsaydık, bahçemiz olsaydı ortak eker dikerdik, ne olacak?))

Olsun Yeni Gine, hayırlısı. Siz gene yaparsınız yavaş yavaş.

alacakaranlik beğendi.
Eski 27-01-2013, 03:14   #15
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Teşekkür ediyorum sevgili Cymbelina inşallah; bakalım yeni taşların yerine yenilerini bir koysunlar durum ne olacak. Ona göre çalışmaya başlayacağım inşallah. Sağol.

Eski 27-01-2013, 03:26   #16
Ağaç Dostu

milaca2010's Avatar

Giriş Tarihi: 21-07-2012
Galeri: 2
Sevgili YeniGine; ne yazacağımı bilemiyorum, senin hissettiklerini anlayabiliyorum, özellikle yapılmış sanki, en azından size önceden haber verebilirlerdi ve o alana ekmezdiniz.
Yazık olmuş, soğanları bulabildiniz mi?

bir takıntı, gıcıklık hissediyorum...
birzamanlar sarmaşık beyaz top güllerimi biri gövde başlangıç yerinden kesip kökünüde ayrıca sökmüş atmıştı, neler hissetiğini çok iyi anlıyorum arkadaşım.
insanları anlamak çok zor doğa düşmanlığı...

gokcegokce beğendi.
milaca2010 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2013, 11:17   #17
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Sayın YeniGine çok üzüldüm. Sitelerin ortak bahçelerinde bu durumla karşılaşabiliyoruz ne yazık ki. Bizim yönetici de, 2 yıl önce göz zevkini bozuyor diye, komşumun, üzeri minicik domateslerle dolu bitkilerini yolup atmıştı.

Genellikle aklıma gelen başıma gelir. Bordür taşı döşettiklerine göre, arkasından çimleri de yenileyeceklerdir. Bugün olmazsa, yarın...Bir öneri de bulunabilir miyim? Soğanlarınızı ve bitkilerinizi saksıya alıp, saksılarıyla gömün. Saksıyla dikilmiş bitkileri, açığa dikilmiş olanlara göre kurtarma şansınız daha fazla olur.

Benim önümde de ortak bahçe var. Her sene, her yönetici ayrı telden çalıyor. Bu nedenle bahçeye bir şey dikmiyorum. Bütün bitkilerim saksılarda. Saksıları gömmekle de artık uğraşmıyorum. Bir şey söylendiğinde saksıları alıyor , o taraftan öbür tarafa koyuyorum. Nasıl olsa ertesi yıl başka bir şey isteniyor.

Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2013, 13:18   #18
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Geçmiş olsun...

Sitelerin ortak bahçeleri önemli bir sorun.
Apartman bahçesindeki ağaçları kesmek diye bir başlığımız var. O da sık yaşanan sorunlardan biri...

İsterseniz buradaki Sitelerin ortak bahçeleri mesajlarını Daha İyi Bir Yaşam İçin bölümüne taşıyabilirim. Burada arada kaybolmaz; yapılabilecek şeyler varsa, aynı sorunları yaşayanlar için bulunması kolay ayrı bir başlık olur.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2013, 13:41   #19
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Sayın Malina, ben Yeni Gine'nin paylaştıklarına çözüm anlamında bir şey yazıp yardım edemedim (sadece ben de aşinayım diyebildim özetle) ama hangi bölüm/ başlık uygun düşecekse orada olabilir. En azından şahsen bunu söyleyebilirim. Güzin Hanım'ın önerisi olmuş. Belki gene benzer sorunlar yaşayanlar çeşitli şeyler de önerilebilir, bilemiyorum. Benim için farketmez.

Düzenleyen Cymbelina : 27-01-2013 saat 23:31 Neden: ilave- harf hatası
Eski 27-01-2013, 17:13   #20
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Teşekkür ediyorum!.. Bir de oranın yanına gider övünürdüm 'Burada hazine yatıyor' diye. Neyse bakalım kalanlar ile idare edeceğim artık.
Ben konuyu nerede payaşabilirim diye düşünürken aklıma bahçe sohbet sayfası geldi.
Sayın malina siz nasıl uygun görürseniz!..

Eski 28-01-2013, 01:28   #21
Ağaç Dostu

farpali's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2010
Galeri: 18
Alıntı:
Teşekkürler sevgili farpali; ben günün belli iki saatinde bir 17.00 ve 23.30 da o bahçenin başına gider tek tek incelerim ne çıkmış, ne çıkmamış hangisi kendini göstermiş bakınırım. Ama maalesef 3 günde birçoğu gitti. Ben görünce tabi hem şok, hem çok üzüldüm. Sonra tek tek toplamaya çalıştım. Babam görmüş halimi pencereden. O da üzülmüş benim halime ne emekle edindi, ne hevesle dikti, şu anki gayretine, üzüntüsüne bak diye.
Üzülmeyin demek yetersiz,anlayabiliyorum hislerinizi..Ancak siz bu azim ve sevgi ile yeniden daha güzel ve daha tedbirli bir düzenleme yaparsınız Sayın YeniGine.

gülenyüz beğendi.
farpali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2013, 02:06   #22
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Teşekkür ediyorum hepinize, bu üzüntümü benimle paylaştığınız, verdiğiniz destek, önerileriniz için...

gülenyüz beğendi.
Eski 28-01-2013, 02:33   #23
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Geçmiş olsun...

Sitelerin ortak bahçeleri önemli bir sorun.
Apartman bahçesindeki ağaçları kesmek diye bir başlığımız var. O da sık yaşanan sorunlardan biri...

İsterseniz buradaki Sitelerin ortak bahçeleri mesajlarını Daha İyi Bir Yaşam İçin bölümüne taşıyabilirim. Burada arada kaybolmaz; yapılabilecek şeyler varsa, aynı sorunları yaşayanlar için bulunması kolay ayrı bir başlık olur.
Eveet Sayın Malina; şimdi aklıma geldi... Madem ben bahçe sayfası açmaya cesaret edemiyorum ki özel bir bahçem de yok. Siz öyle bir başlık açar iseniz ben de oturduğum sitede yetiştirmeye çalıştığım bitkileri paylaşabilirim. Tabi yine sizce uygun ise, sizin için sorun olmayacak ise!.. Karar sizin. Sağoluun.

Eski 28-01-2013, 20:19   #24
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Madem ben bahçe sayfası açmaya cesaret edemiyorum ki özel bir bahçem de yok. Siz öyle bir başlık açar iseniz ben de oturduğum sitede yetiştirmeye çalıştığım bitkileri paylaşabilirim. Tabi yine sizce uygun ise, sizin için sorun olmayacak ise!.. Karar sizin.
Bu yeni sayfayı, benzer sorun yaşayanlar yaşadıklarını paylaşsın diye açacağız. Site bahçesinde neler yetiştiriyorsunuz, onları buraya ekleyin diye değil... Arada fark var.

Anlatamadım şey de bunun benim için sorun olması diye bir durum yok

Konunun içeriğine uygun olmayacak...

Bu site bahçesinin bir bölümünü siz kullanıyorsanız, kendinize bahçe sayfası açabilir ve doldurulması gereken soruların, size uygun olanlarını cevaplarsanız. Bahçe sayfası açmak için tapulu bahçe de gerekmiyor

Bahçe sayfanızı bekliyoruz

ciroz ve YeniGine beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-01-2013, 01:11   #25
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sayın malina; teşekkür ediyorum. Ben de işte kendime fırsat buldukça yer edinmeye çalışıyorum.
Dün gece size yazdıktan sonra ben de kendime güldüm; sayfa bahçelerde sorun sayfası olacak, üyeler sorunlarını paylaşacak ben de aralarında çiçeğim, güllerim diye bahçe görüntüleri paylaşacağım.
Anladım sizi; haklısınız... Teşekkürler.

gülenyüz beğendi.
Eski 06-02-2013, 11:05   #26
Ağaç Dostu

alacakaranlik's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 5
İnsan oğlunun buyuk cogunlugu hala topragın ne kadar değerli oldugunu anlayamadı. Sırf insanların rahatları için tabiatı kirletmekten vazgeçemiyorlar. Bunun ceremesini biz değil belki ama bizim nesillerimiz fazlasıyla cekecekler.
Önceden insanlar buyuk balkonlu ev istemiyorlardı, şimdi balkonlu ev arıyorlar. Sebebi iki tane sebze yetiştirip yiyebilirim diye. Lüks sehirlerde psikologa gidene kadar bitkilerle uğraşmak( stres dışı konular hariç ) insan üzerindeki stresi alıyor. Toprak yasam demektir ve bu yaşamı fakında olarak kendi ellerimizden alıyoruz...

YeniGine beğendi.
alacakaranlik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2013, 00:47   #27
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Sayın Yeni Gine, inanın çok üzüldüm. Bundan bir kaç yıl önce Denizli'de belediyenin yürüttüğü alt yapı ve üst yapı çalışmaları nedeniyle apartmanımızın önündeki tüm ağaçları ve bitkileri söküp yerine arnavut kaldırımı yollar yaptılar. Öyle çirkin bir beton oldu ki tüm yol. Babamın yetiştirdiği kocaman incir, ceviz, erik, kiraz ve şeftali ağaçlarımız hep yerlerinden söküldü. Neyse ki babaannem yeşil kadın. Belediyeye inat kocaman saksılar alıp apartmanın önüne koydurdu. Onlara ekiyor. Sizin de bir şekilde yeşilliği devam ettireceğinize inanıyorum. Sevgiler..

YeniGine beğendi.
gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2013, 01:13   #28
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alacakaranlik Mesajı Göster
İnsan oğlunun buyuk cogunlugu hala topragın ne kadar değerli oldugunu anlayamadı. Sırf insanların rahatları için tabiatı kirletmekten vazgeçemiyorlar. Bunun ceremesini biz değil belki ama bizim nesillerimiz fazlasıyla cekecekler.
Önceden insanlar buyuk balkonlu ev istemiyorlardı, şimdi balkonlu ev arıyorlar. Sebebi iki tane sebze yetiştirip yiyebilirim diye. Lüks sehirlerde psikologa gidene kadar bitkilerle uğraşmak( stres dışı konular hariç ) insan üzerindeki stresi alıyor. Toprak yasam demektir ve bu yaşamı fakında olarak kendi ellerimizden alıyoruz...
Çok haklısın sevgili alacakaranlık; zaten artık İstanbul da tabiat diye birşey kalmadı nerede bir yeşil alan görseler mutlaka üzerine bir beton yığını kondurmayı seviyorlar ve başarıyorlar da. Sitede çok yerde yazdım 633 tane çam ağacımız olan yeşil alanımız maalesef artık TOKİ Avrupa Konutları sefertallarının (16-18 katlılar) çamlar katledilerek kendilerinin otoparkları, yolu ve çöp alanları oldu maalesef.
Ormanlık alanlara da giriyorlar artık hepimizin bildiği gibi ve dikkat edersek reklamlar da sen gir ormanlık alana; sonra 'Sitemizin yüzde bilmem kaçta kaçı yeşil alan', yine reklamlarında sefertaslarının balkonlarında çiçekler diye reklam yap.
Gerçekten çok üzülüyorum, acıyorum. Yazık!..

alacakaranlik ve pria beğendi.
Eski 07-02-2013, 01:18   #29
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Evet Sayın gökcegökce haklısınız, teşekkür ediyorum.
Duyduğumuza göre kaldırım taşlarını değiştirmek güzel kâr sağlıyormuş. Onlar için önemli mi YeniGine nin soğanları, çiçekleri, toprağı gitmiş. Hiç de değiştirilmesi gerekmeyen taşları çıkarttılar yerine aynılarını koydular. E o taşlar kocaman kepçe ile çıkarıldı tabi bu arada hem çoğu (lale, nergiz, sümbül) soğanım hem de oldukça fazla toprağım gitti. Koydular yeni taşları benim üçgen tarlada toprak yok, diğer kaldırımları değiştirdiler koydular yeni taşları hem soğanlarım, hem toprağım gitti, hem de bütün toprak hizası yeni taşların altında, çukurunda kaldı.

ayazkentli ve pria beğendi.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024