agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Çalılar
(https)

Beğeni Düzeni4769Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-04-2012, 20:47   #241
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-11-2009
Galeri: 3
Sayın tarabyali ; merhaba, benim meleklerin boruları bu kışı atlatamadılar tamamen kurumuşlar. Kışa girerken budadığım çeliklerden çoğaltmaya çalışacam.

athena -asena Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-04-2012, 22:11   #242
Ağaç Dostu

arapsabunu's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2012
Saksıda başetmenin neden zor olduğunu biraz anlatır mısınız, balkonda önerir misiniz, saksı büyüklüğü ne olmalı, tohumdan ekince şaşırtılıyor mu, kışın korumak için ne önerirsiniz, çeliklerini paylaşmak isteyen var mı?

Bu bitkiyi yetiştirenler ve bilenler yukarıdaki meraklı cümlelerime cevap yazabilirse benimle aynı sorulara sahip olanlar sevinir belki Şimdiden teşekkürler, kavuniçi ve beyaz rengi ne kadar da güzelmiş. Allah sahibine bağışlasın...

arapsabunu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-04-2012, 23:41   #243
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-05-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi athena -asena Mesajı Göster
Sayın tarabyali ; merhaba, benim meleklerin boruları bu kışı atlatamadılar tamamen kurumuşlar. Kışa girerken budadığım çeliklerden çoğaltmaya çalışacam.
selam athena -asena vallahi üzüldüm gecen yil üc renk getirmistim türkiyeye kapali alanda kisi gecirdiler cogaltmistim yinede iki tanesi kapali yerde oldugu halde cürümüsler ama geride bayaga var mayisin 15/20.si gibil türkiyedeyim gelince disariya cikaracagim o aralar yolun düserse istanbula sana biriki yetiskin sari, Brugmansia aurea
Goldene yani altin sarisi
verebilirim gelir gelmez türkiyeye bayaga isim var bahce düzenlemesiyle ugrasacagim bu senede üc renk getiriyorum bu cicek burada bayaga pahalli üc renge __100 euroyu__asan bir para ödedim fazlada büyük diyil ama cok cok cabuk büyüyor biliyorsun saygilarimla...........

athena -asena beğendi.
tarabyali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-04-2012, 23:51   #244
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi arapsabunu Mesajı Göster
Saksıda başetmenin neden zor olduğunu biraz anlatır mısınız, balkonda önerir misiniz, saksı büyüklüğü ne olmalı, tohumdan ekince şaşırtılıyor mu, kışın korumak için ne önerirsiniz, çeliklerini paylaşmak isteyen var mı?

Bu bitkiyi yetiştirenler ve bilenler yukarıdaki meraklı cümlelerime cevap yazabilirse benimle aynı sorulara sahip olanlar sevinir belki Şimdiden teşekkürler, kavuniçi ve beyaz rengi ne kadar da güzelmiş. Allah sahibine bağışlasın...
selam (arapsabunu)bu cicegi bende taniyali bir yil oldu soguga dayanmiyor kisin isik alan kapali yeriniz varsa yillarca bu cicegi görebilirsiniz altinci ayda balkona kisa kadar balkonda kalabilir celiklemeyi gecen yil yaptik simdi köklendiler göndermesi zor olur ancak yil sonunda celikleme yapiyoruz o zaman verebilirim kontak kurarsaniz ben avrupada yasiyorum yazi türkiyede geciriyorum tüm yaz istanbuldayim ugrarsaniz daha iyi kontak kurariz kocaeli uzak bir yer diyil istanbula sik sik geldiginizi tahmin ediyorum normalinde sorun yok diyalok kurmaniza bagli saygilar beni anladiginizi saniyorum......

arapsabunu beğendi.
Eski 24-04-2012, 23:53   #245
Ağaç Dostu

Sayın Tarabyali merhaba, Yolum istanbul'a düşerse size muhakkak uğruyacam. Sağlıcakla kalın.

Eski 25-04-2012, 00:53   #246
Ağaç Dostu

arapsabunu's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2012
Sayın Tarabyalı,
Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler. Kışın ışık alan kapalı alan dediğiniz yer; evin büyük pencereli bir odası olur mu ki? Kapalı-camlı balkon sanırım daha uygun olur ama bizde yok. Bir tek bu düşündürdü beni yazdıklarınızı okuyunca, bitkiye yazık etmek istemem çünkü. Yıl sonunda çelik alırken haber verirseniz çok iyi olur, ben de o zamana kadar kışın evin içinde kalabilir mi sorusunun cevabını araştırıp bulmuş olurum herhalde

arapsabunu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2012, 09:55   #247
Ağaç Dostu

sevim4's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2009
Bende kayıp ettim bu kiş.

sevim4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2012, 10:47   #248
Ağaç Dostu

almira's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Galeri: 4
Eh ! yenilemek lazım o zaman değil mi?

almira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2012, 11:12   #249
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi arapsabunu Mesajı Göster
Sayın Tarabyalı,
Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler. Kışın ışık alan kapalı alan dediğiniz yer; evin büyük pencereli bir odası olur mu ki? Kapalı-camlı balkon sanırım daha uygun olur ama bizde yok. Bir tek bu düşündürdü beni yazdıklarınızı okuyunca, bitkiye yazık etmek istemem çünkü. Yıl sonunda çelik alırken haber verirseniz çok iyi olur, ben de o zamana kadar kışın evin içinde kalabilir mi sorusunun cevabını araştırıp bulmuş olurum herhalde
selam evinizde isik alan bir odaniz bahcede takim taklavat koyduhunuz isik alabilen kapali alaniniz yani mühim olan soguktan korumak hepsi bu ama bu cicek cok cok renk cesitleri var malesef türkiyemizde yok biriki renk disinda internete girerseniz (google)avrupa sayfalarindan (engelstrompeten burgmansia datura)Diye ararsaniz cesitli renklerine ulasabilir görürsünüz kokusuna gelince benim evim yol kenarinda yoldan yürüyen bu tatli koku nereden geliyor diye dikkatini cekiyor cok cok güzel kokuya sahip size celik vermem icin ben unutabilirim ancak siz hatirlatirsaniz bu is olur saygilar.....

arapsabunu beğendi.
Eski 25-04-2012, 11:26   #250
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi almira Mesajı Göster
Eh ! yenilemek lazım o zaman değil mi?
selam sayin (almira) bu cicek kisa dayanikli diyil bu cicegi sevenler bunu bilmeli bu yil kis tüm dünyada bayaga sert gecti ama cok arkadaslarimiz ciceklerini telef ettiler dikkat gerek saygilar.........

almira beğendi.
Eski 25-04-2012, 12:07   #251
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Sayın Tarabyalı bu çiçek kapalı balkonda yaşıyorlar ama iyi korumak gerek ayrıca sizde bu bitkinin kırmızı çiçeklisi varmı acaba?

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2012, 13:23   #252
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi günebakan Mesajı Göster
Sayın Tarabyalı bu çiçek kapalı balkonda yaşıyorlar ama iyi korumak gerek ayrıca sizde bu bitkinin kırmızı çiçeklisi varmı acaba?
sayin (günebakan) belki yukarida okumussunuzdur biz türkiyeyi yazlik olarak kullanlniyoruz mayis 15+20,misi gibil türkiyede olmamiz gerek bizim en cok cok sevdigimiz kirmizi rengiydi ama kirmizi renk deyince yinede cok cesidi var biz sevdigimiz katmerli renginden 3 cesidini aldik saksilar icerisinde simdi gelirken yanimizda getirecegiz bu yil ilk defa cogaltacagiz bu yil size yardimci olamayiz siz istanbulda oturuyorsunuz sanirim,biz tarabyada oturuyoruz size cok cok yakiniz hanimda dogaya cok düskün cogu zamanimiz bahcemizlen ilgilenmekle geciyor kontak kurmak isterseniz kapimiz acik buyurun ciceklerin cesit ve reklerinide görebilirsiniz megil atarak düsüncelerinizi yazabilirsiniz size ancak bukadar yardimci olbiliriz......saygilar,

Eski 25-04-2012, 13:36   #253
Ağaç Dostu

almira's Avatar

Sayın Tarabyalı; haklısınız çiçek donlardan etkileniyor. Benim Mersin'de yaşıyor olmam sanırım büyük avantaj. Buna rağmen üç yıldır köyümüzde de yaşatabildim. Her yıl bitkinin dal aksağamı donuyor. Köklerden her bahar yeniden filizleniyor. Bende sarı, pembe ve katlı beyaz var.Sitede birçok arkadaşa da çelik gönderimi yaptım. Onların akıbeti ile ilgil bir bilgim yok. Saygılar.

tarabyali beğendi.
Eski 25-04-2012, 18:54   #254
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Teşekkürler sayın tarabyalı umarım görüşürüz

Eski 25-04-2012, 18:56   #255
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi almira Mesajı Göster
Sayın Tarabyalı; haklısınız çiçek donlardan etkileniyor. Benim Mersin'de yaşıyor olmam sanırım büyük avantaj. Buna rağmen üç yıldır köyümüzde de yaşatabildim. Her yıl bitkinin dal aksağamı donuyor. Köklerden her bahar yeniden filizleniyor. Bende sarı, pembe ve katlı beyaz var.Sitede birçok arkadaşa da çelik gönderimi yaptım. Onların akıbeti ile ilgil bir bilgim yok. Saygılar.

Ben de 2 tanesi yaşıyor Almira'cığım hatta birtanesi geçen sene çiçek açtı umarım bu sene de açar. Çok çok teşekkürler arkadaşım

almira ve kamelyavadisi beğendi.
Eski 25-04-2012, 19:14   #256
Ağaç Dostu

Fındık bahçemdeki meleklerin boruları son hali bugün çekildi.

Eklenen Resimler

abk ve yarenimex beğendi.
Eski 25-04-2012, 19:33   #257
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Bu yıl ben de ilk defa tohumdan yetiştirmeye çalışıyorum, tohumları 12 Nisan' da ektim, ama hala görünürde bi şey yok...

yarenimex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2012, 19:37   #258
Ağaç Dostu

almira's Avatar

Alıntı:
Fındık bahçemdeki meleklerin boruları son hali bugün çekildi.
Sayın athena-asena; benim de köy bahçemdeki melekler her kış aynı görüntüde oluyor. Havalar ısınınca köklerden yeniden filizleniyor. İnşallah sizinkilerde filizlenir.

jineop beğendi.
Eski 25-04-2012, 20:00   #259
Ağaç Dostu

Sayın almira ; Geçen sene de buna benzer bi şekilde olmuştu ama bu zamana kadar yeni sürgünler vermişti. Bu kış burası eksi 12 leri görünce çoğu fidanlarımı kaybettim. Kışın budadığım çelikler vardı onlardan yetiştirmeyi deniyorum.

almira ve yarenimex beğendi.
Eski 25-04-2012, 20:22   #260
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-10-2009
Galeri: 16
Sonbahar'da budanıp, kış'ı sera'da geçirdiler.
Bu günkü durumları.

Eklenen Resimler

Zafer İnandıklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2012, 12:42   #261
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zafer İnandıklı Mesajı Göster
Bu günkü durumları.
SAYIN ( zafer inandikli) maasallah geyet sihatli gözüküyorler bunlar hangi renk acaba ben avrupada yasiyorum türkiyeyi yazlik olarak kullaniyoruz türkiyede cok renkleri yok bu yil üc rek getiriyorum kirmizi renk ismarladim cicekler geldiler ama bir tanesi cicegi acmis halde geldi bu cicek su anda acmiyor ama bana kallirsa isiklarlan actirmislar sayin zafer bey arzu ederseniz tanisiriz yani habilerimiz yaklasik gözüküyor bilemiyorum istanbuldami oturuyorsunuz ben tarabyada oturuyorum uzakta sayilmayiz size basarilar...

Eski 03-05-2012, 06:44   #262
Yeni Üye

fındık's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2012
Erhan Bey bu sene bahçenizden aldığım fidanı umarım başına bir şey gelmeden yetiştirebilirim.. Teşekkürler..

athena -asena beğendi.
fındık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2012, 07:17   #263
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2009
Galeri: 26
Alıntı:
Bu günkü durumları.
Zafer bey benden birkaç adım öndesiniz
Ama hava şartlarının avantajı ile sizi geçebilirim.
Ben Karadeniz havasına bu konuda güveniyorum
Bendekiler serada da donmuştular, ama yeniden yeşillendiler ve beni mutlu ettiler.
Beyaz sarı ve beyazdan mora ebruli olarak 3 çeşidim var. Birde beyazdan sarıya vardı. Ama henüz açmadı. tamamen kurudu sanırım.

KAPTANzst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2012, 13:59   #264
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Dave's garden -16 derecelere dayanıklı vermiş olduğundan ben hala ümitliyim. Geçen sene komple kaybolmuş üçlü sürgün vermiş, kısa sürede 1,5 metre olmuş ve bol çiçek vermişti.

almira beğendi.
jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2012, 20:40   #265
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarabyali Mesajı Göster
SAYIN ( zafer inandikli) maasallah geyet sihatli gözüküyorler bunlar hangi renk acaba ben avrupada yasiyorum türkiyeyi yazlik olarak kullaniyoruz türkiyede cok renkleri yok bu yil üc rek getiriyorum kirmizi renk ismarladim cicekler geldiler ama bir tanesi cicegi acmis halde geldi bu cicek su anda acmiyor ama bana kallirsa isiklarlan actirmislar sayin zafer bey arzu ederseniz tanisiriz yani habilerimiz yaklasik gözüküyor bilemiyorum istanbuldami oturuyorsunuz ben tarabyada oturuyorum uzakta sayilmayiz size basarilar...
Sayın tarabyali, mesajınızı görmediğim için daha önce cevap veremedim özür dilerim.
Bendekiler sarı ve pembe beyaz. Üsküdar bağlarbaşındayım, anadolu yakasına geçerseniz buyrun beklerim.

Geleceğiniz zamanı önceden bildirirseniz, adres ve telefon bilgilerimi özelinize yazarım .
Selâmlar...

Eski 03-05-2012, 20:56   #266
Ağaç Dostu

Alıntı:
Sayın tarabyali, mesajınızı görmediğim için daha önce cevap veremedim özür dilerim.
Bendekiler sarı ve pembe beyaz. Üsküdar bağlarbaşındayım, anadolu yakasına geçerseniz buyrun beklerim.

Geleceğiniz zamanı önceden bildirirseniz, adres ve telefon bilgilerimi özelinize yazarım .
Selâmlar...
tesekkürler zafer bey bende sizi arayabilirim ve türkiyeye gelince mesajlasiriz saygilar.....

Eski 03-05-2012, 20:57   #267
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi KAPTANzst Mesajı Göster
Zafer bey benden birkaç adım öndesiniz
Ama hava şartlarının avantajı ile sizi geçebilirim.
Ben Karadeniz havasına bu konuda güveniyorum
Bendekiler serada da donmuştular, ama yeniden yeşillendiler ve beni mutlu ettiler.
Beyaz sarı ve beyazdan mora ebruli olarak 3 çeşidim var. Birde beyazdan sarıya vardı. Ama henüz açmadı. tamamen kurudu sanırım.
Sayın KAPTANzst, merhaba;
Gündüz sıcaklığı 35º kadar çıkan Serada gelişimleri çok hızlıydı, sera dışında biraz yavaşladı.
Beni geçeceğiniz doğru, bu bitki karadeniz iklimini seviyor. Geçen yıl Orhan Özbilgiç ağabeyimin bitkisi benimkilerden önce açtı.
Kuruduğunu sandığınız size süpriz yapabilir. Fotoğraftaki pembe beyaz bütün kış korumasız dışarıda kaldı. Ben tamam bundan artık hayır gelmez diye düşünürken, ölmedim hayattayım mesajı verdi.
Selâmlar, sevgiler...

Eklenen Resimler

Eski 04-05-2012, 10:00   #268
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2009
Galeri: 26
Beyazdan sarıya olarak ebruli açanı atmadım . Yine sulamaya devam ediyorum. Kimbilir bakarsınız diğerleri gibi süpriz yapar.
Melisa da donmuştu ama süpriz yaptı bile. küçücük bir filiz göründü toprağa yakın bedenden.

athena -asena beğendi.
KAPTANzst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-05-2012, 10:16   #269
Ağaç Dostu

Selam arkadaslar ben melek borazanini yeni tanidim cogu arkadas benden tecrübelidir ama benim anladigim bu cicek yeri olmayan arkadaslar icin saksida olabilir ama bahcesi olanlar icin topraga dikmek cok cok iyi saksida hava sicak olunca nesesi kaciyor yapraklari yorgun gözüküyor bahcede dikili ise bu olay olmuyor ben denedim ve sizlerle paylasayim dedim saygilar,

Eski 10-05-2012, 18:47   #270
Ağaç Dostu

Alıntı:
Sayın almira ; Geçen sene de buna benzer bi şekilde olmuştu ama bu zamana kadar yeni sürgünler vermişti. Bu kış burası eksi 12 leri görünce çoğu fidanlarımı kaybettim. Kışın budadığım çelikler vardı onlardan yetiştirmeyi deniyorum.
Bahçemdeki köklerin dibinden yeni sürgün verir diye bekledim ama görünürde bir şey yok . Fındık bahçesindeki köklerin dibinden sanki sürgün verecek gibi görünüyor .Kışın aldığım çeliklerden epey köklendirdim şimdi onlarda yerlerine gidecek.

Eklenen Resimler

abk, almira, sevim4 ve 4 kişi beğendi.

Etiketler
zafer inandıklı

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Kapalı
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:53.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024