agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni1896Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-09-2013, 20:56   #181
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Giriş Tarihi: 10-03-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Derya Yıldız Mesajı Göster
Bir daha ki közlemeleri kerpiç evinizin bahcesinde yapmanız dileğiyle..
Teşekkür ederim. Öyle olmasını umuyorum...

korucak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2013, 20:48   #182
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2012
İlk fotodan son fotoya eşimle takip etmiştik sizi Korucak..içinde yaşamaya az kalmış görünüyor eviniz..
isteklerimiz , zevklerimiz ; kişiliklerimiz farklı belki ama ; sanırım Ağaçlar.net'te ortak duygu ; şehirde yaşanan zorlukların dışında ; evlerimizdeki malzemeler gibi ilişkilerinde yapay oluşu..gerçek gülümsemeler ; karşılıksız iyilikler derdinde gibiyiz..kelimenin anlamı neyse onu yaşamalı ; katıksız diyoruz galiba..
Doğal yaşam sürecinizde mutlu mutlu ; karlı sobalı kışlar ; çiçekli böcüklü baharlar diliyorum..evini bitirenleri kıskanıyorum..siz de bizim gibi çok emek veriyorsunuz..çok ta güzel oldu eviniz ;küllerinden doğdu gerçektende..darısı başımıza umarım..sağlıcakla kalın.

laparaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2013, 23:52   #183
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Sayın laparaki,
İyi dilekleriniz ve sımsıcak ifadeniz için teşekkür ederim. Ben de sizi genç yaşta verdiğiniz cesur karardan dolayı kutluyorum. Samimi dileğimiz; sağlıkla ve mutlulukla evinizde yaşamanızdır. Herşey dilediğiniz gibi olsun...

elve beğendi.
Eski 28-09-2013, 14:39   #184
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-09-2013
Güle güle otursun sahibi. Biraz geç kalmışım ama bundan sonra böyle bir yenileme yapacak olanlar için söyleyeyim. Zemin şapı altına ısı yalıtımı yaptığınız zaman yalıtımı süpürgeliklerden en az 20cm duvara uzatın. Çirkin görünür ama duvar diplerinden gelen soğuğu kese, duvar diplerinde oluşabilecek yoğuşmayı da önler. Bu türlü amatör yenileme projeleri için izoder.org ve izocam.com.tr sayfalarındaki yalıtım kitapçıklarına bakabilirsiniz.

nlty2000 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-09-2013, 08:17   #185
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

sn.nlty2000, gerçekten de uyarınız biraz geç oldu yine de teşekkür ederim.

Eski 04-10-2013, 10:37   #186
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Yeniden merhaba,
15 günlük bir aradan sonra tekrar köydeyim, Ne yazık ki ben yokken yapılması gereken eksik işlerin hiçbiri yapılmamış. ( bu da bir köy klasiği oldu! ). Doğal olarak kızgınlık, "paranızı vermem!" tehdidi, "hadi beraber yapalım" empatisi,vs ile 3 günlük hızlı bir çalışma ile bügün fayans,derz,klozet,lavabo,vs montajı gibi işler bitmiş olacak, ben de bu arada herzamanki gibi temizleme işleri ile ilgileniyorum. Üst kat ahşap zeminlerinde 50-60 yıllık ev kiri,çamur sıva döküntüleri vs.temizlenip tahta zeminler açığa çıkacak. Resimler aşağıda, Flu gibi görülen fotograf ortamdakı toz ve dumandır .

Eklenen Resimler

Eski 06-10-2013, 21:52   #187
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-10-2011
iş çok gibi görünüyor, kolay gelsin sayın korucak....

elve Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2013, 19:44   #188
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi elve Mesajı Göster
iş çok gibi görünüyor, kolay gelsin sayın korucak....
Haklısınız elve, iş çok ve bitmiyor. Ama inatla ve sebatla çalışıp bayram tatilinde bitirmeyi umuyorum.Sağlıkla...

elve beğendi.
Eski 10-10-2013, 19:07   #189
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Temizlendiler, kapaklar takılacak. Kullanıma hazır tuvaletler....

Eklenen Resimler

Eski 10-10-2013, 19:27   #190
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Ayva sarı,nar kırmızı. sonbahar!
Her yıl biraz daha benimsediğim,
Ne dönüp duruyor havada kuşlar?
Nerden çıktı bu cenaze? ölen kim?
Bu kaçıncı bahçe gördüm tarumar?...

Ben aslında karamsar değilimdir. Ama Cahit Sıtkı'yı çoook severim. Bahçemizdeki ayva ve narların resmini çekerken birden aklıma takıldı: Mevsim sonbahar, bahçede ayvalar, narlar... Yazmadan olmazdı Paylaşmak istedim...

Eklenen Resimler

Eski 11-10-2013, 00:23   #191
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Cahit Sıtkı'yı bende çok severim. Bu güzellikleri görünce insanın şair olması muhtemel. Afiyetle yiyiniz.

korucak beğendi.
yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2013, 20:18   #192
Ağaç Dostu

narlar tablo gibi duruyor. lavabonuz bitmiş mutfağın bitmiş halini görmek isteriz.

Eski 14-10-2013, 22:04   #193
Yeni Üye

Kara Kartal's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2006
Sayın korucak süper bir iş başarmaktasınız. Genelde insanoğlu özellikle de biz Türkler birşeyleri koruyarak muhafaza etmek yerine hep yıkıp yerine bir başkasını yapmayı tercih ederiz. Kolayı değilde zoru seçtiğiniz tebrik ederim. Umarım burada çok çok mutlu günleriniz geçer.

Kara Kartal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2013, 22:52   #194
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Alıntı:
narlar tablo gibi duruyor. lavabonuz bitmiş mutfağın bitmiş halini görmek isteriz.
Sayın elve, inanın mutfağın ve odaların bitmiş halini biz de görmeyi çok istiyoruz. Yarın evimizin dış boyasını, kapısını (camsız olarak), ve merdivenimizi görebileceksiniz. ( Bu yeni bilgiyi sadece sizinle paylaşıyorum ) )

elve beğendi.
Eski 14-10-2013, 22:56   #195
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kara Kartal Mesajı Göster
Sayın korucak süper bir iş başarmaktasınız. Genelde insanoğlu özellikle de biz Türkler birşeyleri koruyarak muhafaza etmek yerine hep yıkıp yerine bir başkasını yapmayı tercih ederiz. Kolayı değilde zoru seçtiğiniz tebrik ederim. Umarım burada çok çok mutlu günleriniz geçer.
Sayın kara kartal, İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, Gerçekten de biraz zor oldu, ama çok istediğimiz bir şeydi. Umarım tamamına erdirebiliriz. Sağlıkla kalın...

Eski 16-10-2013, 11:03   #196
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2009
Galeri: 7
iyi bayramlar sayın korucak.

alideryacengel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2013, 17:43   #197
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alideryacengel Mesajı Göster
iyi bayramlar sayın korucak.
Çok teşekkür ederim sayın alideryacengel. Size de gönlünüzün istediği gibi, sevdiklerinizle birlikte, güzel, sağlıklı, mutlu birçok bayram dilerim. Sağlıkla kalın...

Eski 18-10-2013, 20:14   #198
Ağaçsever

yunusx's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2008
kış geldi soba almadıysanız bir tavsiye yapmak istiyorum bir soba ile tüm evi ısıtmak hem kolay hemde ekonomik, piyasada kaloriferli sobalar var sobayı yaktığınızda kendinde monteli kazanıda ısınıyor sobaya bağlanan kalorifer petekleri ile diğer odalarıda bu şekilde ısıtabilirsiniz tavsiye ederim
/http://www.yakarsoba.com/tr/urunler.asp?pg=1

http://www.youtube.com/watch?v=ypWMYxVZ_3g

yunusx Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2013, 19:08   #199
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Sn yunusx; İlginiz için teşekkür ederim. Önerdiğiniz sobayı daha önce de görmüştüm. Ne yazık ki bize uygun değil. Sizin de gördüğünüz gibi evimiz taş ve kerpiç bir yapı, bu nedenle basit de olsa bir kalorifer tesisatı kurmak kolay olmayacak.
Ayrıca biz köyde yaşamak düşüncesi ile hareket ediyoruz. evde 3 tane ocağımız var, yakacak odun temin etmek de oldukça ucuz ve kolay. Kışın ocakta çıtırdayan ateşin karşısında oturup kitap okumanın ya da bezik oynamanın da keyfine doyum olmaz diye düşünüyorum. Közde patatesler de cabası... Tekrar teşekkür eder, sağlıklar dilerim ...

Eski 20-10-2013, 19:49   #200
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Biz bayramda çalıştık !. Evimizin dışı boyandı...

Eklenen Resimler

Eski 20-10-2013, 19:53   #201
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Marangozumuzu da çalıştırdık Merdivenimiz yapıldı, trabzanı yok !

Kapımız da takıldı, Camları ve pervazı yok !

Eklenen Resimler

sakagun, Asia, yunusx ve 19 kişi beğendi.
Eski 21-10-2013, 09:21   #202
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Rabbim huzur ve sıhhat içide sevdiklerinizle birlikte oturmayı nasip etsin..

orion1988 ve helin-123 beğendi.
sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2013, 10:01   #203
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-08-2013
Günaydın korucak evinizin başlangıç aşamasından bitimine kadar gelişmeleri zevkle izledim, Allah sağlık ve huzur içinde oturmak nasip eylesin,.köy evi hayali olanlara da nasip etsin inşallah,

Coyan beğendi.
helin-123 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2013, 18:42   #204
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Sayın sonkez, Sayın helin-123 ; İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim, her ikinizin dualarına bütün içtenliğimle amin diyorum. sağlıklar dilerim...

helin-123 beğendi.
Eski 22-10-2013, 17:04   #205
Ağaç Dostu

çok güzel olmuş .hayırlı ve huzur içinde oturun sevdiklerinizle birlikte.
en sonunda bekledik ve oldu eşinize selam...

Eski 23-10-2013, 19:09   #206
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Alıntı:
çok güzel olmuş .hayırlı ve huzur içinde oturun sevdiklerinizle birlikte.
en sonunda bekledik ve oldu eşinize selam...
Sayın elve; Teşekkür ederim. Dışarıdan bakınca ev bitmiş gibi gözüküyor ama maalesef aksiliklerde bitmiyor. Marangozumuz hala iyileşmedi,bu yüzden mutfak dolaplarımız hazır olmasına rağmen yerine takılmadı. Merdiven trabzanı da öyle. Kapımız tam istediğim gibi oldu (eski usul doğrama, çıralı çam ağacından) ama istediğimiz renkte buzlu cam bulamadık,bu yüzden camsız duruyor. Son olarak bugün, yeni taktırdığım ve sadece birkaç kez kullandığımız duş bataryası su kaçırmaya başladı. (usta kalitesiz malzeme diyor ama bence ustanın ayarsız elleri ya diş kaptırdı, ya da aradaki ek parçayı çatlattı! ) Netice olarak yarın İstanbul'a dönüp, kapımıza renkli cam, gelirken yanımıza almayı unuttuğumuz kapı kollarını, eksik kalan aydınlatma elemanlarını alıp tekrar geleceğiz. Bu arada inşaallah marangozumuz nezle falan olmaz ya da ayağı taşa takılmaz da eksikleri tamamlarsa ben de son durumu fotoğraflayıp sizlere gösterebileceğim.
Bir dokunup neredeyse bin ah! işitmek zorunda kaldığınız bizim kase-i fağfur'a olan sabrınız için de ayrıca teşekkür ederim. İyi,mutlu,sağlıklı günlerde görüşebilmek ümidiyle...Sağlıkla kalın...

elve, yağmur ve semce beğendi.
Eski 24-10-2013, 20:04   #207
Ağaç Dostu

çok üzüldüm nazaramı geldi yoksa,maşallah diyelimde nazar kalksın,
umarım her şey gönlünüzce olur...

korucak beğendi.
Eski 29-10-2013, 08:37   #208
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Sevgili dostlar ;
Bugün 29 Ekim. Cumhuriyetimizin 90. yılı. En büyük bayramımız hepimize kutlu olsun

Eklenen Resimler

abk, cemo, Lilium ve 13 kişi beğendi.
Eski 29-10-2013, 13:13   #209
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-10-2013
Sayın korucak. bugün tüm öyküyü okudum. Öncelikle bayramımız kutlu olsun. Sığınağınızda eşiniz ve dostlarınızla sağlıklı nice güzel bayramlar yaşamanızı dilerim. Çok uğraştığınıza göre şimdi tadını çıkarmak gerek
Ben de size yakın bir yerde benzer bir maceraya atılacağım sanırım. Ayvacık. Ama ben tam bir deniz tutkunu olduğumdan denize uzak kalamadım. Bir zeytinlik aldım Ahmetçe altından ... Ben her şeyi sıfırdan yapacağım mecburen. Çünkü tercihimi topraktan yana kullandım. neyim var neyim yoksa 6 dönüme yatırdım üzerimde mavi gökyüzü, altımda kendi toprağım olduğu sürece geri kalanı teferruat dedim .) .. Ama o teferruat canıma okuyacak biliyorum. Eğlenceli olacak... Bu arada benim oraları ziyaret edenler arasında biraz heybetli arkadaşlar da var. Domuz kardeşler fıstık ve incirleri yemeye geliyorlar. Umarım tartışma çıkmaz aramızda

bcakmak28 beğendi.
levend Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-10-2013, 21:46   #210
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Sayın Levend, Önce teşekkür ederim. Sonra da sizi tebrik eder, hayallerinizin gerçekleşmesini samimiyetle dilerim. Güzel bir yer almışsınız. Serince bir deniz seviyorsanız hiç mesele yok. Domuzlar bölgenin her yerinde var. Onlar bu toprakların gerçek sahipleri aslında...
Yaşadığım tecrübeleri elimden geldiğince burada açıklamaya çalıştım. Herşey bittikten sonra bazı şeyleri başka türlü yapsaydım daha mı iyi olurdu diye düşündüğüm oldu. Zaten tecrübe dediğimiz şeyde bu galiba. Bu yüzden herhangi bir konuda (Domuzlar,ev yapım izinleri,ustalar vs.) lütfen aramaktan çekinmeyin.Seve seve yardımcı olmaya çalışırım. Bilirsiniz, tecrübe pahalı bir şeydir. En iyisi başkalarınınkileri kullanmak Hoşçakalın, sağlıkla kalın...

TRAKLI ve BarışByrmç beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:47.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024