agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni306Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-10-2016, 09:13   #91
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-05-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi prıtt Mesajı Göster
Çatıyı vurduk, Olukları olukları taktırdık ve Uzun zamandan sonra bu hale getirebildik. Acelemiz yok. Bundan sonraki hedefim bu sene için duvarlarını ördürmek. Sonrası allahkerim.

Yalnız kararsızım. Gaz beton mu Bims mi diye karar veremedim. Gaz beton pahalı ve avantajlarının yanında dezavantajları(Çatlama,sıva tutmama, su alma gibi) da olduğu söyleniyor. Yalıtım olacağı için bims yeterli diyenlerde var. Sanki parasından dolayı bims olacak gibi.
Sayın pırtt
İnşaat ne durumda duvarda hamgi malzemeyi kullandınız.sıvaya başladınızmı
Her şey gönlünüze göre olur inşallah

bahriyeli67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2016, 10:44   #92
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahriyeli67 Mesajı Göster
Sayın pırtt
İnşaat ne durumda duvarda hamgi malzemeyi kullandınız.sıvaya başladınızmı
Her şey gönlünüze göre olur inşallah
Sn. bahriyeli67,

Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Binanın duvar örme işini yaptırdım. Malzeme olarak 20'lik bims kullandım. İşi biz yapmamıza rağmen bayağı bir yorulduk. O yüzden kışı hem maddi hem manevi dinlenerek geçirmeyi düşünüyorum.

Sıva işine daha girmedim. Sırada elektrik ve su tesisatı uygulamaları var.

Sıva işi de biraz kafamı kurcalıyor. Binaya mantolama yaptıracağım. kara sıva yaptırıp yaptırmamak konusunda kararsızım. Bu konuda da herkes bir şeyler söylüyor. Müteahhitler genelde kara sıva yapmıyor ve direk sıvasız mantolama yapıyor.

Bakalım biz ne yapacağız zaman gösterecek.

kerkenez beğendi.
prıtt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2016, 11:06   #93
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Hayalimdeki ev: kesinlikle taş ev Bahçesi de taş duvarla örülü Çatısı da mor ya da yeşil

makovad beğendi.
Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2016, 12:47   #94
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
Hayalimdeki ev: kesinlikle taş ev Bahçesi de taş duvarla örülü Çatısı da mor ya da yeşil
Sn. Süz Dilara,

Bu konuyu 3 yıl önce açmıştım. O zaman da konu başlığında olduğu gibi bir çok şey hayaldi.

Ama hayaller gerçekleşmeye başladığı zaman işler öyle görüldüğü gibi olmuyormuş. Maddi olanaklarda hayallerin önüne bariyer örüveriyor. Belediye bir çok şeye izin vermiyor ve belirli standartlara uymak zorunda kalıyorsunuz.

Sonuçta hayallerin sonu yok. o yüzden elinizdeki ile mutlu olmak en önemlisi bende şuan öyle yapıyorum.

Allah herkesin gönlüne göre, hayaline göre versin.

Düzenleyen prıtt : 28-10-2016 saat 15:02
Eski 28-10-2016, 12:53   #95
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Allah evinizde huzurla, sağlıkla oturmayı nasip etsin.

Yalnız, ben taş evimi, köyüme yaptırmak istiyorum. Müstakil, küçük bir ev. Bahçemde de bakabildiğim kadar çok çiçek

Bu hayalim muhtemelen yaşlanınca gerçekleşeceği için öyle büyük, temizlenmesi zor, işi bitmeyen bir ev olsun istemiyorum. Sabah kalkınca evden çabucak çıkıp kendimi bahçeme atmak istiyorum. Aaaah ahh O günler de gelecek mi ve görecek miyiz acaba

Benim istediğim şekilde bir ev muhtemelen başlansa bir sene içinde hallolur. Taş bulmak da sorun değil bizim orada, Allah vermiş de vermiş

Eski 03-11-2016, 06:58   #96
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-11-2016
Merhaba
bende aranıza yeni katılıldım. Sayın prıtt yazdıklarını ve ev hayali kuranların heyacanını paylaşmasını zevkle okudum.
Allah herkese gönlünden geçeni hakkında hayırlı olanı nasip etsin.
Bende inşallah müstakil bir eve başlamanın arefesindeyim. Projeyi hazırlıyoruz. Sayın Prııt ın dediği gibi belediyeler bir çok şeye izin vermiyor hep iki sınır arasında gidip geliyorsunuz, siz azla yetinirim diyorsunuz belediye olmaz bundan aşağısını kabul etmem diyor, kullanacak olan benim basit olsun diyorum belediye standart dışı diyor.. Daha başlamadık, 2 ay olmadı ama şimdiden resmi işlemler yoruyor.
Sayın Sûz-i Dilârâ hayalleriniz gerçekten güzel,Sizin oraları da bilirim taşı bir ayrı güzel yeşili bir ayrı güzel, suyu ile yapılan çaya diyecek yok.
Hayat geçmişin hatıraları ile geleceğin hayalleri arasında geçerken bu günü şimdiki zamanı ıskalıyoruz. Sûz-i Dilârâ Bence imkanlarınız ölçüsünde hayalleri gerçekleştirmek için bir adım atın şartları zorlayın, yaylada olduğunu tahmin ettiğim köyünüzden bir yer alın,çevirin küçük bir bahçe evi başlayın sonrası gelir zaten
Sayın prıtt
İşin kolay kısmı geçmiş, tecrübe edenler öyle diyor esas para harcanacak yerleri kalmış Allah yardımcınız olsun kolaylıklar versin.
Isıtma ile ilgili ne düşünüyorsunuz, bir araştırmanız oldu mu?
paylaşırsanız sevinirim.

Sûz-i Dilârâ ve oz26 beğendi.
dogandc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2016, 12:22   #97
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dogandc Mesajı Göster
Merhaba
bende aranıza yeni katılıldım. Sayın prıtt yazdıklarını ve ev hayali kuranların heyacanını paylaşmasını zevkle okudum.
Allah herkese gönlünden geçeni hakkında hayırlı olanı nasip etsin.
Bende inşallah müstakil bir eve başlamanın arefesindeyim. Projeyi hazırlıyoruz. Sayın Prııt ın dediği gibi belediyeler bir çok şeye izin vermiyor hep iki sınır arasında gidip geliyorsunuz, siz azla yetinirim diyorsunuz belediye olmaz bundan aşağısını kabul etmem diyor, kullanacak olan benim basit olsun diyorum belediye standart dışı diyor.. Daha başlamadık, 2 ay olmadı ama şimdiden resmi işlemler yoruyor.
Sayın Sûz-i Dilârâ hayalleriniz gerçekten güzel,Sizin oraları da bilirim taşı bir ayrı güzel yeşili bir ayrı güzel, suyu ile yapılan çaya diyecek yok.
Hayat geçmişin hatıraları ile geleceğin hayalleri arasında geçerken bu günü şimdiki zamanı ıskalıyoruz. Sûz-i Dilârâ Bence imkanlarınız ölçüsünde hayalleri gerçekleştirmek için bir adım atın şartları zorlayın, yaylada olduğunu tahmin ettiğim köyünüzden bir yer alın,çevirin küçük bir bahçe evi başlayın sonrası gelir zaten
Sayın prıtt
İşin kolay kısmı geçmiş, tecrübe edenler öyle diyor esas para harcanacak yerleri kalmış Allah yardımcınız olsun kolaylıklar versin.
Isıtma ile ilgili ne düşünüyorsunuz, bir araştırmanız oldu mu?
paylaşırsanız sevinirim.
Sn Doğandc, öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Aynen dediğiniz gibi size kalmıyor ve standartlara uymak zorunda kalıyorsunuz. Hatta konunun ismini bile değiştirmeyi düşünüyorum bu yüzden.

Bir çok yapabildiğimiz işi hafta sonları babamla beraber yapmaya çalışıyoruz. O kadar yorulmama rağmen çok mutlu oluyorum ve huzur buluyorum. Bahçe duvarını kendimiz ördük. En son geçen hafta bahçe kapısı için Sütun Kalıbı çaktık ve İçine beton doldurduk(Kalıp işi gerçekten çok zormuş) İleriki zamanlarda bu sütunu dekoratif taşlarla kaplamanın planını bile yaptım. Bahçe düzenlemesinde kullanacağım minik taflanları şimdiden balkonda yetiştirmeye başladım bile. Daha sonra bahçe giriş peyzajında önerilerinize çok ihtiyacım olacak. İnanın insanın kendi emeğinin olması yorgunluğunuzu alıp götürüyor ve yerini huzura ve mutluluğa bırakıyor.

Dediğiniz gibi bundan sonraki iş daha zor. Zor derken insanı zorlayan maddi konular aslında onuda zamana yayarak çözmeyi düşünüyorum. İnsan bir an önce bitirmek istiyor ama işte yapacak bir şey yok. Ufak bir araştırma yaptım Ev alırken verilen krediler, ev yapan için aynı değil. Geri ödemeleri çok yüksek. aslında ev yapana da kolaylık sağlanmalı diye düşünüyorum.

Isıtma en çok önem verdiğim ve beni düşündüren konular arasında geliyor. Bulunduğum yerde doğal gaz yok ama yakın zamanda gelecek şekilde o zamana kadar Katı yakıtla kazanı ile işi çözmeyi düşünüyorum. Şuan yerden ısıtma binada oturuyorum ve çok memnunum. Projemi bir çok kişinin karşı çıkmasına rağmen yerden ısıtma çizdirdim. Ama her ihtimale karşı mobil sistem borularını da ekstradan çektirmeyi düşünüyorum. Buna da bir çok usta ve mühendis ''ne gerek var, paran çok heralde '' diyor ama ısınmayan ev bana göre hiç bir işe yaramaz. Hele hele benim gibi kışları soğuk bir memlekette iseniz.

Yerden ısıtma konusunda forumda daha önce bir konu açmıştım ve sağ olsun arkadaşlardan da güzel bilgiler geldi ve bunlar kararlarımda çok etkili oldu. isterseniz bir göz atın.
Yerden Isıtma mı Petek mi?

Eklenen Resimler

Eski 03-11-2016, 14:05   #98
Ağaçsever

hamseey's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2016
Yerden ısıtma ya da başka bir çözüm. Esas ısıtılan havanın mekandan kaçmamasıdır. Yerden ısıtma çok tercih edilen bir sistem değildir ama ister yerden ister klasik çözüm yapın önemli olan yalıtım yapmanız. Pencerenizin büyüklüklüğü ve duvar kalınlıklarına göre mantolamayı yaptırır ve sıcak havanın dışarıya çıkmasını engellerseniz verim alırsınız. Fotoğraflardan anladığım kadarıyla binanızın ya subasmanını yüksek kurmuşsunuz ya da binanızın bodrum katı var. Katı yakıtlı sistem kullanacağınıza göre bodrum katınızın bulunduğunu düşünüyorum. Bodrum katınızın toprak altında kalan kısımlarını yalıtım yapmadıysanız o konuda çok sorun yaşayabilirsiniz. Isınma sisteminden ziyade yalıtım işini iyi analiz etmenizi söyleyebilirim. Tabi çatı içerisine (üst katın tabliyesinin üstüne ) izocam vs gibi yalıtım yapmanızı söylemiyorum bile

hamseey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2016, 14:10   #99
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hamseey Mesajı Göster
Yerden ısıtma ya da başka bir çözüm. Esas ısıtılan havanın mekandan kaçmamasıdır. Yerden ısıtma çok tercih edilen bir sistem değildir ama ister yerden ister klasik çözüm yapın önemli olan yalıtım yapmanız. Pencerenizin büyüklüklüğü ve duvar kalınlıklarına göre mantolamayı yaptırır ve sıcak havanın dışarıya çıkmasını engellerseniz verim alırsınız. Fotoğraflardan anladığım kadarıyla binanızın ya subasmanını yüksek kurmuşsunuz ya da binanızın bodrum katı var. Katı yakıtlı sistem kullanacağınıza göre bodrum katınızın bulunduğunu düşünüyorum. Bodrum katınızın toprak altında kalan kısımlarını yalıtım yapmadıysanız o konuda çok sorun yaşayabilirsiniz. Isınma sisteminden ziyade yalıtım işini iyi analiz etmenizi söyleyebilirim. Tabi çatı içerisine (üst katın tabliyesinin üstüne ) izocam vs gibi yalıtım yapmanızı söylemiyorum bile
Sn. Hamsey, bodrum yok. Mantolama projede de var. 5 cm mantolama yapmak mecburiyetindeyim. Hatta çatıya dahi ısı yalıtım malzemesi sermem gerekiyor. Bunlar Belediye oturum almak için kesinlikle olmazsa olmazı.

Yalıtım konusu da şu aralar araştırdığım, sorduğum, okuduğum konular arasında.

Eski 03-11-2016, 14:38   #100
Ağaçsever

hamseey's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2016
O zaman dediğim gibi su basmanı yüksek yapmak için dışardan bodrum gibi bir yükseklik bırakmışsınız. Yalıtım konusunda da xps ya da taş yünü yapabilirsiniz. Xps ya da eps malzemelerin yangınla alakalı biraz sıkıntısı olduğunu söyleyecekler size az katlı bir yapıya sahip olduğunuz için bunu göz ardı edebilirsiniz. Piyasada yalıtım işini "dış sıva ve boya işi " yapan herkes yapıyor şu sıralar. O yüzden malzemeyi zaten bir şekilde çözersiniz ama önemli olan işçilik mevzusu. Etrafta görüyorum xps malzemeyi duvara yapıştırıp dübelle sabitlemeden sıvayı yapıp güzel renklerle de boyayıp geçenler var bu konuya dikkat etmeniz yeterli. Şimdide iyi oturmalar

hamseey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2016, 19:00   #101
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-11-2016
Sn Prıtt
Duvar harika , usta elinden çıkmış gibi, ustalığınız da varmış yani.
Yorgunluk olsa da alınan keyif onu bastıracaktır bir kaç gün sonra. minik taftanlar nelerdir nasıldır merak ettim, sıcak ev konusunda hem fikiriz ısınmayan ev bence de işe yaramaz özellikle Konya Aksaray gibi iç anadolu da ise
Bu arada resimlerde evin silüeti çıkmış güzel olmuş dahada güzel olacak, İnşallah birlikte emek veren babanızla güzel günlerde oturursunuz

dogandc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2016, 19:13   #102
Ağaç Dostu

beşiktaşlı's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2016
hayırlı olsun

prıtt beğendi.
beşiktaşlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-11-2016, 19:52   #103
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-09-2015
Sn pritt eğer hatırlıyorsanız maliyetten bahseder misiniz.

dumanux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2016, 08:44   #104
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dumanux Mesajı Göster
Sn pritt eğer hatırlıyorsanız maliyetten bahseder misiniz.
Sn. Dumanux, bu haliyle 110 u buldu. Proje kağıt kürek işleri dahil.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi beşiktaşlı Mesajı Göster
hayırlı olsun
Sn. beşiktaşlı, teşekkür ederim. Allah herkesin gönlüne göre versin.

Sn. dogandc, teşekkür ederim. Babamın ustalığı vardır. Ama ben onu fazla yormak istemiyorum. O yüzden biraz fazla yoruluyorum. Ama başka türlüde olmuyor.

Hafta sonu pek çalışmak istemedim. Geçen hafta kalıbını doldurduğum kapı betonlarının kalıbını söktük. Beton biraz aşağıya doğru bombe verse de fena olmamış. Kırmızı ile işaretli yere ise daha sonra duvarı keserek küçük bir kapı ile bina girişine yol yapacağım.

Aslında evden daha önce bahçe için acele ediyorum. Arsamın önü geniş bir cadde. Dışarıya, yani caddeye arsa duvarı boyunca mavi servi fidanı dikmeyi düşünüyorum.

İç kısıma evin önüne ise(fotoğrafta yeşil ile işaretlediğim yere) hangi ağaç olsun karar veremedim. Ben yaz-kış yeşil çam türü diyorum eşim meyve ağacı olsun istiyor heralde eşimi dinleyerek meyve türü bir ağaç dikeceğim. burada da fikirleriniz benim için önemli yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılar.

Eklenen Resimler

Eski 20-11-2016, 21:58   #105
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-11-2016
Hayırlı olsun Allah ağız tadıyla oturmak nasip etsin

ompekacar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2016, 10:55   #106
Ağaç Dostu

defender77's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2015
Alıntı:

İç kısıma evin önüne ise(fotoğrafta yeşil ile işaretlediğim yere) hangi ağaç olsun karar veremedim. Ben yaz-kış yeşil çam türü diyorum eşim meyve ağacı olsun istiyor heralde eşimi dinleyerek meyve türü bir ağaç dikeceğim. burada da fikirleriniz benim için önemli yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılar.
Feijoa (Kaymak Ağacı) bitkisini öneririm. Yaz - Kış yeşil, çok güzel çiçekli ve meyve veren bir bitki. Çit formu veya ağaç formu verebilirsiniz zevkinize kalmış.

defender77 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-12-2016, 11:25   #107
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-11-2016
Alıntı:
Arkadaşlar ‘’Buralardan Çekip Gitmek’’ en çok takip ettiğim konulardan bir tanesi ve şu aralar bana en anlamlı gelen cümle. Küçüklüğüm müstakil evde ve bahçe içerisinde geçti. Tabi o zamanlar bu kıymetli ama bir o kadarda zor yaşam şartlarının farkında değildik. büyüdük evlendik işimiz gereği merkezden işimize yakın bir yerden ev tuttuk yani bir apartman dairesi.

İnanmazsınız belki ama bu 6 yıl içerisinde bütün hastalıklar beni bulmaya başladı.Başta Stres ve buna bağlı bir sürü sıkıntı. Bahçeye alıştığımız için mi bilmiyorum ama kendimizi hafta sonu olduğunda zor atıyoruz bahçeye. Evim kira ve ev sahibi olmak istiyorum şimdi ise önümde 2 seçenek var.

1 nci seçenek 100-120 arası para verip bir daire almak rahat etmek yani ısıtması iyi, kapıcısı olacak, modern apartman hayatı tertemiz yaşam vb..

2 nci seçenek ise şartları biraz daha zorlayarak küçüklüğümün geçtiği babamın evinin yanına biri ona biri bana olmak 2 katlı ev yapmak.(yani beraberinde sıkıntılar, bahçe ve toprak işleri, kedi, köpek tavuk bakımı yani bir sürü sıkıntı.)

Tabi Apartmanda rahat etmek ile müstakil evde sıkıntı çekmek kişiden kişiye değişecek göreceli bir kavram ama sanırım benim gönlüm sağlıklı yaşamın temeli olan 2nci seçenek... Bir çoğu kişinin iş olarak gördüğü şeyler benim için zevk olacak gibi. Ayrıca çocuklarımın rahat rahat oynayacağı alanları olması . Hayaller yaa.. sınırı ucu bucağı yok. Neyse...

Arsam merkeze çok yakın ve belediye mücavir alanı içerisinde imar planı da yeni çıktı zaten.Kuyusu, elektrik her şey hazır. Konumunu aşağıda çizmeye çalıştım. Kırmızı ile işaretlediğim yer ise ev yapmayı düşündüğüm yani hayal ettiğim yer. 120 veya 130 ar m2 lik iki daire diye hayal ediyorum. Çatıyı ise çatı katı şeklinde daha sonraları kendim dizayn edeceğim bir şekilde düşünüyorum.

Siz ne diyorsunuz seçenekler konusunda. Al bi daire rahat rahat oturmu dersiniz. Yoksa proje araştırmasına mı başlamalıyım.. Bir daire parasına müstakil 2 katlı bir ev yapılabilir mi?

Yorumlarınız benim için çok değerli ve merakla bekliyorum.

Saygılar.
merhaba evinizi yaptınızmı

doğa07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2017, 10:28   #108
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-11-2016
Şöyle bir ağaç evde yaşamak isterdim. Sessiz sakin huzur dolu. Paratic.com'un bu yazısında herkesin yaşamak isteyeceği ağaç evler hakkında süper bir içerik buldum. Göz atmanızı öneririm.

Yeşilhayat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2017, 13:20   #109
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-08-2015
hayırlı olsun, eviniz çok güzel olmuş. güle güle oturun. yalnız son halini de paylaşırsanız sevinirim

bahçe heveslisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2017, 16:58   #110
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Bir ağaç evimin yanı sıra yüzen evim de olsun isterdim, nilüferlerden ilham alınmış tabii timsah, pirana vs. olmayacak.

prıtt ve efeege beğendi.
Eski 06-08-2018, 13:20   #111
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

İnşaata hız verdim. iç-Dış Kaba Sıva ve yalıtım işini anlaştım ve ustalar başladılar. Plastik Pencereleri anlaştım. Yalnız şunu gördüm ki maliyetler geçen 2017 nin başına göre tam %50 fazla. Geçen yıl 12.000 liradan aldığım pencere teklifi şimdi 18-20.000 liralardan el sıkıştık.

Bu işte bitince kafamı en çok kurcalayan ısıtma sistemine geçeceğim. Yerden ısıtmaya karar kıldım ama doğal gazın henüz mahalleye gelmemesi yüzünden Katı yakıt ile kullanacağım bununda maliyetlerin artmasıyla bana epey bir masraf çıkaracak gibi.

Eski 06-08-2018, 13:57   #112
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-12-2017
Galeri: 5
Merhaba, ben de sizinle aynı yolda ilerleyen birisi olarak bir konuda kendi uygulamamı yazma ihtiyacı duydum. Kot farkı nedeniyle evin bir tarafını yükseltince diğer tarafında bodrum olarak kalorifer kazanını ve aracımızı koyacak kadar alan kazanmış olduk. Şimdi akıllı katı yakıt kazanları varmış onlardan yerleştirdik. Bizim oraların kış mevsimleri de Trakyanın iç kesimlerinde kalmasından dolayı sert geçer bu akıllı kazanlarla ısınmaktan herkes memnun. Üstelik binalar da tek katlı değil. Biz de kullananlarla görüştük ve tesisatı tamamlayıp kazanı yerleşirdik. Islak zeminler için ne düşünüyorsunuz onu merak ettim, son zamanlarda doğal taş uygulamaları oldukça ilgimi çekiyor ancak kararsızım.

elifaydin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2018, 16:28   #113
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi elifaydin Mesajı Göster
Merhaba, ben de sizinle aynı yolda ilerleyen birisi olarak bir konuda kendi uygulamamı yazma ihtiyacı duydum. Kot farkı nedeniyle evin bir tarafını yükseltince diğer tarafında bodrum olarak kalorifer kazanını ve aracımızı koyacak kadar alan kazanmış olduk. Şimdi akıllı katı yakıt kazanları varmış onlardan yerleştirdik. Bizim oraların kış mevsimleri de Trakyanın iç kesimlerinde kalmasından dolayı sert geçer bu akıllı kazanlarla ısınmaktan herkes memnun. Üstelik binalar da tek katlı değil. Biz de kullananlarla görüştük ve tesisatı tamamlayıp kazanı yerleşirdik. Islak zeminler için ne düşünüyorsunuz onu merak ettim, son zamanlarda doğal taş uygulamaları oldukça ilgimi çekiyor ancak kararsızım.
Isıtma sisteminiz yerden mi mobil mi bilmiyorum ama. Sanırım ben oturma odası, salon gibi yerleri de granit düşünüyorum bende araştırma içerisindeyim.

Eski 07-08-2018, 08:41   #114
Ağaç Dostu

Alıntı:
Isıtma sisteminiz yerden mi mobil mi bilmiyorum ama. Sanırım ben oturma odası, salon gibi yerleri de granit düşünüyorum bende araştırma içerisindeyim.
Aslında ısıtma sistemimiz yerden değil ancak tesisatı döşeyen usta boruları odaların tam kenarından geçirmedi, biraz ortalı kaldı, nasıl olsa şap altında kalacağı için sıcak su peteklere gidene kadar bir nevi yerden de ısıtmış olur dedi.
Açıkçası salon, oturma odası ve yatak odalarını ısıtma yerden olmadığı için parke düşünüyorum. ama daha bu aşamalara gelmek için çok fırın ekmek yemesi lazım bizim inşaatın.

g.c. beğendi.
Eski 13-08-2018, 15:53   #115
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-03-2008
Sn Pritt Merhaba,

Fiyatlar gerçekten inanılmaz artış gösteriyor. Pencere olarak hangi markayı tercih ettiniz ? Aksesuar ve cam özellikleri nedir ? Otomatik panjur sistemi düşündünüz mü ?

Saygılarımla

skanatlar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2018, 10:10   #116
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi skanatlar Mesajı Göster
Sn Pritt Merhaba,

Fiyatlar gerçekten inanılmaz artış gösteriyor. Pencere olarak hangi markayı tercih ettiniz ? Aksesuar ve cam özellikleri nedir ? Otomatik panjur sistemi düşündünüz mü ?

Saygılarımla
Sayın Skanatlar,

Winsa ve Kompen arasında kaldım.

Pencere olarak KOMPEN i tercih ettim. Kompen işçilik olsun, kalite olsun, Fiyat olsun düşündüğüm bir marka idi. Bu saydıklarımda fiyat yönünden biraz yüksek geldi ve WİNSA elendi. Otomatik panjuru sadece büyük mutfak penceresinde kullandım. Pencere kollarını ise 10 lira fark verdim ve daha kalitelisini sipariş verdik. Ayrıca dışarı sarkarak cam silmemek içeriden cam silmek için. Pencerelerin iki kanatıda açılır şekilde yaptırdım.

Çok şükür yalıtımı ve boyayıda yaptırdım. şimdi alçı işi yapılıyor.

Eklenen Resimler

Eski 04-11-2018, 10:03   #117
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Zemindeki kot farklarını gidermek amacıyla ısıtma strafonunun altına tesviye şapı atıldı. Tesviye şapı kolay ve ucuz oması dolayısı ile elenmiş lav kırığı ve çimento ile atıldı helikopter ile de düzlendi. Ama bu kumu ısıtmanın üzerine kullanmayacağım. çünkü çok hava boşluğu olan bir malzeme ısıtmanın altına olabilir ama üzerine yalıtım görevi göreceği için sıkıntılı olabilir.

Eklenen Resimler

Eski 05-11-2018, 07:39   #118
Ağaç Dostu

şu araç helikopter miymiş adı, biz de onunla yaptırdık şapı. Ancak kenarların da düz olması için bir işlem daha yapması gerekiyor. Nedense ıslak zeminleri yapan ustalar bu helikopter için çok da iyi şeyler söylemediler anlayamadık.

Kozanli beğendi.
Eski 05-11-2018, 15:59   #119
Ağaç Dostu

Kozanli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2015
Şap

Oturduğum binanın yanında bu inşaat da çalışma var.
Bir aydır kat zemininlerine şap döküyorlar.
Binlerce ton kum taşındı.
Kaç defa saydım harç makinesine yüzün üzerinde kürek kum atıldı ve bir torba çimento karıştırılıyor.
Üç kürek kuma bir kürek çimento olması gerekiyor.
Oysa, gördüğüm içler acısı bu bina resmen çürük.
Yapan mütahit ile sohbet ettim serzenişimi dile getirdim yapılanın standartların üzerinde yani en iyisi böyle yapılanmış.
Maliyetli olabilir ama ömrü uzun ve sağlam olur.
Çimento karışımından tasarruf etmeyin.

Eklenen Resimler

Kozanli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2018, 09:51   #120
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Fırsat bulamadığım için fotoğrafları atmakta biraz geriden geliyorum.

Isıtma tesisatımızı yaptırdık. İyi bir usta ve malzeme kullanmaya özen gösterdik. Yerden ısıtma boruları ve kollektör Danfoss marka kullanıldı. Küçük bir ayrıntı ama strafor, folyo kaplamalı ve diğer beyaz straforlar gibi şap suyu ve nemini içine alıp ısı iletkenliği göstermemesi sebebiyle folyo kaplı olanı kullanıldı. Umarım ısınmada bize fayda sağlar.

Malesef döviz kurundaki artış malzeme fiyatlarına anormal derecede yansıdı ve bu bizi epey yordu ve m2 maliyeti 12 euro ya 80 TL civarına mal oldu. İnşallah patlak çatlak çıkmaz bundan sonra bunun için dua ediyorum.

Kapılar, balkon korkulukları derken Şimdi ise taban döşemesinde ısı iletkenliğini düşünerek seramik uygulaması yapıyoruz, ve heyecanla bitmesini ve müstakil yaşama artık bir an önce adım atmayı istiyoruz.

Saygılar.

Eklenen Resimler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024