agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni975Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-02-2010, 00:24   #691
Ağaç Dostu

kazim polat's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2007
Galeri: 1
Herkese çok teşekkürler. Doğrusunu bulmak zor olmasa gerek bu gidişle.

kazim polat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2010, 02:18   #692
Ağaçsever

mustafademir24's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2009
Selamlar.

mustafademir24 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2010, 20:05   #693
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Sayın Meyveli Tepe,

Hemen üstteki mesajınızda hızlı okumaktan mütevellit bir eksik anlamam olmuş.

Tek katlı bir evde de şömine bacasının ısısından yararlanmak için sırtı dışarıdan vazgeçmek doğru hareketmidir. Yoksa yerden kazanım ve dış görüntüdeki güzellik sebebi ile sırtı dışarıyımı tercih etmek iyi olacaktır.

Tek katlı evde, içerideki şöminenin bacasının ısınmaya pek bir fayda olmaz herhalde diye düşündüm.

Düzenleyen hosseda : 19-02-2010 saat 21:29 Neden: eksik harf tamamlandı.
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2010, 21:05   #694
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Bu bahar olsun sizin şu Meyveli Tepeyi bende görmek istiyorum sevgili Meyveli Tepe

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2010, 22:42   #695
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Selahattin bey, bekleriz.

Sn.Hosseda, tek katlı evde bacadan faydalanmak mümkün değil tabii. Bu durumda sırtı dışarıda bir şömine yer kazancı bakımından daha iyi olur.

Ayazkızı ve mtarslan beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2010, 12:44   #696
Ağaç Dostu

Zeytinci's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2008
Binalardaki enerji kayıpları nerelerden oluyor?
Kaynak: EİEİ eğitim notları

Çatı %7
Duvarlar %40
Pencereler %30
Taban % 6
Kapı aralıklarından hava kaçağı % 17

Zeytinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2010, 13:38   #697
Ağaç Dostu

kazim polat's Avatar

Arkadaşlar, üç haftalık bekleyiş nihayet dün sona erdi. Tapu ve kadastrocu görevli arkadaşlar, dün gelerek önceden harita mühendisi arkadaşların yaptığı ölçümlerin üzerinden geçtiler. Aksi bir durum olmazsa yeni tapuyla imar iznine başvuracağız. Bakalım bu süreç ne kadar sürecek?

Eski 27-02-2010, 19:19   #698
Ağaç Dostu

Subasman bu hafta tamamlandı. Duvarlar için alınan köşe taşları da yerlerini aldı. Eğer havalar izin verirse önümüzdeki günlerde usta duvarlara başlayacak hayırlısı ile.

Düzenleyen hosseda : 14-06-2010 saat 18:12
Eski 27-02-2010, 20:02   #699
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2007
Galeri: 14
Ooo, sevgili Hoşseda, ne güzel çıkmış ortaya. Başlamak bitirmenin yarısıysa, sizinki yarıyı da geçmiş demektir. Yapımında da oturumunda da bol huzurlar diliyorum.

çekirdek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2010, 14:40   #700
Ağaç Dostu

Teşekkür ederim sayın çekirdek. Darısı başınıza...

Eski 28-02-2010, 19:45   #701
Ağaçsever

mustafademir24's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2009
Sevgili hoşseda, buradan görünen o ki yeni yuvanız günbegün günyüzüne çıkıyor, hayırlı olsun şimdiden. Kazım abi senin de yolun açık olsun. sevgiler.

mustafademir24 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2010, 20:51   #702
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-02-2008
Sn Hoşseda,

Su basman bitmiş, hayırlı olsun. Dolguyu sıkıştırmadan önce umarım iyice ıslatmışsınızdır. Yapmadıysanız mutlaka iyice ıslatın derim.

Sevgiyle kalın.

ensar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-03-2010, 21:36   #703
Ağaç Dostu

Subasman vizesini bu gün aldık nihayet.

Mimar, ruhsat alımı safhasında subasman vizesi için sadece SGK da inşaata ait iş yeri açılışı yapıldığını gösterir belge kafi demiş idi. Ancak kazın ayağı öyle değilmiş. Bu gün inşaata gelen yetkililer her tarafı inceden inceye ölçerek kontrol etmişler. Tamamen ruhsat ve imar planına uygun yaptık inşaatın temel ve subasmanını. Usta orada idi, ben bulunamadım. Herşey projeye uygun, oturma raporu müracaatınızda da aynen bu kontrol yapılacak, bundan sonrasında da böyle devam edin demişler. Vizeyi de vermişler.

Ustaya vize alınmadan duvara başlama demiş idim. Artık serbestiz. Sanırım elinde bir kaç ufak iş var onları bir kaç günde tamamlayacak ve hayırlısı ile başlayacak. Bu aralar bana da soluk aldırıyor.

Düzenleyen hosseda : 14-06-2010 saat 20:38
Eski 07-03-2010, 18:19   #704
Ağaç Dostu

bayindirmevki's Avatar

Giriş Tarihi: 22-07-2009
Alman BASF firması ''pasif ev'' teknolojisi ile ev yapımı sektöründe. Konuya meraklı arkadaşların dikkatine. Verdiğim lhttp://www.ankarahaber.com/news_detail.php?id=57016inkten ve basından daha detaylı bilgi alınabilir.

mtarslan beğendi.
bayindirmevki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2010, 00:47   #705
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 12-02-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nil Mesajı Göster
Todor, Paulownia'dan bahsettiğin için teşekkürler. Ben de böylece yeni bir ağaç türü hakkında bilgi sahibi oldum bragfor'un sitesinde: www.bragfor.com Meğer Paulownia plantasyonları varmış bu şirketin. Tanıtıcı yazılarını da oldukça bilgilendirici buldum. Gerçi kerestesinin zor alev alma özelliğinden bahsedilmiyor orada?

Sevgiler,

Nil
Merhaba,

Çeşitli kaynaklarda, Paulownia için en hızlı büyüyen ağaç diye bilgiler var. Seferihisar da ve Menderes de bu ağacı ticari düşünce ile 10 Dekar, 20 Dekar arazilerine dikenler oldu. Sürekli gördüğüm araziler. Dikileli 7-8 yıl oldu, sanıyorumki kesimi için 7-8 yıl daha beklenecek. Bu ağaçlar, ağacın dallarından elde edilen çeliklerden ve mevcut ağacın, saçak köklerinden çıkan sürgünlerden çoğaltılıyor.
Bilgilerinize, Saygılarımla,

ustunizci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2010, 02:01   #706
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2007
Galeri: 14
Bilgisayarıma dosyalamıştım, nerelerden aldığımı bilemiyorum.

Name:  fft15_mf390302[1].jpg
Views: 2411
Size:  71.8 KB

Name:  fft16_mf390318[1].jpg
Views: 2333
Size:  46.7 KB

Name:  cooper-point-eco-home-1[1].jpg
Views: 2394
Size:  56.5 KB

yalınkat beğendi.
çekirdek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2010, 20:27   #707
Ağaç Dostu

akcan67's Avatar

Giriş Tarihi: 02-04-2009
Sn Hosseda

Umarım bir yaramazlık yoktur.Uzun süredir inşaatın yapımı ile ilgili bir şey yazmadınız.Yoksa ters giden bir şeyler mi oldu.İnşallah her şey istediğiniz gibi gidiyordur.Yazılarınızı ve fotoğrafları en yakında görmek dileğiyle.Sağlıcakla kalın.

akcan67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2010, 21:06   #708
Ağaç Dostu

Sayın akcan67,

Dün usta kendi bahçe işlerini tamamlamış benim bahçeye geçti. Önce budamaları yapacakdı. Bugün konuştuk, subasman duvarlarının üst yüzüne, nemin yukarıya yürümesine mani olsun diye aldığım bir teneke izolasyon maddesini sürecek ve duvara başlayacak idi. Nasipse hafta sonu gideceğim, bende meraktayım.
Allahın izni ile bu hamlede de duvarlar ve tavan betonu biter ümidindeyim.

Ayazkızı beğendi.
Eski 25-03-2010, 23:28   #709
Ağaç Dostu

akcan67's Avatar

Giriş Tarihi: 02-04-2009
Sn Hosseda

Hadi hayırlısı diyelim.Allah işinizi rast getirsin.Resimleride eklemeyi unutmayın.

akcan67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-03-2010, 16:19   #710
Ağaç Dostu

Ozi'nin Bahçesi's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2010
Yeni Bir Başlangıç...

Merhaba,

Çocuğluğum, ardındanda gençlik yıllarımın büyük kısmı (en azında yaz ayları) köyde geçti. Ülkemizde yetişen sebze ve meyvelerin hemen hemen hepsinin en doğal tat ve kokularını tatma şansım oldu o yıllarda.

Sonra üniversite ve iş hayatı kopardı beni bu tatlardan.Ama hala derin bir nefes aldığımda; karpuzun, salatalığın, biberin o insanın burunu sızlatan kokusunu anımsarım.

Uzun süredir bizim de arazi arayışlarımız devam ediyordu.
Yıllardır bakmadık gitmedik yer kalmadı, hayallerimizi gerçekleştirebilecek bir arazininin izini sürüp durduk.

Çanakkale, Edirne, Tekirdağ (özellikle Mürefte),Kırklareli Vize-İğneada,Şile, Pendik,Tuzla,Şile,Gebze,Kocaeli körfez ,Derince,Kandıra, Yalova vs..Istanbu’la yakın hemen hemen her yeri dolaştık.

Ama bir türlü eşimin de benim de içime sinecek bir yer bulamadık..
3 Yıl önce Ozi ( oğlumuz Özgür ) doğduktan sonra aramalarımıza biraz ara verir gibi olduk. Ama Ozi ayaklanıp dışarı çıkmaya başlayınca arayışlarımız yeniden yoğunlaştı.

Oğlumuzun ( tabi bizim ) büyük şehrin stresinden uzak, doğal bir ortamda bir nebze nefes alabileceğimiz ve doğal olarak yetişmiş yiyeceklerden tadabileceğimiz bir mekan bulmak için bakınıp durduk. Her hafta sonu Ozi'yi nereye götüreceğiz diye düşünmakten yorulduk. AVM lere değil gitmek yanından bile geçerken tüylerim diken diken oluydu (gerçi hala oluyor ama ).

Trafikten,stresten, sidik yarışından uzaklaşıp doğayla, kendimizle başbaşa kalacağımız bir yerin arayışı özellikle bende önüne geçilmez bir tutku halini almıştı.

Bu arada Meyveli Tepenin sayfasını sürekli takip ediyorduk..Bizim düşlediklerimizi onlar yavaş yavaş gerçekleştiriken biz bazan umutlanıyor bazan başaramayacağız diye panikliyorduk.

Özellikle fırın olayı eşimin aklını başından almıştı..
O kadar dolaşmama rağmen nerede olduğunu bilmiyordum Meyveli Tepenin. Kabaca Karamürsel'de olduğunu biliyordum, okadar.

20.03.2010 günü gene arazi bakmak için internetten bulduğum birkaç yere bakmak üzere Karamürsel' e gittik. Baktığımız yerler bir türlü içimize sinmedi. Sonra dönmeye karar vermiştik ki not ettiğim başka bir emlakçıya uğradık. Onlarında elinde bir arazi vardı ona bakmak istiyordum. O araziye bizi götürecek ilgili (Yılmaz Bey) başka bir müşteri ile bir yere bakmaya gitmişti. Biraz bekleyin gelir dediler.
Dönüş için geç kalıyorduk..Daha önce baktığımız yerlerde hüsrana uğrayınca beklemeyelim diye düşündüm. Sonra buraya kadar geldik bari bakalım, içimizde ukte kalmasın dedik ve beklemeye başladık. Sonra Yılmaz Bey geldi. Bakmak istediğimiz yeri söyledim, biraz düşündü. başka bir yer daha var dedi. 2900m2 isterseniz oraya da bakalım dedi. Olur dedim. Aslında ben 5 dönüden küçük bir yer düşünmüyordum.
Araziye gittik. Arabayı park ettim. Başımı kaldırdım..Karşımda MEYVELİTEPE ...Evi görür görmez tanımıştım..

Araziye baktık 1/3 ü zeytinlik geri kalanı sera olarak kullanılıyormuş. Seranın yeri şu anda boş. Arazi ve manzarası çok hoşumuza gitti.

Sonra süprizler peş peşe geldi. Emlakcımız Yılmaz Bey'in arazisi ve evi baktığımız arazinin tam karşısındaydı. Eşi ve çocukları ile tanıştık..Sonra yoldan geçen köylülerle sohbet ettik..Çok sıcak ve yakın hissettik açıkcası..Yani hem Meyvelitepe ile hemde emlakçımızla komşu olabilirdik, şartları zorlarsak. Sonra Meyveli Tepeye götürdü bizi emlakçımız. Meyveli Tepenin sahipleri ile tanıştık...İnanılır gibi değildi.Sayfalarını heyecanla takip ettiğimiz Meyveli Tepedeydik ve geçen yıl kurutulan Trabzon Hurmalarını yiyiyorduk.

Arazi için istenen ücret bizim limitlerin biraz üzerindeydi. Yılmaz bey arazi sahibini de köyden çağırdı..Ve bir rakkam üzerinde mutabık kaldık..Ama hala bir miktar eksiğimiz vardı. Onuda bir şekilde halledeceğimi düşünerek, sözleşmeyi imzaladık.

Ve..bugün..23.03.2010 itibarı ile bizimde bir arazimiz var.Arazimizle birlikte 20 kadar zeytin, 2 erik 1 kiraz 1 asma 2 cevizimiz var artık..Ama yapılacak çok iş var..Çoook..Hepimizin heyecanla hayalini kurduğu bir yaşam için biz ilk adımı attık..Bundan sonra bu sayfalarda neler yaptık neler yaşadık sizinle paylaşacağız.
http://ozininbahcesi.blogspot.com/

Şimdi bütün telaşımız hayalimizdeki evi araziye uydurmak, kabaca planları hazırladık.
Detayları bir mimarla görüşeceğiz.

Buradan MeyveliTepe'ye yardımları ve misafirperverliği için çok çok teşekkür ediyorum.
Sanırım kapısını epeyce aşındıracağız..
Darısı hepinizin başına.

bahcedenn beğendi.
Ozi'nin Bahçesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-03-2010, 16:34   #711
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Hayırlı uğurlu olsun komşu. Bir adım attınız ya, gerisi gelir artık. Gönlünüze göre yapacağınız bir ev ve bahçede, sağlık ve mutlulukla dolu yaşam diliyorum.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2010, 08:51   #712
Ağaçsever

selmaa's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2009
Sayın O'zinin Bahçesi hayırlı uğurlu olsun. Çok sevindim sizin adınıza sevincinize ortak oldum heyecanınızı hissettim. Ancak bu kadar olur kısmet bundan böyle de daim olsun inşallah. Araziniz düşündüğünüz kadar ( 5 dönüm) mı? Merak ettim. Dilerim tüm hayelleriniz gerçek olur. Hurma diyince nasıl canım istedi. Ben ancak 20 tane kurutabildim çoktan bitti. Son zamanda öğrendim hurma kurutmayı bu sene inşallah kimse hurma yiyemiyecek hepsini kurutucam becerebilirsem... HAYIRLI OLSUN YENİ BAHÇENİZ.

selmaa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2010, 11:38   #713
Ağaç Dostu

Ozi'nin Bahçesi's Avatar

Çok Teşekkür ederim Sn. Selmaa,
Arazi 2900m2 1/3 ü zeytinlik..Bakalım kendimize ve özellike Ozi'ye güzel bir bahçe kurarız inşallah.

Eski 31-03-2010, 22:11   #714
Ağaç Dostu

kazim polat's Avatar

Arkadaşlar merhaba.

Öncelikle, aramıza hoşgeldin Sn. Ozi'nin Bahçesi. Umarım Özgür'ün, koridorlarında "özgürce" koşabileceği bir evi de tez zamanda bahçenizin içine kondurur, yaşamın tadına varırsınız.

Arkadaşlar, benim canım hayli sıkkın. Brokrasinin geç işlediğini biliyordum da, bu kadarını da beklemiyordum. Arazimi tarla statüsünden, arsaya çevirmem tam 3,5 ay sürdü. Nasıl oldu demeyin, ben de anlayamadım. Yok eksik imza, yok yanlış madde, yok kayıp dosya derken, geçen Cuma yeni tapularımı aldım. Ve akabinde röparlı krokiye başvurdum. Dün akşam vakti elime geçti bu belge, bakmadan dosyaya koymuştum.

Bugün belediyeye imar izni için gidecektim ki, bir de neyi farkedeyim? Evi yapacağım değil de, bahçe olarak kullanacağım parselin krokisi çıkarılmış. Bütün günüm, yüzüm düşük olarak geçti. Akşama doğru harita mühendisimle görüşebildim ve hatasını kabul etti Allahtan. Yarın bir aksilik çıkmazsa, diğer parsel için tekrar işlem başlatacak.

Bir arkadaşıma bir an evvel ev inşaasına başlamak istediğimi söylediğimde, kendisinin her işinin rast gittiğini, ama buna rağmen kazmayı toprağa vurmanın dört ay sürdüğünü söylemişti. Ben de aynı süreyi gördüm bile şimdiden.

Selamlar...

Ayazkızı ve mtarslan beğendi.
Eski 31-03-2010, 22:21   #715
Ağaç Dostu

Sayın Ozi'nin bahçesi,
Hayırlı uğurlu olsun yeni bahçeniz.

Eski 01-04-2010, 08:10   #716
Ağaç Dostu

Ozi'nin Bahçesi's Avatar

Merhaba,
Sn.Kazım Polat ve hosseda teşekkür ederim.
Ev konusunda neler yaşayacağız bende merak ediyorum. Geçen hafta bizimde arazinin sınır kazıklarını harita mühendisi çaktırdı.Ben daha gidip göremedim.
Kabaca kafamızda yaptıracağımız ev şekillendi ama, mimar ne der ne kadar bizim düşündüğümüzü yapar, belediye ile neler yaşarız bilemiyorum.
Hayırlısı bakalım bayağı meşekkatli bir yola girdik.

Eski 01-04-2010, 09:55   #717
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Sn. Ozi'nin bahçesi, sağlıkla, mutlulukla yeni bahçenizde yaşam dilerim. Küçük Ozi için güzel bir gelecek sağlamışsınız.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2010, 11:58   #718
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Kazım, diğer parsel için başlayacak işlemin ne kadar süreceği konusunda bilgi mevcut mu?

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2010, 15:26   #719
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-03-2010
arazinizde ,bloğunuzda hayırlı uğurlu olsun .Gelişmeleri takip edeceğiz inşallah.

fersah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2010, 21:08   #720
Ağaç Dostu

kazim polat's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Penelophe Mesajı Göster
Kazım, diğer parsel için başlayacak işlemin ne kadar süreceği konusunda bilgi mevcut mu?
Arkadaşlar merhaba.

Hayır Penelophe, maalesef kesin bir zaman dilimi yok. Güya bugün arayacaktı harita mühendisim, imza için. Daha resmen başvurmadık bile. Artık yıldım, inan.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024