agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Bir bilene soralım
(https)

Beğeni Düzeni9Beğeniler
  • 1 Gönderen Alp.er
  • 1 Gönderen Zekoş
  • 1 Gönderen almuud
  • 3 Gönderen ahmeter
  • 2 Gönderen chelik26
  • 1 Gönderen ahmeter

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-12-2023, 23:02   #1
Ağaçsever

Alp.er's Avatar

Giriş Tarihi: 04-12-2018
Bahçemde Ne Üretip Pazarlayabilirim?

Sevgili arkadaşlar ,
Kayseri merkezde 1500 m2 bir bahçem var. Burada bir şeyler üretmek ve pazarlamak istiyorum ,aklımda ki bazı fikirler şunlar ;50 tane Tavuk alıp organik yumurta üretimi yapmak. Cins tavuk alıp üretip çoğaltmak. Ahududu yetiştirmek .

Ama problem şu ki bunları nerede nasıl pazarlayacağım. Şunu da belirtiyim büyük maddi beklentilerim yok .. Ne kazanırsam o kar. Hem bana meşakkat olsun hem de 3-5 bir şeyler kazanıyım düşüncesindeyim..

Sizin önerebileceğiniz iş fikirleri varsa dinlemekten memnuniyet duyarım.
Son olarak önerebileceğiniz pazarlaması kolay ürünler varsa bunları da bilmek isterim.

Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Zekoş beğendi.
Alp.er Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-12-2023, 11:39   #2
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Alp.er Mesajı Göster
Sevgili arkadaşlar ,
Kayseri merkezde 1500 m2 bir bahçem var. Burada bir şeyler üretmek ve pazarlamak istiyorum ,aklımda ki bazı fikirler şunlar ;50 tane Tavuk alıp organik yumurta üretimi yapmak. Cins tavuk alıp üretip çoğaltmak. Ahududu yetiştirmek .

Ama problem şu ki bunları nerede nasıl pazarlayacağım. Şunu da belirtiyim büyük maddi beklentilerim yok .. Ne kazanırsam o kar. Hem bana meşakkat olsun hem de 3-5 bir şeyler kazanıyım düşüncesindeyim..

Son olarak önerebileceğiniz pazarlaması kolay ürünler varsa bunları da bilmek isterim.

Sn.Alp.er bulunduğunuz bölgede üzümsü meyveler için çok uygun üretilmesi de kolay hem fidanı hem meyvelerini satabilirsiniz
Tavuklar için yem fiyatları malum sorun olmaz derseniz yumurta tavuğu yanında cins tavukta besleyin.Cins tavuk yumurtası en ucuz 25 den başlıyor.
Ayrıca soğuğa dayanıklı çok aranan klematis,kanayan kalpler,cukulata sarmasigi v.s gibi çiçeklerden de üretip satabilirsiniz.
Ayrıca iri ve sıradışı renklerde dahlia da uygun olur..Bunların yetiştirilmesi ve çoğaltılması kolay ..satarken tek sorun kargo ücreti diye düsünüyorum..umarım yardımcı olabilmişimdir

Alp.er beğendi.
Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-12-2023, 20:04   #3
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 13-05-2023
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Alp.er Mesajı Göster
Sevgili arkadaşlar ,

Arıcılık yapabilirsiniz, sadece bal değil diğer arı ürünleri de çok değerli. Polen, propolis ve eğer yeterli bilgiye ulaşabilirseniz arı sütü. Ama benim ilgimi çeken başka bir arı ürünü var. Arı zehri hem toplaması çok zor hem de satması, ama satacak bir yer bulabilirseniz gayet pahalı bir ürün. Hani bir deyim vardır ya ''yükte hafif pahada ağır'' tam olarak o tip bir ürün

Alp.er beğendi.
almuud Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-03-2024, 19:28   #4
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2008
2 ÖNERİM VAR 1yaban mersini 2 çilek kolay gelsin

TCM, chelik26 ve Alp.er beğendi.
ahmeter Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-03-2024, 20:19   #5
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2018
Arıcılık işine şöyle bir şerh düşmek istiyorum, Eğer dürüstlüğünüze güvenen ve zengin çevreniz varsa bal üretin, yok piyasaya bal satacağım derseniz işiniz zor, Çünkü bal maliyetleri çok yüksek, ama piyasada şekerden ucuz bal! var. İnsanlar için bal mı değil mi olduğu önemsiz sadece etiketinde bal yazması ve ucuz olması önemli. Ayrıca arıcılık öyle dışarıdan göründüğü gibi de değil, 3 yıldrı yapıyorum, daha 4 kovanı geçemedim, Şansım şu ki, bal satma konusunda sıkıntım yok, geçen yıl kilosunu 500 den sattım. Sadece 18 kiloydu tabii.
Yumurta işi de zor, piyasa fiyatından verirseniz pek satamıyorsunuz, düzenli müşterinizde olmuyor, Piyasadan aşağı verirseniz, müşteri çok oluyor ve sizin yumurtalar dünyanın en iyi yumurtaları oluyor, ama fiyatı az yukarı çektiğinizde kimse kalmıyor herkes bime uçuyor yumurta almaya. (Bal ve yumurta konusunda deneyim sahibiyim).
Fİde yetiştirip satabilirsiniz etrafınıza, **** nadir bulunan çiçek türü şeyleri çoğaltarak. Mesela ortanca gibi. Soğuk bölgelerde pek yok. O yüzden bir şansınız var.
Sn AHmeter e katılıyorum, Çilek olabilir. Yeriniz yerleşim yerine yakınsa, piknik bölgesi civarındaysa, yola yakınsa kesinlikle denemelisiniz.

TCM ve Alp.er beğendi.
chelik26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2024, 10:58   #6
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Bilgi vereceğim yoğunum

Eklenen Resimler

Alp.er beğendi.
ahmeter Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:47.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024