agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Balkon Bahçeciliği
(https)

Beğeni Düzeni386Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-04-2015, 10:20   #481
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kozmik Mesajı Göster
Merhaba,bende zengardenden bhut jolokia altım siz hatayı nerde yapmışsınızki çıkmadılar satıcılarla gorustunuzmu acaba bizde ayni hataya dusmeyelim yazarsaniz sevinirim
Zengarden tohumlarında sıkıntı olabiliyor. Geçen sene ve bu sene iki kez tohum aldım. Forumdaki tohum paylaşım etkinliğinden gelen tohumların çimlenme yüzdesi ile zengarden den gelenler arasında dağlar kadar fark var.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2015, 11:34   #482
Yeni Üye

harun80's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2015

Cok yavaş büyüyorlar. Sanirim iyi gunes gormediginden ve viyoller kucuk oldugundan.

Milla beğendi.
harun80 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2015, 21:14   #483
Ağaçsever

kozmik's Avatar

Giriş Tarihi: 06-04-2015
Tohumları mayıs başı gibi toprakla buluşturmayı düşünüyorum,pet bardaklara bir tohum gelecek şekilde normal toprakla torfu karıştırıp üzerini naylonla kapatıcam birde ekmeden önce yarım gün suda bekletecem sizce bu şekilde uygunmudur.

kozmik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2015, 17:07   #484
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-05-2014
evet uygundur

kolcay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2015, 19:56   #485
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kozmik Mesajı Göster
Tohumları mayıs başı gibi toprakla buluşturmayı düşünüyorum,pet bardaklara bir tohum gelecek şekilde normal toprakla torfu karıştırıp üzerini naylonla kapatıcam birde ekmeden önce yarım gün suda bekletecem sizce bu şekilde uygunmudur.
Ben domateslerle birlikte bir gün suda bir gün de belli bekletmiştim .

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2015, 17:40   #486
Ağaçsever

kozmik's Avatar

Teşekkürler,arkadaşlar tohumlar hk. zengardenin halk.ilişkiler uzm.gelen bilgiyi paylaşmak istedim: "satışta olanlar orijinal tohumlar olup, son 6 yıldır üretilmektedir. Acılık derecesi bitkiden bitkiye, hatta aynı bitkinin farklı dallarındaki biberler arasında dahi olmaktadır. Ancak biber yine de çok acıdır. Güneş gören dallardaki biberlerin acılık derecesi artmaktadır."

Eski 27-04-2015, 11:32   #487
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-04-2015
tahmini çimlenme süresi ne kadardır benim 1.5 hafta oldu daha çıkmadı

redchili Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2015, 20:56   #488
Ağaçsever

kozmik's Avatar

Arkadaşlar trinidad moruga akrebi biberinin tohumu elimde mevcut ama piyasada bunun fidesini bulabileceğim yer varmı yardımcı olursanız sevinirim

Eski 05-05-2015, 09:52   #489
Ağaç Dostu

capsaicin's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi harun80 Mesajı Göster

Cok yavaş büyüyorlar. Sanirim iyi gunes gormediginden ve viyoller kucuk oldugundan.
Ufak saksılara alınma zamanları gelmiş de geçmiş bile. Hemen 8-10cm çaplı zengin topraklı saksılara alıp bol güneş gören bir yere yerleştirin. Yoksa bodur kalırlar verim alamazsınız.

capsaicin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2015, 18:12   #490
Ağaçsever

kozmik's Avatar

Kardeş tohumlarda varmı gelişme çıktılarmı

Eski 14-05-2015, 13:46   #491
Ağaç Dostu

En erken 24 günde çıkan var ev fazla güneş görmüyor bu resimdekiler toplam 1.5 aylık daha yeni çıkmaya başlayanlar bile var

Eklenen Resimler

Milla beğendi.
Eski 21-05-2015, 14:01   #492
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi redchili Mesajı Göster
En erken 24 günde çıkan var ev fazla güneş görmüyor bu resimdekiler toplam 1.5 aylık daha yeni çıkmaya başlayanlar bile var
arkadaşlar forumda yeniyim kusur ve hatalarım olursa affedin. bhut jolokia tohumu aldım internetten. çay tabagına pamuk koydum arasına 2 tohum koydum ustunede pamuk koydum pamukları ıslattım. ustunude folyo ıle kapattım ama bır turlu cımlenmedı ne yapmam gerek

dolphin_star Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2015, 15:39   #493
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dolphin_star Mesajı Göster
arkadaşlar forumda yeniyim kusur ve hatalarım olursa affedin. bhut jolokia tohumu aldım internetten. çay tabagına pamuk koydum arasına 2 tohum koydum ustunede pamuk koydum pamukları ıslattım. ustunude folyo ıle kapattım ama bır turlu cımlenmedı ne yapmam gerek
o kadar strese gerek yok dostum benim pamukta çimlendirmeye çalıştığım tohumlar çimlenmedi bi türlü sen de benim gibi toprağa ek Şöyle yapacaksın ekeceğin toprağı nemlendirip altı delik yani suladığında su çıkabilecek plastik bardakların içine koyacaksın tohumu da yüzeyden 1 cm aşağı ekeceksin son olarak da üzerine sterç film çekip bi kaç da streçe delik açtıktan sonra kapatacaksıın ve bekleyeceksin bu şekilde 15 20 gün arası çıkacaktır

Bunlarda Benimkiler Çimlendikten 20 gün sonra

Eklenen Resimler

Milla ve Resulgur beğendi.
Eski 21-05-2015, 15:44   #494
Yeni Üye

Alıntı:
o kadar strese gerek yok dostum benim pamukta çimlendirmeye çalıştığım tohumlar çimlenmedi bi türlü sen de benim gibi toprağa ek Şöyle yapacaksın ekeceğin toprağı nemlendirip altı delik yani suladığında su çıkabilecek plastik bardakların içine koyacaksın tohumu da yüzeyden 1 cm aşağı ekeceksin son olarak da üzerine sterç film çekip bi kaç da streçe delik açtıktan sonra kapatacaksıın ve bekleyeceksin bu şekilde 15 20 gün arası çıkacaktır

Bunlarda Benimkiler Çimlendikten 20 gün sonra
kardeşim cevabın için teşekkür ederim. herhangi bir toprak olurmu yoksa çiçekciden özel toprakmı almalıyım? ilk defa yapıyorum bu işi bilgim hiç yok. bide ektikten sonra sulamam gerekiyrmu? dışarda güneşte dursamı yi olur evin içindemi?

Eski 21-05-2015, 15:49   #495
Ağaç Dostu

Alıntı:
kardeşim cevabın için teşekkür ederim. herhangi bir toprak olurmu yoksa çiçekciden özel toprakmı almalıyım? ilk defa yapıyorum bu işi bilgim hiç yok.

Rica ederim her toprakta çimleniyor benim 4 çeşit toprağım vardı iyi kötü farketmiyor ama sen git bi çeçekçiden al toprağı ona ek ya da önceden evde çiçek felan ektilerse onların toprağı da olur

Eski 21-05-2015, 15:52   #496
Yeni Üye

Alıntı:
Rica ederim her toprakta çimleniyor benim 4 çeşit toprağım vardı iyi kötü farketmiyor ama sen git bi çeçekçiden al toprağı ona ek ya da önceden evde çiçek felan ektilerse onların toprağı da olur
eyvallah buğün yapacağım dediğini. nekadar sürede biberleri toplamaya başlıyoruz acaba birde alanyada yaşıyorum havalar sıcak hep dışarda güneşte olsa olurmu? arada sulayayımmı

Eski 21-05-2015, 16:00   #497
Ağaç Dostu

Alıntı:
eyvallah buğün yapacağım dediğini. nekadar sürede biberleri toplamaya başlıyoruz acaba birde alanyada yaşıyorum havalar sıcak hep dışarda güneşte olsa olurmu? arada sulayayımmı
biberleri en erken 4 ayda toplarsın benim diğer biberler öyle oldu ama bhut ta ne zaman toplanır bilemiyorum. İlk önce evin içinde cam kenarında dursun çimlensin biraz büyüsün sonra dışarı alırsın çünkü en ufak bir esintide biber yan yatabilir ben 5 cm felan olunca dışarı alıyorum

Eski 21-05-2015, 16:05   #498
Yeni Üye

Alıntı:
biberleri en erken 4 ayda toplarsın benim diğer biberler öyle oldu ama bhut ta ne zaman toplanır bilemiyorum. İlk önce evin içinde cam kenarında dursun çimlensin biraz büyüsün sonra dışarı alırsın çünkü en ufak bir esintide biber yan yatabilir ben 5 cm felan olunca dışarı alıyorum
ooo sende başka biberlerdemi var koleksıyon yapıyorsunuz galıba
bende merakımdan ektım bunu normalde acı yıyen bı ınsan degılım. ama dunyanın en acı bıberı dıye gecınce ınsan merak edıyor heyecan yaptım bian önce ekmem lazım

Eski 21-05-2015, 16:12   #499
Ağaç Dostu

Alıntı:
ooo sende başka biberlerdemi var koleksıyon yapıyorsunuz galıba
bende merakımdan ektım bunu normalde acı yıyen bı ınsan degılım. ama dunyanın en acı bıberı dıye gecınce ınsan merak edıyor heyecan yaptım bian önce ekmem lazım
Dünyanın En acı 3 ü var şu an yeni yetişitiriyorum türkiyeden, çinden,hindistandan aldığım tohumlar işe yaramadı çıkmadılar ya da başka biberler çıktı. 2 3 senedir onların sayesinde 4 çeşit daha biber yetiştirdim

Eski 21-05-2015, 16:15   #500
Yeni Üye

Wink

Alıntı:
Dünyanın En acı 3 ü var şu an yeni yetişitiriyorum türkiyeden, çinden,hindistandan aldığım tohumlar işe yaramadı çıkmadılar ya da başka biberler çıktı. 2 3 senedir onların sayesinde 4 çeşit daha biber yetiştirdim
bende çinden aldım aliexpresten yoksa benimkilerdemi çıkmayacak hiç bitanesi bile çıkmadımı

Eski 21-05-2015, 16:18   #501
Ağaç Dostu

Alıntı:
bende çinden aldım aliexpresten yoksa benimkilerdemi çıkmayacak hiç bitanesi bile çıkmadımı

dostum üzgünüm ama bende ilk olarak ali expresten aldım thai biberi çıktı özel mesaj olarak gönder bana satıcıyı bakayım yoksa benim aldığım yerden al

Eski 21-05-2015, 16:24   #502
Yeni Üye

Alıntı:
dostum üzgünüm ama bende ilk olarak ali expresten aldım thai biberi çıktı özel mesaj olarak gönder bana satıcıyı bakayım yoksa benim aldığım yerden al
vay arkadaş biberin çin malı bile adi oluyor demekki japondan şaşmamak lazım tamam kardeşim gönderiyorum

redchili beğendi.
Eski 25-05-2015, 08:04   #503
Yeni Üye

dribo33's Avatar

Giriş Tarihi: 23-12-2014
Merhaba arkadaşlar bende gittigidiyordan aldım tohumlarımı ama arkadaş dolandırıcı çıktı hepsi aynı biber ve çeşitini bilemiyorum şimdi bana elinde olup bhut joloki, moruga akrebi, habereno biberlerinden gönderen olur mu?

dribo33 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2015, 10:51   #504
Ağaç Dostu

Saksıya alma zamanı gelmiş mi sizce

Eklenen Resimler

Milla, buz45 ve dribo33 beğendi.
Eski 06-06-2015, 14:28   #505
Yeni Üye

selamun aleyküm arkadaşlar. ektikten tam 16 gün sonra buğün benim bhutlar baş gösterdi. tohumun 16 günde filizlenmesi normalmidir? şayet tohumları çinden aldım çakma olduğundan şüpheleniyorum

Eski 06-06-2015, 18:21   #506
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2013
Aleyküm Selam,normaldir ben karolina reaper,trinidat moruga,bhut jalokia diktim mayıs ayında 10 günden sonra çıkmaya başladılar.havaların sıcaklığı,tohumların nemli ortamda olması,kullanılan harç hepsi zamanda farklılıklar yaratır.içini ferah tut,gerçi bende netten aldım bakalım ne çıkacak 😀 ama benimki isveçten alınma.

dolphin_star beğendi.
erkanbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-06-2015, 08:29   #507
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi erkanbey Mesajı Göster
Aleyküm Selam,normaldir ben karolina reaper,trinidat moruga,bhut jalokia diktim mayıs ayında 10 günden sonra çıkmaya başladılar.havaların sıcaklığı,tohumların nemli ortamda olması,kullanılan harç hepsi zamanda farklılıklar yaratır.içini ferah tut,gerçi bende netten aldım bakalım ne çıkacak 😀 ama benimki isveçten alınma.
cevabınız için teşekkür ederim erkanbey. bakalım bekleyip göreceğiz

Eski 08-06-2015, 08:30   #508
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi erkanbey Mesajı Göster
birde erkanbey ektiğiniz biberler dünyanın en acı biberleri bildiğim kadarıyla. bu biberleri ne yapmayı, nerde kullanmayı düşünüyorsunuz?

Eski 08-06-2015, 09:52   #509
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2013
Bi büyüsünlerde o zaman düşünürüz acı her yerde kullanılır ağırlıklı olarak pul biber yapılabilir.

erkanbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2015, 22:29   #510
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-03-2015
iyi aksamlar Ali expressten aldigim tum tohumlardan halen ses yok zaten umidi coktan kesmistim.

Ancak cilmenen yerli bibelerimin yapraklarinda son zamanlarda bir acayiplikle rolusmaya basladi.

Bilgisi olan var mı??

Tesekkurler

HalilAyar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024