agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Balkon Bahçeciliği
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni1210Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-09-2019, 07:26   #1021
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-05-2014
benim biberlerin ilk 4-5 tanesi tamamen carolina reaper formunda idi. iki saksımda da sonraki biberler carolina repaere hiç benzemiyor. tohum için bir adet biber ayırmıştım tüm çimlendirmeleri o biberden yaptım iki kök babamın bahçeye diktim. babamın bahçedeki biberlerin hepsi carolina reaper formunda. sonradan olan biberler neden benzemiyor anlamadım.

Eklenen Resimler

kolcay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-09-2019, 14:36   #1022
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-06-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kolcay Mesajı Göster
benim biberlerin ilk 4-5 tanesi tamamen carolina reaper formunda idi. iki saksımda da sonraki biberler carolina repaere hiç benzemiyor. tohum için bir adet biber ayırmıştım tüm çimlendirmeleri o biberden yaptım iki kök babamın bahçeye diktim. babamın bahçedeki biberlerin hepsi carolina reaper formunda. sonradan olan biberler neden benzemiyor anlamadım.
Merhaba,çiçeklerin tozlaşması,döllenmesi esnasında yakın çevredeki diğer biber çeşitlerinden dölleme olması durumunda bu söylediğiniz olabilir kanaatindeyim.

bulaka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2019, 20:17   #1023
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-11-2018
Nem ölçer güvenmelimiyim

Arkadaşlar benim carolina birtane çıkmıştı kızrmadan yeşilken sapıyla beraber aynen çiçekler gibi düştü içini açtım baktım kahverengi gibi tozlar vardı bu havalarda hergün suluyordum birtane nem ölçer aldım 4 gündür sulamıyorum birtane daha biber çıktı alet hala fazla nemli gösteriyor son ibrede derecesi 4 gün sulamadığım halde başka hiç sulanmayan saksılara koyuyorum aleti nem yokdiyor sulamadığımız için doğru gösteriyor sulama işine bu aletle devam etsem faydasını görürmüyüm çünkü topraktan nemden bitki ile hiç alakam olmadı ilkkez uğrştığım bir hobi

Cengooo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2019, 08:18   #1024
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-05-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bulaka Mesajı Göster
Merhaba,çiçeklerin tozlaşması,döllenmesi esnasında yakın çevredeki diğer biber çeşitlerinden dölleme olması durumunda bu söylediğiniz olabilir kanaatindeyim.
4. kat kapalı balkon ve yakında hiç bahçe yok. yani çapraz dölleme yok. babamın bahçedeki biberler çarliston biberlerin içinde, çapraz dölleme olsa onlar olurdu.

ayrıca bu biber suyu seviyor .ben günde 3 defa otomatik sulama yaptırıyorum . suyu azaltınca biber tutma oranı düşüyor ve tutan biberlerde minik minikken kızarmaya başlıyor. en azından benim tespitim bu yönde. başkasında farklı sonuçlar olabilir.

kolcay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:29.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2019