agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Bakım ve tedaviler (http://www.agaclar.net/forum/bakim-ve-tedaviler/)
-   -   bonsaide yaprak dökülme sorunları (http://www.agaclar.net/forum/bakim-ve-tedaviler/806.htm)

Esufo 18-01-2020 09:44

Merhaba iyi günler. Doğum günümde kız kardeşimden hediye olarak bonsai geldi. Sanırim türü zalkova oyle yaziyor. Geldiği gunden beri taze yeşil yapraklarını bile döküyor. Sorunu ne olabilir pencere önüne koydum toprağını kontrol ediyorum sulamak için 6 gün oldu ve sürekli dokununca dahi çokca yaprak döküyor. Ne yapmalıyım?
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

deniz.h 30-01-2020 22:58

Herkese merhaba. Nandina bonsai hediye geldi. Ciceksepetinden geldi ve taş saksısı ve çiçeğin kendisi gerçekten çok hoştu. Baya araştırdım bakımını daha 4 gün önce gelmesine ragmen yapraklari döküldü bazi yapraklarinin uzerindede siyahliklar oluştu. Nasıl bakmak lazim ne yapmak lazım lutfen yardımcı olursaniz sevinirim

AsyAytekin 10-02-2020 13:51

Merhaba, yaklaşık 12 gün önce zelkova bonsai hediye geldi.Geldiğinde yanımda çiçeklerle çok ilgili bir tanıdığım vardı. Kendisine nasıl bakmam gerektiğini sordum. Onun toprağı nemlidir zaten bir iki hafta su verme dedi. Ben de ertesi gün şehir dışına çıkıp bonsaimi evde bıraktım. Evde kaldığı süreçte annem de hiç su vermemiş ve geldiğimde yaprakları boynunu bükmüş ve bir kısmı dökülmüştü. Hemen bir araştırma yapıp toprağının tamamını nemlendirecek miktarda su verdim. Ancak bakamayacağım diye öldü diye çok korkuyorum. Nasıl ilgilenmem gerekir? Toprağını mı değiştirmeliyim? Çiçeksepetinden geldi zaten riskli olduğunu duydum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum onu yaşatmayı çok istiyorum.

Ficuss 15-02-2020 13:15

Ağacı yeni aldık ama yapraklarını döküyor olanlar da yavaş yavaş kuruyor
Sizce ne yapılsa kendine gelir
Toprağı nemli

Nandina 12-04-2020 12:04

Bonsaim soluyor

1 Eklenti(ler)
Arkadaşlar yeni yaprak açan bonzaimde zamanla büzülmeler meydana geldi fakat eski yapraklarda bı problem yok neden olabilir?

Sed 22-05-2020 22:04

Acil yardım

3 Eklenti(ler)
Merhaba ,
Bonsaim sürekli yaprağını doküyor. Ficus gingsen türü. Suyunu dikkatli veriyorum ceyeran alan bir yerde değil. Çok ciddi yaprak dökmeye başladı. Ve dökülen yaprakları kahve hareli. Hastalık mıdır vitamin eksikliği midir

Eacape01 27-07-2020 20:40

Yaprak kararmasi

***,yeni aldığım bonsaibin yaprakların da kararma oluştu.Aldiğım yerle görüştüğüm de;susuz kaldığı ve strese girdiği söylendi,daha önce bu konu hakkında tecrübesi olan var mı?

Nandina 04-08-2020 21:22

Bonsai toprağı yosun tutuyor

Bonsaimin toprağında yosunlar oluşmaya başladı sebebi ne olabilir ağaca bir zararı olabilir mi bu yosunun ??

dgrsl 26-10-2020 10:37

2 Eklenti(ler)
Merhaba,
5 yıldır baktığım Ficus bonsaim çok hızlı bir şekilde yaprak dökmeye başladı. Sadece 2 günlüğüne farklı bir yerde durdu şimdi tekrar eski yerinde; bu değişiklikten mi mı yoksa mevsim geçişinden mi bilmiyorum ama yemyeşil olan bonsaim'de yaprak kalmayacak diye çok endişeleniyorum. Biraz vitamin de verdim. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum gerçekten çok üzgünüm :/

Turkmen06 21-11-2020 07:48

Kurumasını durduramıyorum

5 Eklenti(ler)
Öncelikle herkese merhaba
Değerli fikirleriniz ve ayırdığınız zaman ve tecrübeyle bir çok insanın hayatına dokunduğunuz için teşekkürler.
Cinsinin zelkova olduğunu tahmin ettiğim bonsaim en ucundaki yaprakları tamamen kurumaya başladı.
Salondaki konumu direk güneş almamakla birlikte gün boyu ışık alıyor. Evim lojman olduğu için ortalamanın üstünde bir ısıda. Radyatöre uzaklığı 1,5 metre.
Haftada bir gün saksının altından su akana kadar suluyorum. Solucan gübreli bir toprakla harmanladığım bir toprağı var ve ağacımda son bir haftadır küçük kabuklu salyangozlar türedi. Lütfen yardım edin

sylvianfloris 22-06-2022 14:16

Bonsai yaprakları sararır ve düşer

İyi günler, lütfen söyle bana, karaağaç bonsai yaprakları sararır ve düşer, bu daha önce olmadı, ne yapmalı, nasıl kurtarılır? İki yıl iyi yaşadı, ama işte böyle bir talihsizlik. :(

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024