agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Alışverişler ve İlanlar Hakkında
(https)

Beğeni Düzeni6166Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 31-03-2012, 01:31   #1201
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2011
Sevgili CYMBELİNA, Bim'den istediklerinizi alabildiniz mi?Bizim 3,5 yaşındaki bıcırık da "moy çiçek" istemişti fakat hırpalanmış lalelerden başka bir şey kalmamıştı

17mine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2012, 11:23   #1202
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-05-2010
Akşam okul dönüşü Bim' e uğradım. Arka mahallede indim. bizim markette kalmamışsa oradan alayım dedim. Soğan filan kalmamıştı. Birkaç paket tohum vardı. Bahçe makası seti aldım. 2 de saksı. Bizim mahalledekine geldiğimde orada da bir paket beyaz zambak ve beyaz glayöl vardı sadece. tohum vardı. torflar zaten geçen sene de tükenmişti sabahtan. Migros' dan beyaz zambak almıştım. Bunu da apartman bahçesi için alıverdim. Hortum aldım bir de. açık mavi renkli muscari ve sarı lale, kırmızı lale.
Geçen yıl birkaç gün de olsa soğanlar kalmıştı markette. Bitki meraklıları çoğalıyor diye düşünüp sevindim. Ya da başka sebepler?

TEDİ Markete uğrayınca ise sürprizle karşılaştım. Koli koli bitki gelmişti.
Kaktüslere daldım tabii hemen. Yağmurun altına koymuşlar sırılsıklam olmuştu zavallılar. Küçük boy kaktüsler( 5TL). Dayanamayıp 4 çeşit aldım. Tentenin altına aldım, sularını boşalttım Tohum paketlerini de suyun altına koymuşlar sırılsıklamdı. Ne kadar özensiz oluyor bu marketler. Açelyalar güzel. 6 TL. Sardunyalar-sakızlar 5 TL. Ranunculuslar 3.60. Kalanşu galiba 6 TL. Bolca minyatür gül vardı. Sinereryalar. Minik fideler vs. Begonyalar.

Kedi Tırnağı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2012, 17:56   #1203
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Selamlar, dün sabah hemen BİM'e uçtum resmen gunlerdir o tohumların hayaliyle yatıp kalktıgım icin. Ben gittigimde tahmin edeceginiz gibi talan edilmisti, torf bile alamadım, bitmisti. Hesapta sadece 2 paket tohum alacaktım ama hepsini almaya kalktım, dayanamadım. Ayırdıgım butce kısıtlı oldugu icin iclerinden elemek zorunda kaldım. Aldıklarım şunlar: mavi vapur dumanı, kucuk karanfil, zinya, beyaz iri papatya, şebboy. Ben bile hayretteyim niye şebboy aldım, nereden cıktı, o an şuurumu kaybettim neredeyse Şimdi yukarıda yazanları okudum, Genta tohumlar kısır diye yazmıs arkadaslar, buna da uzuldum. Zaten şüpheliydim gecen seneden, aldıgım aksam sefası ile kapının onundekiler farklıydı. Sayın Keditırnagı sormus onlardan toplamadın mı diye. Topladım elbette, ama tasınırken nereye koydugumu bulamıyorum. Gecen gun 3 tane gece sefası tohumu buldum ama bu bulduklarım o kapının onundekiler miydi yoksa benim Gentaların dökülen tohumumuydu bilemiyorum.

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2012, 19:10   #1204
Ağaç Dostu

Sn Cymbelina Şebboy aldığınıza neden üzüldünüz? Benim şebboylarım geçen yaz ektim ve şu an çiçek açmak üzereler. Tüm kış dışarda o soğuklarda kaldı. Eskişehir için de uygundur muhtemelen. akşam sefası tohumunun da aranır olması bir an garip geldi. Çok arsız ya. Bu yaz bahçede yeniden biterler muhtemelen. Hatat opkulumun orda da. Bolca tohum toplarım bu sefer. Bulamayan arkadaşlara postalarız artık

Genta tohumları benim deneyimime göre kısır ama çok yıllık bitkilerde sorun değil. Benim 3. yaza giren Genta karanfillerim, şebboyum, aslanağzım saksılarda yaşamaya devam ediyor.

Eski 31-03-2012, 20:31   #1205
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zbk74 Mesajı Göster
sayın Cymbelina BİM geçen yılda genta marka tohum satılıyordu ve çeşitte daha çoktu.ben çoğunu aldımdı ve vapur dumanından çok memnun kalmıştım.hatta tohumda topladım ama bu sene ekince ne olur bilmiyorum!fakat çin karanfili ve normal karanfil tohumları çok güzel çimlendiler ama cılız oldular nedense..bi türlü güçlenemediler..
Sayın zbk74 teşekkürler bilgi için, henuz ekmedim ama belki arada size vapur dumanıyla ilgili sorularım olabilir. Normal karanfili alacaktım vazgectim, bilgilerinde 52 hafta sonra çiçeklenir yazdıgı icin. Sonra eve gelince baktım, aldıklarımdan birinde (şu an hatırlamıyorum) 48 hafta sonra çiçeklenir diyor. Küçük karanfil de aldım (48 hafta olan o da olabilir). Alamadıklarım da oldu, neyse artık, Allah herkese sağlıklı günlerde yetiştirmeyi nasip etsin.

Eski 31-03-2012, 20:40   #1206
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Sayın KediTırnağı, az önce cevap yazmaya calıstım ama olmadı. Şebboy aldıgıma üzülmedim, neden üzüleyim? Sadece 2 paket için gittim oraya ve bütçemi de aşıp başka tohumlar da aldım. Hatta bir kısmını bıraktım. Benim üzüldügüm Genta marka tohumların kısır olması, aldıklarımın hepsi de bu marka. Gece sefasına gelince de, "bir anda aranır olması garip geldi" demişsiniz, ben "yana yakıla dükkanlarda gece sefası tohumu arıyorum, bulamıyorum" demedim. Önceki yazımda da belirtmistim, apartmanın önündeki güzel, gösterisli gece sefalarının tohumlarından bir iki tane almıstım, ancak oradan taşındık ve ben evde bulamıyorum o tohumları. Ben seviyorum gecesefasını, arsız olabilir ama şu an çevremde bahçesi olan, çiçeğe meraklı, tohum temin edebilecegim kimse de yok. Benim bahsettigim buydu.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kedi Tırnağı Mesajı Göster
Sn Cymbelina Şebboy aldığınıza neden üzüldünüz? Benim şebboylarım geçen yaz ektim ve şu an çiçek açmak üzereler. Tüm kış dışarda o soğuklarda kaldı. Eskişehir için de uygundur muhtemelen. akşam sefası tohumunun da aranır olması bir an garip geldi. Çok arsız ya. Bu yaz bahçede yeniden biterler muhtemelen. Hatat opkulumun orda da. Bolca tohum toplarım bu sefer. Bulamayan arkadaşlara postalarız artık

Genta tohumları benim deneyimime göre kısır ama çok yıllık bitkilerde sorun değil. Benim 3. yaza giren Genta karanfillerim, şebboyum, aslanağzım saksılarda yaşamaya devam ediyor.

Eski 01-04-2012, 22:20   #1207
Ağaç Dostu

Talking

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster
Sayın KediTırnağı, az önce cevap yazmaya calıstım ama olmadı. Şebboy aldıgıma üzülmedim, neden üzüleyim? Sadece 2 paket için gittim oraya ve bütçemi de aşıp başka tohumlar da aldım. Hatta bir kısmını bıraktım. Benim üzüldügüm Genta marka tohumların kısır olması, aldıklarımın hepsi de bu marka. Gece sefasına gelince de, "bir anda aranır olması garip geldi" demişsiniz, ben "yana yakıla dükkanlarda gece sefası tohumu arıyorum, bulamıyorum" demedim. Önceki yazımda da belirtmistim, apartmanın önündeki güzel, gösterisli gece sefalarının tohumlarından bir iki tane almıstım, ancak oradan taşındık ve ben evde bulamıyorum o tohumları. Ben seviyorum gecesefasını, arsız olabilir ama şu an çevremde bahçesi olan, çiçeğe meraklı, tohum temin edebilecegim kimse de yok. Benim bahsettigim buydu.
Kızmayın yahu ben de yana yakıla akşam sefası arıyorsunuz demedimki. Tabiiki çevrede olmayınca arayabilir insan. Geçen yıl her yerde o kadar çok rastladımki bir an garip geldi demiştim zaten.

Karanfil konusunda ise; ben de 2010 da genta karanfil aldım ve pakette 48 hafta sonra yazdığı için üzülmüştüm. 1 sene nasıl beklenir diye. ama sürpriz yaşadım ve ektiğim tohumlar birkaç ay sonra mis gibi kokulu, rengarenk karanfil çiçekleri açtı. Hatta 3. yaza girdi aynı bitkiler. Ben bu sene cidden abarttım ve 12 tür çiçek tohumu aldım. Bu kadar çeşide saksı bile yetmez balkonda nasıl yer bulucam. Apartman bahçesine doldurucam eğer orada tutunabilirlerse.

Sevgilerle.

Eski 01-04-2012, 22:25   #1208
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Bilkent PRAKTİKER e coffea arabica fidanları gelmiş...

Diğer praktikerlerde de olabilir.

Arap kahvesi (Türk kahvesi) severler kaçırmasın sınırlı sayıda (5-6 adet)...

11 TL

Name:  kawowiec-coffea-arabica.jpg
Views: 2248
Size:  57.8 KB

Netten bir resim....

Ayrıca boylu klasik küpeliler ve tijli ceylan göz (sardunya) lar var.
Tijli ceylan gözleri daha önce hiçbiryerde görmedim, ilk defa tijli olarak meydana çıktılar.
Küpeliler ise oldukça uzun ...

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2012, 15:02   #1209
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Sihirli toprak????

İnternetten Koçtaş ve Tekzen'in aylık kataloglarını inceledim, Koçtaş'takileri şu an hatırlamıyorum ama Tekzen'de de tohum mevcut gözüküyor, markası Thompson'dı sanırım, fiyatı 2,25 gibi birseydi. Bir de normal torf haricinde sihirli torf - sihirli toprak diye birşey satılıyor, bunu da ilk kez gördüm. Ne farkı var onu da bilmiyorum amatörün de amatörü biri olarak. İlgilenenlere duyurulur. Bu arada, Sayın Kedi Tırnağı, 3. yaza gecen karanfillerinize maaşallah.

Eski 04-04-2012, 11:53   #1210
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-12-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orhan Özbilgiç Mesajı Göster
Sevgili kartal124 ''Yeni clematisler gelmiş.'' yazınca biraz önce gittim.
farklı birkaç çeşit daha gelmiş. Ancak tüm sarılıcıların fiyatını 2 lira arttırarak, 11.90' a çıkarmışlar.

Eklenti 277587

Bu tek kalmıştı ben aldım.

Eklenti 277588

Eklenti 277589

Eklenti 277590

Eklenti 277591

Acaba bu türler ilkbahardamı, yazın mı? sonbahar mı açıyor. Çiçek boyu çiçeklenme süresi bilen varmı?
Ben yaz açsın istiyorum aslında.

canannuman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2012, 11:54   #1211
Ağaç Dostu

Alıntı:
Sonuncusu bu...

Eklenti 277596
Birde bu.

Eski 04-04-2012, 22:39   #1212
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2010
Herbirinin etiketinde hangi aylarda çiçeklenecekleri yazılmış.Dikimden sonra etiketleri kaldırdığım için bakmam lazım.Nisanda dahi çiçekleneni vardı.

canannuman beğendi.
kartal124 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2012, 06:10   #1213
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
canannuman;
Acaba bu türler ilkbahardamı, yazın mı? sonbahar mı açıyor. Çiçek boyu çiçeklenme süresi bilen varmı?
Ben yaz açsın istiyorum aslında.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kartal124 Mesajı Göster
Herbirinin etiketinde hangi aylarda çiçeklenecekleri yazılmış.Dikimden sonra etiketleri kaldırdığım için bakmam lazım.Nisanda dahi çiçekleneni vardı.

Sayın kartal124 etiketlerde çiçeklenme aylarının yazılı olduğunu hatırlatınca, benim aldıklarımın etiketlerine baktım hemen. Zira clematisleri dikilmek üzere gönderdim ama etiketleri kaybolur diye ayırmıştım.

Jean Paul II : Mayıs-Ağustos,
Miss Bateman: Mayıs-Eylül,
Rouge Cardinal: Temmuz- Eylül olarak belirtilmiş.

canannuman beğendi.
Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2012, 11:17   #1214
Ağaç Dostu

esk nisagül's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2012
Değerli forum üyeleri hafta sonu istanbula gideceğim sırf çiçek merakı yüzünden istanbulu tam olarak bilmiyorum sizlerden yardım bekliyorum istanbulda kalacağım yer topkapı sarayı civarı buraya en yakın çok çeşidi olan seralar varmı yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

esk nisagül Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2012, 11:25   #1215
Ağaç Dostu

Eminönü çiçek pazarına mutlaka uğrayın Bayrampaşa Bauhausa mutlaka uğrayın. Eyupte çiçekçiler var mutlaka uğrayın. Alibeyköyde taraflarında açıldı Ağaç A.Ş sanırsam Florya belediye tesislerindede satış kulübesi var. Gittim ama yol olarak Alibeyköy taraflarında tarif edemeyeceğim. Araç yolunu bilen biri varsa tarif etsede orayada uğrayın. İlk aklıma gelenler bunlar. Ayrıca tesadüf semt pazarlarınada rastlarsanız uğrayın şu aralar getirmeye başladılar çiçek.

Eski 05-04-2012, 11:56   #1216
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-10-2011
Ben pazartesi günü akşamı adana praktikere gittim öyle bir ağaç yoktu ne yazıkki

mmanager Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2012, 18:03   #1217
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
İzmir de Clematis satın alan olur ise aldığı yeri paylaşsın lütfen...

nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2012, 07:12   #1218
Ağaç Dostu

oceanheart's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2008
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esk nisagül Mesajı Göster
Değerli forum üyeleri hafta sonu istanbula gideceğim sırf çiçek merakı yüzünden istanbulu tam olarak bilmiyorum sizlerden yardım bekliyorum istanbulda kalacağım yer topkapı sarayı civarı buraya en yakın çok çeşidi olan seralar varmı yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
Şayet Eminönüne uğrarsanız orada bitki soğanı almanızı pek tavsiye etmem zira soğanların üzerlerine koydukları resimlerin ne rengi ne de cinsi doğru değildir.Ayrıca doğadan koparılmış çiriş yumrularını dalya çiçeği diye bilmeyenlere yutturmaya çalışırlar.Fiyatları da oldukça yüksektir.

oceanheart Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2012, 09:45   #1219
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi oceanheart Mesajı Göster
Şayet Eminönüne uğrarsanız orada bitki soğanı almanızı pek tavsiye etmem zira soğanların üzerlerine koydukları resimlerin ne rengi ne de cinsi doğru değildir.Ayrıca doğadan koparılmış çiriş yumrularını dalya çiçeği diye bilmeyenlere yutturmaya çalışırlar.Fiyatları da oldukça yüksektir.
Çok haklısınız.
Geçen yıl farklı renklerde diye aldığım 5 glayöl soğanınden sadece sarı ve beyaz renk çıktı. Oysa diğer üçünün üzerindede, farklı renk etiketleri vardı.

Evvelki yıl kışın, hünnap fidanı diye, muşmula (döngel) satmışlardı. Baharda yapraklanma başlayınca anlayabildim. Muşmulayada ihtiyacım olduğundan önemsememiştim.

Bu sene aldığım, saksısında krem renk çiçekli ağaç şakayığı diye belirtilen bitkinin, şakayık olduğundan kesinlikle eminim.
Ancak, çiçek renginden değil. Ne zaman açarsa o zaman emin olacağım.
Malum, sabıkaları çok...

Eski 06-04-2012, 10:47   #1220
Ağaç Dostu

esk nisagül's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2012
Bu güzel yorumlar için çok teşekkürler.Notları aldım inşallah sağlıklı çiçeklerle dönerim SAYGILAR

esk nisagül Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2012, 21:31   #1221
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Eminönü Çiçek Pazarı' ndan birkaç görüntü.

Malum orada fiyat etiketi yok. Yüksek bir fiyat söylüyorlar, pazarlıkla tutturabildikleri fiyata satıyorlar.

Nitekim Ağaç Şakayıklara 50, Clematislere 25, lira istediler. Gerisini sormadım.

Name:  002.jpg
Views: 1154
Size:  70.1 KB

Name:  009.jpg
Views: 1939
Size:  70.9 KB

Name:  007.jpg
Views: 1433
Size:  73.5 KB

Name:  016.jpg
Views: 1252
Size:  71.3 KB

Name:  018.jpg
Views: 1224
Size:  72.6 KB

Eski 06-04-2012, 22:37   #1222
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2010
Sayın Orhan Özbilgiç,
Eminönü çiçek pazarı gerçekten çağın gerisinde kaldı, ne nizam, ne intizam, ne de fiyat istikrarı var.
Aynı clematisleri Bauhause'dan 9.90 TL ye almadık mı?
Şakayıkların yumrusunu da Bauhause'dan 8.TL.ye aldım.Diktim. 1 ayda nerdeyse o 50 TL istenenler boyuna geldiler.
Eminönü deyince artık birkez daha düşünüyorum.

kartal124 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2012, 09:03   #1223
Ağaç Dostu

yeşillim's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2008
Galeri: 14
Merhaba, yakında Ankara'ya gitme planım var. Bitkiler için Ankara'daki gözlemlerinizi takip ederek o hafta içine gitsem iyi olacak Sizden ricam Ankara'daki üyelerimizin bu konuda bilgi vermenizdir. Teşekkür ederim.

yeşillim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2012, 09:03   #1224
Ağaçsever

sargonx's Avatar

Giriş Tarihi: 17-03-2012
Alıntı:
Eminönü Çiçek Pazarı' ndan birkaç görüntü.

Malum orada fiyat etiketi yok. Yüksek bir fiyat söylüyorlar, pazarlıkla tutturabildikleri fiyata satıyorlar.
3o yıl önce de insanları kazıklamaya çalışıyorlardı, ama insanlar bunda sakınca görmüyorlar, sanki "mucizevi bitki" getireceklermiş gibi ısrarla oraya gidiyorlar...

sargonx Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2012, 10:00   #1225
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sargonx Mesajı Göster
3o yıl önce de insanları kazıklamaya çalışıyorlardı, ama insanlar bunda sakınca görmüyorlar, sanki "mucizevi bitki" getireceklermiş gibi ısrarla oraya gidiyorlar...

Sayın sargonx;

Öyle demeyin!
Bazen hiçbir yapımarkette ve fidanlıkta bulunmayan bitkilerde bulabiliyorsunuz.

Nitekim şu günlerde Manuka(Leptospermum scoparium)adlı çalı bir tek orada var.
Evvelki yıl Jakobinia anita adlı bir çalıyı orada bulup almıştım. Gerçi dış mekanda sadece bir yıl yaşatabildim ya!
Ayrıca, çeşitli evcil hayvanları görüp, dokunamasanda sevmek insana iyi geliyor.
Birde o o çevrenin otantik havasını koklamak için gidip uğramadan geçemiyor, benim gibi bitki delileri.

Eski 07-04-2012, 10:14   #1226
Ağaçsever

sargonx's Avatar

Giriş Tarihi: 17-03-2012
Alıntı:
Sayın sargonx;

Öyle demeyin!
Bazen hiçbir yapımarkette ve fidanlıkta bulunmayan bitkilerde bulabiliyorsunuz.
He he, o halde bende çaktırmadan gideceğim o halde

sargonx Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2012, 10:34   #1227
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-12-2011
dün koçtaşa gittiğimde saksılarda lavanta gelmiş çok ta güzel cılız değildiler 9.90 tl idi

canannuman beğendi.
useful Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2012, 11:07   #1228
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-04-2010
Eminönü'nün kendine has bir havası ve alışveriş kuralları var. Herşeyden önce pazarlık burada sünnet. Çok alıcı gibi gözükmeyin, hele ki aman bayıldım bittim ben bu çiçeğe diye ağzınızdan tek kelime çıkmasın. Fiyatlar hakkında hiçbirşey bilmiyorsanız; söylenen fiyatın dörtte birinden pazarlığı açın. Yarı fiyatında anlaşırsanız iyidir (ki bu bile pahalı kalabilir aslında) Elimde bu kadar var, daha mutfak alışverişi yapacağım diye satıcıyı yoklayın; işe yarıyor. Fiyat inilmezse direnci kırmak yok, gidin dolaşın sonra tekrar uğrayın. En önemlisi de üzerinizde pahalı görünümlü hiç bir giysi-takı- saat vs. olmasın; ilk fiyat direk dış görünüme göre veriliyor - tecrübeyle sabittir.

elek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2012, 02:01   #1229
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Çiçek Pazarında benim de başka yerlerde olmayan bitkileri bulduğum oluyor. Pazarlıkla almak zorunda kalıyorum, ama pazarlık bana çok yorucu geliyor. Almaktan vazgeçtiğim bitki sayısı az değil. Bu arada, kışın kaybettiğim Limon'umu senelerce önce dörtte bir fiatına almıştım, arada böyle güzellikler de oluyor.

canannuman beğendi.
Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2012, 09:04   #1230
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yeşillim Mesajı Göster
Merhaba, yakında Ankara'ya gitme planım var. Bitkiler için Ankara'daki gözlemlerinizi takip ederek o hafta içine gitsem iyi olacak Sizden ricam Ankara'daki üyelerimizin bu konuda bilgi vermenizdir. Teşekkür ederim.
Sayın yeşillim,

Eğer vaktiniz olursa Bauhaus'a ve Karşıyaka'daki çiçekçilere mutlaka uğrayın. Bauhaus'ta uygun fiyata ithal ve değişik türler bulabilirsiniz. Karşıyaka şehrin biraz dışında kalıyor ama oldukça geniş bir alana yayılmış yanyana çok sayıda fidanlık var. En küçük mevsimliklerden en büyük ağaçlara kadar her şeyi bulabilirsiniz.

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024