agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Çalışmaları
(https)

Beğeni Düzeni35Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-08-2007, 15:10   #31
Ağaç Dostu

Filiz's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Galeri: 1
Ama hani şu torbalar oluyor hamburger falan koyuyorlar ağaçlar.net baskılı hazırlanırsa ve onlara koyulursa hem kampanya konusunda birkaç bilgi olur hem de insanlar daha fazla bilgi almak isteyebilirler.

Filiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2007, 15:18   #32
Ağaçsever

SİNEMİS's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2007
Evet çok akıllıca bir fikir Filiz Hanım.

Ne kadar gerçekleşleşme şansı vardır bu fikrimin bilmiyorum Selahattin Bey ama umarım olumlu birşeyler çıkar. Umudumu yitirmiyorum

SİNEMİS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2007, 19:30   #33
Ağaç Dostu

heDera's Avatar

Giriş Tarihi: 21-02-2007
Arkadaşlar yerel televizyon kanalı olan olay tv ile görüştüm bize destek verecekler.Selahattin hocamızın izniyle bir toplantımıza katılıp bilgi almak istiyorlar.Faliyetlerimizi duyurmakta yardımcı olacaklarBağlantı sorunlarım olduğu için yazamadım sizleri bu konu hakkında bilgi veremedim.Yapabileceklerimizi konuşup herşey tamam olduğunda irtibata geçeceğiz

heDera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2007, 20:13   #34
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Arkadaşlar siteye ancak uğrayabildim, staja başladım bugünde. Yazdıklarınızı tek tek okudum ve çok sevindim. Bu yazdığımız mesajlar toplanıp ayrı bir başlık açılsa çok iyi olur, umarım yöneticilerimiz duyar beni. Ben en yakın zamanda bu konu için bir toplantı tarihi ayarlıyayım....

Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2007, 21:32   #35
hfz
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-02-2006
Galeri: 5
Bu toplantınız hakikaten çok verimli geçmiş.. Sizleri can-ı gönülden destekliyor ve tebrik ediyorum.

Yapacağınız kampanyada (tabi hepimiz adına söylüyorum) asıl kampanyanın sloganını kullanmak için izin almamız gerekir mi? Sonra başımıza dert olmasın?

hfz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2007, 23:56   #36
Ağaç Dostu

heDera's Avatar

Sevgili, hfz başımızı ağrıtmasa bile ben kendi sloganımızı bulalım derim.Arkadaşlar fikrime katılır mı bilemem yorumlar az belki konu ayrılırsa diğer arkadaşlarda fikirlerini paylaşır.

Eski 08-08-2007, 00:26   #37
-

Giriş Tarihi: 18-01-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi heDera Mesajı Göster
Sevgili, hfz başımızı ağrıtmasa bile ben kendi sloganımızı bulalım derim.Arkadaşlar fikrime katılır mı bilemem yorumlar az belki konu ayrılırsa diğer arkadaşlarda fikirlerini paylaşır.
Bu konu için bir toplantı tarihi.

kızıl ağaç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2007, 09:11   #38
Ağaçsever

SİNEMİS's Avatar

heDera'ya katılıyorum bende. Kendi sloganımızı bulsak çok daha güzel olur herhalde. Buarada Olay TV. ile bağlantı için teşekkürler heDera.
SÜPERSİN

Eski 08-08-2007, 09:21   #39
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
Bursa Ekibi "Meyve Çekirdeği Toplama" Projesi

Proje adı bulunduğunda konu başlığını değiştiririz....

aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2007, 09:41   #40
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Aklımdan bu cumartesi ya da pazar günü Meyve çekirdeği projesini konuşmak için Cumalıkızıkta toplanalım diye geçmiyor değil.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2007, 10:06   #41
Ağaç Dostu

Oğuzhan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2006
Bursa Ekibi ful çalışıyor.Maşallah Allah işlerinizi rast getirsin.

Oğuzhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2007, 10:08   #42
Ağaç Dostu

Süha Şendoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 01-06-2007
Galeri: 38
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selahattin YILMAZ Mesajı Göster
Aklımdan bu cumartesi ya da pazar günü Meyve çekirdeği projesini konuşmak için Cumalıkızıkta toplanalım diye geçmiyor değil.
Selahattin hocam,
Toplantıyı haftaya ertelesek nasıl olur? Bu hafta benim mazeretim var bugünden itibaren bir hafta İstanbul'dayım bende aranızda olmak isterim.
Selamlar

Süha Şendoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2007, 11:09   #43
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Merhabalar !

Bu ekip her şeyi başarır biliyorum. Biliyorum değil bundan adım gibi eminim. Manisadan çalışmayı başlatan sayın hocamın lingini inceledim. Gerçekten çok güzel ve örnek bir çalışma başlatmış. Bizim evdede bir telaş herkes çekirdek peşinde topluyoruz sonra arkadaşlara ileteceğim. Karınca kaderince. Hoş bu günlerde öyle çalışıyoruzki serada inanın meyve yemeye dahi zor fırsat buluyoruz diyebilirim.

Ne istiyorum biliyormusunuz eğer ömrüm yeterse bu kampanya sonucunda her tarafı meyvelerle dolmuş bir uludağı doyasıya gezmek ne güzel olacak. Çok şeymi istiyorum. Bir düşünsenize neden olmasın.
Ortaya emeğini yüreğini her şeyden önce sevgisini koyan herkese ama herkese benden binlerce sevgiler. İyiki varsın Ağaçlar net.

Saygıyla.

B

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2007, 11:57   #44
Ağaç Dostu

heDera's Avatar

Evet arkadaşlar ******* bir toplantı daha Toplanan meyve çekirdeklerinin depolanma işlemini ben almak istiyorum paketleme işleminide yapabiliriz.Başka fikri olan yok mu?Toplantıya kadar konumuzu şekillendirelim ne dersiniz?

Eski 08-08-2007, 12:10   #45
Ağaçsever

SİNEMİS's Avatar

Evet ******* bir toplantı daha ama biraz daha zaman geçsin derim ben. Fikirler ve toplanan çekirdeklerde birikmiş olur Hem o toplantıya Olay TV'yide çağırabiliz. Siz ne dersiniz?

Eski 08-08-2007, 12:18   #46
Ağaç Dostu

heDera's Avatar

Toplantıyı düzenleyen sebahattin kadeşimiz staja başladı. Toplantı tarihini ona bırakalım bu işin uzmanı kendisi Bursa ekibinin nabzını iyi bilir. Diğer illerde ki gönül dostlarımızında Sevgili Sinemis, yukarıdaki yazılarıma bakarsan Olay TV 'nin toplantımıza katılacağını yazmıştım onun için konumuzu burada tartışmayı öneriyorum.Olay TV'nin geldiğinde yapılması gerekenler belli olmalı bence.

Eski 08-08-2007, 12:42   #47
Ağaçsever

SİNEMİS's Avatar

Hıım.. Evet görmüştüm yazını heDera Hanım o yüzden çağırsak mı die düşündüm Ama doğru söylüyorsunuz yapılması gerekenler belli olmalı. Biz kez daha haklısınız sevgili heDera

Eski 08-08-2007, 13:49   #48
hfz
Ağaç Dostu

Arkadaşlar, Manisa için hazırlanmış bir kampanyayı örnek alarak Bursa için uygulamak üzere karar verdiniz.
Manisa Kampanyası afişlerinde hangi çekirdeklerin toplanacağı (bu bile önemli çünki) ve ne şekilde ekim yapılacağı belirtiliyor. Hatırlarsanız orman içlerine uçak ile tohum atmayı planlamışlar. Bu da epey büyük bir organizasyon demektir.

Yanlış anlamayın ama diyelim ki basın ile halka ulaşıp, başarılı olup, epey çekirdek topladınız. Sonrasında bu çekirdekleri ormana nasıl ekeceksiniz? Ne şekilde aşılayacaksınız?

Bu uzun nefesli bir proje.

Daha bu kampanyayı agaclar.net adına mı, yoksa şehrini seven doğasever bir grup olarak mı başlatacaksınız onu sormadım bile... Eğer ağaçlar.net olarak girmeyi düşünüyorsanız öncelikle yönetim kararı gerektirir, çünki atacağınız her adım agaclar.net sorumluluğunda olacaktır.

Sonuç olarak ben; aldığınız kararın oldukça fazla ayrıntısı olduğunu, iyi bir organizasyon gerektirdiğini, ve bunları netleştirmeden hemen basına açılmanızı, tekrar düşünmenizi rica ediyorum.

Eski 08-08-2007, 14:32   #49
Ağaç Dostu

heDera's Avatar

Yönetimin haberi olmadan olmaz tabi ama hocam bu fikri yönetime söylemiş olmalı değilse bu fikri paylaşmazdı bu konularda çok titiz kendisi, Ayrıca Todor'da var ekibimiz de formdaki diğer yöneticilerle ortak karar aldıklarını zandediyorum

Eski 08-08-2007, 14:40   #50
Ağaç Dostu

heDera's Avatar

Biz şu anda sadece tartışıyoruz konuyu netleştirmeye çalışıyoruz.Bu şimdilik Bursa ekibinin yaptığı bir organizasyon gibi görünsede bütün Ağaçlar net'ide içine alan bir sorumluluk ve ekip çalışması arkadaşlarımızın önerilerini bekliyoruz.

Eski 08-08-2007, 15:46   #51
Ağaç Dostu

heDera's Avatar

Neler yapabiliz diye küçük bir araştırma yaptım.Öncelikle ormanda dikilen meyveleri ağaçlarını aşı yapmak yasakmış, tema ya üyeliğim olduğu için bu konuda neler yapabiliriz diye bilgi edinmek istediğimizi bir proremiz olduğunu fakat nasıl yapacağımız konusunda bilgiye ihtiyacımız var diye bir konuşma yaptık.Yetkili arkadaş Valilikten boş bir arazi temin edilmesi istenebilir.Böylelikle aşı yapma yasağı kalkmış olur,Tema desteği istersekte bir e posta yaparsınız Bursa'daki temsilcilerimiz sizinle irtibata geçer ortak bir proje gerçekleştirilir diye bir yanıt verdiler.Bu arda köylülerinde yardımını istiyerek aşı yapma konusunu köyde yaşayan arkadaşlar üstlenir ve ağaç içlerine keçi ve sayre hayvanların girmesine çözüm bulunmuş olur dediler.

Eski 08-08-2007, 15:59   #52
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Arkadaş foruma girmeyi başarabilirse açıklamayı kendisi yapacaktır
Girebilme konusunda yapacaklarını kendisine iletmekteyim.

E posta ile yazdıklarının bir kısmını buraya aktarmam iyi olacak....

Alıntı:
Sayın Admin
Bundan uzun bir süre önce yine sitenizden madost adına üye oldum.
....
Yazışmalara katılmak istiyorum bir türlü ulaşamıyorum.

"Her çekirdek bir ağaç" projesi ile alakalı bilgi tamamıyle size yanlış aktarılmış. Bu proje Sn: Dr. Fahrettin ER in projesidir.
Ülke genelinde TEMA bu projeye soğuk bakmaktadır.
Manisa Belediyesi imkanlarını seferber ederek bu projeyi desteklemektedir.
Manhat (Manisa Havacılık Topluluğu) paraşüt ekibi
Madost (Manisa Doğa Sporları Topluluğu) Dağcılık,Trekking grubu olarak destek vermekteyiz. Çalışmalarımızı birlikte sürdürüyoruz.

Bu arada Manisa Tema Başkanı Sn:Nedim ZURNACI da canla başla
çalışmalarımız içerisinde Manisa Tema olarak yer almaktadır, Projede yer alanlardan birisi olarak bildiğim kadarıyle birilerinin aktardığı gibi TEMA bu projede nedense fiilen yer almamaktadır.
Bilgilerinize sunarım.

Yine forum da Arkadaşlardan biri bu saçım, dikim zamanı hep birlikte katılarak ağaçlar.net tanıtalım diyor neden olmasın eğer böyle bir katılım olacaksa ben Madost adına türkiye genelinde bir çağrı yapmak istiyorum tabi organizasyon çatısını kurmam lazım yemek, iaşe gibi çalışmaları hazırlamamız gerekiyor,.
en kötü ihtimalle Spil dağı At alanında çadır kampı oluştururuz, evet ben de gelişen bu kadar cevaplarınızı bekliyoruz.

Saygılarımla.

MADOST
Manisa Doğa Sporları Topluluğu Adına
Ali Haydar ÖZLÜ
Foruma girmesinin bu kadar gecikeceğini düşünmediğim için, konuyla ilgili kendisine cevap vermedim. Burada konuşuruz diye...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2007, 16:18   #53
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
tema ya üyeliğim olduğu için bu konuda neler yapabiliriz diye bilgi edinmek istediğimizi bir proremiz olduğunu fakat nasıl yapacağımız konusunda bilgiye ihtiyacımız var diye bir konuşma yaptık.Yetkili arkadaş Valilikten boş bir arazi temin edilmesi istenebilir.Böylelikle aşı yapma yasağı kalkmış olur,
Temanın projeden haberi yok sanırım. Amaç meyve bahçesi oluşturmak için boş arazi bulmak değil...

Alıntı:
Tema desteği istersekte bir e posta yaparsınız Bursa'daki temsilcilerimiz sizinle irtibata geçer ortak bir proje gerçekleştirilir diye bir yanıt verdiler.
Derya Özen / Sarıkoz Köyü Ağaçlandırması

Derya'nın Tema'dan yardım isteme konusunda deneyimi var...

Eski 08-08-2007, 16:27   #54
Ağaç Dostu

Bugün Bursa Nilüfer ilçesi Yerel Gündem 21 den bir arkadaşla görüştüm. Bazı endişeleri var ve haklı gerekçeleri de var. Yarın yani perşembe günü akşam saat 19:00 da toplantıları varmış, davet ettiler konuyu tartışalım dediler.

Şimdi kesin neticeyi açıklamadan önce yarın akşam birlikte gitmek üzere yanımda 2 adet gönüllü arkadaş katılmasını öneriyorum. Zaten o toplantıdan çıkacak sonuca göre hemen ilk fırsatta Bursa üyeleri olarak bir toplantı yapmamaız ve durumu yüz yüze görüşüp değerlendirmemiz gerekecek. Şimdi en az 2 kişi gönüllü bekliyorum. Gönüllü arkladaşlar bu başlığa yazsınlar yarın öğlenden sonra veya 17-18 den sonra buluşmamız gerekecek toplantı için.

Eski 08-08-2007, 17:12   #55
hfz
Ağaç Dostu

Mesajımı yazmaktaki amacım buydu. Şimdi daha somut olmaya başladı.

Gelen mesajdan anladığım kadarıyla Tema'yı işin dışında tutmak, Sayın Dr. Fahrettin Er'in projesine Bursa olarak katılmak ve izlenen yol doğrultusunda Manisa'daki gruplardan yardım alarak bir güç birliği oluşturulması çok mantıklı görünüyor.

Ayrıca İzmir ekibinin de bu oluşumda olmasını çok isterim..

Eski 08-08-2007, 17:21   #56
Ağaç Dostu

Temayı işin dışında tutmak gibi bir niyetimiz yok. Görüş birliği içerisinde onların tecrübeleri çok önemli en azından benim için zira ekeceğimiz tohumların hastalıklarını, zararlılarını ve bilumum sorunlarınıda orman doğasına taşımak, zamanla o bitkilerin ormanın dokusunu ele geçirmesi gibi ciddi kaygılar var. Endişeler ve Temanın sıcak bakmaması çoğunlukla bundan kaynaklanıyor. Toplantıda götremediğimiz bakış açılarıyla karşılaşacağız gibi geliyor.

Eski 08-08-2007, 17:27   #57
doğasever

iargin's Avatar

Giriş Tarihi: 26-07-2006
Merhaba arkadaşlar,ben inkaya'nın hemen üst tarafındaki köyde yaşıyorum.Köyümün adı Yiğit Ali.Çekirdek toplama kampanyası ile ilgili yazılanları okudum.Gerçekten çok geniş kapsamlı bir proje.Çınaraltında çekirdek toplanabilir.Fakat bu konunun detaylarını forumda çözemeyiz kanaatindeyim.Bu yüzden en kısa zamanda bir toplantı düzenleyip konunun bütün detaylarını konuşmalıyız.Gerçi ben daha bir kez toplantıya katıldım ama bütün yazıları ve toplantıları siteden takip ediyorum.Bu yazıyı yazdıktan sonrada ilk toplantıya katılmak benim için şart oldu.En kısa zamanda görüşmek üzere

iargin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2007, 17:34   #58
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
onların tecrübeleri çok önemli en azından benim için zira ekeceğimiz tohumların hastalıklarını, zararlılarını ve bilumum sorunlarınıda orman doğasına taşımak, zamanla o bitkilerin ormanın dokusunu ele geçirmesi gibi ciddi kaygılar var. Endişeler ve Temanın sıcak bakmaması çoğunlukla bundan kaynaklanıyor.
Ama bu ciddi bir durum... Proje, gazeteler ve bazı TV'lerde yayınlanıyor. Tema'nın çekinceleri varsa bunları duyurması ve projenin devam etmesini engellemesi gerekir. Zeytin ağacı orman ağacı mıdır değil midir konusunda yaptığı gibi...

Hfz, ilk yazımda Tema'yı dışta tutalım gibi ifade kullanmamıştım ya da bunu ima etmemiştim.

Eski 08-08-2007, 17:55   #59
hfz
Ağaç Dostu

Kaygıları varsa ve projenin içinde bulunmak istemiyorlarsa, projenin dışından da yardımcı olabilirler o zaman. Önemli olan Tema'nın veya herhangi bir kurumun kampanyanın içinde olup olmaması değil, kampanyanın en sağlıklı şekilde ve amacına uygun olabilmesidir. Ayrıca kaygılarının ayrıntıları konusunda sanırım sitemizde de yetkin insanlar var. Yani burada herkese ihtiyaç var.

Sevgili Malina, Tema'yı dışta tutma ile ilgili 'sizin ifadeniz' olarak hiç düşünmedim. Bu Madost Topluluğundan size gelen mesajda açıkça yazılmış: ''Ülke genelinde TEMA bu projeye soğuk bakmaktadır.''
Ama ayrıca Manisa Tema Başkanı liderliğinde Manisa Tema grubu da kampanyaya dahil olmuş. Yani ''Tema Türkiye'' olmasa da doğa gönüllüleri bir araya gelebiliyor.

Eski 08-08-2007, 22:00   #60
Yeni Üye

MASKULA's Avatar

Giriş Tarihi: 10-04-2007
Benimde bazı kaygılarım yok değil bu proje ile ilgili aslında Uludağda aşı yasağını duyunca sevinir gibi bile oldum bizler bu projeyle aslında doğaya iyilik yapalım derken farkında olmadan kötülük yapacak olabilirmiyiz mesela? Şöyle ki Uludağ kendi eko sistemini yaratmış ve sürdüren bir yer biz buralara meyve ağaçların tohumlarını diker ve büyümelerini sağlarsak insanların oralara ilgisini(meyvelerden dolayı) arttırmış olmayacak mıyız?

Kestane mevsimi geldiği zaman ticari kaygıyla kestanelere saldıran ve o ağaçlara bilinçsiz bir şekilde zarar veren üstelik hak sahibi olmayan insanların topladığına yürüyüşlerimde defalarca şahit oldum işin bu kısmında bu projenin zaten ağaçlık olan bir alanda değilde mümkün olursa daha çorak ağaçtan yoksun bir arazide yapılmasını yeğlerim.

Hem ağaçsız bir alan yeşertilmiş hemde kısmen ulaşılmaz,bakir, sadece meraklılarının gidip gördüğü ve doğayı yaşadıkları bir alan zararlı faaliyetlerden kurtarılmış olur. (- Hadi bu hafta sonu dağa çıkalım elma armut toplarız bedava gitmişkende piknik yaparız) gibi.

Kaygılarım size uçuk ütopik gelebilir ama farkında olmadan kurulu bir düzenide bozmuş olabiliriz, çünkü kabul edelim özellikle toplumumuz üzülerek söylüyorum elindekilerinin kıymetini ancak kaybedince anlıyor ve maalesef birşeyi buluncada kurutana kadar uğraşıyor.

Kısaca orada yapılacak bu tip bir çalışma insanların oralara ilgisini iştahını arttır (kestane mevsiminde ilgisi olmayanın oralara gidip satmak için kestane toplaması gibi) ben Uludağın bu tip şeylere kendi adıma maruz kalmasını istemiyorum bir kez daha hatırlatıyorum bu benim kendi fikrim ve kendi kaygım.Herkese Sevgiler Saygılar

MASKULA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024