View Single Post
Eski 15-07-2012, 09:40   #12
peyyide
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Benim Rex'im alem vallahi. Irkının özelliklerine uyuyor mu uymuyor mu ben pek karar veremedim
İki buçuk aylıkken aldık, herşeyimiz oldu ama gelin görün ki çok zor bir arkadaş. "Evlere şenlik" derler ya aynen öyle.
6 aylıkken temel itaat eğitimine gitti. Eğitiminin zor olduğunu çok şımarttığımızı söylediler. Yapı itibariyle fazlasıyla hareketli, duyuları çok açık, herşeye tepkili. Bir görseniz inanamazsınız. Veterinerimiz bile bizi tebrik etti Rex'e bu kadar tahammül gösterdiğimiz için
1. Araba demeyin bayılıyor ama tüm yolculuk boyunca dışarıdaki herşeye havlayıp kendini bir pencereden bir pencereye atıyor. Onunla yolculuk bir kabusa dönüştü
2. Tüm plastik kapları, terlikleri, ayakkabıları, çiçekleri... yiyor. Bulunduğu ortamı bomboş bırakıyoruz. Plastiği yiyor diye metal kapla yiyecek veriyoruz yemeğini. Metal kabı yerden yere atıp sürekli kaba havlıyor.
3. Kürek, çapa, kazma ve hortum türü şeylere antipatisi var. Onlarla kavga ediyor, saatlerce bağırıp havlıyor.
4. Suya bayılıyor, bir banyo yaptırıyoruz ki onun en tatlı anları. Hatta nerde sulu bir ortam görse kendini suya atıveriyor.
5. Bizi çok seviyor, öpüyor, kokluyor. Tüm insanlarla arası çok iyi, fazlasıyla da yılışık Ama hayvanlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim
6. Çok atik, kıvrak bizi mındır mındır oynatıyor. Tam bir oyun köpeği.
7. Obur, ne bulsa yiyor. Kuru mama veriyoruz, yetinmiyor. Verdiğimiz yemeklerin hepsini ayrım yapmadan yiyor. Karpuzu bile
8. Koruma özelliğini henüz keşfedemedim ama onu görenler zaten tırsıyor.
9.Çok zeki, çok şirin, sadık, sevecen, güçlü...
10. Öyle derin bakıyor ki insanın içi eriyor.
Rex yaramaz falan ama onu çok seviyoruz.

peyyide Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön