Konu: Mavi Ardıç
View Single Post
Eski 16-03-2007, 15:35   #1
seckayn
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-03-2007
Mavi Ardıç

Merhaba arkadaslar.Ben 3 tane mavi ardic bonsai almistim. Dun aksam dayanamayip en sekilsiz olaninin topragini degistirip kop durumuna bir bakayim dedim. Kokler fazlasiyla uzamis hatta saksida donup bi tur atmis, birbirine girmis bir haldeydi. Aslinda fikir almadan ellemicektim ama dayanamayip kokleri burda ogrendigim kadariyla budadim Kokler 10 cm falandi artik 4 cm kaldilar. Nekadar dogru yaptim bilmiyorum. Fotograf da cekemedim makina yanimda degildi. Bu mevsim dogrumuydu,kil -torf-cakil karisimi bir toprak kullandim dogrumu yaptim acaba. Birde sekil olarak ufak tefek budamalar yapmak istiyorum. Kokler budandigi icin bu islemi birdahaki seneyemi birakmaliyim.
Digerleri ile ilgili fikirlerini almak istiyorum ama baska bir forumda sordum.Simdi birdaha burada sormak istemiyorum. Bonsai agac turleri-ladin basligi altinda.
Bunlar eski halinin fotograflari.Yeni hali nasil olmali fikir verebilirmisiniz.Tesekkurler.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg sec 017.jpg (44.3 KB, 467 views)
Dosya Türü: jpg sec 016.jpg (35.9 KB, 461 views)
Dosya Türü: jpg sec 014.jpg (40.9 KB, 459 views)

Düzenleyen seckayn : 16-03-2007 saat 19:31 Neden: Agaclar ladin diilmis ardicmis:)
seckayn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön