View Single Post
Eski 30-05-2011, 09:06   #1
sebnem&mircan
Ağaç Dostu

sebnem&mircan's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2011
sebnem&mircan sebze bahcesi

Merhaba
Saksilarla baslayan ve bahceyle son bulan sebze yetistirme macerami asama asama sizlerle paylasmak ve cok degerli tavsiyelerinizi almak icin bu basligi acmis bulunuyorum. Bu maceraya hayatimda ilk defa 8 mart 2011 tarihinde paket tohum olan salatalik tohumu ekmeyle basladim. Devaminda agaclar.net uyesi olan sevgili amator hobiciden aldigim Turk tohumlarindan domates, biber, salatalik, kavun, karpuz, fasulye, nohut ve kabak tohumlarini cimlendirip esimin beni saksilarla verdigim mucadelelerin sonucu ne kadar yoruldugumun ve cok ugrastigimin farkindaligiyla supriz sezonluk kiraladigi sebze bahcesine 24 mayis 2011 tarihinde cogunlugun 'burada turk tohumu yetismiyor' demesine karsilik inatla bahceye diktim. Aaa oylemiii hemen vazgeceyim o halde diyemiyecek kadar kararliyim Yetisirmi yetismezmi kendim yasayip gormek istiyorum. Nasip olur yetisirlerse buyuk bir keyifle aileme sunacagim, yok yetismezse bir kere deneyip vaz gecmek ihh ihhhh hic bana gore degil, dort gozle gelecek sezonu bekliyecegim Heleki buradaki ugraslari cabalari bahceleri gorupte bir kenara cekilmek mumkun degil. Tabi buradaki muhtesem bahcelerin yaninda benim mini mini bahcemin lafi bile olmaz ama bu bile benim icin ne buyuk bir mutluluk. Bir cin atasozunde dendigi gibi cok uzun yollar kucuk bir adimla baslar....Gelecegin neler getirecegini bilmek mumkun degil ama hazirlikli olmak fena olmaz degil mi

Eklenen Resimler

sebnem&mircan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön