Konu: acemifüsun
View Single Post
Eski 01-11-2010, 17:59   #1
malina
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
acemifüsun

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Çiçeklerimle ilgili nette bilgi araştırırken, karşıma hep sitemiz çıktı. Siteyi incelediğimde mükemmel bir bilgi ve deneyim paylaşımı beni etkiledi. Türkçe'nin sitemizde doğru kullanılmasına gösterilen özen beni etkileyen ayrı bir konudur. Bir süre daha izledikten sonra üye oldum.

Burada neler öğrendiniz?

Burası bilgi yönünden derya deniz Çiçeklerimin bakımı, üretimi ile ilgili her bilgiyi bulabiliyorum.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Benden henüz bir şey öğrendiklerini düşünmüyorum.

Sizi tanıyalım

İzmirde yaşıyorum, 52 yaşındayım. Biri 30, diğeri 21 yaşında iki oğlum var. Bir dalmaçyalı köpeğimiz, 2 de kedimiz ve çiçeklerimiz ..

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Her gün en az 1-2 saatimi bitkilerime ayırıyorum.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Konusunda en kapsamlı bilgiye sahip site olduğunu düşünüyorum.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Çok değerli üyelerimiz var, deneyimlerini aktaran üyelerimizin bilgilerinden herkes faydalansın.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Bitkilerimle, çiçeklerimle ilgilenirken etrafımda olumsuz giden her şeyi unutuyorum, beni mutlu ediyorlar. Salon bitkilerim en az 20 yıldır var, ayrıca son yıllarda balkonda çiçek açan bitkileri de yetiştirmeye çalışıyorum.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

İki yıl önce balkonda dikdörtgen saksılarıma çok özenerek keditırnağı tohumu ektim. Siteyi de ilk keşfettiğim günlerdi, öğrendiğime göre tohum ektiğim saksıları, streçledim, kargalar musallat oldu, tüm streçleri parçaladılar, bu sefer kalın naylonla saksıları örttüm. Bekle bekle tohumlar çimlenecek, neyse en sonunda bir şeyler çimlendi. Çimlenenler keditırnağı değil semizotuydu)

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Planlarımda değil ama hayallerimde oldu Bahçeli bir ev

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Evet müsait olunca katılıyorum. Toplantılarda Mine hanımın verdiği bilgiler, üyelerimizin içtenliği, paylaşımcılığı çok güzel.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Her türlü bilgiye burada ulaşabiliyorum, bunun için başka bir araca gerek duymadım.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Hayrettin Karaca'nın çalışmaları beni çok etkiliyor.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

Bitkiler konusunda başka foruma girmeye gerek görmüyorum.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Hayır eğitim almadım. Neden olmasın?

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

Her gün girip, ilgilendiğim başlıkları okumaya çalışıyorum. Burada kalış sürem işime ve zamanıma bağlı olduğu için tam süre veremiyorum.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Oğullarım, ailem...çok şey..

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Evet katıldım. Tohum , çelik paylaşan arkadaşlarımızdan pek çok şey aldım, ben de paylaşabileceklerimi başlık açmadan paylaştım, hediye ettim. Paylaşabilmek harika bir duygu

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

Çok değerli üyelerimiz var, hiç birini diğerinden ayıramıyorum.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Evet.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Katılabilirim. Yanlış kararlara tepki göstermek gerekli.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Hayır hiç yeterli değil. Bir dönem NTV'nin güzel bir çalışması vardı.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Toprağa özlemi, ekip, biçme hasretini biraz olsun giderebilir.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç:
Mavi ladin
çiçek: Yasemin
kitap: Şevket Süreyya Aydemir TEK ADAM
şarkı: İzmir'in Dağlarında Çiçekler Açar
müzik grubu/müzik sanatçısı: Bülent Ortaçgil
ressam: Renoir
şair: Attila İlhan
film: Cesur Yürek
web sitesi: agaclar.net

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön