View Single Post
Eski 21-10-2010, 02:06   #319
Lilium
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Benim asıl merak ettiğim konu şu.

Bu merakın da nerden geldi derseniz, onu da açıklayayım, bugün bir siteye girdim organik ürün doğal hatta evde yapılan ürünler olarak tanıtılıyor zehir ve kimyasalın olmadığı söyleniyor, hatta bazıların da organik sertifikası var bazılarında yok.

Şimdi öyle söylüyorlar diye (Yarın bizde söyleyeceğiz) inanacakmıyız.(Şahsen ben inanamıyorum)

Site yönetimine sordum, üreticiye "soru sor" bölümü açılamaz mı, henüz bir cevap gelmedi.

Merakım. Düşünün ki UBYİ deyim (öyleyim zaten) doğal içinde kimyasal olmayan ürün ürettiğimi söylüyorum.

Bu söylem kafi gelecek mi yetecek mi? insanlar (Biz) inanacakmıyız?

Her, doğal ve kimyasal olmayan ürün üretiyorum diyen katılabilecek mi, tabi ki katılabilecek. (öyle olması gerekir)

Peki bunun denetim makanizması ne nasıl olacak? Sadece yazdıklarımız söylediklerimiz yeterli mi olacak. Yoksa güven'e zamana bırakıp güven mi kazanacağız, o güven kazanılıncaya kadar birileri ne vurursam ne götürürsem ne kandırırsam derse gözmü yumacağız. Tabi ki göz yummayacağız o halde ne yapacağız? deşifremi edeceğiz. Fikirleri olan konuşsun ki bir şeylerde oluşsun.

Bir şey yapacaksak her şeyi konuşmalıyız eleştirmeliyiz, eleştiriyorsak kendimizi eleştiriyoruz. kimsede gücenmesin alınmasın.
Atasözü
"Herkes eteğindeki taşı döksün", iyi ve ya kötü fikrini söylesin, iyi ve ya kötü fikir tartışılır doğru olan uygulanacak olan ortaya çıkar.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön