View Single Post
Eski 25-08-2010, 13:34   #543
cnnylmz
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-07-2006
leonardit ve hümik asitler

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
Nihayet karar verebildim, Mersin Kuyuluk yolunda İnankur Tarımdan Perl Humus aldım, 25 kg. 60 tl.

Eklenti 136953
İyi bir ürün seçtiğimi düşünüyorum, çok yağmur yağdığı için ağaçlarıma veremedim, hafta içinde havanın iyi olduğu bir günde gidip ağaç başına 300 gr. vereceğim(satıcının önerisi).
Merhaba
ben IZOTAR A.S.den canan yılmaz. Ürünümüz ile ilgili kullanımları, olumlu tepkileri görmek beni çok mutlu etti. Kısaca değinmek istiyorum. PERLHUMUS leonarditdir. toprak uygulamalarında bitkiye oldukça olumlu etkileri bulunmaktadır. Leonardit ürünlerini toprak kondisyonlayıcısı gibi düşünmelisiniz. Toprağınızda var olan olumsuzlukları (tuzluluk, pH, toprak yapısı, organik madde miktarı vs) düzenleyen bir madde.Leonarditin işlem görmüş hali potasyum humat olarak adlandırılır. doğada var olan leonardit suda çözünmez haldedir. Zaten çözünür formda olan bir madde olsaydı milyonlarca yıl süren bir parçalanma süreci sonucunda oluşan bu madde yıkanıp gidebilirdi. Potasyum humat leonarditin potasyum hidroksit ile muamelesi sonucunda oluşur. Bu sebeble asit ismi taşıyan ürün alkali değerler gösterir. Toz ve sıvı formdaki potasyum humat toprak yapısı yanısıra bitki içine girebilme özelliği ile bitki metabolizmasına olumlu etki eder. Özellikle köklenmeyi teşvik eder. Bildiğiniz gibi kökler bitkilerin beynidir. Karar verme mekanizması olan önemli hormonlar köklerde üretilir. Bu sebeble canlı köklerin var olması ve çoğalması sağlıklı bir bitki için gereklidir. Sayısız faydaları olan hümik asitlere ilgini yoğun olduğunu görmekten memniyet duydum. Arada bir katılarak sorualra cevap vermek benim içinde güzel bir paylaşım olacaktır.

cnnylmz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön