View Single Post
Eski 17-07-2010, 23:13   #13
Sakaki
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeşilSeven Mesajı Göster
Yorumlarınız için teşekkür ederim, amacım gelişmiş dallardan ziyade genç fideler üzerinden başlayarak öğrenmek. Acelecilik gibi bir özelliğim yok, tropikal meyvelerde geçen sene tohumlar üzerinde başladığım çalışmalardan 100 türden yaklaşık 35-40 türde başarılı oldum. Bunların gelişimleri de meyve vermeleri de uzun sürecek malum. Hem tropikaller hem bonsai adayları kardeş kardeş gelişirler. Ancak teknikleri öğrenmek ve geliştirmek için gelişmiş fidanla başlayarak pratik yapmak çok daha uygun olacak. Tavsiyelerinizi değerlendireceğim, teşekkür ederim.

Hoş geldin YeşilSeven,
Bence sen bu önerilere kulak as kesinlikle! Gerçekten de işin ustadları için (sn jeomeo'nun da dedigi gibi) bize cok cok kalın gelen bir gövde onlar için haklı olarak çok ince. Ama ben bu konuda seni cok iyi anliyorum; cünkü büyük ve kalın bir gövde üzerinde calışmak şu aşamada sana çok zor gibi görünen şeyler! Ben şu anda elimdeki çok ince olan fidanları memet beyin önerdiği şekilde büyük saksılara aldım, gübrelerini verdim ve bir kenara kaldırdım (bir bakıma unuttum). Önümüzdeki senelerde bakacağız artık bir daha

Kolay gelsin...

Sakaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön