View Single Post
Eski 24-12-2009, 08:58   #87
skaraca
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

Giriş Tarihi: 13-11-2009
Sayın İzzet bey,

Adeniumlarınız gerçekten güzel. Bende adeniumu ilk kez bu sitede gördüm ve çok hoşuma gitti. Bu nedenle hemen tohum temin ettim ve 8 Aralık tarihinde ilk tohum ekimini yaptım. Bu ekim sonucu sadece bir tohum çimlendi. Çimlenen tohuma ilişkin son durumuda http://www.agaclar.net/forum/showthr...185#post551185 560 nolu mesajda açıkladım. Çimlenme yaklaşık 15 günde gerçekleşti. Bu sürede değişik toprak karışımlarına başka tohumlarda ektim. Şu anda 5 değişik toprak karışımında yaklaşık 30 tohum çimlenmeyi bekliyor.

Yarın yanmış koyun gübresi getirecek bir arkadaş. Önceki ekimlerde koyun gübresi katmamıştım topraklara. Gelen gübreyi toprak üstüne serpmeyi düşünüyorum. Uygun olur mu? Ayrıca bildiğim kadarı ile bazı sebze tohumları gübrede çimlendirilebiliyor. Birkaç tohumu gelen gübrede çimlendirmeyi denemeyi düşünüyorum. Sizin bu konuda denemeniz oldu mu? Gübrede çimlendirme konusunda ne düşünürsünüz?

Ayrıca gerek sizin gerek başka arkadaşların vermiş oldukları bilgilerde aydınlatıcı. Teşekkür ediyorum.

Selam ve saygılarımla...

skaraca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön