View Single Post
Eski 10-10-2009, 16:06   #50
malina
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi myndos Mesajı Göster
Haberi okudum nkoksal. Biraz canımı sıktı. Farkında mısınız agaclar.net'ten hiç behsetmemiş. Minicik bir 'doğa' sözcüğü var. O da şöyle bir cümle ile ifade edilmiş; 'Mecburen hayal ettikleri iş için başka bir çıkış noktası buldular; doğa.'

Sanki grup imkansızlıklardan ötürü doğayı umursar görünmüş gibi tanıtıyor. Üzüldüm. Hoş şunu da biliyorum tabi, ses getiren projeleri baltalamaya pek meraklıdır bazıları, üstünde pek durmamak lazım. Ama eksik yanlarımızı da tamamlamalıyız. agaclar.net (malina) grupla birlikte söyleşilere katılıp, projenin amacını, küresel ısınmanın tehlikesini, çevre koruma'nın önemini, v.s. kamu oyuna açıklarsa kopukluk giderilebilir diye düşünüyorum. (22 nolu mesajımda da 'gönül isterdi ki' diye bu konuya değinmiştim. Bunun yapılmasının gerekli olduğunu konusunda dostça ısrar ediyorum sevgili malina.

Konuyu tam özümsemeden haber yaptıkları için agaclar.net adı yok.

Röportajlara katılıp sözünü ettiğin konularda bilgi vermek değil amacım. Bu çok kısıtlı bir şey olurdu.

Yapmak istediğim; doğa ve çevre konularında yaşananların yeterince farkında olmayan kitlenin dikkatini müzik aracılığıyla çekip, bu konuda yıllardan beri çalışma yapan derneklere, güncel çalışmalarını, dikkatleri çekilmiş bu kitleye aktarmasının, anlatmasının ortamını yaratmak.

Şu üstteki cümleyi daha çabuk anlaşılır biçimde yazabilsem ne iyi olacak

Kelalaka bir örnek versem daha iyi...

Bir göl düşünün, içinde çok sayıda boğulanlar var ve kurtarılmaları gerekiyor (bunlar çözüm bulmamız gerekenlerin tümü).
Yardım edenlerin sayısı yeterli değil. (bunlar da doğayla ilgili dernekler)

Göl kenarında yüzlerce dolaşan var ama o yöne bakmadıkları için boğulanları göremiyor.

Biz, bağırıp çağırıp (gerçekte müzik aracılığıyla) dikkatlerini çekiyoruz ki, göle atlayıp, boğulanlara yardım etsinler.

Zaten yardım edenlere katılmaktansa, sayısı bizden binlerce fazla olanları yardıma çağırmak daha mantıklı...

Doğa İçin Çal, projesi bunu hedefliyor.

Sizlere de görev düşüyor. DİÇ Projesinde Yer Alanlar bölümüne katkınızı göremiyorum

Doğrusunu isterseniz o bilgileri, bu projeye katılmayı kabul eden derneklerin yazması daha doğru olurdu...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Doğa İçin Çal projesi, doğa için çalışan STK'lar ne yapıyor, bakın, izleyin inceleyin, katılın amacını taşıyor.
Artık, onlara mı daha hızlı anlatırım, size mi bilmiyorum

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön