View Single Post
Eski 28-01-2009, 18:19   #1
osmann
Ağaç Dostu

osmann's Avatar

Giriş Tarihi: 19-06-2008
Ordu-Yason (iason) burnu

Allahım burası nasıl bir yerdir böyle? Karadeniz kıyı şeridini defalarca gezmiş biri olarak iki yaz önce keşfettiğimiz bir yer Yason Burnu. Argonotlardan kalma ilginç de bir kilise var. Denize sıfır ve hemen yolun üzerinde sayılır ama insan fark edemiyor işte. Perşembe 'de Çaytepe mevkiiymiş yer. Ben görür görmez vurulduğum için işin detay kısımlarıyla pek ilgilenmedim. Saatlerce çekim yaptık. Nefis kareler yakalayabilirsiniz. Eğer fotoğrafa benim gibi çok meraklıysanız kaçırmayın derim. Burun denizin içine doğru incelerek uzanıyor. Sonunda bir deniz feneri var. Deniz kıyısına indiğinizde bana ilginç gelen birşeyle karşılaştım. Çakıllık zannettiğim şeyin, aslında binlerce, milyonlarca deniz kabuğundan oluşan bir sahil olduğunu! Ayrıca son derece fotojenik Argonotlardan kalma bir de kilise var ve harabe halinde değil. Tamamen sağlam ve çok gösterişli. Ve son olarak bir kır kahvesi var kiiiiii... Kendinizi masal aleminde buluyorsunuz. Öyle ki herşey doğal, herşey basit,gösterişsiz ama çok samimi. Sahibi de Ordu Vosvos Şenliği ni düzenleyen kişiymiş zaten. Bir yandan balık ağları ve deniz yıldızları altında ilginç yemek menüsünü incelerken bir yandan da çatısı dahil dört tarafı cam olan bu koca serada sahile vuran dalgaları ya da güneşin batışını seyredebiliyorsunuz. Ben pek öyle fotoğrafları sevmem ama hayatımda güneşin batışının bu kadar güzel olduğu bir yerde bulunmadım. Ki çok gezen biriyimdir. Dahasını isteyene gidin görün derim başka birşey de demem.

osmann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön