agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Geziler, Gezilecek Yerler, Türkiye'de önemli doğa alanları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-01-2009, 18:19   #1
Ağaç Dostu

osmann's Avatar

Giriş Tarihi: 19-06-2008
Ordu-Yason (iason) burnu

Allahım burası nasıl bir yerdir böyle? Karadeniz kıyı şeridini defalarca gezmiş biri olarak iki yaz önce keşfettiğimiz bir yer Yason Burnu. Argonotlardan kalma ilginç de bir kilise var. Denize sıfır ve hemen yolun üzerinde sayılır ama insan fark edemiyor işte. Perşembe 'de Çaytepe mevkiiymiş yer. Ben görür görmez vurulduğum için işin detay kısımlarıyla pek ilgilenmedim. Saatlerce çekim yaptık. Nefis kareler yakalayabilirsiniz. Eğer fotoğrafa benim gibi çok meraklıysanız kaçırmayın derim. Burun denizin içine doğru incelerek uzanıyor. Sonunda bir deniz feneri var. Deniz kıyısına indiğinizde bana ilginç gelen birşeyle karşılaştım. Çakıllık zannettiğim şeyin, aslında binlerce, milyonlarca deniz kabuğundan oluşan bir sahil olduğunu! Ayrıca son derece fotojenik Argonotlardan kalma bir de kilise var ve harabe halinde değil. Tamamen sağlam ve çok gösterişli. Ve son olarak bir kır kahvesi var kiiiiii... Kendinizi masal aleminde buluyorsunuz. Öyle ki herşey doğal, herşey basit,gösterişsiz ama çok samimi. Sahibi de Ordu Vosvos Şenliği ni düzenleyen kişiymiş zaten. Bir yandan balık ağları ve deniz yıldızları altında ilginç yemek menüsünü incelerken bir yandan da çatısı dahil dört tarafı cam olan bu koca serada sahile vuran dalgaları ya da güneşin batışını seyredebiliyorsunuz. Ben pek öyle fotoğrafları sevmem ama hayatımda güneşin batışının bu kadar güzel olduğu bir yerde bulunmadım. Ki çok gezen biriyimdir. Dahasını isteyene gidin görün derim başka birşey de demem.

osmann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2009, 19:37   #2
Ağaç Dostu

kuru.umit's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Galeri: 435
Sevgili Osmann, gezi anlatımının en güçlüsü, fotoğraf destekli olanı. Bu nedenle bol fotoğraf bekliyoruz. Fotoğraf merakınız olduğuna göre, bir kaç kare almışşınızdır. Emeğe şimdiden teşekkür ederim.

kuru.umit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2009, 21:49   #3
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Evet, anlatım hoş, ben de fotoğrafları heyecanla bekleyenlerdenim.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2009, 19:51   #4
Ağaç Dostu

Chotanaq's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2009
Galeri: 15
Ben 2 yıl Ordu'da okudum ve Giresunluyum.

Oraya nişanlımı alıp gittim. İnternette google'da görmüştüm rastgele. Bunu görür görmez araştırıp olduğu yeri buldum ve gittik...ilkbahardı gittiğimizde ve harikaydı bayılırsınız...

Resimlerimi bulabilirsem ben eklerim.

Chotanaq Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2009, 20:26   #5
Ağaç Dostu

İklimsiz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Galeri: 53
Görülmeye değer...

Name:  100_0328.jpg
Views: 1175
Size:  30.6 KB

Name:  100_0454.jpg
Views: 721
Size:  44.2 KB

Name:  bo077.jpg
Views: 747
Size:  66.6 KB

İklimsiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2009, 21:27   #6
Ağaç Dostu

gurbik67's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2008
sayın iklimsiz üstteki resimdeki yerin ordunun neresinde ordu ve giresun sahillerinin yabancısı olmamakla beraber ben neden göremedim ordu boz tepeden giresun ve samsun tarafını saatlerce seyrettim nasil gözden kaçtı.ordu sahili ,gülyalı sahili ve eynesil sahillerinde denize girmeme rağmen o güzelliği demekki göremedim yerini tarif ederseniz bir dahaki gidişimde mutlaka görmek isterim.

gurbik67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2009, 22:21   #7
Ağaç Dostu

İklimsiz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Galeri: 53
Kaynak

Sitenin ortalarına doğru gelirseniz ayrıntılı bir harita göreceksiniz.

İklimsiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2009, 23:05   #8
Ağaç Dostu

gurbik67's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2008
iklimsiz çok teşekkür ediyorum keşke bu konu daha önce gündeme gelseydi orayıda görmek için can atıyorum harika bir yer sağol.

gurbik67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2009, 17:43   #9
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-06-2009
Sevgili dostlar, uzun zamandır bu sayfalara girip faydalanan, bilgiler edinen bir takipcinizim. Ahşap camiler ve işçilikleri üzerinde arama yaparken bu sayfanıza denk geldim ve ilk mesajımı sizlerle paylaşmak istedim.
Yason burnu ve kilisesi, Samsun Ordu karayolu üzerinde eski Bolaman yolundan gidilirse ya da Ordu'dan Samsun istikametine gidilirken Perşembe yoluna sapılırsa ulaşılacak bir yer.
Ana yoldan hafif virajlı birkaç km. sonra ulaşıyorsunuz. Genelde turizm sezonunda kapısının yanında bir görevlinin bulunması ile açık turulan yapı, yenilenmiş hali ile ziyaretçilerini bekliyor.
Sol tarafta yerel mutfak menüsü ile çay ve benzeri içeceklerinizi alabileceğiniz bir mekanda mevcut.

Eklenen Resimler

aakif Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:19.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024