View Single Post
Eski 18-01-2009, 12:48   #9
cemal.S
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Sahibimin korkusu aslında ne tarla Faresi nede aramıza yuva yapan Üveyik, Serçe ve tavşandır. Sever aslında onlarıda benim gibi. Bakmayın siz paylaşımı sevmez göründüğüne aslında o kadar çok severki gerçek mutluğun bir lokma ekmeği paylaşmakta olduğunu bilir. Neyse... Hem benim hem onun korkulu rüyası ben başağa durduğumda gök gürlemesi ile birlikte gelen doludur dolu. Bir vurdumu ne benim nede onun kaçacak yerimiz kalmaz. Beraber helak oluruz. Bakın başaktayım artık güneşide çok seviyorum olgunlaşma zamanıdır doluda yok şükürler olsun. Sarıkızım ben sarıkız başak başak sararmaya bile başladım yavaş yavaş. Efendimin artık her gün gelip gider oldu bakıp durur bizlere. Seyreder içini çeker; bu yıl güzel olacak güzel dediğini duyarız hepimiz. Hayal her zaman fakirin ekmeği değilmi ye babam yeeee. Güneşe saygımı hiç kaybetmedimki eğilirim tabikii önünde. Hasat zamanım geliyor efendimde bir telaş bir telaş. Konu komşu dün akşam toplanmış yine sohbette ben. Bereketimden tutunuz ne zaman hasatıma başlanacağına kadar her şey konuşuluyor. En çokta evin hanımı pür dikkat dinliyor olanları. İmecede kaç kişi olacak ne pişecek nasıl ağırlanacak. Efendiye eline bir liste verip kasabaya göndermek gerek. Eksik gedik alınmaya canım gezmeye değil. Tarlaya ayranlı çorba nasıl taşınacak. Yoksa yan komşudan yardımmı istesek nede olsa İmece bugün bana yarın sana değilmi. Evin oğlu kızı neşeli nasıl olmasınlar hasat bu hasat. Hayallerde hep ben bir yıldır bekleşir durur kızımız yavuklusunu oğlumuz bakmaya doyamadığı prensesini. Oğlanın hikayesi yayla yolunda kızınkisi ise pınarın başında başlamıştı utana sıkıla. Aman kimse duymasın diye diye.****** her şey harmana harmana. Bir lokma ekmeğimi paylaşarak güle oynaya konu komşuyla beraber. İşte dün akşamki sohbetteki yerim. Beğenirsiniz umarım.

Saygıyla.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön