View Single Post
Eski 17-12-2008, 22:22   #22
Oğuz Karsan
Ağaç Dostu

Oğuz Karsan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-12-2006
Korunamayan alanlar için neden maaş ödeniyor?

Merhaba.

Sn. turco,

Sn. Balıkcı,

Bölge halkı ve Karadeniz'e gönül veren insanları suçlamadım. Galiba yanlış anlaşıldı.

Ben sadece bu felakete sebep olanlar ile göz yumanlara hesap sorulmasının gerektiğini savunuyorum.

Bir yer milli park ilan edilmiş ve korunması için kanun çıkarılmış korunması için genel müdürlük oluşturulmuş ve doğal güzelliğinin bozulmaması için bir sürü görevli bu iş için istihdam edilmiş.

Buna rağmen birileri gelip milli park alanı içine kaçak inşaatlar yapıp milli parkı tahrip edebilmişse bravo. Zaten bundan sonra ne konuşulabilir ki?

Geriye milli paklar genel müdürlüğünü kapatmak kalıyor. Demek ki görevini yapamıyor.

Sn. enigma_6643,

Önce korunan doğal alan eski haline getirilip, betonlaşma tehdidinden kurtarılmalı, sonra bu işe sebep olanlar ile, görevleri olduğu halde göz yumanlar cezalandırılmalıdır.

Kanunlar müsait. Ancak soruşturma açıp savcılıklara bir sürü yazı yazıp sorumlular ile uğraşmak istemeyenler için, tahribine göz yumulmuş alanı milli park alanından çıkartmak tabi ki daha kolay ve çabuk bir çözümdür.

Ama sormamız gereken bir şey daha var. Korunacak alanları koruyamamış olanlara neden bir sürü maaş ödüyoruz?

Mesela o bölgeyi koruma işi ile ilgili 1994 yılından beri kaç YTL harcama yapılmış? Korunamamışsa bundan sonra niye ödeyeceğiz.?

Saygılar

Oğuz Karsan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön